Halloween (2007)
Genre: Horror
Speelduur: 109 minuten / 121 minuten (unrated version)
Alternatieve titel: Rob Zombie's Halloween
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Rob Zombie
Met onder meer: Malcolm McDowell, Scout Taylor-Compton en Tyler Mane
IMDb beoordeling:
6,1 (138.130)
Gesproken taal: Engels en Spaans
Releasedatum: 25 oktober 2007
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Halloween
"Evil has a destiny."
Nadat Michael Myers als 10-jarig kind een gruwelijke slachtpartij aanrichtte, werd hij opgenomen in een psychiatrische inrichting. Nu, 17 jaar later, komt hij per ongeluk vrij en keert onmiddellijk terug naar zijn woonplaats Haddonfield, op zoek naar zijn jongere zus. Iedereen die zijn pad kruist, is in levensgevaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Laurie Strode
Michael Myers
Dr. Samuel Loomis
Michael Myers, Age 10
Deborah Myers
Annie Brackett
Sheriff Leigh Brackett
Ronnie White
Lynda van der Klok
Patty Frost
Video's en trailers
Reviews & comments
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Redelijke Halloween uitvoering. Het geweld is best lekker bruut en de Rob Zombie twist is duidelijk merkbaar met (misschien soms wat overdreven) grof taalgebruik en aangename 70's rock classics in de soundtrack. Ook heb ik zowat de hele cast uit The Devil's Rejects weer voorbij zien komen.
Niks hoogstaands, maar wel een lekkere slasher om eens mee te pakken tussen het bier en de borrelnootjes door.
3,0*
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Toch wel een aardige remake van horror regisseur Rob Zombie. Met name het begin met de totstandkoming van Michael Myers was sterk gedaan en zeker ook een goede toevoeging in het verhaal. Nu weet je tenminste meer over de achtergrond van Michael Myers en zijn ontstaan als psychopaat.
Wat erna volgt (na circa een uurtje) is een beetje een herhaling van vroeger, maar dan wel in een modern jasje. Dat gedeelte vond ik persoonlijk wel minder. Het laatste gedeelte van de film is vrij donker (en er wordt te veel in geschreeuwd) en daarom ook niet altijd goed te volgen. De vele moorden (eerder slachtingen) die butcher Michael Myers (hij zag er overigens lekker creepy uit) begaat zijn overigens lekker bruut weergegeven (dat kun je ook aan Rob Zombie overlaten). De cast deed het overigens verdienstelijk en zowel de jonge Michael Myers (gespeeld door Daeg Faerch) en de volwassen Michael Myers (gespeeld door Tyler Mane) speelden overtuigend.
Hoewel deze remake niet kan tippen aan het sterke en zeer spannende (dat is eigenlijk niet echt aanwezig in deze remake) origineel, is deze zeker het kijken waard en gaat het er geregeld lekker hard aan toe. Ik heb trouwens de "unrated version" (er zit hier en daar wat bloot in) gezien.
P.S. veel acteurs en actrices (eigenlijk vrijwel iedereen) uit de legendarische film "The Devil's Rejects" van Rob Zombie hebben nu ook weer een rol (zoals Sheri Moon Zombie) of rolletje.
Bastardized
-
- 8 berichten
- 9 stemmen
Hahaha, ja ik snap het. Maar eigenlijk is het zonde, want het is door het eerste uur best realistisch. Voor mij had het de film nog beter gemaakt. Maar ik snap dat het in deze filmreeks zo niet werkt natuurlijk. 
john mcclane 2
-
- 3489 berichten
- 6576 stemmen
mijn favo horror film veel te veel geanalyseerd.
deze ging nog wel maar deel 2 was helemaal vergalt.
de sinistere mystery van meyers ,,,,gewoon plain evil.
gelukkig heeft zombie ook goede films op zijn naam staan.
Everything Wrong With Halloween (2007 Rob Zombie Remake) - YouTube
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31154 berichten
- 5451 stemmen
Remakes van horrorfilms is weer een trend om de reeksen verder te zetten en toch niet met de zoveelste sequel af te komen. Bij Friday the 13th was dit met heel veel succes moet ik zeggen en hernieuwde films als Piranha en Nightmare on Elm Street staan ook nog op het lijstje.
