• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.492 stemmen
Avatar
 
banner banner

Children of Men (2006)

Actie / Thriller | 109 minuten
3,53 3.550 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 109 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: Alfonso Cuarón

Met onder meer: Clive Owen, Julianne Moore en Michael Caine

IMDb beoordeling: 7,9 (561.482)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 oktober 2006

Plot Children of Men

"The year 2027: the last days of the human race. No child has been born for 18 years. He must protect our only hope."

In de nabije toekomst wordt de wereld geplaagd door een totale onvruchtbaarheid van het menselijk ras. Sinds 2009 zijn er geen kinderen meer geboren. Dan komt het schokkende nieuws dat de jongste persoon op aarde - die achttien jaar is - gestorven is. Er ontstaat complete chaos, en een voormalig revolutionair wordt ingeschakeld om de meestgezochte persoon op aarde te beschermen: de laatste zwangere vrouw.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8162 stemmen

nightbreed schreef:

Het dreigende einde van de mensheid komt als thema voor in talloze B-films en dat is pure pulp en dus B.

In de jaren 50 vierden dit soort films hoogtij waarin de mensheid of een stad in gevaar kwam.

Toen waren het aliens of reuze dieren (naderhand zelfs zombies) en in deze film is het welliswaar dubieus wat de oorzaak is maar het komt op hetzelfde neer, pure pulp, alsof van de 1 op de andere dag geen mens meer vruchtbaar zal zijn, dat zou een proces kunnen zijn van vele duizenden jaren maar niet in een paar jaar tijd, dit is wetenschappelijk gezien belachelijk en daardoor pulp.

War of the world (de originele versie) bijvoorbeeld is ook pure pulp en B, de nieuwe versie had welliswaar een A-release maar het blijft een B-script.

En veron35, slecht heeft niets met B te maken (want je ging ervan uit dat ik dat dacht), dat is bullshit, want er zijn genoeg B-films en A-films met een B-script die zeer goed zijn.

Dus als ik je goed begrijp vind je films als The Matrix, Predator, Terminator en Alien om maar wat te noemen ook B-scripts hebben, omdat het fictie is, oftwel pulp. Of heb ik het nu mis?


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Spetie schreef:

(quote)

Dus als ik je goed begrijp vind je films als The Matrix, Predator, Terminator en Alien om maar wat te noemen ook B-scripts hebben, omdat het fictie is, oftwel pulp. Of heb ik het nu mis?

Ja die stop ik in het hokje A-films met een B-script.


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Ik vind dit dus een A-film met een B-script en als jullie dat niet zo vinden dan so be it.

Ik heb hier genoeg kostbare tijd aan deze film besteed, dus kletsen jullie maar lekker verder zonder mij


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Volslagen belachelijk. Als er al zoiets als een B-script bestaat dan zijn dat simplistische, slecht in elkaar gestoken scripts met pulponderwerpen. Het einde van de wereld kan een pulponderwerp zijn, maar dat hoeft natuurlijk niet (wat dat betrefd is Kos gewoon heel scherp om de Bijbel erbij te betrekken). In Children of Men is er een dystopische toekomstvisie neergezet die vanuit vele kanten sterk in elkaar steekt en meerdere lagen bevat. Zoiets zou een B-film nooit hebben. Daar zou de duistere toekomst alleen maar dienen als een decor voor moord, moord en nog eens moord.


avatar van Eem

Eem

  • 101 berichten
  • 313 stemmen

Jammer dat het einde niet meer antwoorden gaf, was erg benieuwd naar waarom de vrouwen hun kinderen verloren tijdens zwangerschappen. En waarom deze vrouw wel zwanger kan raken, is ze immuun, of het feit dat ze verschoppeling is, dus minder te maken heeft met het eventuele virus? etc.

Vond het wel een indrukwekkende film, al was clive owen een beetje cheesy 'they got to me" come onnnnn.

zeker de moeite waard om te kijken!


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Het zal aan mij liggen maar ik vond dit een behoorlijk saaie en matige film. Het thema dat de boel vergaat is altijd interessant, maar het is hier niet uitgewerkt op een manier die mij boeit.

Het verhaal is wazig, het plotverloop is wazig en het onderwerp is apart maar niet interessant dit keer. Kan er weinig positiefs over zeggen.

