• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.647 stemmen
Avatar
 
banner banner

3:10 to Yuma (2007)

Western / Actie | 122 minuten
3,63 2.996 stemmen

Genre: Western / Actie

Speelduur: 122 minuten

Alternatieve titel: Three Ten to Yuma

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Mangold

Met onder meer: Russell Crowe, Christian Bale en Logan Lerman

IMDb beoordeling: 7,6 (349.139)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 september 2008

  • On Demand:

  • Videoland Bekijk via Videoland
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 3:10 to Yuma

"Time waits for one man."

Remake van de gelijknamige film uit 1957. De door droogte geteisterde arme rancher Dan Evans is samen met zijn beide zoons getuige van een zeer gewelddadige overval op een postkoets met de salarissen voor het personeel van de Southern Pacific Railroads door de beruchte outlaw Ben Wade en zijn bende. Wade wordt echter gearresteerd. Dan Evans begeleidt vervolgens tegen een beloning van $200 Wade van Bisbee naar Contention, van waar hij Wade met de trein van tien over drie naar de gevangenis in Yuma moet brengen. Vanaf het vertrek uit Bisbee blijkt de reis niet zonder gevaren te zijn en een psychologisch kat en muis spel tussen Evans en Wade begint.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van maxcomthrilla

maxcomthrilla

  • 15579 berichten
  • 2845 stemmen

Juist! Westerns zijn er inderdaad alleen maar om suf te zijn......Mensen die van creatieve films houden kunnen hun heil beter elders zoeken.

Daar waar de evolutie op elk gebied hevig gaande is, zijn westerns gedurende de laatste 45 jaar nauwelijks veranderd, zo lijkt het. Nog steeds dezelfde ponypark Slagharen decors, vreselijk slecht geregisseerde actie vanuit grootmoederstijd, nog steeds veel stoerdoenerij onderling aan de plaatselijke bar waar men naar hartelust shots tot zich neemt, de plaatselijke slet 'weliswaar wat aantrekkelijker dan haar vrouwelijke collega `s uit de sixties' die haar benen, binnen een mum van tijd spreidt voor de stoute jongen etc. Ik kijk ernaar en het enige wat in mij opkomt is dat ik het allemaal ontzettend achterlijk vind. Moet dit een avontuur voorstellen? Is dit actie anno 2009?

Verder is het script ook serieus waardeloos. Als je met 6 of 7 kornuiten 1 man bewaakt mag je toch verwachten dat deze man er niet tot twee keer toe in slaagt om iemand te vermoorden? Maar 200 dollar telt natuurlijk veel meer dan een mensenleven want we leven in het ruige westen! Waar Crowe overigens dan wel meer mededogen heeft voor Dan Evans en zijn zoon braak.....of waar gesproken wordt over inhumaniteit als Crowe na zijn ontsnapping regelrecht in de armen loopt van mensen die hem brandmerken. Het arme jochie.....Zomaar wat storende tegenstrijdigheden. En dan ben ik nog vergeten om de enorme voorspelbaarheid waarmee het verhaal gepaard gaat te vermelden. Als men niet luistert naar `s mans oproep tot humaniteit, zien we brillemans in maar liefst 2 shots loeren naar een wapen, waarna surprise surprise, hij de aanval opent.

Verder zijn er ook teveel toevalligheden die de kijker maar voor lief moet nemen: de zoon van Dan Evans die natuurlijk op het juiste moment op de juiste plaats is en de bende van Crowe die gelijk bij het juiste gebouw aanvangt in hun zoektocht naar Crowe. Overigens het enige boeiende moment als de bende, de mensen in het stadje geld beloven als ze mensen die hun leider gevangenhouden liquideren. Verder ook slecht acteerwerk van met name Bale, die weggelopen leek uit de The Last Samurai, veel gelijkenissen met Cruise en niet in positieve zin.

Het verhaal over Dan Evans 'de stumper die zoveel naar eer snakte' was verders ook te sentimenteel voor woorden in een film die pretendeert hard te zijn, maar daar nooit consequent genoeg in is. Mag echt hopen dat de revival van de westerns, die de laatste tijd tijd de kop opsteekt, betere films dan deze erbarmelijke, achterlijke en bovenal ongeinspireerde, slecht regisseerde en slecht geacteerde film heeft voortgebracht.

