• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.196 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.940 gebruikers
  • 9.369.469 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bug (2006)

Thriller / Drama | 102 minuten
2,61 372 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 102 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: William Friedkin

Met onder meer: Ashley Judd, Michael Shannon en Harry Connick Jr.

IMDb beoordeling: 6,1 (40.271)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Bug

"Paranoia is contagious"

Agnes White (Ashley Judd) is een eenzame, gescheiden vrouw die nog steeds doodsbang is voor haar ex-echtgenoot Jerry Goss (Harry Connick Jr.), die elk moment uit de gevangenis kan komen. Sinds kort ontvangt ze telefoontjes waarbij niemand spreekt en ze verdenkt Jerry. In het ongure motel in Oklahoma waar ze woont, leert ze ondertussen via een vriendin de paranoïde – maar sympathieke – Peter Evans (Michael Shannon) kennen. Als ze een romance begint met de oorlogsveteraan lijkt het leven haar voorzichtig weer toe te lachen. Maar Peter ziet overal ongedierte...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Agnes White

Man in Grocery Store

Pizza Harris (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Oscar Wilde

Oscar Wilde

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

Dit lijkt me een goede film.


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1991 berichten
  • 2527 stemmen

Mij niet, het verhaal klinkt een beetje kneusig.


avatar van TimD

TimD

  • 1095 berichten
  • 0 stemmen

Daar zijn vliegen in de zomer die om je hoofd heen cirkelen niks bij


avatar van Tolkienfan

Tolkienfan

  • 299 berichten
  • 372 stemmen

van de regisseur van The Exorcist..Lijkt me een 'kicken' film..

trailer op: http://movies.yahoo.com/trailers/


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Zou dit eindelijk weer een succesje worden voor Friedkin? "t lijkt een standaard teen horror filmpje, maar William heeft de potentie om het boven het genre uit te tillen.... 't is 'm alleen al 30 jaar niet meer gelukt. En toch hou ik hoop.


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

Ik ben van dezelfde mening als Reinbo. Bug heeft met een regisseur als Friedkin zeker de potentie en ongetwijfeld het doel, om zich boven de alledaagse horrorfilms te plaatsen.

Dat Bug wordt bestempeld als thriller/drama en niet de facto als horror, geeft blijk van een wil om meer onderliggende thema's aan bod te laten komen. Een maatschappelijk en sociaal kritische ondertoon is daarbij zeker niet uit te sluiten. Regisseurs van klassieke horrorfilms (Cronenberg, Friedkin, Romero, Carpenter, Polanski,...) zijn niet voor niets zo merkwaardig en geapprecieerd, net omdat ze naast het horrorelement (body-horror, gore,...) meer diepgang steken in hun werk. Voorbeelden als The Exorcist zelf (seksualiteit van het kind), Carrie (seksualiteit van de vrouw), The Texas Chainsaw Massacre (verdrukking van sociale verhoudingen), Dawn of the Dead (kritiek op de consumptiemaatschappij), en nog veel meer, zijn daarbij perfect op hun plaats.

The return of William Friedkin...I certainly hope so...


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

In een onguur motel in Oklahoma leert ze een paranoïde oorlogsveteraan kennen, die overal waar hij kijkt wormen en insecten denkt te zien.

Ben ik fout als ik hierin een lak aan respect voor de maatschappij herken, een wereldvreemd persoon die 'onder invloed van' het buitenaardse een degout heeft ontwikkeld voor het menselijke ras.

Of ben ik het allemaal te ver aan het zoeken, hoewel het toch vrij voor de hand liggend is...


avatar van illogical

illogical

  • 279 berichten
  • 311 stemmen

7.8/10 (77 votes)

imdb!


avatar van maurice74

maurice74

  • 586 berichten
  • 436 stemmen

Kijk hier erg naar uit. Vanwege Friedkin, vanwege de hoge score op IMDB.


avatar van Marcellos

Marcellos

  • 56 berichten
  • 53 stemmen

Ik vind het een redelijk film

Vind hem niet zo vermakelijk als de Saw triology maar hij is wel weg te kijken.