2*


avatar van TonyMontana

TonyMontana

  • 394 berichten
  • 4803 stemmen

Eem schreef:
... En waarom deze vrouw wel zwanger kan raken, is ze immuun, of het feit dat ze verschoppeling is, dus minder te maken heeft met het eventuele virus? etc.



In het boek waarop de film is gebasseerd, ligt het probleem niet bij de vrouwen maar bij de mannen die onvruchtbaar zijn geworden... de film zelf geeft geen antwoorden/oorzaken, maar met die gedachte in het achterhoofd is het einde wel zeer pessimistisch...


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Het einde van de wereld, waanzin, onvruchtbaarheid, burgeroorlog. De film behandelt het allemaal, bijgestaan door een rauw-realistische setting en is tegelijkertijd ontzettend spannend en overtuigt op ieder vlak. Waanzinnig!

Het uiterlijk van de film is schitterend, niks geen fancy toekomstbeeld met vliegende auto's en dat soort nonsens, maar een smerige en realistische weergave van wat de mens met zijn omgeving doet in een wanhoopsituatie als deze. Ook de cinematografie is niets minder dan briljant, want de minutenlang doorgaande shots die zich midden in de actie bevinden zijn niet alleen mooi en uitzonderlijk knap gemaakt, maar dragen ook daadwerkelijk bij aan de spanning in de film.

Het belangrijkste is echter, en dat is mijns inziens in een zodanig warrig en donker toekomstbeeld een unicum, dat de menselijke toon van de film overheerst. De situaties die geschetst worden zijn uiterst begrijpelijk, het is bovendien prachtig om te zien hoe erg mensen kunnen doordraaien als ze aan een uitzichtsloze situatie als deze worden blootgesteld. Ieder karakter loopt de gehele speelduur het risico zomaar neergeschoten te worden, wat dan ook gebeurt bij nogal wat personages. Dit levert een zeer sterke spanning op, ook al omdat je niet weet hoe 'goed' of 'slecht' een personage nu is. En om dan naast al die spanning, prachtige shots, sterke acteurs, mooie verteltrant en heerlijke symboliek (al die diertjes in de film die Theo al meteen aardig vinden bijvoorbeeld) nog een snaar te raken is ontzettend knap. Want feit is dat het einde, waar Kee en Theo met de baby de trap aflopen, gewoon overweldigend sterk is, de reacties hierop vooral.

De film vermijdt godzijdank een hoop chliché's (wauw, een film waarin de mannelijke en vrouwelijke hoofdrolspelers elkaar aan het einde niet in de armen vallen) en geeft ook nog een prachtig beeld van een burgeroorlog, zelfs beter dan vele 'echte' oorlogsfilms. Het is gewoon een realistisch en meeslepend, zeer sterk door Clive Owen gedragen geheel geworden, waarin vooral de angst voor de dood van de belangrijkste karakters en de altijd aanwezige menselijke zoektocht naar hoop ontzettend sterk zijn. Zonder een bepaalde boodschap door te willen drukken, de kijker mag veelal zelf conclusies trekken. Heerlijk. Bijzonder ook dat de film zijn erg interessante uitgangspunt ten volle benut, ronduit fantastisch dat de heersende onvruchtbaarheid in deze film geen menselijke oorzaken kent, maar er gewoon is. De mens kan zijn vinger er niet opleggen, en wordt krankzinnig. En met een nagelbijtend spannende sequentie wanneer Theo met Kee en Miriam op zijn sokken midden in de nacht ontsnapt.

4,5* met zelfs nog kans op een verhoging naar de volle 5.

Was dat varken in de lucht trouwens nou een overduidelijke verwijzing naar Pink Floyd of was dat gewoon toeval?


avatar van LuCos

LuCos

  • 172 berichten
  • 141 stemmen

nightbreed schreef:

Ik vind dit dus een A-film met een B-script en als jullie dat niet zo vinden dan so be it.

Ik heb hier genoeg kostbare tijd aan deze film besteed, dus kletsen jullie maar lekker verder zonder mij

Gelukkig zijn sommige B-films toch aardig goed

Maar! ik zal je niet storen , iedereen heeft immers een kostbare tijd die die niet moet gaan verprutsen. Op dit moment doe ik het dus. Maar laten we er daar niet over hebben, anders verpruts ik nog meer kostbare tijd, en ik wilde nogwel slapen ook!


avatar van Ithildin

Ithildin

  • 183 berichten
  • 3276 stemmen

serpico schreef:

Was dat varken in de lucht trouwens nou een overduidelijke verwijzing naar Pink Floyd of was dat gewoon toeval?