Mangold is conservatief in alle opzichten, zowel qua camerawerk als muziek, wat allesbehalve amusant is en mij meerdere keren op mijn uurwerk deed kijken. Niet grimmig, niet meesleepend, niet poetisch, niet humoristisch......Enige rechtvaardiging voor dit prulwerk is een dikke, vette 0,5*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12278 stemmen

Prachtige western en vooral tegen het eind droevig en mooi tegelijk.

Sterk acteerwerk en mooie gevechten.

4 sterren


avatar van Anomaly

Anomaly

  • 6 berichten
  • 8 stemmen

De film roept een prettige ouderwetse Western sfeer op en de heren zijn prima gecast. Helaas zitten er wat mij betreft iets te veel zwakheden/onwaarschijnlijkheden in de film waardoor hij uiteindelijk niet boven de 3 uitkomt.

Vooral het moment waarop Wade besluit tot inkeer te komen komt weinig geloofwaardig over. Ik snap dat het de bedoeling van de regisseur zal zijn geweest om de twee naar elkaar toe te laten groeien zodat je uiteindelijk begrijpt waarom Wade deze keuze maakt maar dit komt niet genoeg uit de verf...erg jammer, gemiste kans want de film heeft verder een goeie snelheid, goed camerawerk en een goeie sfeer en setting.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Het origineel van 3:10 to Yuma is een van mijn favoriete westerns. Het verhaal over twee mannen die schijnbaar elkaars tegenpolen zijn maar eigenlijk meer op elkaar lijken dan ze willen toegeven. Het levert een boeiende psychologische strijd op waarin de vrouwen als een soort katalysator werken. Erg sterk gedaan...

Mangold zit met het ondankbare dilemma van de remake. Maak ik een kopie van de originele film maar dan in een modern jasje of kies ik voor een andere benadering van hetzelfde verhaal. Mangold koos (gelukkig) voor het tweede. Bij de eerste optie zal vooral gebrek aan creativiteit en lef verweten worden. Bij de tweede weet een regisseur maar zelden het origineel te overtreffen, vooral wanneer dit origineel al nagenoeg perfect is in zijn uitvoering.

Hier wordt het psychologische aspect voor een belangrijk deel losgelaten en komt er een veel meer actie gedreven plot voor in de plaats. Daarbij wordt gelijk het meest interessante punt van deze western in een stoffig hoekje van de saloon weggemoffeld. Ook de rol van de vrouwen in het leven van Ben Wade en Dan Evans spelen een veel meer ondergeschikte rol. Enigszins wordt dit nog ingevuld door de oudste zoon van Dan maar vind het toch een mindere keuze.

Wat overblijft is verder een hele aardige western, stijl- en sfeervol met de twee belangrijkste karakters die kunnen overtuigen in hun rol. Over zowel het werk wat Bale als ook Crowe hier aflevert heb ik weinig te klagen. Het is eigenlijk jammer dat ze niet wat meer ruimte krijgen om hun karakter verder uit te diepen.

Buiten dat de film toch wat oppervlakkiger is dan het origineel is het grootste manco, het einde. Dat weet echt niet op een geloofwaardige manier te overtuigen en is echt op het randje van wat kan hoor... Moet zeggen dat ze dat in 1957 toch veel beter hebben weten op te lossen.

3.5* maar zou nog wel eens een halfje af kunnen gaan.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Heel erg sterke hardboiled western in de lijn van Sam Peckinah of Sergio Leone, met een fraaie casting en precies de juiste toon voor het genre. Christian Bale en Russel Crowe zijn erg leuk gecast als elkaars tegenpolen. Het had wel iets minder voorspelbaar gemogen, maar ik ben allang blij dat er een nieuwe western is die de kwaliteit van weleer weet te benaderen. Keep 'em coming!


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Harde film, maar wel supergeslaagde! Voor een 'western' ook op bepaalde punten ijzingwekkend spannend. Goede rollen van de twee (vooral Bale) en mooie locaties en omgevingen.
Lekker sfeertje ook en vrij aardig te volgen allemaal. Af en toe een beetje over the top maar blijft verder keurig tussen de lijnen.

