Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 108 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Troy Duffy
Met onder meer: Willem Dafoe, Sean Patrick Flanery en Norman Reedus
IMDb beoordeling:
7,6 (260.980)
Gesproken taal: Engels en Spaans
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Boondock Saints
"Thy Kingdom Come. Thy Will Be Done."
De Ierse broeders MacManus voelen dat ze een missie van God hebben om alle misdadigers in hun stad Boston te vermoorden. Al snel worden ze opgehemeld door de media, die ze The Boondock Saints noemen. Ze krijgen de FBI, onder leiding van de extravagante Paul Smecker achter zich aan.
Externe links
Acteurs en actrices
Paul Smecker
Connor MacManus
Murphy MacManus
Rocco
II Duce
Detective Dolly
Detective Duffy
Detective Greenly
The Chief
Macklepenny
Video's en trailers
Reviews & comments
N811
-
- 1459 berichten
- 913 stemmen
Deze film is gewoon wat wilder dan pulp fiction en er is zeker bij afgekeken.. In het begin wat ik wat negatiever over deze film, maar na een paar keer is het na mijn mening gewoon goede entertainment.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Als jij je al ergert aan die paar fuckjes in deze film, moet je bij Scarface wel door de grond gegaan zijn. Hoe vond de dominee het, dat je deze film bekenen had?
En dat jij nog niet zo heel lang geleden met roken bent gestopt hebben we ook begrepen. Zware roker geweest, zeker??
tijn79
-
- 250 berichten
- 207 stemmen
Ik zie hier ook wel wat Guy Ritchie-achtige stukken in, terwijl iedereen het maar over Pulp Fiction heeft 
Het is in ieder geval een hate it or love it film, zoveel mag duidelijk zijn..
I LOVE IT! 
Verdronkenvis
-
- 89 berichten
- 184 stemmen
The Boondock Saints II: All Saints Day (2009) - imdb.com Ja! Waarom staat hij niet op Moviemeter?
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
Brothers. Killers. Saints.
The Boondock Saints was zo'n titel die al lang op mijn verlanglijstje stond maar waarvan het nog nooit was gekomen om hem te kopen of te zien. Nu gisteren toevallig de film in de Mediamarkt voor 3euro tegengekomen dus kon ik het niet laten liggen. Diezelfde avond maar direct opgezet.
Wat direct opvalt, is dat Boondock Saints gigantisch over the top is. Zo gigantisch over the top dat het allemaal zeer vermakelijk wordt. Onrealistische shoot-outs, de broertjes die blijkbaar amper gewond kunnen geraken en een hele maffia clan uitmoorden, het übercoole personage Il Duce die eventjes 6 pistolen op zijn buik heeft plakken en uiteindelijk de vader van de broertjes blijkt te zijn... Fantastisch! Iedereen irriteert zich blijkbaar aan het hoge coolness gehalte maar voor mij werkt dit perfect. Het is dan alleen jammer dat er ook mindere personages in de film zitten waaronder Smecker die gewoon ronduit irritant wordt neergezet door Dafoe. Het leek me ook totaal niet in de film te passen dat hij homo is met als dieptepunt de scène waar hij samen met zijn Aziatisch homo vriendje in bed ligt en hij die wat petsen geeft omdat hij wou knuffelen... Daar bega je toch even een flater, Duffy. Iets waar ik me ook regelmatig aan begon te storen was de repetitiviteit die de film bevatte. Eerst zie je de oorzaak van het gevecht en dan de uitkomst waarna je met een flashback te weten komt hoe het allemaal gebeurd. Voor een keer kan dit geen kwaad maar elke freaking shoot-out moet je niet zo aanpakken. Vooral als je dit dan bij de belangrijkste scène, hoe de broertjes en Rocco gepakt worden wanneer ze Pappa Joe willen neerschieten, weglaat.