Best wel een aanrader


avatar van dje-em

dje-em

  • 498 berichten
  • 7013 stemmen

grappig het speelt zich af in Oklahoma waar ik nu woon en er wordt verwezen naar Oosterbeek waar ik woonde haha

geen enge film, wel zeer goede dialogen en een goed uitgevoerd plot


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

Deze film is een must see vooral om de acteerprestaties. Michael shannon is werkelijk geniaal en wordt prima bijgestaan door de altijd goede Judd. Bij vlagen zitten er zeer goede dialogen in de film die je op het puntje van je stoel houden. Ik vind de karakterontwikkeling van judd wel niet erg goed uitgewerkt en zeker de snelheid en motivatie die haar ertoe drijft mee te gaan in de belevingswereld van Shannon. Ook het einde is een beetje een bittere pil omdat er veel meer in had gezeten. Alle zorgvuldig opgebouwde vragen worden uiteindelijk van de tafel geveegd door een slot wat weinig meer aan de verbeelding overlaat.

Uiteindelijk nog steeds een must see waarvan het einde wat mij betreft herschreven had moeten worden. Maar ja je kan niet alles hebben. 3.5 ster


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

ik heb genoten van de film, ben het wel met bisse hierboven eens. alleen het einde was in mijn ogen verrassender dan bisse vond.

soms moet je het simpel houden en zo laten gaan. aanrader voor mensen die het zat zijn om naar zombie en serie-moordenaar horror's te kijken. de vergelijking met marsellos (hier boven) gaat in mijn ogen niet op. SAW is een heel wat andere film.

perfect acteerwerk en een mooie set met een lekker verhaal!

een 4


avatar van mikey

mikey

  • 28986 berichten
  • 5136 stemmen

Matchostomos schreef:

Voorbeelden als The Exorcist zelf (seksualiteit van het kind)

Ik heb deze film en heb hem ook gezien met de voice over van friedkin himself, en hij zegt hierover helemaal niets. To me its a tale between good and evil! Aldus Friedkin.


avatar van Matchostomos

Matchostomos

  • 4171 berichten
  • 535 stemmen

mikey schreef:
Ik heb deze film en heb hem ook gezien met de voice over van friedkin himself, en hij zegt hierover helemaal niets. To me its a tale between good and evil! Aldus Friedkin.


In hoofdzaak beschouwt Friedkin zijn film misschien als een 'tale between good and evil', maar dat hij de seksualiteit van het kind bewust aan bod laat komen, valt niet te ontkennen (zelfs als laat hij het niet ter sprake komen in het audiocommentaar).

Regan zit namelijk in haar puberteit (opstandig zijn, raar doen,...) en dat wordt door Friedkin op gruwelijke wijze uitvergroot. Via de demoon in haar verzet ze zich op een wel heel extreme wijze tegen het volwassen worden en die evolutie wordt doorheen verschillende scènes verder uitgewerkt: van het doktersbezoek en het plassen, tot het extreme menstrueren (wanneer ze een kruis letterlijk in haar vagina 'ramt').

Vergezocht is het alleszins niet, want ook films als 'Carrie' en 'Rosemary's Baby' brengen een soortgelijke thematiek duidelijk naar voren. Achter sommige horrorfilms, voornamelijk de klassiekers, zit dan ook meer dan je denkt.
En het is net dat wat me zo lijkt te integreren bij Friedkins nieuwste. 'Bug' handelt niet zoals 'The Exorcist' over het seksuele, maar lijkt alvast een socio-maatschappelijke ondertoon te hebben. Ik ben dan ook nog steeds uitermate benieuwd...


avatar van bisse

bisse

  • 646 berichten
  • 444 stemmen

Matchostomos schreef:

In een onguur motel in Oklahoma leert ze een paranoïde oorlogsveteraan kennen, die overal waar hij kijkt wormen en insecten denkt te zien.

Ben ik fout als ik hierin een lak aan respect voor de maatschappij herken, een wereldvreemd persoon die 'onder invloed van' het buitenaardse een degout heeft ontwikkeld voor het menselijke ras.

Of ben ik het allemaal te ver aan het zoeken, hoewel het toch vrij voor de hand liggend is...

Wanneer je overal wormen en insecten ziet die er niet zijn dan is het bekoren van je sociale omgeving niet je hoogste prioriteit nee.


avatar van grid8400

grid8400

  • 669 berichten
  • 603 stemmen

Sterk acteer werk... maar wat een bout film zeg. ontzettend slap verhaaltje. Labiel figuur die door haar "abuse" verleden zich laat mee slepen binnen een dag met een paranoide vreemde..uh hu

Ik had veel meer verwacht van deze Friedkin.