Enige licht ongeloofwaardige was dat Crowe die vrouw in die bar zo snel verschalkte met wat slijmerige complimentjes, maar gelukkig werd dat later duidelijk.

Einde was uitstekend, paste goed bij de aard van de film en gelukkig niet zoals verwacht werd (tenminste, door mij ).

Ja deze film verdient een voldoende.


avatar van Near_Dark

Near_Dark

  • 754 berichten
  • 424 stemmen

Deze heb ik eind januari 09 op DVD gezien, hij zat toen gratis bij het weekblad Humo. Dit is wat ik er toen van dacht...

tsja Wat kan ik zeggen....?

Ik zie graag Westerns, denk maar aan "High Plains Drifter" (1973), "Once Upon A Time In The West" (1968), "The Good, The Bad & The Ugly" (1966) enz...

Dat zijn stuk voor stuk bangelijk goeie films uit de gouden jaren van de Western, zelfs nu nog staan die er als een huis !!

Intussen zijn er verschillende pogingen geweest om het genre nieuw leven in te blazen (Unforgiven (1992) ),

maar deze film slaagt daar niet in.

Hij is té traag en bevat té veel saaie dialogen.

Ik had hoge verwachtingen, maar die werden niet ingelost

6/10. (= 3*)

Niet slecht, maar ook niet echt goed.

Buiten enkele sterk emotionele scènes valt hij nogal tegen,

echter voor diegenen die niet vertrouwd zijn met het genre kan dit best een goeie film lijken, totdat je de klassiekers te zien krijgt

De moeite om eens te bekijken als die op TV speelt, ik zou er geen geld aan geven.


avatar van Grendel

Grendel

  • 30 berichten
  • 637 stemmen

Een goede film, goed acteerwerk en prima sfeer, maar erg jammer van het einde. Daarin was de eerste film veel beter. Zo blijkt maar weer dat je geen grote stapel lijken nodig hebt voor een goede film.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

De Western is niet direct een geliefd genre van me, maar als het gedragen wordt door veel sfeer en goeie personages ben ik er vaak wel bereid voor te gaan zitten.

3:10 to Yuma is net zo'n Western die me helemaal niet aanspreekt, erg actiegedreven en vrij sfeerloos. Personages deden me niks, en waren soms zelfs vrij vervelend. Ik kon die Charlie Prince (weet niet hoe de acteur heet), echt niet uitstaan. Echt zo'n veel te klinische outlaw waar je niks van gelooft. Crowe vind ik sowieso geen goed acteur, en komt hier ook niet al te best uit de verf. Bale is geen cowboy, ook niet als hij een baard laat staan.

Verder een vrij saaiig verhaaltje, best uit te zitten, maar gewoon niet zo heel interessant. Ontkomt niet aan alle cliché's van outlaws, cowboys, Indianen, en saloons. Zelfs dat 'bad guy met een goed hart'-gedoe vond ik allemaal vrij geforceerd. Film is best af te kijken, maar maakt amper indruk. Ik ken het origineel niet, maar heb het gevoel dat dat een erg rauwe Western moet zijn geweest, deze remake voelt in ieder geval erg modern en klinisch aan.

2.5*


avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2314 stemmen

3:10 to Yuma, de remake. Staat al een tijdje op mijn verlanglijstje, en nu ik net een maand gratis Prime heb, heb ik mijn kans niet verkeken. Aan mijn score is te merken dat hij mij erg tegengevallen is. Je zal overigens waarnemen dat mijn recensie erg goed op die van Montorsi lijkt, ik geef hem dan ook volkomen gelijk.

Op gebied van sfeer vind ik 3:10 to Yuma de status western niet waardig. De locatie is wel aanwezig, en de muziek eigenlijk ook, maar deze wordt onvoldoende toegepast. Het camerawerk is dan weer wel goed, maar die zorgen allesbehalve voor enige sfeer.

De personages zijn niet veel beter. Ze zijn misschien wel een beetje uitgewerkt, maar zoals Montorsi hier al zij, ze deden me niets. Bovendien is Christian Bale hier verkeerd gecast. Russel Crowe vind ik dan wel een beetje meer in zijn rol passen, en nog niet zo'n onaardige prestatie neerzetten.

