• 15.764 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.026 gebruikers
  • 9.373.140 stemmen
Avatar
 
banner banner

Le Procès (1962)

Drama / Fantasy | 119 minuten
3,65 357 stemmen

Genre: Drama / Fantasy

Speelduur: 119 minuten

Alternatieve titels: The Trial / Het Proces

Oorsprong: Frankrijk / West-Duitsland / Italië

Geregisseerd door: Orson Welles

Met onder meer: Anthony Perkins, Romy Schneider en Jeanne Moreau

IMDb beoordeling: 7,6 (26.550)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

  • Bioscoop Dinsdag 27 januari in één bioscoop (Amsterdam)

Plot Le Procès

"The Most Remarkable Motion Picture Ever Made!"

Joseph K., een kantoorklerk, wordt 's ochtends gewekt door een man die zegt dat hij onder arrest staat. Hij krijgt echter niet te horen waarvan hij beschuldigd wordt. Hij probeert vergeefs te ontdekken wat zijn misdaad is. Naar de roman van Kafka.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Jos2

Jos2

  • 1730 berichten
  • 0 stemmen

Prachtfilm. Dacht dat-ie er al instond.


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Schitterende film van Orson Welles met een geweldige Anthony Perkins die een man speelt die in een verschrikkelijke nachtmerrie belandt. In prachtige zwart/wit beelden opgenomen en in vele unieke scene's schetst Welles een immorele maatschappij. De hoofdpersoon kan en wil zich niet aanpassen aan deze wereld en vlucht steeds dieper in de waanzin.

Alle acteurs zijn opperbest, met name Perkins, Welles en Schneider.

Ook de begeleidende klanken van 'Adagio' zijn perfect gekozen en geven de nodige emotionele lading mee.

Ook het lichtgebruik vind ik fantastisch...vooral in de scene dat Perkins door een gang met houten wanden vlucht, waar stralen licht doorheen komen.... ziet er echt fantastisch uit!

Ik geef 4,5 sterren! Ik vind 'm beter dan Citizen Kane en Touch of Evil......


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Ik ken de film nog niet maar het boek van Kafka is onvergetelijk.


avatar van as

as

  • 3548 berichten
  • 5932 stemmen

Het gerucht gaat dat Welles helemaal niet zou meespelen maar omdat hij geen goede acteur kon vinden voor de rol is hij hem zelf maar gaan spelen. Bij gebrek aan beter zullen we maar zeggen.

Maar briljant is ie zeker en wat een mooi openingsshot,zeg!!


avatar van jay73

jay73

  • 1184 berichten
  • 1388 stemmen

Goede film. Dat eerst even opmerken.
Het is gedurfd om zo'n klassiek boek te gaan verfilmen want je kunt het niet beter doen. En dat is dan ook niet gebeurd.
De beklemmende sfeer die Kafka's boek zo intrigerend maakt, ontbreekt een beetje in de film.
De film is net als het boek surrealistisch te noemen, met een logica waar dikwijls geen touw aan vast te knopen valt. Toch vond ik het boek beter te begrijpen dan de film.

Het einde was een grote teleurstelling voor een ieder die het boek heeft gelezen. Waar waren de bijna klassieke woorden: "...like a dog!" ...en K's dood dmv messteken en verwurging i.p.v. dynamiet

Toch is de film zeker 4* waard.
Binnenkort ga ik het boek herlezen.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Weet iemand of deze film ergens te koop is (voor een aangename prijs)?


avatar van mr.Frielink

mr.Frielink

  • 744 berichten
  • 0 stemmen

Bij Amazon.com hebben ze 'm voor $ 26.99 (€ 21.20, momenteel), al weet ik niet hoe het met de kwaliteit gesteld is.