3* voor de acteer prestaties.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

ik dacht het al toen ik hem gezien had. deze film die puur op het acteerwerk moet leunen (en daar is hij ook om gemaakt denk ik) zal door een groot deel van het publiek tegenvallend gevonden worden. ook zie ik dat er een grootdeel van de kijkers denken dat het een horror/thriller is , maar het is een drama/thriller. een drama/thriller die zich in een huis afspeeld met een paar acteurs waarvan er 2 de film moeten dragen. en ik moet zeggen dat ze dat zeer goed doen! mensen die zin hebben in een insectenhorror of iets dergelijks zullen van een koude kermis thuiskomen, mensen die zin hebben in mooie dialogen en een staaltje puik acteerwerk.... ga deze zien!


avatar van brave71

brave71

  • 200 berichten
  • 776 stemmen

Vond hem wat traag op gang komen, maar vooral de laatste 40 min. maken veel goed.

Erg sterke acteerprestaties.

De moeite waard om te kijken. 3,5 *


avatar van EenFilmPerDag

EenFilmPerDag

  • 28 berichten
  • 14 stemmen

6.6 op IMDB en als ik dan het commentaar erin lees denk ik laat maar. Of klopt zo'n commentaar dan niet? Wat denken jullie

One of the worst movies I have ever seen. I kept waiting for it to get better but it never did. This movie was not scary. I would even say it was boring about 90% of the time. The trailers make it look way more interesting and intense than it actually is. Some people laughed at some of it because it was so ridiculous. Keep in mind, this is not supposed to be a campy movie. Everyone in the theater thought it was awful and loudly complained when it ended. I heard a few ladies comment about how disappointed they were that Ashley Judd would be in a movie so bad. I felt like I was slapped in the face. If I could rate this lower than one star, I would. Don't waste your money or time.


avatar van Raffael77

Raffael77

  • 1891 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een prima film. Wat een geflipt zooitje. Deze moet je gewoon kijken.


avatar van 24ayar

24ayar

  • 8 berichten
  • 0 stemmen

Jongens volgens mij was/is dit het lompste,baggerste, stomste en verhaalloze film die ik ooit heb gezien. ik weet niet wat mensen hieruit kunnen genieten??? heb 2.5 uur zitten kankeren tegen ze. kijk er echt niet naar!!! echt niet!!! enne de film is opgenomen als journaal beelden? is dat nieuw tegenwoordig?


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

24ayar schreef:

Jongens volgens mij was/is dit het lompste,baggerste, stomste en verhaalloze film die ik ooit heb gezien. ik weet niet wat mensen hieruit kunnen genieten??? heb 2.5 uur zitten kankeren tegen ze. kijk er echt niet naar!!! echt niet!!! enne de film is opgenomen als journaal beelden? is dat nieuw tegenwoordig?

2.5 uur gekeken? was na dik anderhalf uur afgelopen. dan snap ik wel dat je er niet veel aan vond.... als je na het einde nog en uur blijft kijken naar.....?


avatar van flyer

flyer

  • 369 berichten
  • 360 stemmen

Film is zeker het kijken waard. Hoewel het verhaal wat langzaam op gang komt wordt het gaande weg steeds beter. De rollen worden zeer goed gespeeld kreeg echt een hekel aan die paranoide veteraan. Wat 24ayar beweerd klopt niet de film bouwt gewoon langzaam op. Voor mij 3.5 sterren


avatar van stinissen

stinissen (crew films & series)

  • 23430 berichten
  • 76914 stemmen

De tand scene was wel aardig.


avatar van Diesel

Diesel

  • 9411 berichten
  • 0 stemmen

Twee redenen waarom ik hoge verwachtingen heb van deze film:

1) William Friedkin 2) Ashley Judd


avatar van bubba01

bubba01

  • 45 berichten
  • 59 stemmen

Wat een slechte film zeg!!!!!

Ik kan niets zeggen over het acteerwerk, maar het verhaal slaat werkelijk nergens op.

Ik heb heel lang zitten wachten tot ik deze film kon zien maar hij is me echt tegengevallen.


avatar van Leila85

Leila85

  • 11 berichten
  • 170 stemmen

Zo saaaaaaai geen aanrader echt tijdverspilling!


avatar van Lee72

Lee72

  • 169 berichten
  • 0 stemmen

Wat een schijtfilm, inderdaad tijdverspilling.

Je moet zelf een bug in je hoofd hebben om dit mooi te vinden hoogstwaarschijnlijk.


avatar van L0sT_R3B3L

L0sT_R3B3L

  • 224 berichten
  • 0 stemmen

Dit is echt de slechtste film die ik ooit heb gezien,en ik heb er toch een enkele gezien.

Waardeloos met moeite afgekeken.