Genre: Actie / Oorlog
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Zack Snyder
Met onder meer: Gerard Butler, Lena Headey en David Wenham
IMDb beoordeling:
7,6 (906.650)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 maart 2007
On Demand:
Vanaf 6 maart op Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Vanaf donderdag 26 februari in 10 bioscopen
Plot 300
"Spartans, prepare for glory!"
In 480 voor Christus geeft de koning van Sparta leiding aan de slag om Thermopylae. Hij gaat hier samen met zijn troepen de strijd aan tegen de opkomende Perzen. Deze confrontatie zal leiden tot 's werelds eerste democratie.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,6 / 906650)
- Trailer (YouTube)
- 300 (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Vanaf 6 maart op Netflix
- Pathé Thuis: vanaf € 9,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
King Leonidas
Gorgo
Theron
Dilios
Captain
Stelios
Astinos
Daxos
Ephialtes
Xerxes
Video's en trailers
Reviews & comments
MuchTheSame
-
- 219 berichten
- 388 stemmen
Alles was perfect aan deze film behalve Xerxes , die was gewoon erg fout
een half puntje eraf door XerXes
Door dit krijgt deze film van mij 4,5 
sam007
-
- 55 berichten
- 303 stemmen
ik snap er niets van , iedereen praat erover maar ik zelf vond dat een maar een flauwe film , alles was nep pfff
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Ik zag 'm net bij een vriend en deze film was echt meesterlijk, qua verhaal stelt het niet al te veel voor. Maar visueel is het echt prachtig, lekker veel bullet time actie, afgehakte benen, afgehakte hoofden, afgehakte armen, bloed. Heerlijk hoor. 
Ik geef 'm 4, 0 sterren.
mtsholland
-
- 22 berichten
- 86 stemmen
ik vond het helemaal niks, wat een domme film, veel digitaal bloed gespetter, slap verhaal, kortom ik snap niet dat er zoveel positief op wordt gereageerd
maurickcollege
-
- 67 berichten
- 69 stemmen
Vond dit echt een hele goede film,, misschien lichtjes overdreven,,
het is een heel mooi verhaal, en een soort van geschiedenisles,, Perzië vs Sparta
4*
Splinter
-
- 28 berichten
- 45 stemmen
De film was puur entertainment, 't verhaal zelf is wel leuk maar erg simpel. Die comicstyle was wel dope en ik vond de vechtscenes heel erg gaaf. Wat het verhaal betreft 't lijkt net alsof het 300 spartanen waren die 200000 man hebben verslagen. En het maar lijkt alsof er 15 grieken bij komen om te helpen.
't waren wel 300 spartanen, samen met iets van 6000 grieken.
Hier kun je het terugvinden http://nl.wikipedia.org/wiki/Leonidas_%28Spartaans_koning%29
de film krijg van mij voldoende
3*
ewalk
-
- 767 berichten
- 1059 stemmen
Eigenlijk een pure onzin film met een historische legitimatie maar toch vermakelijk. Xerxes was erg aangedikt. Snap niet waarom hij zei als God door het leven te gaan. Heb het nergens terug kunnen vinden. Zal wel met de strip te maken hebben.
orginaliteit
-
- 147 berichten
- 148 stemmen
Verlaag met 2 stemmen 
film is heel vals ,en soms saaie momenten.tegenover andere films is 300 vals
ChielB
-
- 167 berichten
- 213 stemmen
Weinig diepgaande film. De actie is vermakelijk, maar er waren toch aardig wat stukken die echt even doorbijten waren. Acteerwerk houdt niet over, maar de special effects maken toch wel wat goed.
Het verhaal is een leuk gegeven, maar de uitwerking is zoveel op de onmogelijke actie gericht dat er weinig historische waarde overeind blijft.
2,5**
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
De beste film die hier in 2007 de bioscopen in is gegaan.
het is bekend dat het verhaal van 300 niet erg bijzonder is, maar het is in ieder geval geloofwaardig en brengt een zeer interresante wereld met zich mee. Millers´ karakters hebben allemaal een zeer interresante rol (vooral de rol van de vrouw in Sparta vind ik subliem) en het geheel is erg statig en vermakelijk.
Visueel is dit één van de meest bijzondere en indrukwekkende films sinds tijden. Shots die je haast niet voormogelijk houd en parelachtige schoonheid volgen elkaar op in dit epos waarin bloed en geweld als een kunst worden neergezet. Snyder laat de film als één grote machtige ervaring voorbij gaan en bevredigd alle verlangens die je als kijker hebt.
Machtig en subliem.
5,0*
dave
-
- 1079 berichten
- 885 stemmen
Ik heb hem juist een tweede keer gezien en ik moet zeggen dat de details me zijn opgevallen. Ik heb me aan vele puntjes geërgert die me de eerste keer niet eens opgevallen waren.
Maar goed, alleen al voor de sublieme actie en de kick de je er als kijker van krijgt laat ik mijn vroegere stem voor wat ze is.
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
....dat er weinig historische waarde overeind blijft.

