

Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 130 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matthew Vaughn
Met onder meer: Ralph Fiennes, Gemma Arterton en Rhys Ifans
IMDb beoordeling:
6,3 (166.897)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 26 januari 2022
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via Google Play
Bekijk via meJane
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Plot The King's Man
"Witness the bloody origin."
Een verzameling van 's werelds ergste tirannen en criminele meesterbreinen verzamelt zich om een oorlog uit te zetten die miljoenen zal vernietigen. De hoop is gevestigd op één man die tegen de tijd zal moeten racen om ze te stoppen. Het leidt tot de origine van de eerste onafhankelijke inlichtingendienst, 'The King's Man'.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (6,3 / 166897)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- iTunes: € 11,99 / huur € 3,99
- Google Play: € 12,99 / huur € 3,99
- Pathé Thuis: vanaf € 11,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Orlando Oxford
Polly
Grigori Rasputin
Morton
King George / Kaiser Wilhelm / Tsar Nicholas
Conrad Oxford
Erik Jan Hanussen
Shola
Kitchener
Camp Guard #1
Reviews & comments

WLWolfs
-
- 20 berichten
- 23 stemmen
Ik vond het echt een prima film voor de zaterdagavond "Gewoon een fijne film."

Alathir
-
- 2048 berichten
- 1578 stemmen
Duidelijk meer geschiedkundig gericht dan de vorige twee. Het is ook een heel andere vibe. Minder luchtig maar best wel boeiend. Rating hier vind ik opvallend laag. Ja er is minder actie maar dat doet toch weinig af aan het verhaal van de film dat behoorlijk goed is.

scorsese
-
- 11584 berichten
- 10071 stemmen
Matige film waarin een geheime, onafhankelijke inlichtingendienst gevormd wordt. Dit derde deel is niet direct meer van hetzelfde, aangezien het hier om een prequel gaat die zich in een andere tijd afspeelt met ook nog eens andere personages. Een wat rommelig verhaal, een stuk minder actie en Ralph Fiennes is niet de beste casting keuze. Ook Harris Dickinson (als zijn zoon) mist de charme van Taron Egerton. Het ziet er allemaal wel goed uit, maar 3.0 sterren zou net wat te veel zijn.

Frankie Boy
-
- 166 berichten
- 1 stemmen
Dit is toch gewoon een leuke film, waar de actie, humor, drama en parodie van af spat.
Fraaie beelden en een prachtig opgezette film en een lust voor het oog.
Deel 1 en 2 waren ook zeker heel fraai, maar kun je mijns insziens niet echt vergelijken met deze.
Ralph Fiennes is altijd leuk en goed om te zien, Harris Dickinson is het bekijken meer dan waard, maar de absolute ster in deze vermakelijke film vond ik toch echt wel Rasputin.

redmirow
-
- 28 berichten
- 32 stemmen
Leuke avonturenfilm, maar wel wat aan de trage kant. Kleine onderdelen van het verhaal worden te lang belicht en uitgesmeerd. Niet de dynamiek van de eerdere films.

notoirefilmhater
-
- 325 berichten
- 295 stemmen
Ik kon wel genieten van deze film, zeker om de Eerste Wereldoorlog een geweldige setting is. De wapens, de outfits, de gevechten, echt alles aan deze film zag er simpelweg pico bello uit.

tukkerstein
-
- 2125 berichten
- 2977 stemmen
Moet nogal lang op gang komen (drie kwartier) en is dan nogal uitleggerig, maar uiteindelijk een zeer vermakelijke film die goed in de serie past. Zeer creatieve actiescénes met een randje. Soms iets te geforceerd in de 20e eeuwse geschiedenis gepast en gemeten.

BBarbie
-
- 12519 berichten
- 7516 stemmen
Tegenvallende prequel van de andere “Kingsman”-films. Gezien de sterke rolbezetting waren mijn verwachtingen hooggespannen. Jammer genoeg weet het verhaal amper te boeien. Het gedoe met Raspoetin kwam op mij tamelijk lachwekkend over, maar misschien is dat wel de bedoeling.

Crebactie1
-
- 1 berichten
- 19 stemmen
Iets te traag en iets te weinig actie. Maar verder een mooie film met een goed verhaal en zo af en toe leuke humor. Vooral de geit en de rots

Phantasm
-
- 6488 berichten
- 6420 stemmen
Best vermakelijk, maar niet echt geweldig, ik vond de vorige twee beter.