Dat gigantisch zwevend varken boven die fabriekshal? Puur toeval


avatar van TonyMontana

TonyMontana

  • 394 berichten
  • 4803 stemmen

serpico schreef:

Was dat varken in de lucht trouwens nou een overduidelijke verwijzing naar Pink Floyd of was dat gewoon toeval?

een overduidelijke verwijzing naar Pink Floyd!

uit een interview met Cuarón:

What is it about that scene that made you want to reference Pink Floyd there?

It's the whole creative process, which from the script it was suggested that the location was going to be Battersea Station, which was a reference to the Tate Modern. When we decided it was going to be Battersea, when we were writing the script we were listening to King Crimson, the music we were going to play there. The thing is when we were framing Battersea Station, I looked at the frame and I said, "Wait a minute, something is wrong. Something is missing." And what was missing was the pig! That's when we decided to add the pig to the whole thing

(bron: Chud.com)

(ps. voor degene die het niet weten: Battersea Power Station is een elektriciteitscentrale die gebruikt werd op de hoes van het album "Animals")


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Ah, merci!

Ook Ithildin, ik had dat varken ooit een keer op de cover van Animals zien staan, ik had eigenlijk niet zo op de fabriekshal gelet in de film. Het had net zo goed een of ander symbolisch iets kunnen zijn om varkens in de lucht te zetten, toch?


avatar van Ithildin

Ithildin

  • 183 berichten
  • 3276 stemmen

Ik moet toegeven dat die referentie me tijdens de eerste keer kijken niet eens was opgevallen, serpico

En inderdaad 'it will happen when pigs fly' is een bekend engels gezegde en goed van toepassing op de waarschijnlijkheid dat de mensheid plotseling onvruchtbaar wordt (maar op dit gezegde is dan ook weer de cover van animals deels gebaseerd, dus ik denk dat het een beetje van allebei is).

Fijn dat ik eindelijk iemand lees die ook de affectie van dieren tot Theo is opgevallen. Ik denk dat het een verwijzing is naar de ark van Noach (lees meer op pag. 18)


avatar van serpico

serpico

  • 2900 berichten
  • 491 stemmen

Die connectie had ik zelf niet gelegd, maar ik kan me er wel in vinden. Dat zou ook een soort van 'verklaren' waarom de mens plotseling het vermogen verliest om zich voort te platen: de dieren gaan de dienst uitmaken nu de mens zijn aarde zo verwoest heeft.

De affectie met dieren van Theo viel mij eigenlijk meteen al op. Ik dacht dat het verband zou houden met de soort van superieuriteits-vermogens die dieren hebben (bijvoorbeeld bepaalde dieren die het 'voelen' als er een storm op komst is o.i.d.), dat dieren 'voelen' dat Theo een good guy is. Leuk detail weer.

Overigens zou je ook weer kunnen stellen dat het varken in de lucht dan ook een verwijzing is naar (letterlijk) ANIMALS, dieren dus. Het is me iig wel duidelijk dat de dieren hier íets te betekenen hebben, die bijbelse connecties vind ik het interessantst.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

De meeste dieren in deze film zijn toch vooral honden en honden stonden in de kunstgeschiedenis vaak symbool voor vruchtbaarheid.


avatar van Dado

Dado

  • 156 berichten
  • 1564 stemmen

Deze film is me toch wel tegengevallen. Had er veel van verwacht.

De introductie duurde me te lang, ze hadden meer tijd aan de ontsnapping kunnen wijden. Het ging ook allemaal te makkelijk, Theo en Kee hadden het niet echt moeilijk om ergens weg te komen, 2 keer 'toeval' dat er wordt geschoten en dat ze weg kunnen sluipen

Ik ergerde me dood aan Kee, hadden ze nou echt geen betere actrice kunnen casten?? Al helemaal in de schuur, hoe ze daar praatte/acteerde vond ik te slecht voor woorden...

Geen slechte film, maar is me toch wel tegengevallen.

3


avatar van Ithildin

Ithildin

  • 183 berichten
  • 3276 stemmen

Dieren worden menselijk en mensen worden dieren, door Pink Floyd onderverdeeld in pigs, dogs en sheep. Animals is een plaat met prachtige lyrics, die ik iedereen aanraad eens door te nemen, en die verbluffend sterk van toepassing zijn op Children of Men.

