Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: William Friedkin
Met onder meer: Ashley Judd, Michael Shannon en Harry Connick Jr.
IMDb beoordeling:
6,1 (40.296)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bug
"Paranoia is contagious"
Agnes White (Ashley Judd) is een eenzame, gescheiden vrouw die nog steeds doodsbang is voor haar ex-echtgenoot Jerry Goss (Harry Connick Jr.), die elk moment uit de gevangenis kan komen. Sinds kort ontvangt ze telefoontjes waarbij niemand spreekt en ze verdenkt Jerry. In het ongure motel in Oklahoma waar ze woont, leert ze ondertussen via een vriendin de paranoïde – maar sympathieke – Peter Evans (Michael Shannon) kennen. Als ze een romance begint met de oorlogsveteraan lijkt het leven haar voorzichtig weer toe te lachen. Maar Peter ziet overal ongedierte...
Externe links
Acteurs en actrices
Agnes White
Peter Evans
Jerry Goss
R. C.
Dr. Sweet
Man in Grocery Store
Pizza Harris (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
dray
-
- 192 berichten
- 786 stemmen
Wellicht dat het verhaal op het toneel wel uit de verf kwam, maar via het reguliere camerawerk niet helemaal. Judd speelt overtuigend een geïsoleerd, gestoord persoon, maar weet het verhaal (de film) verder niet te redden. Voor mij een onvoldoende.
Fryce
-
- 1099 berichten
- 2336 stemmen
Aardige film met matig tot redelijk acteerwerk. Is soms grappig, maar ook wel erg triest. De psychose word wel lekker creapy in beeld gebracht . Al met al gemiddeld.
Charmides
-
- 414 berichten
- 1305 stemmen
Ik had er toch meer van verwacht. Een iets ander verhaal.Maar toch wel een redelijke film. Ik kan het nog waarderen met 3 sterren. 
A surrealist
-
- 92 berichten
- 55 stemmen
Fascinerende film! helaas verkeerd uitgebracht (als horror). Dit is een erg beklemmende thriller. staat vanaf nu in mijn persoonlijke top 10.
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Ik had een iets andere insteek verwacht, maar ben ergens toch aangenaam verrast. Dit is een zeer degelijk psychologisch drama. Hij mag inderdaad niet als horror aangeprezen worden. Op mijn dvd hoesje staat dan nog eens "One of the most disturbing horror movies imaginable". Net alsof je naar The Exorcist gaat kijken of zo.
Ik kan me dus voorstellen dat bepaalde mensen andere verwachtingen hadden (ik ben er ook ingetrapt). Maar dan nog is dit zeker geen slechte film. De twee hoofdrolspelers zetten erg goed eenzame en vreemde types neer. Zeer sterk geacteerd, maar ook het script werkt wonderwel goed. Hoewel alles zich in één kamer afspeelt, heb ik nergens het gevoel gehad dat dit saai werd. Dit komt door de sterke dialogen.
Eigenlijk gebeurt er niet zo veel. Maar de film weet de kijker in de psychose te betrekken. Ik kreeg er zowaar zelf jeuk van. Hun schizofreen gesprekje naar het einde toe zat mooi in elkaar, gek hoe iemand zo ver kan gaan met zijn/haar gedachten. Deze film was voor mij een bijzondere kijkervaring.
yorgos.dalman
-
- 980 berichten
- 0 stemmen
Daar waar een film als Clean, shaven mij vanaf de openingsscène bij de lurven greep en mij niet meer losliet, daar bleef ik bij Bug toch teveel een 'kijker op afstand' - echt meegezogen werd ik niet. Misschien omdat de hysterie op het einde over the top ging. Clean, shaven hield het drama 'klein', bij Bug werd het bombastische mega-paranoia met veel geschreeuw.
Wel een pluim voor de oude Friedkin die een energie en een gedrevenheid in de film stopt die je van een jonge aanstormende filmmaker zou verwachten, en voor Asley Judd in een voor haar a-typische maar gedurfde rol.
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4515 stemmen
Fascinerende film! helaas verkeerd uitgebracht (als horror).
