• 15.787 nieuwsartikelen
  • 178.147 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.201 acteurs
  • 199.052 gebruikers
  • 9.373.926 stemmen
Avatar
 
banner banner

Unlawful Entry (1992)

Drama / Thriller | 117 minuten
3,00 294 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 117 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Japan

Geregisseerd door: Jonathan Kaplan

Met onder meer: Kurt Russell, Ray Liotta en Madeleine Stowe

IMDb beoordeling: 6,4 (21.536)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 1 oktober 1992

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot Unlawful Entry

"Desire, passion, lust... It's a deadly game of obsession."

Na een inbraak in hun huis, krijgt een koppel hulp van een agent die door hen was opgebeld. Hij helpt ze met het installeren van een veilligheidssysteem en komt steeds vaker even langs en bespreekt hun problemen. De echtgenoot begint de twijfelen aan de agent en langzamerhand wordt de agent gek.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Michael Carr

Officer Pete Davis

Officer Roy Cole

Roger Graham

Penny, Karen's Friend

Captain Russell Hayes

Neighbor Jack

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Geen geniale film, maar wel een vermakelijke. E.e.a. heeft te maken met het feit dat als je deze met het verstand enigszins uitgeschakeld bekijkt, hij bij vlagen redelijk spannend is. Met name Liotta is lekker op dreef. Goed.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Een geinige thriller met vooral Liotta in een glansrol die perfect dit soort maniakken kan vertolken. Echter is het plot behoorlijk standaard en typisch voor de jaren 90, waardoor de leuke elementen niet kunnen verbloemen dat dit verder een standaard film is.

2,5*


avatar van StevenMighty

StevenMighty

  • 312 berichten
  • 275 stemmen

Dit is echt een van mijn favoriete thrillers, eentje zoals een thriller hoort te zijn!

Een normaal koppel met een rustig leven, en een gestoorde gek (waar je het eerst niet van verwacht) die dat beetje bij beetje overhoop gooit. Langs beide kanten wordt dit ontzettend goed en geloofwaardig neergezet door de acteurs.

Het verhaal is goed bedacht, zou zo maar echt kunnen gebeuren. En de gebeurtenissen en spanning volgen elkaar op zodat het geen moment verveelt.

Een film uit de goeie tijd van de betere acteurs in topvorm.

5 sterren


avatar van des1

des1

  • 1737 berichten
  • 993 stemmen

Zo... van Ray Liotta in The Place Beyond The Pines, naar deze waarin hij excelleert als geen ander in het ambivalent kunnen neerzetten van een agent. 'To serve and to protect' neemt hij wat erg letterlijk op. Als thriller (hoewel effecten er duimendik bovenop liggen), gezien de waardering hier, een onderschatte film. Ik vond 'm entertaining. Madeleine Stowe brengt die combi mee van broeierige, sexy edoch trouwe echtgenote waarvoor je een moord zou kunnen doen. Kurt Russell is een fantastische acteur, die gelukkig met rolletjes in bijv. Tarantino films de kritische bijval krijgt die hij verdient.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Ik was indertijd erg onder de indruk van Madeleine Stowe, en dat is ook wel de reden dat ik deze film onthouden heb. Of het moet misschien de rol van Ray Liotta zijn, die wellicht de rol van zijn leven speelt als de angstaanjagend doordraaiende bad cop.

Verder is er eigenlijk weinig aan de hand. Nouja, het wordt redelijk spannend, en dat is gezien het wat simpele verhaal toch nog best knap gedaan.


avatar van AniSter

AniSter

  • 2325 berichten
  • 1865 stemmen

Een agent die doordraait als hij een bepaalde vrouw ziet. Dat is nog eens een realistisch verhaal. Liotta zet in ieder geval een prima rol als creep neer, en daar hoeft hij niet eens voor te acteren. Er zit een constant spanningsniveau in wat de twee uurtjes durende film van het begin tot einde boeiend houdt. Jammer van de voorspelbare elementen. Bijv. als de boef neet gaat: hoe groot de lekkage aan zijn hoofd ook is, hij staat toch weer op. En ook jammer dat het zo'n afgekapt einde is. Geen topfilm, maar wel goed.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9963 berichten
  • 4650 stemmen

Voor mij persoonlijk een vrij voorspelbare thriller en daarom niet zo spannend, maar wel een top acterende Ray Liotta die de film veel gewicht meegeeft. De psychologische aftakeling van officer Davis van een eenzame politieagent naar een psychopatische flik dit het noorden compleet kwijt is, wordt erg goed opgebouwd. Liotta was altijd erg goed in dit soort rollen. Kurt Russell is dan weer zijn eigen saaie zelf als de inwisselbare "model-echtgenoot". Ben niet echt een groot fan van hem. Toch krijgt deze film een nipte 3,5* want als thriller doet de film het zeker niet slecht.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Een film die me op één of andere manier steeds is bijgebleven. Geen topper en ook niet zo heel bekend, maar zeker erg degelijk van wie van een paranoïde thriller houdt. Bij momenten wat bij de haren getrokken en ook op het einde komt er maar geen eind aan, daar zondigen vele van dit soort films zich wel vaker aan, maar onderhoudend is hij zeker.

Michaël ondervindt het aan den lijve wanneer hij een politieman beschuldigt van intimidatie en stalking. Hij en zijn knappe vrouw staan er alleen voor. Leuk uitgangspunt en bijzonder spannend. Het kat-en-muisspel kan beginnen. Prima rol van Liotta die precies de rol van zijn leven speelt, al mogen we Goodfellas ook niet uit het oog verliezen.

Een film met gebreken en met nogal wat eenzijdigheid en clichés, maar ik vond hem best genietbaar. Nipte voldoende.


Na lange tijd weer herzien op bluray. Blijft een goeie psychologische thriller. Verhaal speelt zich af in Los Angeles en we volgen Michael (Russell) en Karen (Stowe) Carr bij wie op een nacht wordt ingebroken. Karen krijgt een mes op haar keel, maar de dader neemt toch maar de benen. Kort daarna arriveert de politie en één van hun is Pete Davis (Liotta). Je heb meteen in de gaten dat hij een oogje op Karen heeft. Heel subtiel en op gladde wijze gaat hij zich in hun leven mengen met alle gevolgen van dien.

Russell en Liotta spellen beiden ijzersterk en zijn gewaagd aan elkaar. Was Liotta toch een geweldige acteur en deze rol was echt op z’n lijf geschreven. Duurt voor het mooie net iets te lang. Jammer dat de film bij vele onbekend is, verdient meer credit.

Klein rolletje van Dick Miller als inbeslagname griffier op het bureau. Hij heeft in tientallen films kleine rollen gehad, maar de meeste zullen hem herkennen van Terminator ‘84 als bediende van de wapenwinkel. “Phased plasma rifle in the 40-watt range.” “Hey, just what you see, pal!”

Cameo van Djimon Hounsou als één van de arrestanten op het bureau.


avatar van teigertje

teigertje

  • 2948 berichten
  • 2076 stemmen

Deze film weer opnieuw gezien.

Met magnifieke gespeelde rollen van Kurt Russell en Ray Liotta en Madeleine Stowe en een verder uitstekend spelende cast.

Wanneer Michael en Karen Carr thuis overvallen worden krijgen ze hulp van een politie agent om hun woning beter te beveiligen en bijstand van hem.

Maar de als de agent opdringeriger wordt, betwijfelen zei het motief van de agent.

Een razend spannende en ijzersterke thriller film nog steeds waarbij je op het puntje van je stoel zit.

De film is enigzins te vergelijken met Fatal attraction maar dan met een iets andere verhaal lijn.