- Home
- Films
- Kingsman: The Golden Circle
- Filtered
Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 141 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matthew Vaughn
Met onder meer: Taron Egerton, Mark Strong en Colin Firth
IMDb beoordeling:
6,7 (397.790)
Gesproken taal: Zweeds, Engels en Italiaans
Releasedatum: 21 september 2017
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Kingsman: The Golden Circle
"A proper spy movie."
Vervolg op 'Kingsman: The Secret Service'. Eggsy en Merlin vertrekken naar de Verenigde Staten, wanneer bij een aanslag het hoofdkwartier van de 'Kingsman' wordt verwoest. Daar aangekomen ontdekken ze een Amerikaanse variant van hun organisatie, onder de naam 'Statesman'. Een organisatie die wordt geleid door een brute, succesvolle cowboy die Champagne heet.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,7 / 397790)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Kingsman: The Golden Circle (BoekMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
- Kijk op HBO Max
Social Media
Acteurs en actrices
Harry Hart
Poppy
Eggsy
Merlin
Ginger
Whiskey
Tequila
Champ
Charlie
Princess Tilde
Video's en trailers
Reviews & comments
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Kingsman: The Secret Service was niet alleen een groot succes, de kleurrijke, gewelddadige en komische spionagefilm smaakte ook naar meer. Dat moet Vaughn ook gedacht hebben en daarom is er nu The Golden Circle, een film die wel degelijk lijdt aan het vervolgsyndroom; de verrassing is er af. Anderzijds is er het motto ‘repareer niet wat niet kapot is’ en dus haalt Vaughn de leukste elementen uit de eerst film stuk voor stuk terug. Dus weer een hoop ongein, weergaloze actiescènes onder een vlotte soundtrack en zelfs personages waarvan je het niet verwacht komen terug. En gelukkig maar, want Colin Firth was één van de hoogtepunten uit The Secret Service.
Maar er zijn ook nieuwe gezichten, zoals Julianne Moore, die het stokje overneemt van Samuel L. Jackson als schmierende schurk. Voor de Amerikaanse spionnen worden onder andere grote namen als Halle Berry, Jeff Bridges en Channing Tatum aangetrokken, maar geen van hen krijgt echt iets leuks te doen. Eigenlijk is vooral Pedro Pascal een memorabele toevoeging, met zijn lasso creëert hij een paar uiterst vermakelijke vechtpartijen. Vauhn maakt van The Golden Circle nog meer een losgeslagen tekenfilm, bepaalde scènes zouden niet misstaan in een filmpje van Road Runner. Geloofwaardigheid en subtiliteit worden overboord gegooid, het gaat Vaughn om de gekkigheid en adrenaline. Zolang er maar lol is.
Dit resulteert vanzelfsprekend in een amusante film, maar een tekenfilm van twee en een half uur is wel teveel van het goede. Personages blijven typetjes en hoe vermakelijk dat ook is, je voelt nergens echt gevaar of spanning. Vaughn gooit er soms een plottwist of wat pogingen tot drama in, maar het kom niet echt aan; we wachten allemaal vooral op het volgende stukje spektakel. Maar zelfs tijdens de actiesequenties is het niet ondenkbaar dat je als kijker even op je horloge tuurt. Dat overdaad schaadt blijkt vooral uit de bijrol van Elton John; leuk als cameo, maar de grap wordt zo uitgesponnen dat het zijn kracht verliest. En dat is Kingsman: The Golden Circle in een notendop: goed uitgevoerde joligheid, die helaas te lang doorgaat. Dat betekent overigens niet dat Vaughn het hier maar bij moet laten, met een beetje creativiteit zit er waarschijnlijk nog genoeg leven in de Kingsman-franchise. Maar alsnog is The Golden Circle wel een stuk minder dan zijn voorganger.
3,5 sterren.
Volledige recensie: Kingsman: The Golden Circle - schokkendnieuws.nl
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
"It's very American."
Het vorige deel was een leuke verrassing en met Matthew Vaughn - die nooit vervolgen regisseert - had ik hier best vertrouwen in, maar het resultaat is teleurstellend te noemen.
De film gooit gelijk alle remmen los door te openen met een heuse achtervolging door de straten van Londen. Het is lekker energiek en explosief. Als kijker krijg je in no time het vertrouwde gevoel weer terug. Bovendien lijkt de samenwerking tussen de Engelse en Amerikaanse divisie een gouden greep te zijn om de bad guy te stoppen, maar het is slechts ijdele hoop.
Het verloop biedt namelijk een hoop geneuzel waar je je doorheen moet worstelen. Weliswaar worden er een aantal interessante dingen opgezet, maar er wordt simpelweg niets bijzonders meer mee gedaan. Ik had graag meer te weten willen komen over de Statesman, echter merk je al gauw dat ze er maar een beetje bijhangen; over een ongeïnspireerde sterrencast gesproken. Alleen Taron Egerton en Colin Firth kunnen de boel nog enigszins redden.
De speelduur speelt 'The Golden Circle' duidelijk te parten. Het gevolg is dat je te lang moet wachten voordat de actie weer losbreekt, terwijl je ondertussen gerecyclede momenten en geforceerde humor voorgeschoteld krijgt. Een cameo van Elton John zou bijvoorbeeld een leuke vondst moeten zijn, maar het grappige is er snel weer af. Uiteindelijk zijn de spaarzame actiescènes gelukkig nog de moeite waard.
Al met al een tegenvallend vervolg dat gerust compacter had gekund, om daadwerkelijk te kunnen vermaken.
2,5 Sterren.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
- We've got brains, skills, skipping rope?
- It's a lasso.
- Whatever.
Ik ben een fan van de eerste Kingsman, die heerlijk vermakelijk was, bijzonder scherpe Britse humor kende en een aantal zeer memorabele actiescènes had. Maar het was bovenal vooral de geweldige cast die de film zo leuk maakte. Samuel L. Jackson was een fijne bad guy, Colin Firth een heerlijk stijlvolle baas en Taron Egerton een verrassend toffe nieuwkomer. Juist de interactie tussen die laatste twee maakte de film zo fijn, net als Mark Strong met zijn personage Merlin die voor de ondersteuning zorgde.
Deel 2 doet eigenlijk niks nieuws. De actie is nog steeds overdadig, de humor is er nog steeds rijkelijk en het grootste deel van de oude cast speelt hier opnieuw mee. Wat dat betreft speelt regisseur Matthew Vaughn behoorlijk op safe, wat in dit geval niet zo erg is. Het zijn voor mij ook juist de vernieuwingen die niet zo goed zijn uitgepakt.