Dado schreef:
2 keer 'toeval' dat er wordt geschoten en dat ze weg kunnen sluipen

De hand van God...?


avatar van skip

skip

  • 228 berichten
  • 235 stemmen

Je kunt het ook te donker maken, de styling van deze film beviel me niet echt. Er zullen best mensen zijn die een dergelijk van modder doordrenkte sfeer mooi vinden, mij is het te donker en te bepalend voor de film. De vorm waarin dit verhaal gegoten is leidt je te veel van het verhaal af, dus overdone en dan is de balans zoek. 2,5*


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

Is deze film nou helemaal digitaal geschoten? Film doet denken aan zo'n spelletje Helo als je het met zijn tweetjes speelt en dat je zo over elkaars schouders kijkt (je wordt begeleid door een camera die de hele tijd over je schouder meekijkt). De shots duren ook waanzinnig lang maar het ziet er spectaculair uit. Het verhaal is verassend spannend en het acteerwerk is top. Geloofwaardigheid is ook in orde.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Gears of War bedoel je denk ik. En met Helo zal je wel Halo bedoelen, maar dat is gewoon een first person shooter.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18720 berichten
  • 3085 stemmen

nightbreed schreef:

Ja die stop ik in het hokje A-films met een B-script.

Terminator een B-script? Hoe zie je dat?


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Wouter schreef:

(quote)

Terminator een B-script? Hoe zie je dat?

Het is nou niet echt spetterend bijzonder goed. Heel veel meer dan Sarah Connor? paf paf is het niet.


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8162 stemmen

veron35 schreef:

(quote)

Het is nou niet echt spetterend bijzonder goed. Heel veel meer dan Sarah Connor? paf paf is het niet.

Wat een onzin. Terminator heeft wel duidelijk een goed verhaal net als deze film hier. Je hebt de essentie van die film duidelijk niet begrepen als je dit zo stelt.


avatar van veron35

veron35

  • 4768 berichten
  • 0 stemmen

Ik denk het ook niet. 3 keer gezien en nogsteeds vind ik het een van de meest overgewardeerde films die er zijn.

Dit weer verschrikkelijk ondergewardeerd natuurlijk. De beste SF ooit!


avatar van gerwinmaster

gerwinmaster

  • 160 berichten
  • 916 stemmen

Goede film die lekker wegkijkt. Ik snap het doel van de film alleen niet zo goed, er is toch in wezen niets opgelost als er 1 kind is geboren.


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Het gaat natuurlijk om nieuwe hoop voor de mensheid, je moet "het doel" van een film ook niet altijd al te letterlijk nemen.


avatar van MARCUS CORVUS

MARCUS CORVUS

  • 140 berichten
  • 429 stemmen

leuke film. De spanning blijft op niveau en dat vond ik er vooral leuk aan. Tevens werken goede acteurs mee aan deze film en de locaties zijn origineel.


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

Gave Science Fiction en dan van het soort waar ik gewoon een zwak voor heb. Zelf vind ik Michael Caine het erg aardig doen in een rol, die totaal anders is dan dat ik van hem ben gewend.

Ik vind het een goed uitgewerkt verhaal met een mooi (open) einde. Sterk vind ik ook de stukjes humor zo af en toe, wat de film extra bekijkenswaardig maakt.

Nee, zeer aardig, voorlopig al een dikke voldoende.


avatar van jan_hut

jan_hut

  • 7 berichten
  • 8 stemmen

Eindelijk eens een PD James verfilming die NIET over Inspector Dalgliesh gaat. De sfeer van de film doet de sfeer van James' boeken eer aan. Uitstekend gespeeld door Owen (die zo langzamerhand een favoriet van me wordt) en uiteraard Caine die vrijwel nooit teleursteld.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Deze film maar eens bekeken omdat hij toevallig in het boek

"1001 films, de meest spraakmakende films aller tijden" stond. Mijns inziens terecht. Ik vond dit een van de betere science fiction films. Het verhaal was ook zeer interessant; de mens die onvruchtbaar is geworden. Nieuws was niet langer de oudste mens op aarde die gestorven was, maar de jongste. De film was geen enkel moment langdradig.

Er werd goed geacteerd en de fotografie, gebruikmakend van sombere kleuren, gaf de grauwe en onheilspellende sfeer uitstekend weer in het Engeland van 2027.

All met al, een prima science fiction film, het bekijken meer dan waard.