• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.148 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.111 stemmen
Avatar
 
banner banner

Hellboy (2004)

Actie / Sciencefiction | 122 minuten / 132 minuten (director's cut)
3,10 2.135 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 122 minuten / 132 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Guillermo del Toro

Met onder meer: Ron Perlman, Selma Blair en John Hurt

IMDb beoordeling: 6,9 (368.083)

Gesproken taal: Russisch en Engels

Releasedatum: 14 oktober 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Hellboy

"From the dark side to our side."

In de laatste dagen van de Tweede Wereldoorlog zoeken de Nazi's hun toevlucht tot zwarte magie om hun verloren zaak nog te redden. De Geallieerden bestormen het kamp waar de ceremonie plaats vindt, maar niet voordat de demoon Hellboy opgeroepen is. Wanneer Hellboy opgroeit besluit hij zijn krachten te gebruiken voor het bestrijden van het kwaad.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Elizabeth 'Liz' Sherman

Abraham 'Abe' Sapien

Prof. Trevor 'Broom' Bruttenholm

John Myers

Karl Ruprecht Kroenen

Ilsa Haupstein

Grigori Rasputin

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zombie McGruder

Zombie McGruder

  • 353 berichten
  • 64 stemmen

Neder schreef:

Hellboy leek trouwens wel heel erg op Ted Danson!

Ja, in Cheers vond ik zijn lange staart, betonnen arm en afgevijlde hoornen ook al zo opvallend.


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2858 stemmen

Beetje een wisselvallig gevoel bij deze film; Perlman is idd geknipt voor deze rol, maar ik vond de "slechte" personages niet erg interessant of goed uitgewerkt....

Verder was de aktie redelijk tot goed uitgewerkt met de nodige humor; 3,5 ster.

-

-

Edit; toch maar verlaagd naar 3 sterren, vanwege het magere verhaal....


avatar van dadude

dadude

  • 10 berichten
  • 3 stemmen

Film komt te laat uit. Had 'm wel graag in de bios willen zien. Nu wordt het waarschijnlijk een ripje. Volgens mij kwam de film in de US al in september uit op DVD.

R.


avatar van petey

petey

  • 1901 berichten
  • 3828 stemmen

Het einde vind ik persoonlijk zwaar tegenvallen, dat zorgt voor de 3*


avatar van bohica

bohica

  • 254 berichten
  • 307 stemmen

ok eerst voor de mensen die vinden dat hellboy er niet uit ziet, HEBBEN JULLIE DE COMIC OOIT GELEZEN????? zo niet, hellboy ziet er gewoon uit als in de comic, ben erg benieuwd wanneer hij uitkomt in nederland


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Toch geloof ik het uiterlijk in de comic meer dan in de stukjes van de film die ik zag.


avatar van dadude

dadude

  • 10 berichten
  • 3 stemmen

De DVD komt 27 juli in de VS uit. Deze kunnen ze dus maar beter niet meer in Nederland in de bios brengen. Weer zo'n catastofale blunder van de filmmaatschappijen. Geen wonder dat er steeds meer gedownload wordt. Ze vragen er gewoon om.

R.


avatar van ToiBoy

ToiBoy

  • 15 berichten
  • 21 stemmen

Had er meer van verwacht, vooral van zo'n Hellboy figuur!!! 2**


avatar van Double Deuce

Double Deuce

  • 26 berichten
  • 31 stemmen

Het positieve aan deze film vind ik toch wel dat Hellboy zelf goed "getransformeerd" is uit het stripboek. De humor en one-liners vond ik erg grappig (wel voorspelbaar maar toch...) en zeer vermakelijk.

Ook het begin van de film vind ik veelbelovend en ziet er OK uit. Het acteerwerk is goed maar zeker geen Oscarmateriaal.

Waar veel superhero-movies ten onder gaan aan het gegeven dat de superhero zelf wat matig uit de verf komt, is dat bij Hellboy zeker niet zo. Hellboy zelf wordt erg goed neergezet!

Maar verder toch best wat puntjes van kritiek helaas. Ik had veel verwacht van deze film maar die verwachting is niet echt waar gemaakt.

Het verhaal is wat slapjes uitgevoerd, het lijkt een beetje een mengeling van Men in Black en Van Helsing, de monsters lijken zo uit Tremors 2 te komen, bij vlagen is de actie "over the top" alhoewel dat dan vooral grappig is in plaats van spannend. Ook weinig aandacht voor uitdieping van de andere karakters in de film.

Verder de film een beetje goedkoop aan. Alsof men met het beschikbare budget dingen moest doen waar eigenlijk meer geld voor nodig is.

