• 15.805 nieuwsartikelen
  • 178.334 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.097 gebruikers
  • 9.377.311 stemmen
Avatar
 
banner banner

Revolutionary Road (2008)

Drama / Romantiek | 119 minuten
3,40 1.814 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 119 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Sam Mendes

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Kathy Bates

IMDb beoordeling: 7,3 (234.317)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 22 januari 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Revolutionary Road

"How do you break free without breaking apart?"

Eind jaren vijftig, Amerika floreert. Frank en April Wheeler zijn een jong, aantrekkelijk en veelbelovend stel. Ze hebben twee leuke kinderen en wonen in een welvarende buitenwijk ergens in Connecticut. Maar gelukkig, of zelfs maar tevreden zijn ze niet. Frank heeft een saaie kantoorbaan, April treurt om een gefnuikte carrière als actrice. Ze waren toch voorbestemd om anders te zijn, beter? In een uiterste poging aan hun gezapige burgerbestaan te ontsnappen besluiten ze naar Frankrijk te gaan. In Europa zullen hun bijzondere gaven zich wel kunnen ontwikkelen, ver van de oppervlakkige consumptie maatschappij die Amerika in hun ogen is. Hun relatie verzandt echter in eindeloos gekibbel en jaloezie, en een drama lijkt onafwendbaar.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

April Wheeler

Mrs. Givings

John Givings

Milly Campbell

Shep Campbell

Jack Ordway

Maureen Grube

Bart Pollock

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

Een ongelooflijk indrukwekkende trailer, zowaar! 'Revolutionary Road' klimt helemaal naar boven in mijn lijstje der must-sees. Met het boek in het achterhoofd, lijkt dit een film die ietwat weg heeft van een kruising tussen 'Little Children', 'American Beauty' en 'The Hours'.

Nu nog hopen dat de opmerkingen rond Titanic zowel van de haters als van de liefhebbers hun kant compleet achterwege blijven. Buiten het feit dat beide hoofdrolspelers ook in die film het scherm deelden, kan deze Sam Mendes niet verder verwijderd van die kaskraker staan. Elke vergelijking slaat simpelweg nergens op. 'k Ben ze nu al beu gelezen.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Sam Mendes heeft naar mijn mening tot nu toe slechts een goede film gemaakt (Road To Perdition) en voor de rest vooral films die aardig zijn maar met thema's die mij absoluut niet boeien. Dit ziet er weer zo uit, Winslet en DiCaprio zullen het niveau wel omhoog halen maar een film over een koppel die niet kunnen omgaan met een standaard-leven? Boeien!


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Mr_White schreef:

Een film over een koppel die niet kunnen omgaan met een standaard-leven? Boeien!

Vind het juist een werkelijk prachtig uitgangspunt.


avatar van Ronnievb

Ronnievb

  • 602 berichten
  • 683 stemmen

Wat mij in het boek erg aansprak was een steeds sterker wordend gevoel van verstikking, een kussen dat steeds een stukje verder naar beneden wordt geduwd, vooral omdat het praktisch iedereen aangaat.

De gimmick om Winslet en DiCaprio hierin te casten zal denk ik veel mensen teleurstellen omdat het hier nu juist niet om een sprookjesrelatie gaat, verre van.


avatar van kvanwilder

kvanwilder

  • 9 berichten
  • 433 stemmen

Mendes, geniaal regisseur van o.a. "Road to Perdition" en vooral van pareltje "American Beaty", komt met deze nieuwe film.

Ik ben benieuwd naar het verhaal en de regie, maar ik ben vooral benieuwd naar de acteerpresentatie van DiCaprio. Wat ik hoop is dat hij zijn vroegere presentatie, zoals vooral in "What's eating Gibert Grape", weer oppakt. Hij heeft namelijk na zijn grootse succes en doorbraak "Titanic" naar mijn mening alleen maar mindere films gemaakt ("Celebrity", "Gangs of New York" en "The Aviator"). Gelukkig zag ik hem in "Blood Diamond" weer meer zichzelf worden en zette hij de rol van Archer aardig, maar niet "goed genoeg", neer.


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2530 stemmen

Interessant gegeven van IMDB:

Todd Field had planned to follow up In the Bedroom (2001) with this film, but he decided to make Little Children (2006) (also starring Kate Winslet and Ty Simpkins) instead.


avatar van M.Goodkat

M.Goodkat

  • 1290 berichten
  • 1463 stemmen

thomzi50 schreef:

(quote)

Vind het juist een werkelijk prachtig uitgangspunt.

