Genre: Actie / Oorlog
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Zack Snyder
Met onder meer: Gerard Butler, Lena Headey en David Wenham
IMDb beoordeling:
7,6 (906.961)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 maart 2007
On Demand:
Vanaf 6 maart op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf donderdag 26 februari in 10 bioscopen
Plot 300
"Spartans, prepare for glory!"
In 480 voor Christus geeft de koning van Sparta leiding aan de slag om Thermopylae. Hij gaat hier samen met zijn troepen de strijd aan tegen de opkomende Perzen. Deze confrontatie zal leiden tot 's werelds eerste democratie.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,6 / 906961)
- Trailer (YouTube)
- 300 (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Vanaf 6 maart op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
King Leonidas
Gorgo
Theron
Dilios
Captain
Stelios
Astinos
Daxos
Ephialtes
Xerxes
Video's en trailers
Reviews & comments
glennton
-
- 72 berichten
- 265 stemmen
Ik heb deze film nu 2 keer gezien, de laatste keer in de IMAX Arena, indrukwekkend qua film/geluid/sfeer, het verhaal is magertjes maar de gevechten zijn zeer goed neergezet en het leek wel of je er middenin zat: het gedisciplineerde spartaanse leger tegen de enorme horden uit Perzië, dat gegeven werd goed in beeld gebracht.
Murlock
-
- 2 berichten
- 2 stemmen
Dit is een film waar je niet veel achter moet zoeken, maar gewoon genieten van de gevechten. Het verhaal is niet echt boeiend, maar dit had ik al verwacht. De gevechten waren dan weer mooi gemonteerd met slowmotion etc. Het einde viel me wel een beetje tegen maar ik had wel genoten van de rest van de film. 4*
Wassup !
-
- 580 berichten
- 365 stemmen
Deze film is meesterlijk, heel coole gevechten, veel actie en weinig verhaal. Bij deze film hoeft dat ook eigenlijk niet. Acteerprestaties waren ook goed. Wel een beetje jammer van het einde, zou anders vet geweest zijn
! Geen wonder dat 300 al wekenlang op nr.1 bleef staan in de VS. Zeker 4.5/5 sterren dubbel en dik verdient
!!!
tn2543
-
- 446 berichten
- 1118 stemmen
Ik dacht voordat ik deze film wilde kijken dat het veel weg zou hebben van Lord Of The Rings en Gladiator maar de verhaallijn is toch heel anders.
Ik vond deze film echt geweldig en heb bepaalde scenes zelfs terugbekeken omdat ik deze o zo graag nog een keer wilde zien. Persoonlijk hou ik van films die oude verhalen uit de vroegere tijd doen verwoorden.
Het acteerwerk in de film vind ik erg goed. Daarnaast is de moeite die gedaan is voor het visuele aspect fenomenaal te noemen. Goed getrainde Spartanen die stuk voor stuk ook echt overkomen als natural killers. De slowmotion effecten tijdens de gevechten vind ik heel goed gedaan wat naar mijn mening deze film uniek maakt in vergelijking met films in hetzelfde genre.
Wat mij betreft had de hoofdrolspeler (king Leonidas) net zo goed de hoofdrol kunnen krijgen in Gladiator i.p.v. Russel Crowe (niet dat Russel Crowe het slecht heeft gedaan hoor).
Kort samengevat:
Bloederig, veel actie en geweld, groot opgezet, visueel aspect is super, goeie dialogen, spannend van begin tot het eind etc. etc.
Misantro
-
- 124 berichten
- 56 stemmen
Heel mooi in beeld gebracht allemaal (chapeau daarvoor aan de filmmakers), maar de verhaallijn trekt op niks. Er zit gewoon geen verhaal in!
En aan de muziek zal ik ook niet veel woorden aan vuilmaken. Het gaat hier om een verhaal uit de Oudheid en plots hoor je op de achtergrond een elektrische gitaar spelen...:? Dat past toch totaal niet bij elkaar!
Maar soit, liefhebbers van dit soort genre zullen dit waarschijnlijk de absolute top vinden. Ik dus niet.
*2
EDIT: De eindscène vind ik toch behoorlijk dezelfde als in The Gladiator...
irene129
-
- 16 berichten
- 18 stemmen
de gevechten zijn inderdaad mooi neergezet, maar verder viel hij mij erg tegen, zeker nadat er zoveel reclame voor was gemaakt.
film_kaza
-
- 3140 berichten
- 0 stemmen
Vond het verhaal echt nergens op slaan:
- Geen muziek de de sfeer licht geeft. (niet het grootste minpunt, zou anders wel erg kritisch zijn)
- Actie scene's waren beroerd (je ziet hoe in slow-motion er een speer door een lijf gaat met wat bloed en daarna even fast-motion voor het lopen, dan weer slow-motion speer mepje, dan weer fast-motion lopen enz.)
- De seks scene was ook overdreven. Je ziet een borst alle kanten op vliegen als een op hol geslagen skippibal. Ik hou van "braaf" en deze film was in 0 opzichten braaf.
