Genre: Western / Misdaad
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Mackenzie
Met onder meer: Jeff Bridges, Chris Pine en Ben Foster
IMDb beoordeling:
7,6 (273.512)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 20 oktober 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via MUBI
Bekijk via Film1
Bekijk via HBO Max
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Gisteren om 00:20 uur op Film1 Drama
Vandaag om 09:30 uur op Film1 Action
Maandag om 03:40 uur op Film1 Drama
Plot Hell or High Water
"Blood always follows money."
Na dertien jaar celstraf keert Tanner (Ben Foster) terug naar zijn familielandgoed waar zijn broer Toby (Chris Pine) en neefjes wonen. Wanneer ze dreigen hun ouderlijke huis te verliezen, beginnen de onafscheidelijke broers aan een reeks vakkundige overvallen op kleine, lokale banken. Omdat het steeds om maar kleine bedragen gaat, hopen Tanner en Toby onder de radar van de FBI te blijven. Alles loopt gesmeerd totdat officier Hamilton (Jeff Bridges), die opkijkt tegen zijn pensioen, zich in de zaak vastbijt.
Externe links
Acteurs en actrices
Marcus Hamilton
Toby Howard
Tanner Howard
Alberto Parker
Debbie Howard
Billy Rayburn
Elsie
Mr. Clauson
Olney Teller
Jenny Ann
Video's en trailers
Reviews & comments
Bacchero
-
- 144 berichten
- 194 stemmen
Goede film maar had er ook net iets meer van verwacht. ik vond vooral Bridges zeer goed spelen als de doorwinterde oude Texas Ranger. Zijn bij de handse grapjes geven een extra cachet. Eigenlijk gebeurd er niet zo veel in de film qua verhaal maar het einde is wel vrij origineel en dat maakt wel wat goed.
En zoals eerder gezegd is de Texaanse rustig sfeer met mooie landschappen zeker een meerwaarde voor de film.
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Fijne moderne western. Spannend als misdaadfilm terwijl de makers onderweg ook nog wat zinnigs te melden hebben over (familie)bezit en de economische crisis. Puik acteerwerk ook, zelfs van Chris Pine die ik nooit zo hoog had zitten.
james_cameron
-
- 6993 berichten
- 9785 stemmen
Uitstekende, fraai ingetogen en stemmige moderne western, vooral de moeite waard door het prima spel van Jeff Bridges, Chris Pine en Ben Foster. De plot is niet heel bijzonder maar bevat veel memorabele details en steekt intelligent in elkaar. De economische malaise die op de achtergrond speelt voegt een krachtige subtekst toe. Eersteklas dialogen en mooie uitdieping van de personages zorgen er tenslotte voor dat dit wat mij betreft één van de betere films van 2016 is.
broncode
-
- 392 berichten
- 0 stemmen
Mijn verwachtingen waren hoog gespannen door de heren critici met hun louter positieve recensies. Maar vond het maar ten dele terecht. Ja de film is goed in balans, perfecte dialogen en met de juiste rustpunten, en de casting van Chris pine en Ben foster was prima. Ook speelde de speelde desolate landschappen van Texas, (prachtig in beeld gebracht overigens) een niet onbelangrijke rol in het geheel. Maar de film raakte me niet zoals andere films die ik geweldig vind wel doen. Ook vind ik het einde niet best, alsof het verhaal niet klaar was.
3.2
Leno
-
- 5921 berichten
- 4402 stemmen
Bridges speelt eigenlijk altijd wel leuke rollen, hier dikt hij het echter wel heel dik aan. Zeker in combinatie met zijn partner lijkt het een karikatuur. Vermakelijk is het wel. Oppervlakkig blijft zijn karakter (en z'n partner) ook, al moet de diepgang eerder liggen bij de criminelen; die niet zomaar de banken overvallen. Dit is aardig uitgewerkt en prima geacteerd (met name door Foster, die Pine naar de kroon steekt). Daarnaast zitten er enkele erg sterke scenes in (in het restaurant en de slotscene bijvoorbeeld).
De setting en muziek zijn dik in orde en zorgen mede voor de uitstekende sfeer.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3957 stemmen