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5072 stemmen

Gemengde gevoelens.
Bij vlagen briljante beelden. Ik was zeer onder de indruk van de scene die Ramon al noemde (veel te kort wat mij betreft), van de mooie lichteffecten en van de fantastische groteske decors in bepaalde scenes. Mooie sfeer van verdwalen in een soort ultieme nachtmerrieachtige wereld. Van wat ik soms zag heb ik genoten.
Maar het verhaal boeide me beduidend minder. En ik kan niet precies zeggen hoe dat komt. Misschien spreekt het me echt niet aan, misschien ligt het aan de verteltrant van Welles, misschien was ik zo aan het letten op de visuele aspecten van de film dat mijn aandacht er regelmatig van afgeleid werd. Ik weet het niet. Ook de muziek maakte weinig indruk.
Ik geef deze film in de toekomst vast nog eens een herkansing. Nu geef ik

3.0*

P.S. Is dit de enige film met een gesproken aftiteling? (vond het wel een interessante verrassing, vandaar dat ik het tussen spoilertags zet.)


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Had Truffout het niet ook in Fahrenheit 451?


avatar van blabla

blabla

  • 2070 berichten
  • 5243 stemmen

Niet in de aftiteling, maar in het voorstuk worden alle acteurs gesproken aangekondigt.


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Welles' eerdere The Magnificent Ambersons had al een volledig gesproken aftiteling (door hemzelf ingesproken), en bij Godards Le Mépris waren de opening credits volledig gesproken (op de titel na, als ik me niet vergis).


avatar van Ramon K

Ramon K

  • 13575 berichten
  • 0 stemmen

Uccellacci e Uccellini van Pasolini heeft een gezongen op- en aftiteling. Ook leuk!


avatar van Queto Yurlunyur

Queto Yurlunyur

  • 4775 berichten
  • 3110 stemmen

Oh ja, die vergat ik nog! Geweldige vinding


avatar van aegron

aegron

  • 4030 berichten
  • 1267 stemmen

hmm ik heb helaas maar 3 kwartier van deze film gezien. Toen is hij uitgezet aangezien niemand het boek gelezen had en dus de film echt niet snapte.

Ik had het boek wel gelezen en vond het een erg goede verfilming. (ik had zelf altijd het gevoel: dit boek is onverfilmbaar)

Toch blijft bij mij een beetje hangen: moet je een boek gelezen voordat je een film kunt waarderen? of lag het aan de mensen waarmee ik hem keek? Ik geef de film nog geen cijfer (eerst maar eens in zijn geheel gaan kijken) maar voorlopig krijgt hij zeker 4,5 *


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Heb het boek ook niet gelezen en vond het een prachtfilm. begreep het prima.


avatar van lodi

lodi

  • 69 berichten
  • 1051 stemmen

tovenaar schreef:

Weet iemand of deze film ergens te koop is (voor een aangename prijs)?

Binnenkort bij Play, als iemand de dvd nog zocht.


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

Ik ben zo'n beetje filmliefhebber boven alles, dus heel af en toe na een film gezien te hebben die ik erg goed vond, besluit ik het boek dat als basis diende te lezen om zo de film als 't ware te herbeleven. Dit deed ik dus ook bij Das Prozess, en ik moet zeggen dat ik de film een redelijk perfecte uitwerking vind van dat boek. Enorme prestatie van Welles, te meer dus omdat Kafka's boek zo onverfilmbaar werd geacht.

't Is trouwens alweer een tijd geleden dat ik de film heb gezien (ik gaf destijds 3,5*), maar ik moet er nog vaak aan terug denken (vooral tijdens situaties waarin ik me Kafka-esque voel ).

Ohja, en Albinioni's Adagio is geweldig en inderdaad perfect gekozen hiervoor.


avatar van Xenophon

Xenophon

  • 73 berichten
  • 616 stemmen

JayLunar schreef:

Das Prozess

Der Prozess


avatar van JayLunar

JayLunar

  • 748 berichten
  • 2961 stemmen

Naamvallen zijn nooit m'n sterkste punt geweest lol.


avatar van Badalamenti

Badalamenti

  • 23135 berichten
  • 3566 stemmen

Het (technische) vakmanschap van Welles zorgt voor een visueel verbluffende kijkervaring.