Jynxter
-
- 364 berichten
- 314 stemmen
Ondanks dat "The King's Man" ons vertelt hoe de Kingsman agency uit de vorige twee films ontstaan is, valt dit derde deel toch wat uit de toon. Op zich is dat niet erg. En er zijn ook nu weer een aantal fraai gechoreografeerde vechtscenes. Maar omdat deze prequel wat vlakker, rommeliger en minder humoristisch is dan deel 1 en 2, viel hij me toch een tikje tegen.
De raakvlakken met de daadwerkelijke geschiedenis van de eerste wereldoorlog zijn op zich leuk gedaan. Maar het is nogal veel om in één relatief korte film te proppen. En mister super Evil op zijn berg, naar wiens pijpen blijkbaar iedere invloedrijke boosdoener probleemloos danst, vond ik ook niet perse een goede vondst.
Maar alsnog is deze gelikt ogende "The King's Man" in zijn totaliteit echt wel vermakelijk. Ik had er alleen iets meer van verwacht.

Thorongil
-
- 1475 berichten
- 497 stemmen
Vond hem zeker goed. Sterke actie, goed gecast, leuke spin op de geschiedenis. Hopelijk gaat de reeks verder.

Chin4thefilm
-
- 13 berichten
- 32 stemmen
Matige film, erg langzaam en te langdradig + warrig verhaal. De actiescenes die er waren, waren origineel en goed.
Deel 1 en 2 vond ik vele malen vermakelijker. En de scene met de geit zag je al van mijlen ver aankomen.

teigertje
-
- 1588 berichten
- 2636 stemmen
Een fantastische film.
Vol avonturen en aktie en hoe alles begon, voor de King's man.
Prachtige natuur opnames en prachtig camera werk.
En uitstekende rollen van Ralph Fienes en Djimon Hounsou en Rhys Ifans ook leuk de Nederlandse upcoming acteur Olivier Richters als schurk in een kleine maar leuke rol te zien spelen.

DiskjockeyEast
-
- 397 berichten
- 336 stemmen
Vreselijk vervolg op de speelse over the top eerste 2 delen.. Hier is werkelijk geen touw aan vast te knopen. De actie is ver te zoeken en als er acgtie is is het niet verfrissend in beeld gebracht. Raspoetin is de enige goed gecaste acteur, maar hij legt veel te snel het loodje.. De echte badguy die de hele fim niet in beeld is tot ana het eind heeft totaal geen impact.. Nooit meer kijken

Fransman
-
- 2756 berichten
- 2099 stemmen
Tsja, wat moet je hier van vinden. Deja vu van de films over 'Young Indiana Jones' van begin deze eeuw waarin een jonge held eveneens terechtkomt in de historische gebeurtenissen van het begin van de vorige eeuw. Maar die waren tenminste nog spannend. Dat kan je van deze 'King's Man' niet zeggen. We zien een hoop historische persoonlijkheden die behalve hun baarden voor geen meter lijken op het origineel.
Het is een wat warrig verhaal dat eigenlijk nergens over gaat. Over een soort samenzwering van een 'groot vertakt netwerk' om de oorlog te voorkomen. Alsof dat zou kunnen. Maar het past wel in onze tijdgeest, die bol staat van de theorieën over complotten en samenzweringen. Zoals we weten gevoed door de angsten van bange mensen. Die niet begrijpen dat waar ze echt bang van zouden moeten zijn is dat de mensheid helemaal niet in staat is rampen af te wenden en ook volstrekt machteloos staat tegenover het kwaad. Daar helpt een beetje gesmier met de geschiedenis ook niet bij.

panjoe
-
- 240 berichten
- 679 stemmen
De hele film is natuurlijk een parodie op de geschiedenis, en daar neemt het zichzelf ook niet al te serieus in, maar de encore was wel echt een belediging van mensen met enig historisch besef. Het is mooi dat de film al was afgelopen, want ik was daarna toch wel de zaal uitgelopen. En ik ben niet misselijk van zelfbewuste geschiedsvervalsing - Inglourious Basterds is niet voor niets een van mijn favoriete films. Dit was gewoon bagger.
Sowieso was het een bar slechte film, waarin verder vooral het verhaal - het sprong van de hak op de tak - en dialoog - totaal niet natuurlijk - nergens op sloegen. Gelukkig heeft Vaughn nog enig oog voor vermakelijke actie. Mijn 1,5* is dan ook vooral voor de vechtscenes - met name het gevecht met Raspoetin was lachen.

Yugnav
-
- 307 berichten
- 1065 stemmen
Vraag me af waarom deze zo slecht gescored wordt. Vond deze toch echt vele malen beter dan de 2de film

schrans
-
- 406 berichten
- 1004 stemmen
Zwak scenario en regelmatig iets te veel over the top, maar wel ook vrij genietbaar met mooie actiescènes.