Pas de 2e film van deze regisseur die ik zie, Perfect Sense was de eerste en die vond ik erg goed. Hell or High Water is dat ook. Erg rauw en sterk geacteerd. Jeff Bridges is erg voor de hand liggend gecast (schrijver had hem al in zijn hoofd blijkbaar tijdens het schrijven) maar dat is niet voor niks. Was erg verrast door Pine. Heb hem nog niet vaak echt in 'uitdagende' rollen gezien, maar dat doet hij goed. En Ben Foster is sowieso een ondergewaardeerde acteur in mijn ogen. Het verhaal is klein maar sterk. Visueel is de film fraai en vooral de muziek is super. Het is geen meesterwerk, maar wel een hele fijne film waar alles past.
4*
starwarsfans
-
- 13 berichten
- 341 stemmen
Een van de beste films van dit jaar tot nu toe, twee erg goede hoofdpersonages die geweldig zijn gespeeld door Chris Pine en Jeff Bridges, ook Ben Foster speelt een goede bijdragende rol aan het verhaal. Een simpel verhaal en redelijk kort, maar super krachtig. Veel perfect getimede humor en de personages worden op een rustige, maar directe manier naar voren gebracht en worden in de tweede acte nog beter door toegevoegde dimensies aan de personages, het einde geeft dan ook een erg tevreden gevoel en ik ben hierdoor erg onder de indruk van deze film. Veel kleine details ook en buiten dat Nick Cave dit jaar een van de beste albums heeft gemaakt ook nog een zeer goede sountrack voor deze film, Dikke 4,5* dus!
TomPSV
-
- 503 berichten
- 445 stemmen
Toch ietwat tegenvallend. De beelden van het uitgestorven en voor de mensen daar toch ook wel uitzichtloze Texas zijn geweldig, net als de muziek zo nu en dan, maar er gebeurt mij net iets te weinig. De bankovervallen zijn prima in beeld gebracht, het middenstuk voelde echter erg langdradig aan. Er wordt weliswaar door de gehele cast overtuigend geacteerd, met 'good old' Jeff Bridges als uitblinker, maar toch lukte het mij niet echt om een band op te bouwen met de hoofdrolspelers. Daar had ik vooral last van bij de broers, waar eigenlijk maar bar weinig achtergrondinformatie over naar voren komt.
Het kabbelde mij allemaal net iets te veel voort. Hoewel je door het rustige tempo wel een mooi beeld krijgt van Texas, hadden ze het tempo toch wel iets op kunnen schroeven. Ook het einde van de film voelde wat onbevredigend aan. Daar had ik toch op iets meer gehoopt. Al met al wel een vermakelijke film voor een avondje, maar niet eentje die ik me snel zal herinneren. 3*
dvdfreak123
-
- 1126 berichten
- 1700 stemmen
Toch wel een goede film deze. Komt traag op gang vind ik. Vond het pas echt goed worden na een uur na dat ze de laatste bank overvallen hebben. Word wel sterk geacteerd van Foster, Pines en Bridges. Sfeer zit ook wel goed. Is zeker wel een goede film. Maar had het voor mij geen uur geduurt om er echt in te komen had ik hem nog hogere score gegeven. Mooi camerawerk ook, texas ziet er prachtig uit met die mooie landschappen. Muziek paste ook wel goed bij de film. 7/10
Zeus.
-
- 91 berichten
- 104 stemmen
Fijne western. Hoge verwachtingen vooraf door de veelal positieve kritiek hier. Viel uiteindelijk dan toch ietwat tegen op basis daarvan. Plot is niet bijster bijzonder en vond met name het eerste half uur tot drie kwartier erg lang duren. Film wordt naar het einde toe wel sterker. Soundtrack en cinematografisch fraai. Paar prachtige beelden gezien van het Texaanse landschap. Uiteindelijk niet meer dan een voldoende.
***
Ossenkar
-
- 48 berichten
- 309 stemmen
Film waar je een mooi beeld krijgt van de Amerikaanse droom. Beste die ik dit jaar gezien heb schulden overvallen oude sheriff die zich helemaal in de zaak bijt het rauwe Texas Mooi in beeld. Soundtrack ook western relaxte film voor mensen die gewoon een goede film willen zien. Geen sexscenes geen romances geen soap niet te lang. Gewoon kijken die film!
Banjo
-
- 2032 berichten
- 4289 stemmen
Weet iemand wanneer deze film te huur is?
Dit is de enige film die ik nog niet gezien heb van de jaar top 10 lijstje (2016)
ivaro
-
- 19 berichten
- 44 stemmen