Zo is het overschakelen van Engeland naar Amerika qua setting en achtergrond niet zo lekker uitgewerkt. Je leert niks over de Amerikaanse tak van Kingsman en het voelt gewoon een beetje overbodig. En het gevoel is ook dat je veel minder scherpe Britse humor ziet, maar meer de Amerikaanse over de top gaande lompigheid. Ik heb veel liever het eerste, maar oké. Het is ook weer geen enorm drama, want er valt nog voldoende te genieten. De nieuwe castleden vind ik een beetje bleekjes. Julianne Moore is absoluut geen Samuel L. Jackson niveau als bad guy. Het begint nog goed, met die krankzinnige en erg leuke scene waarin ze een nieuwe medewerker binnen haalt die iemand door de gehaktmolen moet drukken. Maar daarna stelt haar rol eigenlijk weinig meer voor en is ook haar sterfscène vrij suf. De Amerikaanse Kingsman leden vond ik ook niet al te denderend. Tatum, Berry en Bridges zijn prima acteurs, maar geef ze dan ook rollen waar ze mee uit kunnen blinken. Slechts Pedro Pascal als Whiskey gaf de film wat meerwaarde. En dan is er nog de rol van Elton John. Kon ik best om lachen, maar de grap werd wat lang met flink wat screentime voor hem, waar een paar flitsen wel genoeg waren in mijn ogen. Gelukkig is de oude cast nog wel zeer solide, met Firth, Strong en Egerton voorop.
Daarnaast vond ik ook dat de film wat door is geslagen door alles zo gek mogelijk te maken. Robothonden, een bio-arm, drones; mweh. In Kingsman 1 bleef de gekkigheid allemaal wat meer binnen de perken en waren juist de personages de opvallende factoren. Hier lijkt de film gewoon een te dikke Amerikaanse saus over zich heen te hebben gekregen. Had niet gehoeven. Maar aan de andere kant zaten er genoeg hele leuke momenten in waarbij je maar gewoon overdonderd moet raken door de actie (met CGI van wisselend niveau, soms was het wel matig hoor) en waar je best snel went aan de gekkigheid. De fun-factor ligt gelukkig dan ook vrij hoog en ondanks de speelduur van 140 minuten kakt de film niet erg in en blijft het fris en tof tot het einde toe. Wel jammer dat ze soms wel erg gemakkelijk de boel afhandelen. De dood van Merlin vond ik ook jammer en had niet gehoeven. Een derde deel zonder hem zou ik flink wat minder vinden. Zijn Country Roads-lied was overigens wel geestig. En ook raar dat Whiskey als een bad guy werd ontmaskerd, maar dat niemand even de moeite nam dit aan de Amerikaanse Kingsman te melden, waardoor hij gewoon kon ontsnappen.
Heb je genoten van deel 1, pak deze dan ook gewoon mee. Het haalt niet het niveau van de voorganger, maar is wel een prima aanvulling.
3,5*
mjk87 (moderator films)
-
- 14534 berichten
- 4518 stemmen
Ik kende de eerste film niet, dus geen idee of dit een beetje hetzelfde is. Het idee van zo'n geheim genootschap, nog goed gekleed ook, is niet bijster origineel maar je kan er toch veel mee. Op momenten gebeurt dat ook wel en juist die scènes zijn de sterkste, zolang er maar mooie kleren in beeld zijn of weldadige luxe van oude kastelen of fijne whisky (ik houd het meestal bij Ierse of Tennessee, dus van mij mag het wel met een E, maar ik liet hem toch maar even weg).
Maar dit is ook een actiefilm, en daar faalt dit ding. Onmogelijke stunts en een horendolle camera gedrenkt in matige cgi, ik word er niet wild van. Je moet op z'n minst het idee krijgen dat er iets kan gebeuren met de hoofdpersonen, maar hier haalt men zulke capriolen uit dat daarmee alle geloofwaardigheid en daarmee ook spanning verdwijnt. Dan kan je wel leuke muziek eronder zetten, het is holle filmerij en wekt vooral gapen op. De acteurs doen allemaal wel hun ding en genieten ook wel, maar al met al zijn de 140 minuten er toch een 30 te veel. 2,0*.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Een geniale opening op de muziek van 'Let's Go Crazy' van Prince. Maar de alarmbellen begonnen al te rinkelen toen dat niet het einde bleek van de achtervolgingsscène en helaas werden mijn vermoedens bewaarheid. De film gaat snel bergafwaarts dankzij een scenario dat geen focus heeft en er te lang over doet om de verschillende losse eindjes af te werken voor het naar een veel te lang durende finale gaat. Belangrijkste manco is een totaal gebrek aan originele ideeën waardoor nieuwe karakters niet uit de verf komen en de actiescènes een vermoeiende herhaling van zetten beginnen te worden. De cameo van Elton John is aanvankelijk een goede grap, maar Vaughn denkt dat die grap leuk blijft als je 'm maar regelmatig genoeg herhaalt. Dergelijke denkfouten betekenen de doodsteek voor de film en - hoewel er een opzet is naar een sequel - hopelijk ook voor de serie. Een grote teleurstelling gezien de kwaliteit van zijn voorganger.
TMP
-
- 1891 berichten
- 1717 stemmen
Een aardige film, maar wel beduidend minder dan het uitstekende eerste deel. Veel elementen uit het eerste deel komen weer terug, dat is qua herkenbaarheid wel leuk. De tegenstander van de Kingsmen is in dit tweede deel wel minder. Julianne Moore doet het niet slecht, maar haar personage komt toch niet helemaal uit de verf. Haar uitvalsbasis is overigens wel aardig uitgewerkt. De actiescènes - ondersteund door een aardige soundtrack - zijn de moeite waard en datzelfde geldt voor de organisatie Kingsman en hun gadgets. Ook de Amerikaanse variant Statesman wordt wel aardig neergezet. Toch is het allemaal net iets minder dan het eerste deel. Het voelt hier en daar net wat geforceerder aan en al met al duurt de film ook best lang voor hetgeen het te bieden heeft.
El ralpho
-
- 1481 berichten
- 1092 stemmen
Het begin van het einde
Het lijkt erop dat de Kingsman films een drieluik zullen gaan vormen. Hier wordt in ieder geval tijdens het slot sterk naar gehint. Indien dit het geval is, is het te hopen dat de regisseur Matthew Vaughn in ieder geval zijn zaakjes beter op orde heeft dan in dit tweede deel. Het is dan ook niet te hopen dat de trend van één hele ster verlaging per deel wordt doorgezet.
Hoewel ook dit vervolg nog steeds voldoende creativiteit en leuke momenten heeft, staan hier ook een groot aantal missers tegenover. In zijn totaliteit is dit deel daarom ook een heel stuk minder leuk. Hoewel het eerste deel natuurlijk ook al compleet over de top is, wordt er in dit vervolg nog een flinke schep bovenop gedaan wat al gelijk naar voren komt in de eerste momenten van de film. De kijker wordt meteen ''getrakteerd'' op een intens actie moment op de achterbank van een auto waar meteen de hele trukendoos bij opengetrokken wordt en er een enorme overdaad van special effects op de kijker wordt afgevuurd. Pijnlijk om te zeggen, maar dit zag er nu al niet uit, laat staan over een paar jaar. En zo zijn er nog heel veel meer momenten in deze film die qua effecten werkelijk niet om aan te zien zijn.