Rekening houdend met het feit dat dit een remake is, een beoordeling op het verhaal. De eerste gebeurtenissen vallen nog best te pruimen op gebied van script, vooral de vele personages zorgen ervoor dat je toch bij de zaak moet zijn. Jammer als het is, schakelt de film al snel over naar een flinterdun plot. Als het hier dan op dialogen aankomt, weet de film echter net iets te weinig te vermaken. Het einde is dan weer andere koek, op gebied van vermaak tenminste. Het kent wel een degelijk moraal, waardoor de personages net iets minder stereotiep worden, maar dit gebeurt op een te ongeloofwaardige wijze, naar mijn mening.

Misschien nog net goed voor een degelijke blockbuster.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Ik vond het een hele sterke western. Op de één of andere manier vond ik het ietwat weg hebben van Unforgiven, dat hij zichzelf moet bewijzen en natuurlijk de sterke dialogen.

Dat past helemaal in mijn straatje, ik hou wel van actie op zijn tijd. Maar wat ik echt meesterlijk vind zijn goede dialogen waar je geboeid naar kunt blijven kijken en waarin sommige gezichtsuitdrukkingen zoveel meer zeggen dan honderd woorden.

Bale acteerde wel aardig, maar kwam niet echt als een cowboy op mij over. Crowe daarentegen wel en ademde het gewoon uit.

Het verhaal is verder op zich wel oké, maar heeft niet al te veel om het lijf en het einde had ook beter gekund.

Al met al 4, 0 sterren.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

De namen Bale en Crowe maakten mij blij toen ik deze film ging kijken omdat ik ze allebei erg goed vind. Ze hebben mijn verwachtingen helemaal waargemaakt want ook al ben ik geen fan van westerns, werd ik toch helemaal gegrepen door deze film. Dit had vooral te maken met de sterkte dialogen tussen Evans en Wade.

De sfeer zat wat mij betreft helemaal goed. De beelden waren ook heel mooi en prettig om naar te kijken. Eerlijk gezegd denk ik dat ik deze western zo goed vond, omdat het niet zo'n typische westernsfeer had. Daar moet ik de westernfans gelijk in geven. Ik hou namelijk helemaal niet van westerns (sorry) maar deze film vond ik wel heel goed. Ik vind dit eerlijk gezegd meer een actiefilm met een westens sfeertje dan een western met actie.

De reden dat ik deze film geen volle 5 sterren geef is vanwege het einde. Het werd toch wel heel erg sentimenteel. En toen hij ook nog zijn eigen mannen neer ging schieten om ervoor te zorgen dat Evans toch zijn geld kon krijgen werd het me iets te veel van het goede.

Meest indrukwekkende scene vond ik deze tussen vader en zoon toen Evans besloot dat hij alleen Wade naar de trein ging brengen. Dat was een kippenvel moment. Hierbij ook gelijk een eervolle vermelding voor de oudste zoon van Evans. Deze zette een hele sterke rol neer. Vooral de bewondering die hij had voor Wade kwam heel sterk over.

Ja, ik ben helemaal onder de indruk van deze film.


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Prima western gemaakt volgens de huidige Hollywoodconventies met een erg intrigrerende rol voor Russell Crowe. De ene keer denk je dat hij een meedogenloze schurk is, de andere keer neem je het toch wel weer voor hem op. Christian Bale is ook erg in zijn element als grote held van het verhaal. De prachtige western-setting is van grote meerwaarde, hetzelfde verhaal zou namelijk met enkele aanpassingen zich ook gemakkelijk kunnen afspelen in de grote stad anno eind 2007 en dan zou het maar een standaard verhaal geweest. 3:10 to Yuma bewijst dat de western nog steeds een geweldig genre is, die het verdient om meer op de cinematische kaart terecht te komen. Het wil helaas nog steeds niet vlotten met dit genre .


avatar van vdhjeroen

vdhjeroen

  • 29 berichten
  • 835 stemmen

Normaal gezien kijk ik nooit naar westerns, maar deze vond ik wel leuk.

De acteerprestaties waren top en ik had op de film zelf niet zoveel om over op te merken.

Ik vond het verhaal op sommige momenten wel nogal raar maar al bij al vond ik het goed vermaak! En dat is toch wat telt!