Tijd voor Halloween, een film die zo goed was dat het moeilijk was om een remake ervan te maken. Dat is ook gebleken moet ik zeggen. Het nieuwe invalspunt werkt wel met enkele hard scènes. Minder is het Halloweengedoe later met de volwassen Myers. De troeven van deze film waren de harde scènes en de geweldige moorden. Maar qua sfeer zit het niet helemaal goed en moet de film tegenover z'n '78-voorganger dik inboeten. Veel indruk maakt Myers helaas niet. De jonge Myers was zelfs beter dan de volwassen Myers. Hopelijk betert dit bij de sequels, anders vrees ik al voor de verdere films. Maar we zullen die wel beoordelen na het bekijken zeker? Toch nog voldoende sterren voor deze film, al vallen die in het niet tegen de 5* voor het origineel.
Ik stel mijn score van vorige keer iets bij, maar blijf grotendeels wel bij mijn mening. Het is minder dan het origineel, maar eigenlijk niet zo slecht. Vooral de jonge Michael Meyers is boeiend genoeg. De oudere Michael is vooral een slasher geworden stijl Jason Voorhees. Al ziet die er wel beter uit. De originele Halloween had veel meer spanning en sfeer, wat ik hier mis. De 2007-versie is eerder zo'n slasherfilm geworden, waarbij je niet echt wacht op de spanning, maar gewoon tot er weer een volgende slachtoffer valt. Niet dat het slecht is, maar meer dan wat entertainment is het dan ook niet. Beter dan het gemiddelde doet uitschijnen, maar minder dan het origineel.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Ondanks het feit dat ik de opbouw nogal traag vond bij deze Halloween kon ik er wel mee leven omdat je daardoor meer van Michael Meyers achtergrond te weten komt. Hoe is Michael eigenlijk de psychopaat geworden die we kennen? Was het 'nature or nurture'? Mooi dat dat vraagstuk in ieder geval beantwoord word.
Verder had ik wel iets meer gore verwacht, met name omdat Rob Zombie de regisseur is. Ik ging uit van het kaliber The Devil's Rejects of A House Of 1000 Corpses maar dat niveau werd helaas niet gehaald.
3*
6/10 (IMDB)
Flavio
-
- 4900 berichten
- 5236 stemmen
Rob Zombie´s Halloween is me niet meegevallen. Grootste minpunt: het gebrek aan spanning. Michael Myers was veel te vaak in beeld, hup daar zag je hem weer staan, de rest kon je weer zelf invullen. De kill scenes zelf waren dan wel weer redelijk maar ook iets te lomp. Ik hou ook niet van dat rockerige dat Zombie in zn films stopt, vaak komt hij met de meest lelijke geluidseffecten.
Ander minpunt was het belabberde acteerwerk van met name het zusje- een ongelooflijke miep wiens gegil ik op een gegeven moment niet meer kon aanhoren. Sowieso werd er te veel in gegild. Ook pijnlijk om te zien dat ooit grote acteurs als McDowell en Dourif in dit soort films meespelen. Verder vrijwel louter oninteressante en onsympathieke personages.
Snel maar de originele Halloween weer eens kijken om de vieze smaak weg te spoelen.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3949 stemmen
Het originele uit 1978 van John Carpenter kon mij helaas niet optimaal vermaken en vond ik eerlijk gezegd persoonlijk niet erg interessant of goed. Gelukkig was ik nog wel nieuwsgierig naar de overige delen in de Halloween reeks, want het originele kreeg heel veel vervolgen daarop.
Daaruit kwam (voor andere juist de slechtste) deel 3 die ik erg goed vond samen met het vierde deel uit de reeks en zo ben ik gestopt na het kijken van het zesde deel 
Met mijn kijk ervaring op de Halloween reeks vanaf 1978 ben ik wel blij om nu uit eindelijk de remake gezien te hebben, want wat al erg voorspelbaar zou zijn is dat daar een groot verschil tussen zou zitten. Dat verschil begint al met de regisseur, Rob Zombie, die het regisseren tot zich neemt van de remake. Je hebt dan meteen al te maken met een moderne regisseur die (zoals je terug ziet in de film) een totaal andere kijk heeft op het horrorgenre en het maken tot films.