Dat is hem juist, veel mensen hebben dat.


avatar van *Joly*

*Joly*

  • 351 berichten
  • 0 stemmen

Lenny_DH schreef:

(quote)

Het is jouw recht niet om negatieve opmerkingen over een andere film te maken. Het is hier het forum van Revolutionary Road, niet van Titanic. Als je per se je gif wil spuien over die film, moet je naar het Titanic forum, me dunkt.

En jij mag zeker wel over Titanic schrijven op DIT forum, dat er veel goede dingen te vertellen valt over de film TITANIC!


avatar van *Joly*

*Joly*

  • 351 berichten
  • 0 stemmen

Revolutionary Road Titanic 2: Marriage Disaster

http://www.youtube.com/watch?v=VbAUzLgvqWM


avatar van sangha

sangha

  • 605 berichten
  • 517 stemmen

*Joly* schreef:

En jij mag zeker wel over Titanic schrijven op DIT forum, dat er veel goede dingen te vertellen valt over de film TITANIC!

Dat wordt toch helemaal niet gezegd. Hij bedoelt dat de vergelijking met Titanic ophoudt met de acteurs, en dat het verhaal er absoluut niks mee te maken heeft. Daarom is het nogal onzinnig om opmerkingen over Titanic bij deze film te maken, of dat nou positieve of negatieve zijn.


avatar van *Joly*

*Joly*

  • 351 berichten
  • 0 stemmen

sangha schreef:

(quote)

Dat wordt toch helemaal niet gezegd. Hij bedoelt dat de vergelijking met Titanic ophoudt met de acteurs, en dat het verhaal er absoluut niks mee te maken heeft. Daarom is het nogal onzinnig om opmerkingen over Titanic bij deze film te maken, of dat nou positieve of negatieve zijn.

ooh dus dit mag wel

Veel slechte dingen? Veel goede dingen, zal je bedoelen.

De cinematografie, montage, muziek, sets, kostuums, visuele/speciale effecten, geluid, etc. zijn allemaal van de hoogste kwaliteit die je je maar kunt indenken.

Alsof dat nog niet genoeg is, is het verhaal perfect uitgewerkt, door te beginnen in het heden met het wrak en de ervaring te laten vertellen door iemand die het overleefd heeft. Het liefdesverhaal zelf geeft de klassenstrijd perfect weer en laat ons de diverse plaatsen en het contrast (bv. tussen 1ste en 3de klasse) op het schip enorm goed zien. Daarbovenop worden de twee hoofdrollen gespeeld door twee talentvolle en veelzijdige acteurs die een fantastische chemie op het scherm hebben (het enige pluspuntje dat je kon aanhalen).

Niet alleen Kate en Leo zitten perfect in hun rol, heel de cast levert een vlekkeloze prestatie af (Gloria Stuart als de oude Rose, Billy Zane als Cal, Kathy Bates als Molly Brown, Frances Fisher als de moeder van Rose, Bernard Hill als de kapitein, Victor Garber als de ontwerper, etc.) Zelfs de kleinere bijrollen, zoals die van 1st Officer Murdoch of 2nd Officer Lightoller, worden perfect ingevuld.

En hoe denk je dat dit allemaal hand in hand met mekaar kan gaan? Door de brilliante regie van James Cameron, die zowat in elk aspect van het maken van deze film, betrokken was. De man die zelfs zijn salaris afstond om deze film te maken zoals hij het wou, de perfectie nastrevend. En dan zeg jij dat je veel slechte dingen kunt zeggen over Titanic... Je moest je schamen, of je weet gewoon niet waarover je het hebt.... kan ook natuurlijk (maar dan hou je beter je mond!).

en dit mag niet

En ik sta in mijn goed recht om negatieve opmerkingen te maken over de geforceerde romance van Titanic. Want naar mijn mening was het ook geforceerd. Dat jij het nou een fantastische film vindt waar je dikwijls een traantje bij wegpinkt met een zak chips en een malt biertje op de bank, dat is jouw probleem.

maar ja het zalwel


avatar van sangha

sangha

  • 605 berichten
  • 517 stemmen

Volgens mij lees je niet helemaal goed..ik zei: opmerkingen over Titanic bij deze film zijn nogal onzinnig, of dat nou positieve of negatieve zijn. Ik vind het gewoon onzin dat hier meteen de vergelijking met Titanic wordt getrokken door veel mensen, terwijl de enige overeenkomst de cast is. Het maakt mij voor deze film echt niet uit wat mensen van Titanic vinden, deze film staat op zichzelf. Dat toevallig de twee hoofdrolspelers weer samen in een film spelen, wil niet zeggen dat de inhoud daarom ook hetzelfde is.


avatar van *Joly*

*Joly*

  • 351 berichten
  • 0 stemmen

sangha schreef:

Volgens mij lees je niet helemaal goed..ik zei: opmerkingen over Titanic bij deze film zijn nogal onzinnig, of dat nou positieve of negatieve zijn. Ik vind het gewoon onzin dat hier meteen de vergelijking met Titanic wordt getrokken door veel mensen, terwijl de enige overeenkomst de cast is. Het maakt mij voor deze film echt niet uit wat mensen van Titanic vinden, deze film staat op zichzelf. Dat toevallig de twee hoofdrolspelers weer samen in een film spelen, wil niet zeggen dat de inhoud daarom ook hetzelfde is.