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Na het toch wel lichtelijk prachtige Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, The (2007) weer goede hoop op een fijne met deze moderne western, het werd een teleurstelling. Er gebeurt eigenlijk te veel, elke 10 minuten leken de kansen te keren. Eenmaal aangekomen in Contention wordt het dan even aangenaam benauwend en intens, maar het onwaarschijnlijk potsierlijke slotkwartier is vervolgens te lachwekkend en ja zelfs stupide voor woorden. Dallas Roberts blinkt trouwens uit als spoorwegman Butterfield.

2*.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Geen schaduw van het origineel uit 1957. Daar veranderen Crowe en een matig acterende Bale helemaal niets aan. Zo ver ik weet speelt de oudste zoon van Dan Evans ook geen enkele rol in het origineel. In deze re-make moet hij er zo nodig bijgehaald worden om er de held in uit te hangen. Belachelijk, dat broekie behoort gewoon thuis bij moeke te blijven. Verder zat het hele plot van ongeloofwaardigheid in elkaar met als climax het tenenkrommende slechte einde. Neen, als wij het over de huidige western hebben, geef mij maar die film met die ontzettend lange titel "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford." 1000 x beter dan dit ongeloofwaardige prul.

1,0*


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Lekkere Western,

Origineel niet gezien, maar kon deze meepakken voor een vijftal eurie's en aangezien mijn vrienden dit meer waarderen dan een arthouse. En mij dit ook wel leuk leek. Nu dan opgezet en het was een alleraardigst western filmpje. Het verhaal is erg dun, maar de hedendaage uitwerking is erg goed.

Mijn eerste Mangold alhoewel ik Cop Land nog heb. En het beviel me goed. Alles word mooi in beeld gebracht, en de actie kijkt lekker weg. Het is wel niet allemaal geloofwaardig. En vooral de ommekeer van Ben Wade mist kant nog wal. Maar het kijkt lekker weg.

Crowe doet het erg leuk, maar Bale staat op de auto-pilot. Jammer want ik kan beide acteurs erg waarderen. Het leukste karakter werd toch wel gespeeld door Ben Foster die de rol van Charlie Prince op zich neemt. De western looks zijn erg leuk uitgewerkt en de overtollige baarden zijn een leuke toevoeging.

Het einde sloeg de plank toch wel behoorlijk mis. Kwa actie was er niks te klagen. Maar het onderliggende verhaal deed erg pijn. De ommekeer van Ben Wade, en de zoon van Dan Evans als hoogtepunt.
De hoofdpersoon werd lekker rauw neergeschoten, en als hij meteen dood was dan was ik blij. Maar nu moet hij eerst zijn zoon nog even aankijken en die vertelt nog wat liefs.
Erg Hollywoodiaans.

Gewoon een lekkere recente western, voor de mainstream kijker.
3.5*


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

Ik ben nog niet zo bekend met het wersern genre, maar dat gaat na deze film zeker veranderen. Ik ben geen fan van zowel Crowe als Bale, maar in deze film presteerde ze boven mijn verwachting. Ik wist dat ze beide konden acteren. Crowe in Gladiator en Stat of Play en Bale in American Psyco . Maar daarna hebben ze naar mijn weten niet veel soeps meer gemaakt of het moeten films zijn die ik nog niet heb gezien. Terug naar deze film waar de hoofdrol spelers echt goed presteerde.Lerman speelde trouwens ook heel overtuigend als zoon van Bale.

Het verhaal is simpel maar voortreffelijk uitgewerkt. De film bouwt langzaam spanning op, er zit genoeg actie in en je gaat met beide hoofdpersonen mee leven door de emotionele momenten.

Wat ik jammer vond is dat Luke Wilson maar een klein miezerig rolletje heeft. Ik vind hem altijd heel goed spelen en in de screen tijd die hij heeft doet die het ook heel goed, maar toch had ik graag een grotere rol van hem gezien.

De scene dat Bale en Crowe naar de trein rennen was ook geweldig gedaan, ik zat op het puntje van mijn stoel, en toen ze over de daken gingen rennen kreeg ik gewoon kippevel zo mooi dat het in beeld was gebracht.