Qua kleurrijke personages kan dit wel tellen. De broertjes McManus worden op een geweldige manier neergezet door Sean Patrick Flanery en Norman Reedus. Geen idee waarom maar een film die twee coole broers zo'n hoofdrol laten spelen krijgt sowieso al een extra puntje bij mij, misschien omdat ik zelf een broer heb waar ik zeer goed mee overeen kom. Willem Dafoe was de tegenvaller van de film en dat kwam onverwacht. In Platoon zit hij op het randje van genialiteit en zelfs in de Spider-Man films was hij een meerwaarde maar hier is hij gewoon ronduit irritant. Vooral het overdreven ontrafelen van de crime scène kwam me op den duur wat de strot uit. Iemand die ongeveer hetzelfde effect had was Funny Man' Rocco maar die viel bij vlagen nog mee. Billy Connolly was trouwens veel te cool in zijn rol als Il Duce. Tot slot wil ik nog even Gerard Parkes met zijn hilarische rol als bartender met het syndroom van Gilles de la Tourette vermelden die voor een paar geweldige scènes zorgt.
Spijtig dat ik dit nooit eerder heb gezien want het over the top sfeertje is gewoon erg vermakelijk. Ik kan niet wachten op deel 2.
4*
Joakiem
-
- 70 berichten
- 123 stemmen
Vind hem eigenlijk een beetje tegenvallen. Heb hem overigens wel een 3,5 gegeven, aangezien het zeer zeker een bovengemiddelde film is. Desondanks had ik er emer van verwacht. Ik hoor hier vergelijkingen met Pulp Fiction, maar deze film kan natuurlijk op geen enkel front tippen aan PF.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Zoals Joakiem vond ik 'm ook ietwat tegenvallen. Het verhaal kan er nog wel mee door, maar sommige personages zijn echt irritant, zoals: Rocco. Wat heb ik me aan die man geërgerd zeg. Totaal niet grappig.
De gebroeders daarentegen zijn wel cool neergezet, evenals Dafoe als F.B.I. agent.
Verder had ik het gevoel dat de film 'leentjebuur' heeft gespeeld bij andere films.
Al met al nipt 3, 5 sterren, vooral voor de absurde actie.
MaartenJ
-
- 34 berichten
- 340 stemmen
Tegenvaller. Vooral een film die erg cool probeerde te zijn, en daarin jammerlijk mislukt. Misschien had ik 'm tijdens mijn middelbare school periode wel kunnen waarderen.
0o.
-
- 40 berichten
- 139 stemmen
weet niet, kan zijn reactie ergens wel begrijpen. Je komt onbehoorlijk gefrustreerd over, alsof je je inderdaad aangevallen voelt in je levensovertuiging en zo vallen over fuck en sigaretten. Och och och.
Sowieso elk kritisch punt wat je noemt (op pagina 37) is voor mij een pluspunt. Mooie karakters, met als hoogtepunt natuurlijk Defoe, die hiermee toch wel mijn hart gestolen heeft. De muziek (heb puccini door deze film leren kennen), de slowmo, de sfeer, het verhaal, de gebedjes... stuk voor stuk briljant.
ICE1907
-
- 90 berichten
- 99 stemmen
Ieder zijn mening maar ik vond Pulp Fiction een zwaar tegenvaller , Boondock Saints is van beter kwaliteit vind ik.
NYC.89
-
- 2 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film, op één of andere manier prachtig geregisseerd en blijft mij pakken, staat bij op nummer 1 sinds kort.
Threeohthree
-
- 5557 berichten
- 2935 stemmen
Verassende teleurstelling.
Is de conclusie die ik wil trekken. Opzich een leuk verhaaltje dat goed geacteerd is. Maar vind het allemaal een beetje levenloos en ver gezocht.
Jammer dat wel, aangezien ik er redelijk veel van verwacht had.
Mede omdat hij een redeljk hoge waardering hier op MM heeft.