-Deze film had maar momentje van lachen.
- Ik lachte de koning maar uit. Arrogant en het enige wat hij kan ik vechten, neuken en schreeuwen. Ijzersterke kombinatie voor een spartaan, maar we leven in de 21ste eeuw en nu vind ik dat maar harteloos gedrag.
Ik hoorde dat dit verhaal waar gebeurt was van een vriend van mij. Zo ja: vind ik dat dat dan niet erg realistisch word vertoont met die monsters, onsterfelijke en "man met de boggel op z'n rug".
Zo nee: dan vind ik het al helemaal een nonsens film.
0,5 voor deze overgewaardeerde film.
Materny
-
- 10188 berichten
- 1026 stemmen
Vond het verhaal echt nergens op slaan:
- Geen muziek de de sfeer licht geeft. (niet het grootste minpunt, zou anders wel erg kritisch zijn)
- Actie scene's waren beroerd (je ziet hoe in slow-motion er een speer door een lijf gaat met wat bloed en daarna even fast-motion voor het lopen, dan weer slow-motion speer mepje, dan weer fast-motion lopen enz.)
- De seks scene was ook overdreven. Je ziet een borst alle kanten op vliegen als een op hol geslagen skippibal. Ik hou van "braaf" en deze film was in 0 opzichten braaf.
-Deze film had maar momentje van lachen.
- Ik lachte de koning maar uit. Arrogant en het enige wat hij kan ik vechten, neuken en schreeuwen. Ijzersterke kombinatie voor een spartaan, maar we leven in de 21ste eeuw en nu vind ik dat maar harteloos gedrag.
Ik hoorde dat dit verhaal waar gebeurt was van een vriend van mij. Zo ja: vind ik dat dat dan niet erg realistisch word vertoont met die monsters, onsterfelijke en "man met de boggel op z'n rug".
Zo nee: dan vind ik het al helemaal een nonsens film.
0,5 voor deze overgewaardeerde film.[/quote]
Number 50.729
-
- 4 berichten
- 107 stemmen
Dit is echt een geweldige film, ik persoonlijk vind dat iederen 300 moet zien maar dan wel in de bioscoop. ik denk dat de effecten een beetje wegvallen als je 'm thuis kijkt
4.5*
Martijnnn
-
- 2248 berichten
- 2412 stemmen
Geweldig fantatisch spectaculaire film die dan ook echt de moeite waard is om in de bios te zien. Zoals net al gezegd zal het waarschijnlijk wat minder zijn op klein scherm dus ga hem zien!
Ik snap alleen niet alle tegen argumenten van de film. Naageaapt van Lord of the Rings, Huh?! Omdat er grote dieren in zitten... En ik zou niet het nut inzien van een uitgebreid 5 sterren verhaal in zon film. Ik heb me dan ook geen seconden geergerd aan het wel of niet goed aanwezig zijn van een verhaal. Er zit niet minder verhaal in dan nodig is. Waarom is het einde bovendien slecht?
Wat de Slowmotion en de muziek betreft, het is idd overdreven en opgeblazen maar als je er van houd is het geweldig! 300 is gewoon een kwestie van smaak. En of hij nou expres mist met die speer of niet, het is toch een film niet? Niet iets waar je je uren over druk zou moeten maken.
5.0*!
jeronimus72
-
- 80 berichten
- 133 stemmen
Mooi gemaakte film met "Manowar" achtige mannen..deze heb ik gezien..4 gegeven = aanrader voor de mensen die de films Alexander en Troy diggen'
jennemen
-
- 9 berichten
- 46 stemmen
bruut en mooi in beeld gebrachte film waarbij je van puur geweld moet houden, verhaal is van ondergeschikt belang
swankel
-
- 261 berichten
- 536 stemmen
Mooi gemaakte film met "Manowar" achtige mannen..deze heb ik gezien..4 gegeven = aanrader voor de mensen die de films Alexander en Troy diggen'
Vet dat je manowar noemt ,je hebt wel gelijk.
sandertjeb
-
- 26 berichten
- 67 stemmen
Geen hol aan. Wel mooi gemaakt en goede special effects en muziek maar na 20 minuten werd ik het zat. geen verhaal en alleen maar vechten. Wel mooie mannen hahaha
Max77
-
- 34 berichten
- 23 stemmen
Gewoon een schitterende film en bloederig daar hou ik wel van , en het verhaal is super gewoon een kwestie van smaak.
fohfreak
-
- 31 berichten
- 50 stemmen
Echt een super film, wat mij betreft een van de betere die ik de laatste tijd gezien heb, special effects zijn bruut en de vechtscenes ook!
italian
-
- 1391 berichten
- 262 stemmen
Is het niemand opgevallen dat die misvormde dwerg nog leefde ? Zels in het begin van de film wordt er getoond dat misvormde kindjes de gracht in werden gegooid, maar hij was zeker een uitzondering 
Cosoco
-
- 10908 berichten
- 5185 stemmen
Is het niemand opgevallen dat die misvormde dwerg nog leefde ? Zels in het begin van de film wordt er getoond dat misvormde kindjes de gracht in werden gegooid, maar hij was zeker een uitzondering 
Dat werd toch gewoon uitgelegd? Zijn ouders hadden hem achtergehouden oid.