Laten wij het jarenverschil maar achterwegen houden, maar wel met de gedachte in ons achterhoofd dat het apparatuur, budget en de setting van ander kwaliteit is 
Mijn persoonlijke mening van vier sterren gaat bij deze film ook om verschillende details, zo zet Rob Zombie in het eerste uur een bloederige (spannende) sfeer neer met een totaal andere kijk op de hoofdpersonage 'Michael Myers' uit het Halloween verhaal.
Dit eerste uur laat (denk ik) kijkers verbazen over de verfilming van het verhaal en de wendingen daarin, maar vooral ook de achtergrond van het verhaal.
Eenmaal na dit meesterlijke uur neemt het verhaal het laatste uur om op te vullen met aardig wat kills en achtervolgingen.
De indruk is er dan al een beetje vanaf, maar gelukkig houd de film zijn ijzer sterke details als scherp camera werk, sfeer, acteerwerk in de greep tot het einde.
Net als deze ijzer sterke details bleef het voor mij persoonlijk ook nog steeds vermakelijk en zat ik op sommige momenten aardig vast geplakt in mijn stoel door spanningszweet
4,0*
Filmkriebel
-
- 9971 berichten
- 4657 stemmen
Kan zeker niet aan het uiterst sfeervolle origineel tippen, al snapt Zombie duidelijk wel wat het origineel zo goed maakte. De bekende Carpenter tune wordt op de juiste momenten ingezet, de Halloween sfeer is raak en Michael Myers blijft een goed uitgewerkte serial killer. Hij heeft een eigen logica waar men zich makkelijk in vindt. In zijn ziel brandt nog een piepklein lichtje menselijkheid in de vorm van zijn zusje.
Van zodra Rob Zombie zijn eigen elementen gaat toevoegen loopt het al snel mis. Er zijn teveel zielloze en brute slasherscènes en dat hoeft ook weer niet; wel zit er eentje bij die lekker knipoogt naar Carpenter's origineel... voor de kenners
Het einde van de film vond ik nergens op slaan.. barslecht.
Zombie's versie is mede door de opbouw en het eerste uur nog niet eens zo slecht en hoort tot de betere prequels in het genre. Maar van zodra Myers losbreekt en gaat rondlummelen in Haddonfield vond ik het de gemiddelde slasher niet meer overstijgen.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“The darkest souls are not those which choose to exist within the hell of the abyss, but those which choose to move silently among us.”
Prima Halloween film van Rob Zombie. Een achtergrondverhaal over Michael Myers had van mij niet per se gehoeven, vooral omdat het wel heel conventioneel wordt aangepakt. Jongen wordt gepest, vermoordt één van zijn pesters, krijgt de smaak te pakken en vermoordt zijn gehele familie.
Dat het werkt komt vooral door de jonge acteur Daeg Faerch en de gruwelijke moordpartijen. Zombie pakt het sowieso wat explicieter aan, of het nou gaat om de moordpartijen of het vele naakt. Actrice Taylor-Compton (die Laurie Strode speelt) doet het ook goed, en Zombie heeft goed gekeken naar wat het origineel zo succesvol maakte. Het had allemaal wel wat korter gekund, en vooral het eerste gedeelte had drastisch ingekort mogen worden.
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Zoals verwacht.
Zombie is nu eenmaal een regisseur die me nog geen enkele keer wist te overtuigen, maar zijn hoogst beoordeelde film moet ik dan ook nog zien. Deze film valt echter voor mij precies in het rijtje van wat ik tot nu toe van hem zag, alleen net wat beter.
Het is wel duidelijk dat Zombie een grote liefde voor horror heeft, maar hij heeft het echter nog nooit volop kunnen bewijzen tegenover mij. Al zijn films blijven keer op keer hetzelfde ingrediënt missen, een sympathiek, redelijk geschreven karakters.