Ik moet eerlijk zeggen er hangt toch een lekker sfeertje in de film met ijzersterke dialogen,het leven ziet er daar toch heel anders uit als bij ons. Maar voor mij is dit echt zo'n film leuk om 1 keer gezien te hebben,ik zal deze film ook niet snel herbekijken.
baspls
-
- 4118 berichten
- 1673 stemmen
De tweede film met Jeff Bridges alweer deze avond. Hell or High Water werd mij aangeraden door een vriend als een van de films uit 2016 die je gezien moet hebben. Hij had gelijk, want Hell or High Water is een van de beste films van 2016.
Twee broers overvallen banken van Texas Midwest om de hypotheek van hun moeders boerderij af te kunnen betalen. Een doorgewinterde ranger en zijn partner moeten ze opsporen.
Het acteerwerk van de film was erg goed, geen overdreven gedoe maar ingetogen acteerwerk. Chris Pine en Ben Foster deden het goed als de twee broers en Jeff Bridges zorgde voor luchtigheid en humor hier en daar.
De film neemt lekker de tijd in vergelijking met de flitsende Hollywood-films die je tegenwoordig veel ziet, maar bevat uiteindelijk ook goede actie. Mooie beelden van het mistroostige Texas en goede cinematografie.
De geslaagde combinatie van misdaad, drama en de typisch Amerikaanse-setting deden me denken aan de tv-serie Breaking Bad. Al met al een erg sterke film van vorig jaar. Lekker rustig mooie beelden en uitstekend drama.
doncorleone
-
- 278 berichten
- 109 stemmen
Ik was de titel op een aantal jaarlijstjes tegen gekomen. Kort samengevat vond ik het een vermakelijke film. Maar het werd op geen enkel vlak heel bijzonder, laat staan memorabel. Ook Bridges' "watten in de mond" acteer prestatie niet. Een kleine 7 (ofwel 3,5*).
Justinw
-
- 5378 berichten
- 1803 stemmen
Sterk.
Film die weinig verkeerd doet, acteerwerk, cinematografie en de soundtrack van Nick Cave & Warren Ellis zijn allemaal dik in orde. Verhaal is alleen wat magertjes en weet je niet altijd beet te pakken, desalniettemin een van de betere uit het jaar 2016
doncorleone
-
- 278 berichten
- 109 stemmen
Toe maar... Is dat dan geen treurige constatering als je 'm maar met 3,5 sterren waardeert?
Ik moet zeggen dat het helaas steeds zeldzamer lijkt te worden dat ik zelf een film met 4 sterren of meer waardeer.
Justinw
-
- 5378 berichten
- 1803 stemmen
Ruime 3,5, en ik constateer dan ook dat 2016 een matig jaar was op een enkele uitschieter na. En sluit me aan bij het feit dat ik ook minder snel een 4+ geef.
TornadoEF5
-
- 5616 berichten
- 1726 stemmen
Heel erg mooie film, en met oog voor detail en audiovisuele schoonheid. Vrij ingetogen, maar met op de juiste momenten de pieken. De Texaanse sfeer mede gebracht door de countrymuziek, de auto's, de rol van Jeff Bridges, de hats, de mooie omgeving en het typische macho/redneck-gedrag van de Texanen zit er echt goed in. Deze maken het al een genot om hiernaar te kijken. Al is het soms wel iets te veel een kat-en muisspel om het echt puur te laten doen overkomen naar de kijker toe. Uiteindelijk toch wel één van de hoogtepunten van het Amerikaanse filmjaar 2016.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2563 stemmen
Tegenvaller.
Leuk acteerwerk en prachtige locaties maar verder vond ik er niet veel aan.
Een gebrek aan spanning/actie of humor was voor mij de lijndraad in deze film.....alles is een beetje vlak.
Het broederschap kwam ook niet echt bij mij over.
Ook had ik het gevoel alsof ik dit allemaal al eens eerder had gezien.
2,5 ster voor Bridges en de filmlocaties.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Ik had een heel goede film verwacht, het is slechts een goede film geworden. Ondanks prima acteerwerk (vooral van Jeff Bridges), mooie sfeerbeelden van het Amerikaanse landschap en een prettige soundtrack vond ik het nooit echt heel interessant worden. Het gebrek aan spanning wordt wel redelijk door bovenstaande punten gecompenseerd, maar niet helemaal. De karakters worden behoorlijk uitgediept, het verhaal een stuk minder. Uiteindelijk vind ik het vooral een mooi omhulsel, maar met te weinig inhoud om het bovengemiddeld goed te vinden.