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
Deze film is nu al cult, al is het maar om het "this is madness!" wat nu al op tal van (ok, geeky) fora te vinden is
.
Verder een subliem stukje cinema of attractions dit. Voer voor je ogen, niet voor je gemoed of je puzzelende hersens. Een geheel unieke stijl, prachtige fotografie, schijnbaar moeiteloos geïntegreerd in een mythologische wereld die bol staat van hypergestyleerde gedrochten, zo weggelopen uit die circussen van weleer waar de meest bizarre fenomenen werden tentoongesteld.
Totaal geen ruimte voor narratieve coherentie maar slechts een grootse lading spektakel, in woord én daad én beeld. Meer pretendeert de film niet, en meer biedt de film niet.
En het is te hopen dat de manier waarop Snyder hand-to-hand combat in de film in beeld brengt gevolg krijgt. Wat waren dát vette stukjes. Die phalanx in werking zien is gewoon puur genot, en als de Spartanen het dan echt op hun heupen krijgen en de Perzen in stukken in slow-motion door het beeld vliegen...
Gewoon.
4 dikke sterren, met kans op een ophoging na het zien van de DVD.
martijnd
-
- 7 berichten
- 149 stemmen
zelden heb ik me zo zitten ergeren aan een film
jammer want er was veel meer te halen uit dit verhaal, maarja wat verwacht je ook van een regisseur die verder alleen wat clipjes en een horror remake op zijn naam heeft staan
een paar blote mannen voor een blue screen met slecht getekende achtergronden, en dit voor 60 miljoen!!! de actiescenes waren wel mooi maar niet vernieuwend. dit is trouwens ook zo'n beetje het enige argument wat er voor de film wordt gegeven, "ja de actie was wel vet"
XZtephan
-
- 60 berichten
- 254 stemmen
Verhaal ging nergens over, maar de vechtpartijen en special effects waren zeker van hoog niveau.
Het viel me alleen op dat in vergelijking met bijvoorbeeld The Gladiator, Braveheart en The Patriot, er geen shots zijn waar je massale slachtingen ziet.
Hoogste aantal personen per shot zijn hooguit 20 ofzo, terwijl ik liever naar massaslachtingen zou kijken.
3,5 sterretje vanwege leuke acties en goeie dialogen.
macvision
-
- 21 berichten
- 15 stemmen
Histories gezien klopt deze film van geen kant maar daarvoor moet je hem ook
niet kijken , als je het leuk vind om naar afgetrainde mannen te kijken
die vechten
dan is dit de film.
NightWolf
-
- 339 berichten
- 527 stemmen
Sjieke film. De prachtige actiescènes compenseerde het wat beperkte verhaal in mijn ogen moeiteloos. Ook een goede casting met vooral een schitterende Butler.
En het einde vond ik echt super. Ik had het niet anders willen zien eigenlijk.
4*
Kintu
-
- 30 berichten
- 1660 stemmen
Het was lang geleden dat ik nog is in de cinema een film had gezien en had gekregen wat ik ervan verwachte. Bij 300 was het nog is zo, op geen enkel moment teleurstellend... hij was echt waanzinnig goed.
mr.corleone
-
- 63 berichten
- 84 stemmen
goede film,mooie actiescene.
maar op het einde werd het net allemaal té,
4 van de 5 die hij had kunnen krijgen
johnnie diepte
-
- 82 berichten
- 17 stemmen
Ik vond de film personelijk wat minder. Ik had er veel van verwacht, maar ik vond de omgeving gewoon onder de maat voor een film uit 2007. Beetje neppig.
Ik denk dat je er ook echt van moet houden, want ik had er moeite mee om echt in de film te komen. Alles was een beetje over the top, maar dat hoort mischien bij de film. Leuk voor in de bios maar minder op dvd, maar dat is natuurlijk mijn ervaring.
KennethValke
-
- 7 berichten
- 45 stemmen
Lekkere keiharde actiefilm, alleen verhaal had wel wat beter gekund!
luuk1988
-
- 329 berichten
- 444 stemmen
Wat een triest verhaal je kunt voor die 60 $ toch wel wat beters verzinnen? Dat gedoe heel de tijd 2*
Pre- en sequels

300: Rise of an Empire
2014
339 reacties
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Saving Private Ryan
Oorlog / Drama, 1998
2.512 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

The Bourne Ultimatum
Thriller / Actie, 2007
1.046 reacties
Gerelateerde tags
vertellingeviscerationjavelin shieldlegerepischblood splattergebaseerd op stripzwaardgevechtbloedvergietenbloedbadoude wereldbased on graphic novelancient greeces.a.t. minionswarriorancient warfaresparta greece 5th century bcwarmale protagonist bloody deathspartaspartansbattle of thermopylaegod kingbattle axe
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









