Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Troy Duffy
Met onder meer: Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery en Norman Reedus
IMDb beoordeling:
7,6 (260.936)
Gesproken taal: Engels en Spaans
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Boondock Saints
"Thy Kingdom Come. Thy Will Be Done."
De Ierse broeders MacManus voelen dat ze een missie van God hebben om alle misdadigers in hun stad Boston te vermoorden. Al snel worden ze opgehemeld door de media, die ze The Boondock Saints noemen. Ze krijgen de FBI, onder leiding van de extravagante Paul Smecker achter zich aan.
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Smecker
Connor MacManus
Murphy MacManus
Rocco
II Duce
Detective Dolly
Detective Duffy
Detective Greenly
The Chief
Macklepenny
Video's en trailers
Reviews & comments
mistery888
-
- 20 berichten
- 22 stemmen
Wat een lekkere film, nou vind ik mannen met een Iers accent altijd wel aangenaam. Maar mijn vriend vond hem ook geweldig.
Wat een droge humor echt super.
Deel 2 ook al gezien die viel weer wat tegen alles was zo`n beetje gelijk aan deel 1. Alleen het einde was wel weer geweldig.
Serendipty
-
- 18 berichten
- 118 stemmen
Wat een goed combinatie tussen humor en actie!
Geen enkele moment vond ik het verhaal langdradig maar juist lekker vlot. Met sterke persoonlijkheden en een goed verhaal met een moreel tussen wat werkelijk goed en fout is!
Half puntje eraf door het vele gebruik van FUCK!
Snyder
-
- 20 berichten
- 0 stemmen
heerlijke film.. 1 van de beste films die ik ken qua humor en actie samen!
Dr. Salvador
-
- 123 berichten
- 0 stemmen
Review.
Goeie regie, goed verhaal, veel actie, geweld, en hele leuke en botte humor.
Vooral de sfeer is erg goed. En de muziek is prachtig. Geen Rap of Hip Hop, maar echte klassieke muziek, en Opera, en daar hou ik van!.
Deze film kan ik blijven kijken, en Willem Dafoe, speelt de sterren van de hemel, als de nichterige detective. Ik blijf er om lachen.
Maar ook de 2 broers zijn erg goed gekozen, en je voelt de band tussen ze. En ja, Rocco, maakt de film helemaal compleet, super!. The Funny Man, ik lach me telkens dubbel bij de scene dat hij die mop verteld, en er is eerst een doodse stilte, en dan begint die Maffia baas, keihard te lachen!
Haha, dat moet je echt zelf zien.
Het verhaal wordt heel goed verteld, en met precies genoeg humor, en vette actie, en brilliante dialogen.
Ja, wat kan ik er nog meer voor lovende woorden over kwijt?.
Het is gewoon een prachtig meesterwerk, kan eigenlijk geen enkel kleine minpuntje vinden.
Vooral de sfeer, en muziek vind ik een geniaale keuze
.
Deze film komt op NR2 in mijn top10!, en ik verhoog hem naar de volle 5,0 sterren!
, deze film verdiend het gewoon dubbel en dwars!.
Ik ben ook blij dat iedereen deze film weet te waarderen, want bij ons in de Veronica Magazine had deze film maar 2 (!) sterren!, ze zeiden dat het een Pulp Fiction cloon is, maar ik wil niet veel zeggen: Maar ik vind deze film echt vol beter!. Soms dan denk ik bij mezelf: De Veronica geeft bijna altijd goeie scores, en ik ben het er bijna altijd mee eens, maar hiermee zakten ze naar een dieptepunt!.
Maar goed, als ik het maar een superfilm vind, en dat vind ik zeker!
5,0 - 5,0! 
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Ik ben ook blij dat iedereen deze film weet te waarderen, want bij ons in de Veronica Magazine had deze film maar 2 (!) sterren!, ze zeiden dat het een Pulp Fiction cloon is
Veronica magazine vind ik heeft in dit geval gelijk.
Big-T
-
- 556 berichten
- 395 stemmen
Smaken verschillen maar weer eens. Kun je misschien beantwoorden waarom je dit een slechte film vindt? Of heb je dat al gedaan in dit 42 delig ''artikel''
Mooie review Emilio 
Veronica is sowieso klote!
Dr. Salvador
-
- 123 berichten
- 0 stemmen
Bedankt Thijs! 
Ja, soms heb ik ook mijn vraagtekens bij VM