3*
Blablaland
-
- 26 berichten
- 18 stemmen
Technisch een mooie en goede film. Goed acteerwerk. Mooi gefilmd, zo dat misschien Texas nog meer dan de acteurs de hoofdrol speelt. Een Intelligent, maar ook te bedacht (ongeloofwaardig) plot. Ook raakt de film me niet echt. En is ie niet echt spannend of vernieuwend. Daardoor ben ik hem eigenlijk weer snel vergeten. Daarom toch maar een gemiddelde score: 3.
Rodger
-
- 1809 berichten
- 1772 stemmen
Mooie film, humor, actie en drama ineen.
Genoten van de beelden, en de prima muziek die erbij hoorde.
3.5***
keimpeS
-
- 838 berichten
- 0 stemmen
Mooie film, mooie beelden en het doet echt aan als een moderne western. Het is soms naar mijn idee wel wat ongeloofwaardig, maar ja ik weet niet hoe het er echt in Texas aan toe gaat. Voornamelijk de rol van Ben Foster is nogal over de top, prima acteerwerk van Chris Pine & Jeff Bridges. Jef Bridges speelt dan ook weer een rol die prima voor hem is weg gelegd.
Ste*
-
- 2071 berichten
- 1386 stemmen
De Oscarnominatie vind ik lichtelijk overdreven. Los van de actie die best wel tof is is het een vrij saaiige, wat gezapige film. Zeker de onderonsjes tussen de twee sheriffs waren flauw en niet erg vermakelijk, hoewel we die natuurlijk moeten zien in het licht van de latere gebeurtenissen.
De film moet het vooral hebben van het laatste half uur, als er eindelijk wat spanning en pit in komt. Ook de laatste confrontatie is mooi. Het geeft toch uiteindelijk wel een bevredigend gevoel.
Het Texaanse sfeertje is fijn (hoewel ergens wat te... artificieel) en het verhaal zit simpel maar aardig in elkaar, maar om nou te zeggen een memorabele topper, mwa.
3,25*
N00dles
-
- 628 berichten
- 2303 stemmen
Een prima misdaadfilm met een Texaans sfeertje.
Jeff Bridges is deze rol wel op het lijf geschreven, al vind ik dat hij vaak getypecast wordt als south-western gast, getuige zijn eerdere films Crazy Heart en True Grit. Hij doet het uitstekend, maar ik ken die maniertjes nu wel een beetje.
Dat ze het criminele duo een menselijk karaker wilde geven is plotmatig wel te begrijpen, maar terwijl Tanner nogal clichématig de gestoorde wildebras is van de twee, is Toby teveel neergezet als een nobele, geweldschuwende good guy. Iemand met zijn intellect en levenshouding maakt het wat moeilijker te begrijpen dat ie zich laat meesleuren in het criminele circuit.
Daarentegen maakt dat wel dat de film geen platte Bonnie en Clyde-hunt wordt, maar de slotscène juist een ietwat ongebruikelijke confrontatie wordt. Ik moest daarbij denken aan de legendarische scène in Heat, waarin Pacino en DeNiro (respectievelijk agent en crimineel) even een tête-à-tête hebben.
Door het simpele plot kakt de film soms een beetje in, maar de actie en sfeervolle scenery maken een hoop goed. De Oscarnominaties vind ik wat overdreven, then again, ik heb wel raardere nominaties gezien.
Gerelateerd nieuws

Western 'Hell or High Water' van David Mackenzie is vrijdag te zien op televisie

Western 'Hell or High Water' van 'Yellowstone'-schrijver is een kijktip op HBO Max en Prime Video

Yellowstone: Taylor Sheridan is het meesterbrein achter de immens populaire hitserie

Western 'Hell or High Water' met Chris Pine morgenavond (31 augustus) te zien op televisie
Bekijk ook

O.J.: Made in America
Documentaire / Biografie, 2016
47 reacties

Lektionen in Finsternis
Documentaire, 1992
17 reacties

Lion
Biografie / Drama, 2016
156 reacties

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Misdaad / Drama, 2017
425 reacties

Whiplash
Drama / Muziek, 2014
431 reacties

Mar Adentro
Drama, 2004
244 reacties
Gerelateerde tags
desperationbank overvallerbroerschietenrondritgun battlepolice officer killedcrimineelbank overvalheld at gunpointcar firecowboyroadmoviesmall western town neo-westerndivorced fatherbullet holesaying goodbye
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