Wat ook niet zo goed geslaagd is zijn de overdaad aan personages en verschillende plotlijnen die te eendimensionaal voor woorden zijn. De motivaties van zowel de president als Whiskey dat iedereen die drugs gebruikt, (en of dit nu dagelijks of voor recreatief gebruik is) dood mogen slaan echt helemaal nergens op. Ook over de casting heb ik ook nog wel het een en ander te melden. Zo past Halle Berry totaal niet in deze rol en komt haar personage heel onnatuurlijk over. Ook is het vreemd dat Channing Tatum voor een rol aangetrokken is terwijl hij voor het grootste gedeelte van de tijd letterlijk op ijs wordt gezet en niks te doen krijgt. En Princess Tilde als de vriendin van Eggsy..seriously? Het is toch wel overduidelijk dat Roxy vele malen aantrekkelijker en leuker is. Maar goed, dit laatste punt is wellicht ook een kwestie van persoonlijke smaak.
Daarnaast deden de personages me in zijn geheel ook helemaal niet zoveel meer. Heel gaaf dat Harry weer terug is in dit vervolg want hij was een van de leukste personages uit het origineel, maar hem op deze goedkope manier tot leven wekken? Had hem in het origineel dan ook niet om zeep geholpen.. Nee, het mag wel duidelijk zijn dat Matthew Vaughn een behoorlijk aantal onvergefelijke uitglijders heeft gemaakt. Hij lijkt in dit deel dan ook zijn focus kwijt te zijn ten opzichte van het origineel.
Nu ik echter ruimschoots de nadruk op de negatieve elementen heb gelegd zijn er gelukkig ook nog een aantal positieve elementen te vinden die niet onderdeden voor het eerste deel. Zo was Julianne Moore een geweldige villian die ik zelfs leuker vond dan Jackson uit het eerste deel. Ook de manier waarop zij haar eigen wereld heeft gecreëerd in the middle of nowhere vond ik erg sterk. Ook weer als vanouds gaaf, waren de (meeste) gevechtsscènes en vond ik de kleine rol van Elton John zelfs verrassend genoeg nog meevallen ook. Sterker nog, hij heeft de grappigste scené uit de hele film op het moment dat Poppy de effecten laat zien van het verwoestende ingrediënt wat ze in haar drugs heeft gestopt om de president te chanteren. Ook de momenten waarin blijkt dat Harry nog niet helemaal de oude blijkt te zijn, zijn vaak grappig.
Bovenstaande positieve punten zorgen ervoor dat Kingsman prima uit te zitten is ook al is dit met een speelduur van 142 minuten soms nog een hele uitdaging. Er zit nog voldoende potentie in het Kingsman universum voor een derde deel, maar het is dan alleen wel te hopen dat het niveau niet nog verder daalt en de Kingsman trilogie als een nachtkaars uitgaat. Als deze trend wordt doorgezet zit dat er in ieder geval wel dik in..
3,0*
De wind
-
- 207 berichten
- 212 stemmen
Deel 1 niet gezien, dus kan objectief oordelen. Prima film waarvan met name de actiescenes en specialeffects origineel zijn én van van een zeer hoog niveau. Al met al vloog de 2 uur en 20 minuten om. Eens te meer benieuwd naar deel 1.
wwelover
-
- 2605 berichten
- 3963 stemmen
Heel erg van genoten, zelfde niveau als deel 1, iets meer over de top misschien. Maar dat hoort bij dit soort films, dus vind ik niet erg. Leuke cast, geinig verhaal en heel veel vette actie. Daarnaast is de humor ook gewoon weer on-point. Was een beetje bang dat er een Elton John overkill zou zijn, maar moet zeggen dat ondanks dat hij redelijk aanwezig is dat het goed uitpakt. Hij kan gelukkig ook een beetje acteren. Een echte zaterdagavond bioscoopfilm.
4*
Justinw
-
- 5378 berichten
- 1803 stemmen
Heb Matthew Vaughn hoog zitten maar hij gaat hier soms best wat de mist in. Ik hoop dat hij toch teruggaat naar films zoals Layer Cake, minder cgi en meer focus op het plot.
Waarom is een sequel zoals hier langer? Dit is nergens voor nodig aangezien de meeste personages al gevestigd zijn. Hier komen dan indirect onnodige scenes uit voort die gemakkelijk geschrapt kunnen worden. Verder is het allemaal nog meer over de top om het eerste deel maar bij te benen of zelfs te kunnen overtreffen. Verder zitten er ook teveel makkelijke grappen in die het publiek blijkbaar wel kon waarderen maar ik soms tergend slecht vond.
Julianne Moore als badgirl doet het in principe prima maar komt door de opzet van de film niet helemaal uit de verf. De actiescènes zijn op zich nog wel goed te doen en maken ook dat de film nog wel dragelijk is. Toch moet Vaughn echt eens achter zijn oren krabben en hoop ik dat hij het hele superhero/gadgetspies/fantasy gebeuren achter zich laat. Laat hem maar eens terugkeren naar een gangsterfilm zoals Ritchie en Vaughn ze toentertijd maakten.
P.S wat is de obsessie opeens met John Denver en komedies? Kwam ook al voor in Logan Lucky dit jaar met eveneens Channing Tatum.
Donucius
-
- 269 berichten
- 128 stemmen
Een schim van het eerste deel. Bij vlagen mooie actie, maar dit vervolg lijdt aan hetzelfde als wat alle sequels aan lijden, namelijk afwezigheid van originaliteit en verwachtingen die niet waargemaakt kunnen worden. Als een stand-alone film is dit een redelijke prent, met een ietwat cliché en onorigineel verhaal. Maar al met al een tegenvaller als je het eerste deel gezien hebt. Zo niet dan is dit ook niet veel meer dan je standaard superagent-actie-film met over de top actie en een verhaallijn die enkel bestaat, omdat een film zonder verhaallijn zelf geen bestaansrecht heeft. Veel referenties naar het eerste deel en een zwakke, veel zwakkere charismaloze villain dan Jackson. Kort samengevat eigenlijk hetzelfde riedeltje als deeltje 1 echter minder goed, minder mooi en minder origineel uitgewerkt. Jammer, maar was echter wel te verwachten...
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Ik bleef teleurgesteld zitten op m'n stoel in de bioscoop tijdens de aftiteling van Kingsman: The Golden Circle. Waar ik deel 1 nog met 4,5* beoordeelde blijf ik bij dit 2e deel op een schamele 2* steken. Alles wat zo ontzettend tof was aan deel 1 is bij deel 2 compleet verloren gegaan. De paar toffe actiescènes (inclusief gruwelijk toffe slow-motion momenten) krikken 't cijfer dus nog iets op maar daar blijft 't bij.