Zo zijn zowat alle karakters heel erg standaard, inclusief Michael Myers. Er wordt veel aandacht gegeven aan zijn verhaal, en dan is het alsnog redelijk leeg. Alles wat een beetje in de beurt van originaliteit kwam waren zijn maskertjes.
Maar voor de rest blijft Myers een nogal saai, standaard karaktertje waar Zombie weinig raad mee weet. Zeker grappig om te zien dat het totaal niet lijkt op zijn jongere eigen versie, en waar dat jochie ergens nog wel onvoorspelbaar was, is deze Myers vooral weer de ouderwetse, wat saaie moordenaartje.
De kills zijn ook wat slap naar mijn mening. Zombie staat erom bekend een redelijk horrorfilmpje te kunnen doen, maar zowat alle kills hier zijn iets te braaf. Wel redelijk meedogenloos, dat geef ik hem mee. Maar voor de rest komt het niet bepaald verder dan wat off-screen gesteek en gebons.
Bovendien is de toevoeging van lang haar echt een missertje. De film is echter wel altijd interessant, ondanks het zeer slappe verhaaltje. Vooral als we uiteindelijk naar het heden stappen, is het zeer voorspelbaar en zelfs wat slordig, wat opmerkelijk is voor een film van 121 minuten.
Wat de film wel goed doet, is de locatie en sfeer. Er hangt toch wel een kil sfeertje door de film heen en de meedogenloze toon heerst zeker. Alles heeft wel een zekere detail in richting de finale krijgen we nog wat spanning daarbovenop. Het is toch wel knap dat een horrorfilm van 121 minuten uiteindelijk dan toch wel weer een beetje weet te boeien. Daarom nog een nipte 2,5*.
knusse stoel
-
- 3288 berichten
- 4325 stemmen
Een aardige horrorfilm en een remake van de originele Halloween (1978) - MovieMeter.nl, degene die we vanavond gaan bekijken. (na de grens van schemer en duister
)
Deze "Halloween" was aardig zoals gezegd maar het laatste kwartier van de film moesten we ons door heen slepen, dat meisje wat niet die Michael afschiet en maar blijft huilen en schreeuwen en snikken.
Ergerlijk en ergens onlogisch, je wordt dodelijk bedreigt en je onderneemt niets? Misschien een slap karakter of niet meer na kunnen denken. Van de regisseur verwacht ik dan enige inbreng en Zombie valt mij hier iets tegen. Dus wat mij betreft had de film korter en bondiger gekund.
Voor het geheel (prima filmshots met goede belichting, de prestaties van de crew en het verhaal) een 7-.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
En toen was het gister 31 oktober, Halloween. Wat is dan gepaster om eens te kijken dan een Halloween-film? Ik heb ze allemaal gezien en het origineel een jaar of twee terug nog, dus die blijft eventjes in de kast staan. Het werd tijd om na dik 10 jaar de versie van Rob Zombie eens een herkansing te geven. Want zo mag ik het wel noemen, gezien mijn 1,5* score die ik er destijds aan had gegeven. De film irriteerde me destijds gigantisch en was een vreselijk slechte reboot.
Ik hoopte dan gister toch dat mijn smaak een tikje zou zijn aangepast, zodat ik er nu wel van zou kunnen genieten. Het klinkt immers niet eens slecht, een Halloween versie die gruwelijker en realistischer dan ooit is qua geweld, het handelsmerk van Rob Zombie. Jammer dat zelfs het geweld geen zak aan is om te bekijken, maar daar kom ik later op terug. Wat me vooral net als 10 jaar geleden gruwelijk stoort is hoe weinig Zombie snapt van de originele Halloween. Die film draait om het mysterie van Michael Myers, om spanning, om sfeer. De franchise kwam in 2007 terecht bij een man die zijn films bouwt rondom shock en rock. Het past niet, het werkt niet.