Leuk om een keer gezien te hebben maar voor herhaling vatbaar is hij niet.
Inzpired
-
- 11 berichten
- 123 stemmen
Ik mis vooral veeel diepgang bij deze film. Grappig, goed geacteerd, orgineel verhaal met vaak een verassende invalshoek, maar bij mij blijft het een beetje op de oppervlakte hangen. Krappe drie sterretjes.
Edit: toch maar een 2,5.
louisvf
-
- 1462 berichten
- 2523 stemmen
Cult op z'n best!
Leuk gefilmd, heerlijke vertolking, orginele actie en de humor is subliem!
Naar mijn mening zeker één van de beste films van de laatse jaren...
"Catch you on the flip side"
Bananas
-
- 244 berichten
- 314 stemmen
Dramatische film. Het verhaal is een zooi losse scenes bij elkaar met geweld om het geweld. Te weinig humor en stijl voor het Nouvelle Violence genre.
Hemelbewoner
-
- 172 berichten
- 183 stemmen
Ik heb helemaal blauw gelegen om die rocco, lijkt op een gegeven moment net een ontsnapte sociopaat..
later blijkt hij alleen niet ontsnapt te zijn. 
Harmonijak
-
- 22 berichten
- 59 stemmen
Vanaf de eerste keer kijken helemaal verliefd op deze film. Je moet er niet te diep op in gaan want dan mis je een beetje waar het om gaat. Gewoon lekker kijken, lachen en genieten. Heb ik toch al wel 15+ keer gedaan!
tal1b
-
- 2596 berichten
- 2329 stemmen
wat een bout film, zeer overdreven typetjes, humor die mij totaal niet ligt, achterhaalt, broers zijn iritant hetzelfde, nee totaal de plank misgeslagen.
oewe
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
na ruim 10 jaar blijft het echt een fantastische film.
ben zo benieuwd naar deel 2.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2538 stemmen
Toch nog naar een 5. Wat een heerlijke actiefilm is dit toch! 
stef89
-
- 150 berichten
- 1507 stemmen
Ik zie hier ook wel wat Guy Ritchie-achtige stukken in, terwijl iedereen het maar over Pulp Fiction heeft 
Het is in ieder geval een hate it or love it film, zoveel mag duidelijk zijn..
I LOVE IT!
Me too 
yeyo
-
- 6352 berichten
- 4616 stemmen
Ik zie hier ook wel wat Guy Ritchie-achtige stukken in, terwijl iedereen het maar over Pulp Fiction heeft
Hoe zou dat toch komen? 
The Last
-
- 7169 berichten
- 0 stemmen
Had 'm afgelopen zomer voor het eerst gezien (de unrated versie). Het is idd hate it or love it. 't is niet zo dat ik er helemaal in de ban van ben ofzo, maar dit is wel een behoorlijk vermakelijke film. Eerste klas entertainment. Boeiuh tarantino en Ritchie rip-off of niet.... 
Er zitten een paar prachtige slo-mo shootouts bij die ik elke weer opnieuw kan kijken. En dan niet eens alleen de actie. De broertjes zijn charmant genoeg gedurende de film, maar het is toch echt Willem Dafoe die de show steelt. Absoluut een memorabele performance.
Wat mij betreft een terechte cult classic (zo heet dat toch?). 4,0*
Gerelateerd nieuws

Actiefilm 'The Boondock Saints' met Willem Dafoe morgenavond (12 maart) uitgezonden op televisie

Knetterharde misdaadfilm 'The Boondock Saints' met Norman Reedus en Willem Dafoe vanavond op televisie

Vijf films waarover critici en het grote publiek het maar niet eens kunnen worden
Bekijk ook

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Misdaad / Komedie, 1998
847 reacties

Lucky Number Slevin
Misdaad / Thriller, 2006
874 reacties

Law Abiding Citizen
Drama / Thriller, 2009
1.315 reacties

Blow
Biografie / Misdaad, 2001
543 reacties

Hooligans
Misdaad / Drama, 2005
1.142 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.