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Ik vond het eigenlijk een mislukte poging om een coole film te maken. Flink afgekeken bij films als Pulp Fiction. Muziek, verhaal dialogen ik vond het eigenlijk heel matig. Maarja smaken verschillen toch 
Basso89
-
- 45 berichten
- 68 stemmen
Goede film. De film is helemaal niet gaan vervelen en de humor was ook wel mijn ding. Soms wat ongeloofwaardige stukjes maar dat was niet erg storend. Zo meteen het tweede deel maar kijken.
dEUS
-
- 268 berichten
- 374 stemmen
Lichte tegenvaller. Een paar vette scènes en de rol van Willem Dafoe is erg goed, maar ik vond het verhaal maar weinig interessant. Ik verloor hierdoor af en toe mijn aandacht en wellicht vond ik het daarom allemaal wat oppervlakkig. 3*
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Deze film is gruwelijk! Heb me geen seconde verveeld, elk detail klopte. Hij was toch wat te kort voor een goeie avond, maar de inhoud was goed. Personages zaten prima in elkaar, het verhaal was origineel en de actie is erg goed. Het einde vond ik toch wat simpel helaas. 4*
movieonly
-
- 253 berichten
- 138 stemmen
Ik vond het eigenlijk een mislukte poging om een coole film te maken. Flink afgekeken bij films als Pulp Fiction. Muziek, verhaal dialogen ik vond het eigenlijk heel matig. Maarja smaken verschillen toch
Helemaal mee eens leuk geprobeerd maar in mijn ogen mislukt.
Awake78
-
- 1022 berichten
- 496 stemmen
Leuk misdaadfilmpje met flink wat knappe scenes, maar vooral wat B-film-opschmuk. Daarom verbaast mij de extreem hoge notering van deze film mij nogal.
Het niveau is niet al te hoog, maar echt erg is dat niet. Het kijkt allemaal lekker weg en Willem Dafoe speelt magistraal, dat dan weer wel. Het hele religieuze gedeelte voelt soms wat geforceerd aan, meer een grappig bedachte gimmick.
Een voldoende verdient ie wel, maar een echte topper (laat staan klassieker) is het natuurlijk niet.
Over de vergelijking met Pulp Fiction....nee niet echt. Deed me meer denken aan zo'n quasi-grappige Guy Ritchie flick.
Milan07
-
- 207 berichten
- 0 stemmen
Volgens mij ben ik de enige op deze site die het een draak van een film vond.
starbright boy (moderator films)
-
- 22407 berichten
- 5077 stemmen
Volgens mij ben ik de enige op deze site die het een draak van een film vond.
Nou nee, je bent zeker niet de enige.
Thorak
-
- 6354 berichten
- 1887 stemmen
Bij Veronica Magazine hebben ze ook echt compleet geen verstand van film naar mijn idee. Vrijwel iedere film die van hun veel sterren krijgt vind ik meestal bagger en andersom.
Hoe komen ze erbij dat dit een kloon zou zijn van Pulp Fiction? Ik zie daar echt geen enkel raakvlak in. Die films zijn echt totaal anders!
13woutie13
-
- 4384 berichten
- 0 stemmen
Aardige film,
Kon de humor in de film goed waarderen en de actiescenes waren vet. Alleen het was ontzettend irritant dat ze steeds liepen terug te spoelen naar de moorden. Verder deed het verhaal me ook niks.
Uitblinker vond ik toch wel Willem Dafoe
3.5*
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Een erg vermakelijke actiefilm die totaal niet serieus te nemen valt.
Veel scherpe (soms harde) humor, de actiescènes zijn vlot geschoten, en het terug spoelen naar de moorden is een erg leuk gegeven. Het heeft nogal wat weg van Guy Ritchie's stijl, en een heel klein beetje van Pulp Fiction, al neigt de film meer naar Ritchie, voornamelijk door het coole camerawerk.
Nadeel van de film zijn wel een aantal plotgaten. De film had best wat langer mogen duren om het verhaal 'plot-dicht' te maken, dat had de film net wat meer finesse gegeven. Ook kent de film veel overacting, zoals de manier waarop Rocco's personage wordt weergegeven, redelijk irritant figuur. Tof acteerwerk komt er wel van de kant van Dafoe, ook totaal over-the-top, maar een stuk minder irritant en overtuigender gespeeld. De Ierse broertjes hangen ergens tussen Dafoe en Rocco in qua acteerwerk.