Het grootste minpunt is gewoon al het eerste deel van de film, dat alle mystiek rondom Myers weg neemt en hem menselijk maakt. Wil ik niet. Michael Myers moet een afschuwelijke moordenaar zonder gevoel zijn en hoe hij dat werd is onbelangrijk. Maar ja, hier krijg je bijna enig medelijden met hem. Een alcoholische lul van een stiefvader, een nare zus, een strippende moeder, gepest op school. Ik vraag me af wat Zombie hier dan mee wil bereiken. Moeten we medelijden krijgen? Heel ongepast en daarnaast ook wel vreselijk clichématig allemaal. En dan heb je ook nog de transformatie van een zielig kind naar een beer van een reus van een kerel die maskertjes in elkaar plakt. Er zitten ook echt debiele stukken in rondom zijn tijd in de inrichting. Neem die zuster die even op hem moet passen en hem beledigde en met de rug naar hem toe ging zitten. Waarom? Of die twee rednecks die in de cel van Myers seks met een vrouw willen en dan schijnbaar even vergeten dat er een gigantische moordmachine aan een tafeltje zit te knutselen. Het slaat nergens op en Myers zijn ontsnapping voelde dan ook gewoon lame.
En dan verwacht je dat in het tweede deel van de film wat meer die oude Halloween-sfeer komt als Myers eindelijk kan gaan moorden. Maar dat valt ook vies tegen, want alles is veel te donker, rommelig en schokkend in beeld zodat je eigenlijk nauwelijks wat ziet. Ook constant die vervelend misplaatste rockmuziek erbij werkt ook bepaald niet sfeer verhogend. En personages als Laurie, ooit zo goed vertolkt door Jamie Lee Curtis, zijn hier zo inhoudsloos en nietszeggend dat enige binding ontbreekt. Het boeide me niet of ze dood zou gaan of niet. Ook Dr. Loomis spreekt me hier niet aan, beetje een vieze oude kerel nu. Er is geen spanningsboog, er zijn geen ongemakkelijke situaties en daardoor kan niemand shinen, zelfs Myers niet. Het enige wat ik tof vond is zijn masker, die hier wel echt heerlijk viezig is.
Deze Rob Zombie reboot is gewoon zonde van de tijd en geld geweest. Halloweenfans doe je er vermoedelijk geen plezier mee en Zombie heeft ook wel eens betere werken afgeleverd, al ben ik zeker geen fan van zijn stijl. Al zijn films voelen leeg aan. Ik ga dit weekend ook nog zijn tweede Halloweenfilm een herkansing geven, maar ik reken op dezelfde ellende. Ik had beter de film uit 2018 op kunnen zetten, die beviel me samen met de comeback van Jamie Lee Curtis wel erg goed.
1* (was 1,5*)
Kondoro
-
- 11524 berichten
- 2866 stemmen
“Inside every one us, there exists a dark side. Most people rise above it, but some are consumed by it. Until there is nothing left, but pure evil.”
Zeven jaar na mijn laatste kijkbeurt heb ik deze film maar weer eens opgezet. Eigenlijk puur uit verveling en deze kwam op mijn beginscherm voorbij tijdens het zoeken op ‘Netflix’. En zoals ik al zei in mijn eerste mening verwarde ik deze film altijd al met origineel, vooral vroeger. Nu weet ik wel beter, toch was het voor mij de eerste ‘Halloween’ film die ik had gezien. Dat komt omdat deze film tijdens halloween op de televisie was ergens in 2009 meende ik, en toen mocht ik de film niet afkijken van mijn moeder omdat het te laat werd. Hij was pas later die avond op de televisie. De bruutheid van het begin staat me altijd nog bij, dat heeft veel impact gemaakt op mij destijds maar, nu zo’n zeven jaar later na mijn eerste mening en dertien jaar later naar mijn eerste kijkbeurt valt de film me eigenlijk steeds meer tegen.
En dat wil niet zeggen dat ik het een hele slechte film vond verder maar, ik merk nu best wel op dat de film vol zit met echt slecht acteerwerk, iets wat ik juist wel wat beter kende van onze vriend ‘Zombie’. En dat is ook wel iets wat me direct opviel, het begon al bij dat onzinnige geruzie bij de familie op het begin waar mijn haren recht op van gingen staan, neemt immers niet weg dat het natuurlijk de beste manier was om de omkeer en wellicht psychose van ‘Michael’ te laten zien, de slechte familie omstandigheden die hem zo hebben gemaakt zoals wij hem allemaal kennen. Wat daarna dan weer gebeurt is ook gelijk de scene zoals ik deze film ken, namelijk wanneer hij zo’n beetje de hele familie uitmoordt die hem pijn hebben gedaan. Zijn stiefvader, zus en blijkbaar ook diens vriendje wat ik dan weer niet geheel snapte.