Is toch gewoon body-horror?
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2256 stemmen
Horror wekt toch echt de verkeerde verwachtingen. Dramathriller, zoals hierboven aangegeven, dekt de lading toch echt een stuk beter.
lloydbarker
-
- 133 berichten
- 0 stemmen
Hate it or love it deze film en ik doe het laatste ik heb gesmuld van deze op een zeer doeltreffende wijze vertaalde psychose naar het witte doek, ik heb deze al vaker gezien en hij blijft goed. 4 sterren van mij!
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Film begint echt wat traag. Blijft maar spanning opbouwen en opbouwen, doet dat soms goed en vaak heel wat minder. De laatste zeg maar 45/40 minuten zijn dan het sterkst en als het visueel allemaal wat blauwig word kan de echte pret eindelijk beginnen. Aardige film, erg gaaf slotstuk.
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Een horrortoneelstuk op film dat zich met een sterke curve van nul richting het punt van totale ontbranding ontwikkelt. Vanaf het moment dat de 'robot' neergestoken wordt ging het me allemaal te gortig de bocht uit, maar toch bleef het door m'n hoofd spoken en was het misschien wel de beste manier om het verhaal af te werken.
Zonder goede acteurs redt je het niet met zo'n verhaal en Judd en Shannon zetten dan ook een paar bijzondere personages neer. Friedkin heeft klassiekers en flops op zijn naam staan, hoewel ik (tot nog toe) geen onvoldoende aan de man heb uitgedeeld. Hier levert hij gewoon vakwerk af en dat is met het verfilmen van een toneelstuk altijd knap, dunkt me.
Meteen op de lijst voor 'nog snel eens weerzien', tot die tijd:
4,0*.
P.s.: Al met al zou ik dit wel horror kunnen noemen, ook al zou je dat tot diep in de film niet denken...
Glacius
-
- 4297 berichten
- 3032 stemmen
Zo nu en dan vrij sterke psychologisch thriller gevuld met bizarre karakters en dialogen. Vrij sterk geacteerd, maar wist me niet constant te boeien. Op het laatst sloegen de fantasieën van de hoofdrolspelers wel heel erg op hol, wat op den duur toch wel tot saai geblaat leidde. De sfeer is grotendeels aardig, maar zie bij dit soort films liever een wat rustigere mysterieuze sfeer.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
OK, dit gaat eigenlijk over meth-verslaving en de bijbehorende symptomen.. wat het zien van sommige documentaires al niet voor je kunnen doen.
Clearm
-
- 62 berichten
- 87 stemmen
Als je de ultieme baggerfilm wilt zien moet je deze kijken. En nee, er is niets om te lachen en nee het heeft ook geen mooi verhaal en nee er zit ook geen actie in.
Glacius
-
- 4297 berichten
- 3032 stemmen
Ik vond sommige scénes anders best grappig, of beter gezegd, de dialogen en interactie.
_Moonwalker
-
- 549 berichten
- 477 stemmen
Het begin is slaapverwekkend, maar daarna begint een sterke psychologisch thriller die me toch wel wist te boeien tot het einde. Ben zelf geïnteresseerd in de menselijke geest en psyche, dus dit was prima voer voor mij.
Sterk geacteerd door Ashley Judd en ik vond het zeker interessant om te zien hoe iemand je dingen kan laten geloven als hij zelf er sterk genoeg in gelooft.
Deze film zal niet door iedereen begrepen worden helaas. Je moet wel van het soort kunnen houden.
3.5
Glacius
-
- 4297 berichten
- 3032 stemmen
Nou ze was natuurlijk ook wel redelijk beinvloed door drugs en depressiviteit. Dat maakte haar extra vatbaar. Maargoed hij was waarschijnlijk ook een drug-addict.
TimoGoedhart
-
- 60 berichten
- 694 stemmen
Hele sterke film. Je wordt door de hoes een beetje misleid. Daarom lijkt het begin wat moeizaam, maar hij 'herpakt' zich goed. Zaten een paar momenten in waar ik echt effe niet op voorbereid was. Maar deze film moet het hebben van het ijzersterke acteerwerk. Zelden zo goed in het horror-genre. Want daar valt deze film echt wel in vind ik. Anders, maar zeker horror. Sterke film, een dikke 4.0