Het einde is misschien iets te hollywoods maar wel gepast. Kortom een zeer goede film ik zit te twijfelen tussen 4 of 4,5 sterren, voorlopig nog 4.


avatar van kobe bryant fan

kobe bryant fan

  • 445 berichten
  • 355 stemmen

Geweldige film met een leuk duo.

Leuke actie ,personages vind ik leuk maar niet zo origineel.

Toch is het mooi om te zien aan de credits dacht ik is het al gedaan.

Dus 4.0


avatar van Threeohthree

Threeohthree

  • 5557 berichten
  • 2934 stemmen

schijn bedriegt,

3:10 to yuma, de populaire western met een sterren cast.

Alhoewel ik de rollen liever omgedraait had willen zien, of eerlijk gezecht Bale liever helemaal niet in deze film willen zien. Hij is te gewoontjes en een rol als deze is dan ook niet aan hem besteed. Crowe is iets creatiever maar het grote licht gaat nooit aan, dus schitterd het eerste uur als een nachtlampje. Actie op een laag pitje maar het komt nooit aan de kook.

Gelukkig heeft Mangold er wel aan gedacht nieuwe batterijen in het lampje te doen want het eerste uur zit er een lekker western sfeertje in. Af en toe even afgedwaald maar vrijwel continu geboeit gekeken.

Lekker, eindelijk weer een degelijke western?

Mooi niet. Een diaree van sentimenteel gedoe geeft deze film een raar geurtje, wat zeg ik, verkloot het dusdanig dat ik geïrriteerd en geërgerd deze film heb uitgekeken. Het hield werkelijk niet op, het ene drama moment na het andere.

Gemekker om niks, ik kots er op. Jammer, de film had veel potentie.


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ik ben niet super onder de indruk.

Russell Crowe is wel oke. Ik zag 'm laatst in A Beautiful Mind en daar speelt 'ie toch een heel ander personage.
Leuk dat 't een keer niet gaat om wraak. Eigenlijk gaat Dan vrijwillig mee om Wade weg te brengen. Het wordt vrij rustig opgebouwd, de voornamelijkste actie heb je op het einde.
Grappig dat Dan en Wade bij elkaar aan tafel zitten.
Wade is erg sluw en heeft overal wel een antwoord op. Hij had Dan's vrouw bijna overgehaald. 'Have you ever been to San Fransisco?'
Ik vind dat Wade té makkelijk ontsnapte in die vallei, hij ging er zomaar tussenuit met de paarden terwijl dat echt wel voorkomen had kunnen worden met een beetje scherpte van het groepje.
Aardige plaatjes verder...
Het einde is nog best spannend totdat Dan en Wade alleen overblijven in de kamer. Ik had verwacht dat die sheriff en z'n kameraden niet zo'n mietjes waren. Dan gaan ze dus richting spoor en Dan Evans kan dat allemaal doen in z'n eentje: badguys afschieten en Wade bij zich houden. Wade doet geen poging om weg te rennen terwijl hij kansen zat had.
Dan doet Wade alsof hij vrijwillig naar Yuma gaat en werkt vervolgens mee. Vooral voor het zoontje van Dan, omdat die dan denkt dat z'n vader niet voor niets is gestorven (maar fluit naar z'n paard en springt eruit natuurlijk...) Tenminste, zo zie ik dat.


Lichte tegenvaller door het gebrek aan spanning en de enigzins voorspelbaarheid van de zoon.


avatar van TMP

TMP

  • 1892 berichten
  • 1718 stemmen

Leuke western. Ik heb het origineel niet gezien, maar deze remake met Crowe en Bale beviel mij in ieder geval prima.

Had vantevoren eigenlijk Bale als bad-guy verwacht en Crowe als Evans. Maar beide acteurs spelen hun rol prima.

4*


avatar van chevy93

chevy93

  • 12754 berichten
  • 1324 stemmen

Een redelijk goede film. Geen film die mij overgeblazen heeft, versteld heeft doen staan of mij dusdanig geïmponeerd dat het een topper is, maar wel spannend. Met name het einde. Een beetje voorspelbaar was het wel, maar ik heb me wel vermaakt. Prima acteerwerk van Bale en Crowe. Het blijven heerlijke acteurs.