Het verhaal is veel te Amerikaans gemaakt En de kracht van Kingsman was juist dat 't zo lekker Brits was. Amerikaanse over the top actiefilms met een flutverhaal zien we al een miljoen keer voorbij komen. Kingsman was anders, vernieuwend, interessant. Al die selling points zijn bij deel 2 overboord gegooid en persoonlijk vind ik dat echt heel erg jammer. Oh, en dan heb je Channing Tatum in je cast maar leg je 'm de hele film in een vrieskist. Vond ik ook zonde... ?
2*
4/10 (IMDB
Basxt
-
- 27 berichten
- 69 stemmen
Erg vermaakt. Fijne sfeer, verassende momenten en goed montage werk. Buiten wat continuiteits foutjes en het slot gevecht met Wiskey dat wel stopmotion leek..
Zeker een aanrader.
martijn011
-
- 2034 berichten
- 1309 stemmen
Helaas niet zo goed als het eerste deel maar toch best vermakelijke kost.
Laat ik maar met het positieve beginnen. De film kent een absolute sterrencast waarvan Mark Strong en Taron Egerton me het meest konden bekoren. Strong vind ik uitermate geschikt voor een komische rol als deze, het moment dat hij op die landmijn stond en begon te zingen om zichzelf daarna op te blazen vond ik geweldig.
Egerton verraste me in het eerste deel ook al positief en hij trekt deze lijn gewoon door. Zijn klik met Colin Firth is in dit deel helaas wel wat minder.
Helaas krijgen Channing Tatum, Jeff Bridges en Halle Berry weinig screentime zodat hun rol eigenlijk een beetje karig uitvalt. Julianne Moore als schurk was op zich best geestig. Haar drugsparadijs, broodjes hamburger en robothonden waren best geinig.
Verder was de cameo van Elton John ook best geslaagd te noemen.
De soundtrack van de film was ook positief, evenals de vechtscènes. Verder is het allemaal best sfeervol geschoten met veel kleur. De openingsscène is daar een goed voorbeeld van. Veel actie en een goed geschoten achtervolging met helaas alleen een overdaad aan CGI.
Toch is het verhaal van de film om je te bescheuren zo slecht. Het hele randgebeuren eromheen is allemaal best geinig en sfeervol, maar zo'n verhaal laat de film wel wat in punten zakken.
Komt nog bij dat het allemaal net wat minder grappig was dan in het voorgaande deel, al kent de film zeker z'n geestige momenten.
Al met al is dit vermakelijk, op z'n tijd best grappig en kent de film een sterke cast, maar het is allemaal niet zo origineel en goed als het deel hiervoor.
Wel drie dikke sterren.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Wat een negatieve reacties! Ik vond dit een fantastische film en ik heb me continu kostelijk vermaakt. Tegen het einde zitten er zelfs een aantal scenes in die ik tot de beste van het genre zou willen rekenen. Prachtfilm!
jippie2010
-
- 2613 berichten
- 8103 stemmen
Oei, wat een fikse tegenvaller.
Waar de eerste film nog verfrissend en vernieuwend was, is deel 2 slechts een aftreksel daarvan.
Geen balans, nergens subtiel, de film lijkt niks te schuwen om het grote publiek te dienen.
Uiteraard waardering voor de CGI en het camerawerk en sommige strakke scenes,
maar ik kom niet verder dan twee sterren. *2.0
thunderball
-
- 5882 berichten
- 1414 stemmen
Deel1 nooit in de bioscoop gaan zien, omdat ik er van uit ging dat het een flauwe kinderfilm was, onterecht, want laatst twee keer op TV gezien (en inmiddels ook aangeschaft) en wat was dat een leuke, vlotte en gestileerde actie prent, die zowel een persiflage als een spannende actiefilm in het spy genre bleek te zijn.
En wat valt dan dit vervolg zwaar tegen!
Film komt na een lekkere vlotte opening maar niet verder op gang. Sowieso in je film een mislukt acteurtje als Tattum casten is al geen slimme zet, maar de rest van de film was ook maar matig.
Zoveelste sequel, die ten onder gaat aan de gedachte: "Hoe groter hoe beter" en "geef het publiek vooral meer van hetzelfde", want wat kan er dan nog mis gaan? Nou, nog al veel, zo blijkt.
De film is vooral langdradig, met veel overbodige (grappig bedoelde?) scenes en het lijkt allemaal een eeuwigheid te duren. Je mist vaak een bepaald soort van urgentie.
De actiescènes waren wel weer goed, maar vaak een herhaling van wat we al in het origineel -veel beter- hadden gezien, maar het waren vooral de verhaallijnen en scenes tussen de actie, die niet boeiend en vaak gewoon vervelend waren.
Ook de humor werkte vaker niet dan wel en een cameo van Elton John is één keer leuk, maar niet tien keer!
Strong en Firth waren wederom goed, net als hoofdrolspeler Egerton.
Julianne Moore is een lekkere, sexy schurk, maar Berry en Bridges talent wordt niet optimaal gebruikt.
Swingende muziek, mooi geschoten, maar de tijdsduur voor een feitelijk simpel flauwekulverhaaltje als dit, is weer veelte lang.
Een tegenvaller!
Een vier, ofwel 2 sterren.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Wat een negatieve reacties! Ik vond dit een fantastische film en ik heb me continu kostelijk vermaakt.
Geweldig leuk filmpje. 99% van de actie-komedies van deze tijd haalt dit niveau bij lange na niet. Ongein van een hele hoge plank deze nieuwe 'Kingsman'. Mooie pakken, dure whisky, coole gadgets, noem het maar op. Verpakt in een sfeervolle en totaal over-the-top rappe achtbaanrit vol humor, actie en mooi geschoten plaatjes én vechtscenes. De redelijk lange speelduur is geen enkel obstakel. Erg leuk dit.
scorsese
-
- 13169 berichten
- 11078 stemmen
Goeie film waarin iemand het gemunt heeft op de hele organisatie van Kingsman. Een geslaagd vervolg dat wel meer van hetzelfde is, maar nog steeds zeer vermakelijk. Lekkere over de top actie die wederom fijn in beeld is gebracht (de scene met de skilift als hoogtepunt). Het had echter wel iets korter gemogen en een derde deel is voor mij niet meer nodig.