Laat maar, jij begrijpt mij niet...


avatar van mister blonde

mister blonde

  • 12698 berichten
  • 5832 stemmen

Verhaaltje klinkt erg vervelend.


avatar van JoeCabot

JoeCabot

  • 2682 berichten
  • 1785 stemmen

Ben ik de enige die de trailer nogal duf vind?

Anyway, ik kijk hier nog steeds naar uit. Sam Mendes blijft natuurlijk regisseur van van één van m'n favoriete films 'American Beauty', en Kate en Leo zijn hét koppel uit die andere all time favorite van me Als ze hier alsnog een slechte film van maken kom ik makers persoonlijk billekoek geven


avatar van hawkins

hawkins

  • 78 berichten
  • 1101 stemmen

De trailer zegt mij ook niet zo veel. Behalve dat het geen trailer is waarin ze de beste scènes van de film al ingestopt hebben.


avatar van Nicholson Nr1

Nicholson Nr1

  • 14 berichten
  • 16 stemmen

kvanwilder schreef:

Mendes, geniaal regisseur van o.a. "Road to Perdition" en vooral van pareltje "American Beaty", komt met deze nieuwe film.

Ik ben benieuwd naar het verhaal en de regie, maar ik ben vooral benieuwd naar de acteerpresentatie van DiCaprio. Wat ik hoop is dat hij zijn vroegere presentatie, zoals vooral in "What's eating Gibert Grape", weer oppakt. Hij heeft namelijk na zijn grootse succes en doorbraak "Titanic" naar mijn mening alleen maar mindere films gemaakt ("Celebrity", "Gangs of New York" en "The Aviator"). Gelukkig zag ik hem in "Blood Diamond" weer meer zichzelf worden en zette hij de rol van Archer aardig, maar niet "goed genoeg", neer.

"Aardig', 'Niet goed genoeg" hou alsjeblieft op. Dicaprio is naar mijn mening nog steeds 1 van de grotere van dit moment. Whats eating gilbert grape en titanic waren sterk ja, maar om te zeggen "dat de films daarna minder zijn gemaakt" (??). In the Aviator bijvoorbeeld zette hij een heel goede acteerprestatie neer, eveneens in gangs of new york, en dan heb ik het nieteens over zijn rol in The Departed, catch me if you can..


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23444 berichten
  • 76937 stemmen

Wat kunnen mensen elkaar pijn doen , woorden kunnen harder aankomen dan wat ook.....

Leonardo DiCaprio en Kate Winslet zijn super in hun rol als ongelukkig koppel.


avatar van jacobine_rodijk

jacobine_rodijk

  • 2806 berichten
  • 9511 stemmen

Erg indrukwekkend acteerwerk van Winslet en DiCaprio inderdaad (alhoewel ik de indruk kreeg dat man Mendes haar vrouw iets meer momenten gaf om te schijnen), maar dit onderwerp heb ik een stuk uitgebreider behandeld gezien in Mad Men onderhand, waardoor het allemaal iets minder indruk maakte.

Maar zeker 3,5* waard, dat leven in de Amerikaanse buitenwijk weet me altijd te fascineren.


avatar van Ronnievb

Ronnievb

  • 602 berichten
  • 683 stemmen

De score is ook weer indrukwekkend, een typische Newman in de traditie van Shawshank en Road to Perdition.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Uitstekend drama, met een werkelijk fantastische opbouw. Het niet nadrukkelijk aangeven van het verspringen van tijd in 't begin kan bij het normale filmpubliek denk ik nog voor wat verwarring zorgen, maar dat houdt na een tijdje op, dus veel problemen zal het niet opleveren.

Na een uur ontploft de film in een waar spervuur van grootste scenes, waar Winslet en Dicaprio zich weer eens van hun allerbeste kant laten zien, maar vergeet ook zeker Michael Shannon niet, want alhoewel z'n rol waarschijnlijk in de vergetelheid zal geraken door het fenominale werk van de twee hoofdrolspelers, zette hij in een korte tijd ook een behoorlijk knappe rol neer.