extasis
-
- 59 berichten
- 114 stemmen
pff de stijl waarin hij gefilmd is verbrod het geheel voor mij, dat neppe fantasy gedoe........ geef mij maar een waarheidsgetrouw geschiedkundig uitgewerkte oorlogsprent.......
Dat moderne hollywoodgedoe trekt op niet veel...
2* voor de gore
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
maar dan had je je van te voren beter moeten informeren.
de film kan daar niets aan doen.
de film volgt de strip en is dus zeer geslaagd te noemen
Artifact
-
- 229 berichten
- 0 stemmen
In dat opzicht kan je niet meer dan gelijk geven. Verder wel een erg matige film.
jervel
-
- 27 berichten
- 357 stemmen
Zag er visueel wel leuk uit, maar gevechten begonnen me te vervelen. Heb 'm ook niet af gekeken.
matthijs_013
-
- 3631 berichten
- 5752 stemmen
Zag er visueel wel leuk uit, maar gevechten begonnen me te vervelen. Heb 'm ook niet af gekeken.
Stem dan niet.
De film werd uitstekend geacteerd en hoewel ik niet van de oude Griekse/Romeinse (?) verhalen houd, vond ik de visuele effecten meer dan geslaagd. Een soort Sin City met een stuk meer actie.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ach, hij beoordeeld de film anders zeer hoog, zeker voor iemand die hem niet heeft af willen kijken.
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Het verhaal is een leuk gegeven, maar de uitwerking is zoveel op de onmogelijke actie gericht dat er weinig historische waarde overeind blijft.
Maar afgezien daarvan is het verhaal erg trouw gebleven aan wat er werkelijk gebeurd is. Het getal 300 is niet helemaal zeker, waarschijnlijk waren het er 200, maar het verraad, de slag zelf, het immense leger waar tegen gevochten werd, de overwinning, zelfs de levenswijze schijnt niet uit de duim gezogen te zijn. Wat ik overigens ook niet had verwacht nadat ik de film gezien had.
Mister_Movie
-
- 493 berichten
- 299 stemmen
Maar afgezien daarvan is het verhaal erg trouw gebleven aan wat er werkelijk gebeurd is. Het getal 300 is niet helemaal zeker, waarschijnlijk waren het er 200, maar het verraad, de slag zelf, het immense leger waar tegen gevochten werd, de overwinning, zelfs de levenswijze schijnt niet uit de duim gezogen te zijn. Wat ik overigens ook niet had verwacht nadat ik de film gezien had.
Nja, maar ook de authentieke geschreven bronnen over deze gebeurtenis werden geschreven door de overwinnaar (nadat het nog eens eerst mondeling werd overgedragen) en hebben allicht zo'n tweeduizend jaar geleden al een Hollywoord-beurt gekregen, maar dan op papier.
Onlangs kreeg het dus nog eens een nieuwe beurt en dan mag je toch wel een beetje kritisch kijken naar wat je ziet.
Uiteindelijk zullen alleen zij, die erbij waren, het weten.
Maar ik blijf het een bom van een film vinden.
tito2
-
- 4 berichten
- 7 stemmen
Ik vond het wel een leuke en goede effecten film.
Dus mijn stem is een vette 4
Travolta_Jackson
-
- 282 berichten
- 218 stemmen
Vond het geen goede film. Dit is niet mij type films waar ol van hou. Maar de verhaallijn was erg goed
2,5
Flavio
-
- 4900 berichten
- 5236 stemmen
Wat een matige film dit.
De gevechten hadden een hoog Playstationgehalte, de acteurs maakten zich drukker om hun wasbordjes dan om hun acteerprestaties en ik kreeg ook nog een nare bijsmaak van de wel erg zwaar aangezette tegenstellingen: West vs Oost, goed vs slecht etc.
1 ster.
metaledje
-
- 740 berichten
- 859 stemmen
Geweldig vermaak, visueel prachtig en veel interresanter dan een film zoals lord of the rings wat ook merendeels geknok is en zowat hetzelfde niveau.. En helemal niks mis met het acteerwerk, misschien moeten de mensen wat meer wortels eten, goed voor de ogen
4*
Boudewijn.
-
- 49 berichten
- 30 stemmen
Niet veel bijzonder imo. Leuke actie, de rest matig. Film komt langzaam op gang, dan tamelijk snel achter elkaar best veel actie, en een abrupt en onbevredigend einde.
3*
die hard
-
- 163 berichten
- 146 stemmen
Goede film en sublieme belichtings techniek.
Ook de acteurs doen hun best en verdienen hiermee een dikke 4
garlic senior
-
- 4690 berichten
- 0 stemmen
best goede film, ziet er mooi uit met veel brute actie, maar helaas is het verhaal nogal slapjes. Wat dan echter wel weer goed is gedaan zijn de overdreven stemmen, ze beginnen in je hoofd te spoken, erg goed gedaan! Wel jammer dat de film opzich een grote knokpartij is en niet veel meer dan dat. De actie treedt dus meer op de voorgrond dan het drama en dat vind ik wat minder.
3,5*
kowen
-
- 5 berichten
- 0 stemmen
Zeer goede film, aparte sfeer door de studio-opnames en dat is tegen mijn verwachtingen in zeer geslaagd! Actie is prachtig gedaan en verhaal en acteurs zijn goed.
4 sterren.
maurickcollege
-
- 67 berichten
- 69 stemmen
Perzië tegen de Grieken is het, niet alleen de Spartanen.
Sparta was toen der tijd een onderdeel van Griekenland en de film is gebasserd op de oorlog tussen Sparta en Perzië
Pre- en sequels

300: Rise of an Empire
2014
339 reacties
Bekijk ook

Gladiator
Historisch / Drama, 2000
2.500 reacties

Saving Private Ryan
Oorlog / Drama, 1998
2.512 reacties

Braveheart
Oorlog / Historisch, 1995
2.282 reacties

Blood Diamond
Drama / Thriller, 2006
1.663 reacties

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

The Bourne Ultimatum
Actie / Thriller, 2007
1.046 reacties
Gerelateerde tags
vertellingeviscerationjavelin shieldlegerepischblood splattergebaseerd op stripzwaardgevechtbloedvergietenbloedbadoude wereldbased on graphic novelancient greeces.a.t. minionswarriorancient warfaresparta greece 5th century bcwarmale protagonist bloody deathspartaspartansbattle of thermopylaegod kingbattle axe
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