filmkul
-
- 2478 berichten
- 2251 stemmen
Prima tweede deel. Het verhaal is lachwekkend maar past prima in het geheel waar alles met een dikke knipoog bedoeld is. De opbouw is aardig en iedereen krijgt voldoende aandacht. De vaart zit er van het begin goed in en er is voldoende actie. De actiescenes zien er weer goed uit, spectaculair, over the top en hard. Er is voldoende chemie tussen de hoofdrolspelers. Moore is niet helemaal goed gecast voor een bad bitch. De soundtrack is ook lekker fout. Prima vermaak. 3.5
Kondoro
-
- 11521 berichten
- 2865 stemmen
Het is alweer drie jaar geleden dat wij kennis hebben gemaakt met de toch wel leuke ‘spionnen’ film ‘Kingsman: The Secret Service’. Een film die ik toch best hoog heb zitten, aardige actie, leuke styling en een erg leuk verhaal hebben destijds mijn avond weer opgefleurd. Nadat al best snel bekend was geworden dat er een vervolg kwam op het eerste deel heb ik me klaar gemaakt aangezien ik die best graag wou zien: ik sta altijd wel in voor deze films en ik kan me er uitzonderlijk goed mee vermaken wat sommige denk ik niet kunnen. Dit te vergelijken met ‘James Bond’ is natuurlijk niet erg handig aangezien de twee films op een totaal ander niveau liggen, waar ik toch Kingsman meer voor de jongeren gericht vind: veel actie scenes waarbij er erg vaak (en soms ook erg gaaf) gebruik werd gemaakt van slow-motion beelden is James Bond natuurlijk veel uitgebreider qua inhoud en dat maakt die films ook veel leuker en unieker.
Ik ‘Kingsman: The Golden Cricle’ volgen we Eggsy die net klaar is met zijn missie waarbij hij Valetine heeft uitgeschakeld (dit was in het vorige deel). We ontmoeten hem hier weer als geheime agent maar dit keer zien we ook de terug keer van Charlie die ook in de vorige film door Eggsy verslagen is. De film begint dan met een aardig gave actie scene waarbij Eggsy tegen Charlie in een taxi aan het vechten is en Eggsy vervolgens wint en vlucht via het water en de riolering. Echter blijft de arm van Charlie achter die de Kingsman database hackt. We ontmoeten daarna al gauw de vriendin van ‘Eggsy’: Princess Tilde en uiteraard de oude crew van de Kingsman alleen zonder Harry.
We volgen in deze film verschillende onderwerpen die uiteindelijk allemaal naar het zelfde toe leiden. De film kent veel scenes die buiten het hoofdverhaal staat en dat maakt de film leuk maar, erg lang. Ik heb er in totaal twee keer overgedaan om te kijken aangezien ik gister avond erg moe was en de film nog amper op de helft was. Het lange weet ‘Matthew Vaughn’ toch wel goed te evenaren en daardoor is het dan niet de schuld van de film dat ik het soms een lange zit vond maar meer aan mijzelf en mij moeheid. Uiteraard is het wel een lange zit als je er zo naar kijkt maar het is geen lange zit dat je, je gaat vervelen of irriteren aan veel elementen in de film, je word van scene naar scene geschopt met elke keer een andere (en leuke) setting waarbij het verhaal toch ook wel redelijk goed te volgen is.
Na een leuke introductie van de film, het laten zien waar de film voornamelijk over zal gaan laat de film ook zien dat het erg veel met de CGI gaat werken. Zo word Eggsy uit de taxi geschopt door Charlie waarna hij vervolgens met de taxi deur onder zich over het wegdek aan het glijden is. Ook krijg je voorgeschoteld dat de film erg veel superhelden actie kent (wie vliegt er nou opeens zo mooi op het dak of kan zich op de goeie locatie vastpakken aan de achter kant van de taxi terwijl die taxi knetter hard aan het jagen is?) die in sommige gevallen leuk kan zijn maar ook weer niet. Dat twijfelachtige gevoel heb ik door de hele film heen. Zo was het begin erg gaaf in deze film waarbij we natuurlijk de aanval van Poppy op de Kingsman hoofdkwartieren zien (de locaties waren bekend gekomen door de hack van de arm van Charlie). Daarna zien we de scenes waarbij we de ‘Statesman’ ontmoeten, de ‘Statesman’ vond ik wellicht geen minpunt in het algemeen, de naam vond ik nogal slapjes en snel bedacht. De ‘Statesman’ is natuurlijk de Amerikaanse tak van de geheime diensten waarbij het samen gevormd is met de ‘Kingsman’ service. Hoewel de ‘Kingsman’ een kledingwinkel gebruikt als dekmantel met erg nette pakken is ‘Statesman’ een Whisky merk in Amerika die overal word gedronken (een soort Jack Daniels).
We hebben uiteraard al kennis gemaakt met Taron Egerton. De jonge speelt een uitstekende rol als Eggsy en ik vond het erg bij hem passen. Taron heeft wat komedie in zijn bloed en een pak staat hem aardig goed. Hij is uiteraard het gezicht uit de Kingsman films en zal dit ook zijn, een sterke rol waar Taron zich overduidelijk thuis in voelt want hij komt erg overtuigend over. Hanna Alström als Princes Tilde vond ik leuk maar ze had geen bijzondere rol gekregen in de film, het draaide in de ogen van Eggsy veel om haar maar we zien haar maar weinig op het doek verschijnen (alleen als ze ook vergiftigd is met het virus van Poppy en ze dan met een lollige bui Eggsy opbelt om wat te vertellen en daarna ook word omgetoverd tot een soort standbeeld wat het virus veroorzaakt). Toch wel geinig om ook daadwerkelijk Zweedse acteurs en actrices te zien voor de rol van het Zweedse koningshuis. Voor de rest speelden Mark Strong (Merlin) en en Colin Firth (Harry) ook hun rolletjes leuk. Ook maakten we kennis met de agenten van de ‘Statesman’ waarbij toch voornamelijk Channing Tatum en Pedro Pascal naar buiten zien komen maar ik vond toch wel dat Tatum een matig rolletje heeft gekregen in dit tweede deel van Kingsman. Misschien dat we dit als positief moeten zien want straks komt er een deel drie en dan is Tatum misschien wel het hoofdpunt alleen in deze film vond ik hem erg weggewerkt. Dat is trouwens wel leuk gedaan aangezien we Tatum voor het eerst met de verschijningen van het virus van Poppy zien en we daar kennis mee leren maken. Pedro deed het op zich ook wel vermakelijk als het aandeel van de Statesman in de opdracht om het tegengif te zoeken.