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Ai Kafka story met Welles, nu raak ik wel erg benieuwd.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Begin je nu al te dementeren FK? Of had je echt nog niet van deze film gehoord?


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

1) ben niet zo'n Welles fan (of was, we zullen het in de toekomst wel zien)

2) Ik vind Le Procès een erg onaantrekkelijke titel. (Klonk op een of andere manier erg Godard-achtig)

Wellicht wel eens ergens de titel gelezen maar nooit degenen die het maakten enzo.

3) Had daarin dus ook niet Der Prozeß van Franz Kafka in herkent.

Dus nee, nooit eerder écht van gehoord.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Het spijt me, ik dacht dat dit na Citizen Kane en Touch of Evil zijn bekendste film is.


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

kappeuter schreef:

Het spijt me, ik dacht dat dit na Citizen Kane en Touch of Evil zijn bekendste film is.

Dat is het ook zeker, ik vind het eigenlijk ook wel een beetje vreemd hoor FK, dat je hier nog nooit van had gehoord . Kijk snel (staat niet voor niets in mijn stoere top 10 he ).


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

haha.

Door jouw top10 kom ik er pas achter


avatar van tovenaar

tovenaar

  • 6723 berichten
  • 0 stemmen

Je mag hem ook kijken voor de verrukkelijke Romy Schneider hoor .


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

starbright boy schreef:

Gemengde gevoelens.

Bij vlagen briljante beelden. Ik was zeer onder de indruk van de scene die Ramon al noemde (veel te kort wat mij betreft), van de mooie lichteffecten en van de fantastische groteske decors in bepaalde scenes. Mooie sfeer van verdwalen in een soort ultieme nachtmerrieachtige wereld. Van wat ik soms zag heb ik genoten.

Maar het verhaal boeide me beduidend minder. En ik kan niet precies zeggen hoe dat komt. Misschien spreekt het me echt niet aan, misschien ligt het aan de verteltrant van Welles, misschien was ik zo aan het letten op de visuele aspecten van de film dat mijn aandacht er regelmatig van afgeleid werd. Ik weet het niet. Ook de muziek maakte weinig indruk.

Ik geef deze film in de toekomst vast nog eens een herkansing.

Ben ik het eigenlijk wel mee eens Het visuele aspect van de film viel echt op, en was ook echt heel mooi. Maar verhalend had de film voor mij weinig te bieden. Misschien doordat ik hem zonder ondertitels keek kon ik niet altijd de gesprekken volgen. Hierdoor raakte ik steeds de weg kwijt, wat wel weer resulteerde in een steeds vervreemdendere film. Ik kon er in ieder geval niet veel logica in vinden, maar vond het ergens ook wel een kracht. Zit te twijfelen tussen een dikke 3 of een kleine 3,5. Bijzondere film, maar had voor mij wel iets korter gemogen, en misschien nog abstracter.


avatar van Toon1

Toon1

  • 497 berichten
  • 2798 stemmen

danuz schreef:

Ben ik het eigenlijk wel mee eens Het visuele aspect van de film viel echt op, en was ook echt heel mooi. Maar verhalend had de film voor mij weinig te bieden. Misschien doordat ik hem zonder ondertitels keek kon ik niet altijd de gesprekken volgen. Hierdoor raakte ik steeds de weg kwijt, wat wel weer resulteerde in een steeds vervreemdendere film. Ik kon er in ieder geval niet veel logica in vinden, maar vond het ergens ook wel een kracht. Zit te twijfelen tussen een dikke 3 of een kleine 3,5. Bijzondere film, maar had voor mij wel iets korter gemogen, en misschien nog abstracter.

Bij mji was het net hetzelfde. Visueel prachtig maar doordat ik ging ondertitels had kon ik veel gesprekken nauwelijks volgen. Erg spijtig.


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

Zag hem vandaag voor de kleine prijs van 10 euro in de Boudisque liggen. Volgens mij maar een actie van korte duur, en niet op de website bestelbaar. Maar toch een tip, lijkt me