Captain Pervert
-
- 4321 berichten
- 2003 stemmen
The King's Man is een prequel voor de twee reeds verschenen Kingsman-films. En hier maakt men goed gebruik van: de highlight van de film is namelijk hoe de personages en gebeurtenissen in de film verweven zijn met de opmaat naar en het verloop van de Eerste Wereldoorlog. Een soort Forrest Gump zeg maar - maar dan als actiefilm.
Maar de Eerste Wereldoorlog is echter vooral verankerd in het collectieve gedachtegoed van de Britten, niet in de laatste plaats omdat Nederland neutraal was in die oorlog. Hier te lande weet men vaak amper wat de aanleiding was en welke zaken er nog meer speelden. Ja, de moord op Franz Ferdinand wordt vaak genoemd, maar het continent kende veel spanningen en bovendien vond men een oorlogje eens in de zoveel tijd wel prima.
Vol goede moed trok men ten strijde, maar niemand had er echter rekening mee gehouden dat door de technologische vooruitgang deze oorlog zo'n verwoestende ellende zou zijn. Dat laatste wordt in een scène heel goed in beeld gebracht: een leuk Frans dorpje in de heuvels wordt door middel van "time lapse" binnen 10 seconden omgetoverd in een woestenij vol dood en verderf.
Terug naar de koppeling tussen feiten en fictie in deze film: vrijwel alles is echt gebeurd, of een variatie daarop. Van het vergiftigde gebak voor Raspoetin tot de weggekaatste granaat die voor Franz Ferdinand bestemd was. Toegegeven: de aantal van deze gebeurtenissen, zoals die met het schip, moest ik ook googlen. Maar ik wil toch even de voornaamste kracht van de film aanstippen - omdat de meeste Nederlandse kijkers dit waarschijnlijk allemaal gemist hebben. Daarnaast wil ik natuurlijk mijn algemene kennis etaleren, maar dat terzijde.
Maar daarmee is ook het beste wel gezegd over de film, want op wat leuk gechoreografeerde gevechten na (toch wel het handelsmerk van de filmreeks) is het een beetje kinderachtig. Bloederig en toch kinderachtig. Bordkartonnen personages, matige dialogen, overthetop personages - de film lijkt te mikken op meerdere doelgroepen maar doet daarmee eigenlijk iedereen tekort.
Spaarzaam hoogtepuntje is een leuk klein rolletje voor de Nederlander Olivier Richters ('The Dutch Giant') die hopelijk ooit nog eens in een echte rol gecast zal worden in plaats van als 2,12 meter lange dommekracht zonder tekst (hij zal ook te zien zijn in Indiana Jones 5).
2,5 sterren

Baggerman
-
- 10567 berichten
- 7929 stemmen
De hele film is natuurlijk een parodie op de geschiedenis, en daar neemt het zichzelf ook niet al te serieus in, maar de encore was wel echt een belediging van mensen met enig historisch besef.
Dit is ècht wel een groot probleem met deze film. Ik denk dat je zelfs in de gemiddelde Noord-Koreaanse film nog minder propaganda zult terugvinden!??!! Het lijkt wel of aanhangers van de Britse en Russiche monarchieën deze film hebben gesponsord???
Zo worden kaiser Wilhelm (zwart) en George V (wit) wel erg zwart-wit neergezet. Ook Tsaar Nicolaas II wordt als een soort martelaar geportretteerd. Nu verdient geen mens het lot dat hem en zijn gezin uiteindelijk trof, maar 'they had it coming!, nietwaar?
Ook grappig dat op de kaart van 1914 Flevoland al is afgebeeld in Nederland?
Qua spektakel zit het wel goed met de film en met het verstand op nul is de film wel uit te kijken. Perfecte film voor SBS of RTL om binnenkort uit te zenden?

Duke Nukem
-
- 1526 berichten
- 1817 stemmen
Ik ben geen fan van de Kingsman films, maar deze The King's Man bevalt me veel beter. Een heel leuke avonturenfilm vol actie, humor en nu en dan wat drama. Ook leuk die links naar ware historische feiten en personages. Top, en ik hoop op een vervolg waarin Adolf Hitler meedoet!

kappeuter (crew films)
-
- 71439 berichten
- 5676 stemmen
Eggsy wordt enorm gemist.
Ik vind Ralph Fiennes niet zo'n aansprekende acteur, al doet hij het hier best aardig.
Grootste minpunt is dat het komedieaspect waar de eerdere delen zo sterk in waren, hier vrijwel geheel ontbreekt.
De alternatieve 'feiten' van belangrijke historisch gebeurtenissen is wel een leuke vondst. Zoals ook het opbrengen van die gekke Raspoetin.
Verder is het toch helaas maar een vrij matig geheel. Het is het allemaal net niet. Krappe 2,5*

AniSter
-
- 1888 berichten
- 1434 stemmen
Best wel een aardige film waarin mijn waardering vooral uit gaat naar een paar mooi gemaakte CGI-scenes. Het verhaal en de uitvoering, met name de humor, had wel wat beter gekund. Toch als geheel wel de moeite waard, al blijft deze niet lang hangen. Kijk even door in de aftiteling; daar zit een hint naar een volgende film.