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

Wow, een superfilm dit! Ik had hier van te voren behoorlijk lage verwachtingen van en ik had dus echt nooit gedacht dat deze remake gewoon evengoed zou zijn als het origineel. Had ook al eens een stukkie hiervan gezien. Zag er prima uit, maar nooit gedacht dus dat het zo goed zou zijn. Deze geweldige western heeft iets van maar weinig films in het genre hebben. Een enorme spanning, een soort onderhuidse spanning eigenlijk. En ook had ik nooit gedacht dus Russel Crowe hier zo'n geweldige rol zou neerzetten. Ben echt geen totaal geen fan van die man. Vind het maar een matige acteur eigenlijk, maar hij kan dus wel degelijk acteren. Zo goed als Glenn Ford in het origineel speelde, speelt hij niet, maar alsnog deed hij het echt zeer goed.

Christian Bale vind ik wel een goed acteur, maar hier speelt hij toch ook boven zijn kunnen. Op zijn acteerprestatie in The Prestige na zag ik nog nooit een echt bijzonder rol van hem. Maar nu komt daar dus eentje bij. Ben Foster speelde ook erg knap trouwens. Niet alleen was de film bijzonder spannend en werd er geweldig geacteerd, maar 3:10 to Yuma zag er ook nog een prachtig uit. De settings waren echt schitterend in deze moderne western. James Mangold bouwt de film geweldig op en het einde was ook fan-tas-tisch. Inderdaad vreselijk cliche, maar dus niet minder mooi.

Geweldige western dus! Sowieso de beste western van de laatste 24 jaar. Want in 1986 was natuurlijk de meesterlijke western mini-serie Lonesome Dove gemaakt. Maar echt, nooit gedacht dat dit gewoon evengoed als het origineel zou zijn. Bij beide film is het einde prachtig. Bij de oude is er dankzij de schitterende zwart-wit fotografie misschien iets meer sfeer. Maar door de enorme spanning bij deze film wordt er ook een geweldige sfeer gecreert. En laat het indrukwekkende einde erg veel indruk achter.

Absolute topfilm. 4*


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

They're going to kill me in the morning... I'll never see the sun.

Moderne heerlijke western. Kan op mijn hand tellen hoeveel films ik uit dit genre heb gezien, maar we moeten ergens beginnen. Wat me altijd tegen houdt zijn de koelbloedige personages die altijd zo ''cool'' worden neergezet op het scherm en dat ik de settings altijd enorm op elkaar vind lijken. Maar nu volop in de films te zitten, kan ik nu wel makkelijk films onderscheiden. In deze film worden de personages trouwens prima met diepgang voorgelegd. De film draait niet om de drama, maar heeft zeker wel een toegevoegde waarde. Ik heb het origineel niet gezien, zou vast wel beter zijn maar deze is prima geregisseerd en had totaal geen zicht gehad dat ze iets hadden nageaapt. Wat wel opvalt is dat het wel lekker stemmen wint door de beroemde cast en de ontzettend goede, maar vele actiescènes. Het valt op, maar stoort niet. Dit wist ik al van te voren en daarmee is alles gezet. James Mangold laat meer dan een goede film zien, met een paar memorabele scènes, wat mooie quotes en heerlijke muziek eronder krijgt 'ie van mij een 3,5 ster. Vermakelijk op niveau!


avatar van movierobert

movierobert

  • 168 berichten
  • 1833 stemmen

Al een tijdje graag willen zien en heb me prima vermaakt met deze film laten we dat voorop stellen. Het is natuurlijk wel een western film en ook geen slechte maar de film heeft het net niet, het is inderdaad een beetje te Hollywood,dat vindt ik wel jammer. Goed geacteerd! 3,5*


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3096 stemmen

Ondanks een goed begin toch wat tegengevallen.

Met het begin van de film is er direct een overval, overigens goed in beeld gebracht. De toon wordt gezet. Ik had goeie hoop op eindelijk eens een recente westerntopper. Helaas, nadat Wade gevangen genomen wordt en de tocht naar Contention begint, valt de film ook wat in mekaar. Oninteressante psychologische spelletjes tussen Wade en Evans en co vullen het saaie midden op. De passage met onder andere Luke Wilson is nooit interessant.

Zo een uur lang tot de climax, die best meeviel.