Verder kreeg ik gaandeweg in de film al het idee dat er een goede cinematograaf bezig was, want de shots waren vaak prachtig. Geen verwondering dus dat ik bij de aftiteling de naam Deakins zag verschijnen.

Ook was de score van Newman was erg mooi en passend.


avatar van flore

flore

  • 49 berichten
  • 512 stemmen

geweldig geacteerd. al is het verhaal vrij dunnetjes toch een van de betere films van 2008


avatar van wwelover

wwelover

  • 2605 berichten
  • 3963 stemmen

Prima drama. Boeiend verhaal over het algemeen maar had best wel ingekort kunnen worden, want vond het zo nu en dan wat saai. Er gebeurd voor mijn gevoel ook niet zo veel in de film. Maar het blijft wel realistisch en geeft een goed beeld van het leven in die tijd voor zulke mensen.

De score is top. Past er goed bij. Mendes heeft met Newman dan ook de juiste man voor gekozen. Wat Mendes ook weer goed heeft gedaan is het kiezen van de juiste cast. Leonardo en Kate spelen echt fantastisch. Zeer overtuigend en hartverscheurend zelfs. Zou mooi zijn als ze beide in de prijzen vallen bij de Golden Globes/Oscars.

Een vermakelijke film, alleen duurt hij gewoon wat te lang. Geen topper, en eigenlijk ook minder dan de andere 3 'grote' films van Mendes.

3.5*


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3702 stemmen

Ben teleurgesteld.

Waar het script waarschijnlijk geroemd zal gaan worden, viel dat samen met de plichtmatige verfilming ervan me erg tegen.

Het is een film over een echtpaar en hun huwelijks problemen. Echt zo iets wat in het theater te zien is. En daar zit hem dan ook het nadeel.

Acteurs die elkaar aankijken, dingen naar elkaar schreeuwen en dan weg lopen, armen in de lucht. Man komt er boos achteraan, gooit stoel kapot. Wow wat een emotie wat een groots acteerwerk jada jada jada. Het irriteerde me. Ik voelde dat de schrijver weer iets wou maken waar allemaal veertigers en vijftigers zichzelf in herkennen. Ook extreem flauw geschreven, was de niet helemaal in orde zijnde meneer, die twee keer langs komt op key points in het plot, en ze precies de waarheid verteld over hun situatie.

Ooit eens gehoord dat camerawerk of montage pas goed is als het niet opvalt, die mening deel ik niet helemaal. Maar dit kan eigenlijk wel gezegd worden over de schrijver, bij het kijken moet ik niet een schrijver zien maar de acteurs.

Kleine 2.5 sterren. Maar I am not amused!


avatar van l-d

l-d

  • 276 berichten
  • 641 stemmen

Mooie en vooral herkenbare film. Het is heel treurig maar waar. Heel erg veel mensen leven zo..in hopeless emtiness..en gaan er maar mee verder, bang om uit de gewoonte te stappen, of bang om alleen te zijn.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

mooi drama die in mijn ogen een lange aanloop had. het eerste uur was wat zo zo. acteren ging goed, en het was mooi in beeld gebracht, maar het was een aanloop. het tweede uur was beter. meer emotie en onderliggende spanningen. goed in beeld gebracht, vooral de muziek die het drama moest dragen was meesterlijk. een goed drama met een lange start, maar zeer de moeite waard. 3.5


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Mooi drama met goed acteerwerk en een prachtig filmscore. Het thema is vergelijkbaar met American Beauty, alleen is dit allesbehalve luchtig of grappig. Prachtig tijdsbeeld van de jaren 50, waarin het personage van Winslet taboes wil doorbreken en wil vluchten uit het modale gezinsleven. Je kan zien dat Mendes een toneelregisseur is, want zo voelt deze film soms ook een beetje aan. Vooral in de scenes waarin het stel ruzie hebben is dat duidelijk te zien.

4*


avatar van faun

faun

  • 140 berichten
  • 146 stemmen

Wat een saaie baggerfilm zeg. Als het enige wat ze in deze film willen laten zien hoe het leven in die tijd was is het echt een flop hoor.


avatar van christophel

christophel

  • 396 berichten
  • 436 stemmen

verhaal stelt zeker niet veel voor, eigenlijk heeft het geen verhaal...maar de spelers die maken het, zeker Leonardi. toch een 3.5


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

christophel schreef:

verhaal stelt zeker niet veel voor, eigenlijk heeft het geen verhaal...maar de spelers die maken het, zeker Leonardi. toch een 3.5

Nou ja zeg. Hoe wil je het hebben. Dit is toch een verhaal die zo gecompliceerd is dat je daarin niet verzeild wilt geraken.