Warning
-
- 289 berichten
- 340 stemmen
Visueel prachtig, maar valt uit de toon in vergelijking met de 2 eerdere delen.

Mickey b
-
- 534 berichten
- 419 stemmen
Deze derde film over the kingsman is dus de prequel en vertelt het ontstaan van deze dienst tijdens WOI. Is op een leuke manier vertelt en verweven in het ontstaan en gebeuren rond WOI, al wordt er hier en daar wel een origineel loopje genomen met de geschiedenis. Maakt alles aangenaam om naar te kijken. Heeft me geen minuut verveelt. Enkele scènes hellen dan weer sterk over naar een oorlogsfilm aan het front, wat deze film ook verschillende insteken geeft. Leuke actie en settings. Was aangenaam verrast want stond al een tijdje op mijn ‘to watch-lijst’. 3,5*

jaxteller
-
- 87 berichten
- 27 stemmen
Goede film, maar kreeg niet echt The Kingsman feeling. Hopen dat ze het met deel 4 mooi afsluiten.

K. V.
-
- 4061 berichten
- 3567 stemmen
Dit derde deel eens bekeken en deze keer een prequel. Het was wel een leuke film, maar voor mij mocht hij toch iets korter geweest zijn. Cast was goed en de film zag er goed uit. De vorige films vond ik wel beter, maar was toch eens het bekijken waard.

blurp194
-
- 4244 berichten
- 3426 stemmen
Oxfords, not brogues
Wel jammer dat dat dan weer zo omstandig uitgelegd moet worden, je mag ook wel wat aan je publiek overlaten.
Na het teleurstellende tweede deel alweer het derde in de Kingsman serie, en deze keer terug in de tijd voor een geschiedenisles, al is het met een hele serie knipogen - vermakelijk is het zeker wel. Jammer dat Eggsy niet meedoet, maar in een prequel van zo’n honderd jaar eerder kan dat ook niet echt. Leuke rollen van Ifans (Raspoetin, met af en toe wat veel nadruk op de tweede en derde lettergreep) en Hollander (vooral als George V, en ik moet bekennen dat ik niet in de gaten had dat hij ook de Tsaar en der Kaiser speelt). En een fijne Lord Kitchener van Charles Dance - misschien wel de best denkbare acteur voor die rol ook.
Fiennes zet eens een andere rol neer dan we meestal van hem zien, maar de stereotype bad guy of prime minister die hij ondertussen al zovaak gespeeld heeft is gauw vergeten, want ook deze mengeling van actie en slapstick ligt hem goed. Arterton komt er in vergelijking maar bekaaid af met een wat kleurloos bijrolletje, daar had wel wat meer ingezeten wat mij betreft.
Dat er een teaser naar een volgend deel aangeplakt moest worden was natuurlijk nogal onvermijdelijk, maar wel jammer dat dat zo slordig gedaan is. Daarmee kom je toch met een wat negatieve sfeer uit de film.
Nu te koop

Dvd
€ 9,99
Kopen
Blu-ray
€ 16,99
Kopen
4K Ultra HD Blu-ray • Import geen NL ondertiteling
€ 25,12
KopenPre- en sequels

Kingsman: The Golden Circle
2017
172 reacties

Kingsman: The Secret Service
2014
317 reacties
Gerelateerd nieuws

'The King's Man' van Matthew Vaughn wordt vanavond uitgezonden op televisie

'The King's Man' van Matthew Vaughn vanaf vandaag te zien op Pathé Thuis

Deze langverwachte films draaien in de bioscoop als deze weer open gaan

'The King's Man' geen hit bij critici: "Zelfs Ralph Fiennes kan deze film niet redden"
Bekijk ook

Ennio
Muziek / Documentaire, 2021
30 reacties

The Alpinist
Documentaire, 2021
13 reacties

Noche de Fuego
Drama, 2021
11 reacties

An Inspector Calls
Drama / Thriller, 2015
4 reacties

Nobody
Misdaad / Actie, 2021
183 reacties

CBGB
Drama / Muziek, 2013
6 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.