Van deze film valt goed te genieten zolang je hem geen seconde serieus neemt, want de film valt gewoon niet serieus te nemen. Vooral de zwarte humor relativeert de idioterie van de film prima. Al had de film wel wat meer finesse mogen gebruiken.
Totaal idiote onzin, maar wel totaal vermakelijke onzin. 3,5*.
De katscène = 
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2378 stemmen
Bij Veronica Magazine hebben ze ook echt compleet geen verstand van film naar mijn idee. Vrijwel iedere film die van hun veel sterren krijgt vind ik meestal bagger en andersom.
Hoe komen ze erbij dat dit een kloon zou zijn van Pulp Fiction? Ik zie daar echt geen enkel raakvlak in. Die films zijn echt totaal anders!
Die bijbelse ondertoon, die preek bij de executies, criminelen die door een goddelijke interventie op het rechte pad willen raken. Het is weliswaar een ander verhaal maar met vrijwel dezelfde insteek en elementen.
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Wat mij overgens een beetje opvalt, de mensen die uiterst kritisch zijn op de film nemen de film doorgaans veel te serieus, en de mensen die lyrisch zijn over de film hebben doorgaans niet met een kritisch oog gekeken naar de wat serieuzere mankementen van de film. Ik generaliseer hier een beetje, maar het valt me op.
Filmkriebel
-
- 9970 berichten
- 4657 stemmen
Eén grote klotefilm. Ik dacht niet dat dit een komedie was.. misschien moet dat er bij de genre-aanduiding nog eens bij. Komedie en misdaad gecombineerd zijn me maar zelden bevallen. Het verhaal was zo leeg als een biervat op een zondagmorgen : twee gozers, pardon, diepgelovige gozers, knallen misdadigers neer en een flik zit hen op de hielen. WAW, waar heb ik dit nog gezien?? Dat dit niemendalletje als één van de 150 beste films geprezen wordt, is me een mysterie. Ik denk dat het iets te maken heeft met het Tarantino gehalte?!?
1,5* voor de aanwezigheid van de immer geloofwaardige Willem Dafoe, op het einde als vrouw verkleed en die één van de gangsters een tongzoen draait. . Onbetaalbaar !!! Jammer genoeg ook de enige scène die ik me uit de film zal herinneren.
Lexcoaster
-
- 1268 berichten
- 1222 stemmen
Het verhaal was zo leeg als een biervat op een zondagmorgen : twee gozers, pardon, diepgelovige gozers, knallen misdadigers neer en een flik zit hen op de hielen. WAW, waar heb ik dit nog gezien??
Voor het 'geweldige' plot moet je de film ook niet kijken he. Dat viel mij ook enorm tegen.
huVILEub
-
- 3081 berichten
- 537 stemmen
Toch een leuke film. Goed geacteerd, leuk verhaal dat leuk is uitgevoerd, goede grappen en aardig camerawerk. Het is inderdaad meer komedie, maar ik had me nergens op voorbereid, dus hij kon ook niet tegenvallen. Paar leuke karakters, een zeer vermakelijke wegkijker.
Nand
-
- 350 berichten
- 279 stemmen
Ik vond dit wel een toffe film. Hilarisch op sommige momenten en ik vond Willem Dafoe echt fantastisch! Grappigste homo in een film.
killer13
-
- 673 berichten
- 8089 stemmen
erg leuke film. ik heb deze op blu-ray gekocht en heb em al 100 keer gezien. door de schitterende combinatie van aktie en humor blijft deze film me vermaken! ik vind het einde wat te simpel maar dat weerhoud me er niet van deze film 5* te geven. absoluut een aanrader voor wie deze film nog niet gezien heeft
Gerelateerd nieuws

Actiefilm 'The Boondock Saints' met Willem Dafoe morgenavond (12 maart) uitgezonden op televisie

Knetterharde misdaadfilm 'The Boondock Saints' met Norman Reedus en Willem Dafoe vanavond op televisie

Vijf films waarover critici en het grote publiek het maar niet eens kunnen worden
Bekijk ook

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties

Blow
Biografie / Misdaad, 2001
543 reacties

Hooligans
Misdaad / Drama, 2005
1.142 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.