Daarna is het eigenlijk vooral lekker achterover zitten en genieten van wat er gebeurt. Spannend word het nergens, bloederig is het genoeg. Dat maakt deze film ietwat sympathiek maar, je merkt dat vooral de nostalgische waardes zijn werk doen, wat wellicht velen voor de originele film van ’78 voelen.
Toch ga ik mijn cijfer met een punt verlagen, ik voel me er steeds minder door aangetrokken en de film verliest steeds meer een beetje charme die hij nog had. De film is keihard op sommige momenten maar, kakt ook te vaak in en is hierdoor misschien zelfs soms wel saai te noemen. Dan blijven de herinneringen toch een stuk beter aan deze film.
Duke Nukem
-
- 1788 berichten
- 1986 stemmen
Ik ben momenteel alle Halloweenfilms aan het herzien en heb die van Rob Zombie (wat een naam!) voor het laatst bewaard, omdat ik die minder goed vond dan de latere remakes van David Gordon Green (behalve Halloween Ends). In deze remake wordt het achtergrondverhaal van Myers verteld, en hoewel daar wel enige logica in zit neemt het ook het mysterie rond "The Shape" een beetje weg. Ook duurt de film voor mij hierdoor veel te lang (ik zag de versie van 121 minuten). Eens de volwassen Michael uit het instituut ontsnapt, wordt de film veel minder interessant. Je kunt dan beter het origineel uit 1978 opleggen.
Michael komt voortdurend in beeld, terwijl hij in de eerdere films als een schaduw op de achtergrond bleef om zijn slachtoffers stiekem te bespieden. Hij is nu een boom van een vent, waar hij in de film uit 1978 een normale jonge kerel was. De bedreiging ging eerder uit van de ogenschijnlijke willekeur van zijn misdaden, het masker en het feit dat hij schijnbaar zonder enig emotie zijn slachtoffers uitschakelde. Hij is in deze remakes een doorsnee serial killer, die iedereen die op zijn pad komt zonder reden en met zoveel mogelijk geweld en sadisme vermoordt. Daeg Faerch ziet er overigens wel erg ceepy uit als de jonge Michael.
Wat in deze film meteen opvalt, is de blauwgrijze filter die gebruikt wordt. En het camerawerk, dat soms heel hectisch is, met veel ingezoomde en blurry beelden. De film speelt zich anno nu af, er wordt dus afstand geworden van de jaren 70-80 setting die toch typerend is voor de Halloweenfilms. Het is ook erg wennen aan de nieuwe dr. Loomis en Laurie Strode. Vooral Laurie Strode wordt beduidend minder goed neergezet dan in de oorspronkelijke Halloweenfilms. Het is nu een vervelend tienerwichtje geworden, gespeeld door een actrice zonder veel charisma. Een leuk detail is wel dat Danielle Andrea Harris terugkeert, zij speelde de rol van Jamie Loyd in Halloween 4 en 5 en speelt in deze film Annie, de vriendin van Laurie en Lynda.
Het grootste gemis is misschien wel dat er in deze film niemand is die enige sympathie opwekt, alle personages zijn erg vervelend. Misschien komt dat ook omdat deze keer meer het standpunt van Michael wordt ingenomen dan van de bewoners van Haddonfield? Wat ik dan weer niet snap is waarom een gewetenloze killer als Michael Myers kleine kinderen steeds ongemoeid laat? En hoe weet hij dat Laurie zijn zusje is?
Nog enkele klein foutjes tenslotte: De jonge Michael krijgt in het gesticht zomaar een metalen vork om te eten, waarmee hij de verpleegster neersteekt. Als Michael Lynda (de blonde vriendin van Laurie) doodt, is ze poedelnaakt maar later in de film ligt ze in de kelder van het huis met een onderbroek aan. Loomis wordt zowat de ogen uitgestoken en de schedel verbrijzeld, maar even later heeft hij geen spatje bloed op zijn gelaat en lijkt hij nergens last van te hebben.