We volgen in deze film de kingsman die op een nieuwe klus zullen moeten. Hun hoofdkwartier word aangevallen door een vrouw genaamd Poppy (Julianne Moore). Een vrouw die een schuilplaats heeft ergens in het bos van Cambodja. Poppy is een vrouw die grootschalig drugs smokkelt van XTC naar Heroïne het maakt niet uit. Ze heeft al haar producten besmet met een bepaald gif, dit gif heeft een tegengif die makkelijk te verkrijgen is zolang de president drugs maar legaliseert om zo haar handel te redden. Poppy heeft dus om dit allemaal uit te voeren een schuilplaats totaal in de jaren ‘50/’60 look gecreëerd waar ze dus ook haar team ook opbouwt in de film van de ‘Golden Circle’, een tatoeage waarbij goud onder het huis geplaatst word in een vorm van een cirkel en zo kenbaar maakt dat ze bij Poppy horen. Ik vond heel het Poppy idee erg leuk en ze heeft ook een paar leuke scenes. Vooral waar ze een werknemer in de gehaktmolen laat gooien en hier vervolgens een hamburger van bakt of het feit waar ze Charlie een nieuwe arm geeft en vervolgens: “ARMageddon” zegt
. En natuurlijk de scene waarbij ze de wereld even verwittigd met het virus en uitlegt hoe het virus in stappen het lichaam binnendringt met als eerste uitslag, daarna een soort aanvallen volgend op verstijving en doodgaan.
Het verhaal is wel geinig bedacht. We volgen de Kingsman eenheid nadat ze hun missie op de gevaarlijke Valentine hebben voltooid maar nog lange niet klaar zijn. Ze worden nu geschokt door een aanval op hun hoofdkwartier waarna Merlijn en Eggsy besluiten richting Amerika af te reizen om de ‘Statesman’ op te zoeken. Eenmaal aangekomen, binnen gedrongen en gevochten te hebben met Tequila worden ze geschokt met het feit dat Harry nog leeft maar zijn geheugen kwijt is. Harry is in het vorige deel neer geschoten in zijn hoofd door Valentine maar blijkt gered te zijn door de Statesman met een bepaalde gel die voor bijwerkingen zorgt (geheugenverlies is er eentje van). Terwijl ze Harry proberen te redden komt er bij Tequila opeens een blauwe uitslag op het gezicht te zitten waarna hij naar de ziekenboeg word gestuurd. Het blijkt later dat hij ook drugs heeft gebruikt van Poppy en ze besluiten hem in te vriezen. Het is nu aan Eggsy en de rest van het team om Poppy te vinden en de wereld te redden van het dodelijke virus. Samen met Whisky, Merlin en Harry gaat Eggsy op pad om ten eerst het gif te vinden (wat ze dan ook doen in Italië) maar wanneer dit niet lukt gaan ze naar Poppy haar schuilplaats om via daar de drones te activeren. Na een gevecht tussen de bewakers van Poppy tegen Harry en Eggsy worden ze verrast door Whisky. Hij verteld dat Harry een mooi instinct is, dit kom mede omdat hij neergeschoten was door Harry omdat Harry wist dat Whisky niet te vertrouwen was. Eggsy dacht er helaas ander over en na een gaaf gevecht belandde ook Whisky in de gehaktmolen waarna de twee de drones activeerden en zo miljoenen levens redden. Wel geinig omdat ze Poppy zelf geïnjecteerd hadden met Heroïne maar Eggsy had haar een overdosis gegeven dus ze ging vrij snel dood.
Met dit geinige verhaal kent Matthew Vaughn ook wat leuke muziek tracks in de films en dan stond voornamelijk het nummer Take Me Home, Country Roads van John Denver centraal stond. Met dit en toch wel een paar leuke slow-motion actie scenes die erg tof geschoten waren vond ik de film heerlijk om naar te kijken. Een topper die in mijn top 10 eindigt van dit jaar. Ik ben wel fan van de Kingsman reeks.
3.5*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Het wederom ouderwetse (jaren 60 en 70) James Bond-achtige dertien in een dozijn verhaal, mag dan wel niet zoveel voorstellen en is misschien ook wel wat flauw, maar dit vervolg keek zich ondanks de lange duur (maar liefst 135 minuten) wel lekker weg en is daarom zeker nog vermakelijk (vooral door de actie en de cast) om naar te kijken. Ik heb deze Actie / Avontuur film wel over twee dagen bekeken, want toen ik er gisteravond (rond 23:00) aan begon met een biertje, viel ik na circa 60 minuten in slaap en heb ik de rest van de film vanmiddag afgekeken (het was buiten toch grauw en koud weer).
Wat "parcivalis" hierboven zegt klopt eigenlijk ook wel, want deze film is tevens een soort van reclame voor sterke drank en vooral Whiskey (zowel Amerikaanse als Schotse) en een aantal personen in het verhaal hebben ook de naam van sterke drank zoals agent Whiskey, agent Tequila en hun baas Champagne, die deel uitmaken van een verwante spionnenorganisatie in Amerika, die o.a. handelen in Whiskey.
In dit vervolg staan de "Kingsman" voor een nieuwe uitdaging en nieuwe vijand. Als ze hun hoofdkwartier en een aantal lotgenoten (waaronder Roxy) verliezen en de wereld gegijzeld wordt door een virus (aangebracht in drugs), ontdekken ze een verwante spionnenorganisatie in de Verenigde Staten, te weten de "Statesman" in de staat Kentucky. In het nieuwe avontuur dat de kracht en de intelligentie van hun agenten tot het uiterste zal testen, moeten deze twee geheime elite-organisaties samenwerken om een meedogenloze en gemeenschappelijke vijand te verslaan. Dit alles om de wereld te redden.
Hoewel het verhaal wat aan de flauwe kant is en ik de zeer nep ogende circa 10 minuten durende actievolle opening (voorzien van muziek van Prince en wel het nummer "Let's Go Crazy") in een taxi tenenkromend slecht vond, heb ik me toch nog best goed vermaakt met de leuke uitvoering van het verhaal, welke vol zit met leuke (o.a. door robothonden met drilboren als tanden, bommen die in blauw hars exploderen, een koffer die is uit te vouwen tot een schild en menselijke gehaktmachines) en spectaculaire actie (zoals de scène in de skilift) en leuke personages, waarvan helaas wel sommigen maar bar weinig schermtijd krijgen toebedeeld en dan doel ik vooral op Channing Tatum (als agent Tequila).
Opzicht was dat best jammer, want Channing Tatum zie ik best graag in films en vind ik ook een leuke acteur met gevoel voor humor. Maar waarschijnlijk krijgt hij in een nieuw vervolg een grote rol. Verder krijgen ook Jeff Bridges (als baas Champagne) en Halle Berry (als wetenschapster Ginger) best weinig schermtijd, waarbij ik dat van Halle Berry niet eens zo erg vond.
In de eerste "Kingsman" film speelde Samuel L. Jackson verdienstelijk de rol van schurk en in deze film is dat weggelegd voor Julianne Moore (als Poppy Adams), die zich in jaren 50 stijl (inclusief hamburger restaurant met de toepasselijke naam "Poppy's") in de rimboe van Cambodja heeft verschanst met haar drugskartel en vanuit daar een wereldmonopolie in de drugshandel wilt bereiken. Ze speelde die rol best leuk en was daarbij op een leuke manier ook best hard, want ongehoorzame volgelingen veranderde ze binnen een mum van tijd in een broodje hamburger. Ook was het best geinig dat ze de Engelse popzanger, componist en pianist Elton John ontvoerd heeft ter vermaak in Cambodja. Eigenlijk is ook de president (gespeeld door Bruce Greenwood) van Amerika een slechterik in dit verhaal en dat omdat hij de door drugs geïnfecteerde slachtoffers (door Poppy Adams) dood wilt hebben, i.p.v. dat ze gered kunnen worden door een vaccin.