Ik dacht het nooit te kunnen zeggen, maar Russel Crowe acteerde het best in deze film. Eindelijk eens een degelijke rol van die vent. Beter dan Christian Bale, die hier nooit niet echt in z'n rol komt. Ook de bijrollen vond ik amper toevoegende waarde hebben.

Het eerste half uur is er nog een degelijke westernsfeer, o.m door de overval en het dorpje Bisbee dat er goed uitzag. Maar ook dat valt weg door het teveel aan onnodig opvulsel.

Ik miste ook een herkenbaar deuntje.

Een gulle 3.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Heerlijke western die zeker het bekijken waard is.

Als fan van die oude westerns uit de 50s en 60s, valt het mij dan ook vaak op dat de moderne westerns veel charisma missen die de oude gouden zo erg sterk maakte. Daarom was ik ook blij dat Mangold koos voor een remake, alhoewel dat gevoel natuurlijk snel plaats maakte voor de vrees van een totaal verkeerde uitvoering. Maar na het bezichtigen van de film kan ik toch wel concluderen dat Mangold een geslaagde western sfeer heeft neergezet.

De sterrencast valt al gelijk op, met Crowe en Bale als de 2 hoofdrolspelers die de film moeten maken. En dat lukt ze met gemak, ik ben ondertussen wel fan geworden van beide acteurs. Hoewel ik het mentale aspect een beetje miste wat in het origineel wel duidelijk aanwezig was. Vooral de motivatie van Evans kwam heel slecht naar voren. Zijn drijfveren werden niet echt duidelijk aan het licht gebracht, waar dat in het origineel wat langer werd behandeld. Aan de andere kant vond ik Wade juist weer veel sluwer en tactischer overkomen. Dat is overigens eerder te wijten aan Mangold dan aan de acteurs, want de regie is hier wel voor een wat spectaculairdere uitvoering gegaan. En eigenlijk is dat maar beter ook, een 1 op 1 remake zit niemand op te wachten. Alhoewel Mangold aardig aan het origineel heeft gehouden, is het toch wel weer een hele andere film. Ik kan dan ook iedereen aanraden beide 'versies' te kijken.

De muziek in de film was erg goed, met zo'n typisch western banjo er doorheen, zoals ook de mannen uit de 60s ze gebruikte in de films. Combineer dit met goed acteerwerk, strakke actie die goed in beeld is gebracht en een leuke verhaallijn, en je hebt een hele leuke western.


avatar van DonPeliculón

DonPeliculón

  • 775 berichten
  • 980 stemmen

Veel westerns worden er de laatste jaren niet meer gemaakt, maar de westerns die gemaakt worden zijn zeker de moeite waard. Zo ook deze. Russell Crowe en Christian Bale zijn elkaars tegenspelers en zetten respectievelijk zeer goed een sympathieke schurk en een eeuwige antiheld neer. Verder hebben we nog een geweldige bijrol van Ben Foster en doet jongeling Logan Lerman het ook vrij goed. Op de rest van de cast valt eveneens weinig aan te merken.

Tijdens de reis van Bisbee naar Contention is vooral het psychologische spel tussen Ben Wade en zijn bewakers interessant om te zien. De angst en het respect die de bewakers ondanks alles voor hem hebben is gewoon te voelen. Een prachtig voorbeeld is het moment waarop Wade ineens opstaat en zegt ’Well then!’ Alle bewakers grijpen dan verschrikt hun wapens, waarop Wade zegt ’I Gotta take a piss.’ Schitterend!

Het inmiddels veelbesproken einde is ietwat vergezocht en ongeloofwaardig, mede doordat het karakter van Wade in de voorgaande twee uur niet zover uitgediept is als dat van Evans. Maar hoe dan ook, 3:10 to Yuma is een boeiende en goede western die een kijkbeurt zeker waard is.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5685 stemmen

Gisteren herzien en een halve * erbij. Het acteerwerk was toch indrukwekkender dan in mijn herinnering. Vooral het leuke samenspel tussen Fonda en Crowe is om te genieten. Crowe is zowieso een zekerheidje net als personal favo'tje Bale. Ook Foster speelt weer een goede rol. Het piepkleine rolletje van Luke Wilson ook zeer geinig. Verder ziet deze film er gewoon erg goed uit en er zitten een paar meesterlijke scenes in. Vooral de eindscene is sterk.