Conclusie: Hellboy wordt erg goed neergezet door Ron Perlman. De verhaallijn is zwakjes en in de gehele verfilming had naar mijn idee veel meer gezeten. Ik geef deze film 3 sterren en dan met name omdat ik van Hellboy zelf erg heb genoten


avatar van roythetaz

roythetaz

  • 6 berichten
  • 0 stemmen

Als je van films zoals spiderman en x-men houdt is dit absoluut een aanrader. Goede special effects en sterke humor.


avatar van Justice4All

Justice4All

  • 2152 berichten
  • 457 stemmen

Hellboy 2 in 2006 in de bioscoop. zie imbd. Zo te zien is deel 1 degelijk goed. Anders zouden ze tig keer na moeten denken voordat ze dezelfde regisseur gaan kiezen. Ik wacht met smart af hoe deel 1 zal worden.


avatar van MWX

MWX

  • 341 berichten
  • 1885 stemmen

leuke film om 1 keertje te zien. verwacht echter totaal geen vernieuwingen. en zoals een paar anderen het al aangaven ziet hellboy er opzich zeer goed uit.toen ik een jaar geleden te hooren had gekregen dat ze deze stripheld zouden gaan verfilmen had ik er niet veel vertrouwen in maar hij fiel toch nog mee

conclusie leuke film maar nooit geweldig

3*


avatar van Voodoo

Voodoo

  • 191 berichten
  • 177 stemmen

Ik vond het een aardige film, had er een klein beetje meer van verwacht, maar daarom zeker geen tegenvaller. Ik heb er geen spijt van dat ik hem gezien heb.


avatar van Pugsley

Pugsley

  • 94 berichten
  • 3025 stemmen

roythetaz schreef:

Als je van films zoals spiderman en x-men houdt is dit absoluut een aanrader. Goede special effects en sterke humor.

Sterke humor? Die one-liners van Hellboy waren tenenkrommend, om maar te zwijgen over het feit dat ie ZEER vaak "oh crap" zei. Werkelijk tegen het irritante aan.


avatar van Ben_online

Ben_online

  • 37 berichten
  • 178 stemmen

Tegenvaller

2**


avatar van Karst

Karst

  • 454 berichten
  • 1450 stemmen

Aardige film, maar niet meer dan dat. Ik kreeg ook wel een men in black gevoel. Ik kreeg een beetje het idee dat ze niet wisten welke kant ze op moesten. Meer humor of toch wat duisterder allemaal. Ik ken de comic ook niet dus dat helpt misschien ook niet. Ik kan niet zeggen dat ik na het zien van de film nu naar de stripwinkel ren om een hellboy'tje te halen.


avatar van jedymaster

jedymaster

  • 889 berichten
  • 2520 stemmen

de typische comicboek verfilming maar niet slecht gedaan met b acteur Ron Perlman


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

jedymaster schreef:

de typische comicboek verfilming maar niet slecht gedaan met b acteur Ron Perlman

Zeg dan liever cult acteur. Perlman heeft niet eens zo veel in B films gespeeld. ook heeft hij bewezen best een potje te kunnen breken als acteur in vele verschillende genre's. Perlman is geen B acteur.


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23441 berichten
  • 76927 stemmen

Flop van het jaar....


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Is wel een toffe film, leuke actie en leuke sarcasme een 4!!


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Film ziet er geweldig uit (niet alleen de special effects), en vond 'm erg grappig, leuke personages. Jammer dat de film naar het einde toe een beetje te ver doordraaft, had het op een gegeven moment wel gezien.

3+


avatar van kevke1990

kevke1990

  • 121 berichten
  • 0 stemmen

Er zijn onderhandelingen bezig over een tweede deel.Deze nog niet gezien en ik zit er ook niet op te wachten.


avatar van Drag0n

Drag0n

  • 3 berichten
  • 48 stemmen

Ik denk dat deze film met name de groep van 15 tot 20 jaar zal aanspreken. Hij was in iedere geval het kijken waard, maar een top 100 notering ... NOT!


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Mis ik iets? Wie heeft het over een top 100 notering?


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

De trailer aanschouwende , die verdorie drie keer voorbijkwam, irriteerde enorm en mag ik de dik verdiende 0.5* al geven ?


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2858 stemmen

Je hebt hem nog niet gezien dus....


avatar van morpheus

morpheus

  • 1034 berichten
  • 675 stemmen

De term die we aan zulk gedrag toekennen noemen we "Hypocriet"


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3233 stemmen

Heb stukjes gezien maar ben niet onder de indruk, die Hellboy ziet eruit.


avatar van bennie jolink

bennie jolink

  • 391 berichten
  • 2408 stemmen

de comic is errrg gaaf....maar ja de film zal wel weer zwaar stupide zijn.....helaas.....


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

FisherKing schreef:

De trailer aanschouwende , die verdorie drie keer voorbijkwam, irriteerde enorm en mag ik de dik verdiende 0.5* al geven ?

De film neemt zichzelf absoluut niet serieus, maak je niet druk