Elton John vond ik overigens een leuke en komische toevoeging in het verhaal, en hij stond op het einde ook zijn mannetje op een leuke manier, waarbij hij er belachelijk uitziet in een verenpak en muts. Tijdens het actievolle einde, wordt een circa 10 minuten durende spectaculaire groot gevecht o.a. begeleidt met zijn muziek en wel met het passende nummer "Saturday Night's Alright For Fighting". Het gevecht vindt wel plaats op een woensdag, waarbij dan gezegd wordt:
Bewaker: Sit Elton, blijf hier. We worden aangevallen.
Elton John: Is het een reddingsoperatie ?
Bewaker: Zou kunnen.
Elton John: Begint dan te zingen "woensdag, woensdag, woensdag".
Bewaker: Hoort dat niet "zaterdag" te zijn ?
Elton John: Wat is het vandaag ?
Bewaker: Woensdag.
Elton John: Precies 
Sowieso zitten er hier en daar wel wat leuke komische dialogen in, zoals ook de dialoog tussen Clara (gespeeld door de mooie Poppy Delevingne Poppy), die de vriendin is van de afgewezen Charlie Hesketh (wederom gespeeld door Edward Holcroft) uit het eerste deel en die nu het hulpje is geworden van Poppy Adams, en Kingsman Eggsy, waarbij Eggsy bij haar stiekem vaginaal een "tracker" moet inbrengen en waarbij dan kort van te voren wordt gezegd:
Eggsy: Ik moet eigenlijk heel nodig plassen.
Clara: Dat mag ook op mij, als je wilt 
Verder vonk ik ook Pedro Pascal als agent "Whiskey" wel een leuke toevoeging (kan o.a. zeer goed omgaan met wapens, zwepen en lasso's, waarbij hij zelfs een dodelijke laser lasso heeft) in het verhaal en hem vond ik best lijken op een jonge Burt Reynolds.
De bekende cast uit het eerste deel deed het nu ook weer verdienstelijk en dan doel ik natuurlijk op Taron Egerton (als Kingsman Eggsy, die in dit vervolg ook gaat trouwen met de Zweedse prinses Tilde, die wederom gespeeld werd door Hanna Alström), Mark Strong (als Merlin, die op het einde doodgaat door een landmijn en waarbij hij dan het nummer "Take Me Home, Country Roads" van zijn favoriete zanger John Denver zingt. Dat nummer hoorde ik recent ook in de leuke Misdaad / Komedie film "Logan Lucky (2017)") en Colin Firth (als Kingsman Harry Hart, die weer tot leven is gewekt en dat was eigenlijk best flauw). Jammer genoeg ontwikkelen de personages zich in dit vervolg een stuk minder dan in het eerste deel, waarbij de sterke chemie tussen de hoofdrolspelers niet helemaal is verdwenen, maar wel een stuk minder interessant is geworden.
Hier en daar valt de film wel wat in herhaling t.o.v. het eerste deel (daarvan krijg je ook nog wat beelden te zien via flashbacks), want zo komt de vecht scène in de bar opnieuw voorbij (wel in een iets andere uitvoering) en krijgen ook grappen over anale seks met de Zweedse prinses Tilde navolging en dat als Eggsy weer de wereld moet gaan redden. Van de Zweedse prinses Tilde (die overigens ook besmet raakt door het virus) krijgen we ook nog even de vader en moeder, oftewel de koning en koningin, te zien tijdens een etentje, maar dat vond ik best een flauwe en clichematige scène.
Hoewel ik dit vervolg wat minder vond dan het verfrissende en leuke eerste deel (heb ik destijds ook in de bioscoop gezien), is dit wel nog een leuke en vermakelijke Actie / Avontuur film geworden die vol zit met actie, leuke personages en de nodige (glim)lach humor (zal niet bij iedereen in de smaak vallen). Vooral daardoor kijkt deze film zich nog lekker weg en dat ondanks de wel erg lange duur van 135 minuten.
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2101 stemmen
Kingsman staat voor heerlijke nonsens, een parodie op het spionnen-genre. Het is ongeveer waar de James Bond-serie nu zou zijn als ze de (debiele) lijn met Pierce Brosnan hadden doorgezet (en de franchise niet hadden gereboot met een meer 'serieuze' Daniel Craig).
Auto's lasers vliegmachines, bliksems 't is wat.
De badguy van dienst is Poppy (Julianne Moore) die tien keer megalomaner is dan de James Bond badguy Blofeld in zijn stoutste dromen. Al snel heb je door dat je niks serieus moet nemen en is het genieten van de totale onzin op je scherm en hier en daar enkele leuke stukjes camerawerk en prima CGI.
Toch is het jammer dat de film niet een fractie meer diepgang heeft, zoals bijvoorbeeld: wie maakt al die robot gadgets voor Poppy? Geen idee, want haar organisatie bestaat uit niet meer dan zij zelf en een leger domme henchmen.
Hoogtepunt van de film is een flying kick door Elton John op 20 cm hoge glitterschoenen. Leuk om te zien hoe heerlijk Elton John zichzelf op zijn ouwe dag nog parodieert, al is niet elke scène met hem even geslaagd - hij acteert slecht en meestal verzandt hij in weinig originele scheldpartijen. Misschien staat hij daarom bekend? Geen idee, ik ken hem niet goed genoeg om zijn 'personage' op waarde te schatten.
Opvallend is hoe de namen op de poster contrasteren met hun rol in de film. De ene is snel uitgespeeld terwijl de andere veel meer screentime krijgt. Dat pakt wel verrassend uit.
Ook leuk: de tweede film dit jaar met Channing Tatum waarin het nummer "Country Roads" een prominente rol heeft (de eerste was Logan Lucky).
Eén van de grappigste keuzes van de makers is om de president van Amerika niet neer te zetten als wijs, rechtvaardig, nadenkend - maar als een mafketel met een verborgen agenda. Een keer wat anders 
Vermakelijk.