Lovelyboy
-
- 3928 berichten
- 2935 stemmen
Zaterdagavond nog even griezelen met deze Halloween remake van Rob Zombie, en hoewel ik het niet een slechte film vond verbaas ik me toch wel eens een beetje over die remake drift. Want beter dan de eerste van grootmeester Carpenter wordt het toch niet, maar vooruit maar weer.
En met Dahmer nog vers in het geheugen zitten we andermaal in een probleemgezin waar het nodige aan seriemoordenaars fundament wordt gelegd. Uiteraard kan een film van Zombie niet zonder zijn Sheri Moon maar ligt de focus natuurlijk vooral op jonge Mikey met een andere aanpak. Want waar in de Carpenterfilm, en vervolgen, Michael een onbekende blijft, wordt hier dieper op het karakter ingegaan en wat mij betreft niet met succes. Mikey lijkt niet helemaal senang, heeft wat rare hobby's en verstopt zich graag achter een masker, maar de trigger die de eerste slachting veroorzaakt blijft onbekend en Daeg Fearch weet ondanks zijn aparte koppie weinig te brengen op dat vlak. Het is een diepteonderzoek zonder gevonden inhoud, waarop ik toch twijfel of dit wel iets gaat worden.
Maar heej, whatta you know, de film krijgt in de inrichting toch een aangename kickstart met de zwart wit beelden waar de jongen het masker draagt, en uiteraard is McDowell sterk. Wordt dit dan toch nog wat? Niet dat het nu heel slecht was, want buiten de focus op het gezicht achter het masker, scoort de film ontzettend goed qua sfeerschepping en soundtrack. En zo bouwt de film rustig verder met een prima cast, Danielle Harris die nu wel eens een keer het loodje legt, grove actie, sterke muziek, en eenmaal in Haddonfield toch een redelijk geslaagd kopie van de classic. En zo vermaakt de Rob Zombie versie mij toch meer dan, weet de regisseur een knappe en vlot filmpje te maken, is de reeds genoemde sfeerschepping goed, maar bij de Carpenter versie komt het toch simpelweg qua opbouw en suspense niet in de beurt. Desondanks wel erg leuk en een 3,5 wat mij betreft.
clubsport
-
- 3849 berichten
- 6963 stemmen
Deze film faalt op alle fronten , op technisch vlak met de zeer slecht gekozen camera standpunten in de scenes als michael zijn slachtoffers bespied , de spanningsopbouw of beter gezegd het totale gebrek daaraan , de belachelijke karikature personages ( zeker in het begin ) , je krijgt zo'n hekel aan de personages dat je geen bal om hen geeft als ze uiteindelijk het loodje leggen .
Maar Laurie strode en haar vriendinnen zijn niet veel minder sympathiek , veel te veel vervelende personages waar je maar geen binding mee wil krijgen zodat de kills ook niet shockeren .
Een paar keer lijkt zomdie scenes uit het origineel te coopieren maar faalt er miserabel in omdat hij geen kaas lijkt te hebben gegeten van spanning opbouwen en geduld betrachten .
Het einde word iets beter maar dan is het al veel te laat om de film nog te redden van de ondergang .
Pre- en sequels

Halloween II
2009
759 reacties
Gerelateerd nieuws

Deze horrorfilms en -series verschijnen de komende maand op Netflix
Bekijk ook

Halloween
Horror / Thriller, 1978
1.830 reacties

Cosa Avete Fatto a Solange?
Thriller / Mystery, 1972
40 reacties

Let It Be
Muziek / Documentaire, 1970
25 reacties

Taste of Fear
Thriller / Horror, 1961
21 reacties

The Devil's Rejects
Horror / Actie, 2005
708 reacties

The Texas Chain Saw Massacre
Horror / Thriller, 1974
1.115 reacties
Gerelateerde tags
maskeroppashalloweensadismepsychopaatthrillerontsnappengemaskerde moordenaarcowardlinesscrueltymaniacrebootduringcreditsstingerdisturbed child
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