kampsie1
-
- 254 berichten
- 263 stemmen
Ook leuk dat het in Oosterbeek bedacht is. die bugs. Hele wazige film, geen moment verveeld.
movie-edje
-
- 498 berichten
- 0 stemmen
Wat Friedkin ons beloofde in de horror stijl in de jaren 70 met The Exorcist heeft ons erg wakker geschud!
Maar in deze film is hij totaal de weg kwijt, want het is echt een slecht produckt.
De film heeft echt een waardeloze gehalte waar nergens naar toe gaat!
Het begint erg moeizaam, tot het einde toe!
Het heeft mij niet geraakt!
Ik had mischien beter bij Judd aan kunnen bellen, want mijn folie-papier was op!
K. V.
-
- 4363 berichten
- 3768 stemmen
Gisteren eens bekeken en ben toch ook teleurgesteld.
'k had gehoopt op een spannende thriller, maar het genre is toch wel duidelijk drama. Hierdoor zat 'k dus de hele tijd te wachten toch het spannend werd, te vergeefs dus 
Dus nu natuurlijk moeilijk om hier echt een mening over te geven, maar het is wel geen standaard film, dus het is er wel eentje die 'k niet zo snel zal vergeten.
'k zal die waarschijnlijk nog wel eens her bekijken, maar dan met andere verwachtingen.
Clearm
-
- 62 berichten
- 87 stemmen
Waarom staat deze film niet in de top 10... Van de flop 100 haha wat een verschrikkelijke film.
M y r t h e
-
- 26 berichten
- 0 stemmen
Wtf? xD nadat ik de trailer zag leek het me wel een goeie film..
Maar nee. Echt, er gebeuren een aantal dingen wat niets met het
Verhaal te maken heeft, als die er al was... Nee, mensen, zoek verder,
Geloof me, er zijn veeeeel betere films met dit onderwerp!
Daan258
-
- 3671 berichten
- 2445 stemmen
Wat een saaie film zeg.
zomaar ff dit filmpje uitgezocht en wezen kijken, maar er is echt helemaal niks aan.
Totaal niet spannend ofzo, en het is zeker geen thriller.
Heb hem met moeite af moeten kijken.
Gebeurt gewoon helemaal niks, alleen de laaste 10 min zijn wel aardig.
Zonde van mijn tijd. 
1,0*
Cali
-
- 24 berichten
- 111 stemmen
Op zich wel een aardige film, snapte alleen niet helemaal hoe Agness ineens ook schizofreen was...
Lijkt me niet dat zoiets aan te praten is, maar goed ik ben dan ook geen expert...
Ook die super gewelddadige en gevaarlijke ex vond ik wel mee vallen...
een 6je van mij
3*
Een folie à deux.
Gedeelde psychotische stoornis - Wikipedia - nl.wikipedia.org
Perry Meer
-
- 276 berichten
- 356 stemmen
een toneelstuk! dat had ik niet verwacht.
ik had beestjes onderhuids verwacht, maar die zie je niet
wel een aardige film, niet echt verrassend of nieuw, nou een beetje dan
is dit een film noir? geen idee, de hoes van de dvd is wel een miskleun slaat de plank
volledig mis of is het stiekum toch de bedoeling dat de argeloze horror liefhebber
tot aankoop overgaat maar die komt dan bedrogen uit of niet zoals ik
enfin
2,5 beestjes
Het laatste nieuws

Spaanse Netflix-film '100 Metros' doet het ontzettend goed: 'IJzersterk drama'

Netflix verruilt 'The Grand Budapest Hotel' voor 'The French Dispatch' van Wes Anderson

Nog niet gezien? 'Escape at Dannemora' kijk je nu gewoon op SkyShowtime

Catherine O'Hara (71) overleden: van deze films zou je haar onder meer kunnen kennen
Bekijk ook

Låt den Rätte Komma In
Drama / Horror, 2008
731 reacties

Xing Fu Cheng Shi
Misdaad / Drama, 2018
8 reacties

Henry: Portrait of a Serial Killer
Misdaad / Horror, 1986
220 reacties

El Espinazo del Diablo
Drama / Horror, 2001
129 reacties

Frailty
Horror / Thriller, 2001
260 reacties

Balada Triste de Trompeta
Komedie / Drama, 2010
80 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