3 sterren
coumi
-
- 1462 berichten
- 12320 stemmen
Wervelende film, heerlijk vermaak en niet minder dan het eerste deel. Compleet onzinnig en erg overdreven, maar niet te onzinnig of te overdreven. Vaughn treft gewoon de juiste toon en hanteert precies het goede tempo. Nadeel is natuurlijk dat je na deel één weet wat je te wachten staat: meer van hetzelfde maar uiteindelijk toch anders. Plezierig en in details iets beter dan het origineel(Moore als schurk is bijvoorbeeld veel leuker dan de voor de zoveelste keer schmierende Jackson). Veel bekende acteurs in de cast waarvan sommige weinig hebben te doen(Bridges, Tatum), maar ze zullen allen geen spijt hebben van hun bijdrage. Op naar deel drie , waarschijnlijk met Tatum dan in een grotere hoofdrol.
Jesse93
-
- 439 berichten
- 412 stemmen
Door het eerste deel verwachte ik weer ontzettend veel over de top actie. Toch vond ik dit in de eerste film beter gelukt. Zo'n uitzonderlijke scene als in de kerk ontbrak hier een beetje. Desondanks was de actie nog steeds erg leuk. Ook iets minder grappig en de schurk vond ik dan ook net niet. Desondanks kijkt de film vlot weg en is het zeker vermakelijk.
Alathir
-
- 2130 berichten
- 1636 stemmen
Een sequel is altijd gevaarlijk. John Wick 2 en Guardians of the Galaxy 2 deden het allebei een heel stuk minder dan hun voorganger, dus waren de verwachtingen ook hier niet zo hoog. Desondanks vond ik de eerste Kingsman één van de beste films van 2014. Of deze eraan kan tippen, hmm net niet vrees ik. Het is vooral het nieuwe dat er nu af is en deze film was misschien net te lang.
Egerton is sowieso een acteur die ik graag bezig zie want de films waarin hij meespeelt zijn meestal vermakelijk en grappig. Wel kan hij beter wat Mijnenveger spelen want dat is een ontbrekende skill voor een Kingsman. Firth is een stijve hark die hier toch tot leven komt. De beweging doet hem deugd. Strong blijkt dan weer een John Denver fan te zijn en zingt explosief mee uit volle borst. Verder kunnen we ook Pedro Pascal niet vergeten die net als in Narcos de strijd tegen drugs aangaat en verliest. Moore is zoals altijd wat irritant maar dat past dan weer aardig bij haar rol. Halle Berry zien we in een beperkte rol, beetje miscast vind ik eigenlijk. Ook over Tatum en Bridges valt weinig slechts te melden. Je merkt het dus wel een echte topcast.
De actiescènes waren leuk, niet bloederig zoals verwacht en geweldig in beeld gebracht. Vaak ook een lekker nummer erbij en genieten maar. Ja, heerlijk! Het verhaal is eigenlijk wel wat simpel voor een film van deze speelduur maar nergens heb je het gevoel dat het tempo te laag wordt. Een must-see!
blurp194
-
- 5498 berichten
- 4195 stemmen
Tsja.
Vervolgen werken meestal niet zo goed als het origineel, en ook hier gaat het weer mis. De uitstap naar Amerika is wat gezocht en komt ook niet echt bij me aan. Hoewel ik Bridges en Moore wel mooie rollen vond hebben. Wellicht leuker geweest als ze niet in Amerika geplaatst waren.
Verder worden de dingen die in het eerste deel werkten braaf herhaald, en dat levert nog steeds wel een ietwat vermakelijk filmpje op. Maar wel wat tegenvallend na het eerste deel.
james_cameron
-
- 7005 berichten
- 9790 stemmen
Ai, wat een tegenvaller. Het origineel was een aangename verrassing, maar de rek is er bij dit vervolg behoorlijk uit. De film beschikt over een energieke en virtuoos in beeld gebrachte openingsscene, maar daarna komt de boel krakend tot stilstand. De plot is slap en de personages hebben bijzonder weinig te doen. Schurk Julianne Moore komt er verreweg het slechtst vanaf; zij lijkt zich wel in een aparte film te bevinden die niets met de voornaamste plotlijn te maken heeft en er qua sfeer helemaal naastzit. En Elton John, dude, wtf?
IH88
-
- 9733 berichten
- 3185 stemmen
“Sir Elton, stay here. We're under attack.”
Prima vermaak weer. Dit tweede Kingsman avontuur heeft niet de Britse charme van het eerste deel, maar The Golden Circle is een film die weet te vermaken. De eerste actiescene zegt eigenlijk al alles over wat deze film wil zijn. Het moet vooral grootster, Amerikaanser en gekker, maar Vaughn vergaloppeerd zich in een beetje in de executie.
Bridges, Tatum, Pascal, Moore en Berry zijn uitstekende acteurs, maar het zegt al genoeg dat Egerton, Strong en Firth weer de uitblinkers zijn. En dan wordt Roxy (Cookson) nog node gemist. Tatum had misschien nog wat kunnen uithalen, maar die wordt de halve film in een vrieskist gestopt. The Golden Circle is voor de rest puur entertainment, maar mocht er nog een vervolgdeel komen graag weer terug naar de basis. Jammer genoeg zonder Strong die een nummer van John Denver zingt.
aspers
-
- 166 berichten
- 164 stemmen
Wat een enthousiasme hier!
Conclusie: ik ben oud aan het worden!?
Ik vond 'm dus wel erg tegenvallen. Niet dat het saai was ofzo. Maar het was mij toch iets (lees: véél) te veel van het goede. Waar deel 1 nog een fijne lijn bewandelde tussen goede actie en ver over the top, hebben ze die lijn in dit tweede deel overboord gegooid en is het een-en-al over the top spektakel. Als dat je smaak is, dan zit je gebakken. Maar ik ben meer fan van de balans in het eerste deel. Het ging voor mij echt mis bij de mechanische puppies. Dat had voor mij echt niet gehoeven. En ik zie ook nog steeds geen logica tussen de robot-techniek (honden, en arm van Charlie) en een drugsbaron. Dan heb je dus zo'n moderne technieken ter beschikking en moet je je poppy-land beschermen met mijnen en bewakers!?
Verder vond ik de vele, weidse CGI schots behoorlijk matig en iets te veel aanwezig.
Laat ik positief blijven met een 2,5
Pre- en sequels

The King's Man
2021
95 reacties

Kingsman: The Secret Service
2014
326 reacties
Gerelateerd nieuws

Beroemde 'Kingsman'-franchise wordt wereldwijd zeer goed bekeken op Netflix

Taron Egerton hint op mogelijk derde deel in de 'Kingsman'-reeks

Julianne Moore gecast voor hoofdrol in filmversie 'Dear Evan Hansen'
Bekijk ook

Wind River
Western / Misdaad, 2017
322 reacties

Logan
Actie / Sciencefiction, 2017
382 reacties

I Am Not Your Negro
Documentaire, 2016
36 reacties

Blade Runner 2049
Sciencefiction / Thriller, 2017
1.304 reacties

Kingsman: The Secret Service
Actie / Komedie, 2014
326 reacties

Mission: Impossible - Fallout
Actie / Avontuur, 2018
308 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








