• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.148 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gridiron Gang (2006)

Drama / Sport | 120 minuten
3,37 532 stemmen

Genre: Drama / Sport

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Phil Joanou

Met onder meer: Dwayne Johnson, Xzibit en L. Scott Caldwell

IMDb beoordeling: 6,9 (82.348)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Gridiron Gang

"One goal. A second chance."

Sean Porter is de leider van een jeugd-detentieinstelling. Hij heeft de nodige problemen met alle jeugdige delinquenten die onder zijn toezicht vallen en is van mening dat ze meer zelfrespect en sociale verantwoordelijkheid moeten voelen. Hiertoe richt hij samen met zijn medewerker Moore een footballteam op dat op high-school niveau mee moet kunnen draaien. Aan hen en de jongeren de opdracht om aan de scepis van Porters superieuren en de footballcoaches in de league een einde te maken.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Malcolm Moore

Paul Higa

Ted Dexter

Willie Weathers

Kelvin Owens

Junior Palaita

Leon Hayes

Donald Madlock

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1715 stemmen

Welliswaar gebasseerd op ware feiten maar dat maakt het verre van origineel, iets dergelijks is al vele malen vertoond in filmland (beter maar soms ook slechter). Op zich is het uitgangspunt niet eens zo onaardig, jeugdige criminelen die weer in het gareel gekregen worden door een potje football.

De uitvoering... Tja, de film gaat duidelijk voor de geijkte weg van de minste weerstand. Alhoewel het eigenlijk helemaal geen "feel-good" thema is weet Hollywood er toch zo'n draai aan te geven dat het dat wel wordt. Makkelijke sentimenten worden niet vermeden in de jeugdgevangenis en op het veld daarbuiten.

Toch moet ik zeggen dat, ondanks alles, de film wel een bepaalde oprechtheid uitstraald en dat The Rock niet half zo slecht was dan ik verwachte (wat hem nog lang geen steracteur maakt overigens). Dat en het feit dat ik een sucker ben voor mooie sportbeelden maken dat ik deze Gridiron Gang het voordeel van de twijfel gun.

2.5*


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Sentiment 101.

Zware stapel van clichés, een overdosis aan oninteressante personages en een véél te dik moraal. Daarmee is het grootste deel van Gridiron Gang wel beschreven, hoewel ik niet kan ontkennen dat het verder best vermakelijk was.

In z'n eenvoud en voorspelbaarheid valt nog best wat leuks te vinden. De Steen doet het uitstekend en zo geldt dat eigenlijk voor de rest van de cast ook wel. Hoewel het een traditionele route volgt weet het toch te boeien. Je krijgt de tegenslagen en de meevallers op de momenten waar je ze kan verwachten en daar doet het zich uiteindelijk toch echt te kort mee.

Een vrij makkelijk 2uur om uit te zitten, een film met veel zwakke punten die over het geheel gezien niet eens zoveel kunnen storen. Vermakelijk, makkelijk verteerbaar en eigenlijk alles wat je 'mag' verwachten.


avatar van Decec

Decec

  • 6743 berichten
  • 8586 stemmen

Een mooie drama (misdaad)/sport film...

Mooi verhaal...

Uitstekend acteerwerk...

Bekende acteur Dwayne Johnson speelt zeer goed...

Prima achtergrond muziek (Dolby Digital)...

En mooi HD kwaliteit...

Het is wel moeite waard...


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Probleemjongeren op het goede pad brengen, het is een populair gegeven in Hollywood. Michelle Pfeiffer, Robin Williams, Matthew Perry, Meryl Streep.. allemaal hebben ze het wel eens geprobeerd. Dwayne Johnson, ofwel The Rock, probeert het in Gridiron Gang met een potje football. Enige probleem is dat het genre altijd met dezelfde mierzoete clichés aan komt zetten. Van die probleemjongeren die plotseling 180 graden om kunnen slaan en veranderen in ideale schoonzonen. Het is zo'n uitgekauwd gegeven. En de sport football maakt het ook niet bepaald origineler, zo kwamen in hetzelfde jaar als Gridiron Gang bijna identieke films Facing the Giants en Invincible uit. Probeer dan nog maar eens origineel te zijn.

En dat lukt regisseur Phil Joanou dan ook niet; Gridiron Gang doet alles netjes volgens het boekje. Met de zoete score van Trevor Rabin worden alle sentimentele momenten en cliché moraaltjes naar de voorgrond geduwd. "Anderen moet je respecteren. Nooit denken dat je niet goed genoeg bent. Als je maar wil." Zet de strot maar goed wijd open, want ze worden er weer met geweld ingedrukt. Opvallend genoeg scoort de film punten uit onverwachte hoek. Zo blijkt dat WWF worstelaar Dwayne Johnson best een portie kan acteren en ook rapper Xzibit heeft een erg aardige bijrol. Toch weer een vlak waarop je het niet verwacht. En ook op audiovisueel vlak moet gezegd worden dat de film goed verzorgd is en er gewoon goed uitziet, daar valt weinig aan op te merken. Enkel jammer dat het allemaal zo verplicht binnen de lijntjes moet, een beetje originaliteit had deze film geen kwaad gedaan.

2,5 sterren.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2612 berichten
  • 8101 stemmen

Een overamerikaanse sportfilm met Johnson en Xzibit.

Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een overdreven overacting film.

Maar niets is minder waar. Erg aangenaam drama die de kijker meesleept. Ik rond het af naar boven *4.0


avatar van Kuzey Tekinoglu

Kuzey Tekinoglu

  • 40 berichten
  • 668 stemmen

Een film die exact volgens het boekje gaat. Zo voorspelbaar dat het onmogelijk bleek om de film uit te zitten.


avatar van Filmreiziger

Filmreiziger

  • 587 berichten
  • 511 stemmen

De film is iets wat overgewaardeerd naar mijn mening. Ik moet toegeven dat ik een zwak heb voor dit soort films, maar binnen het genre is dit zeker niet sterkste film die je kunt kiezen. Dwayne en Malcolm acteren erg goed, de rest van de cast is 'okay'. Op de één of andere manier komt het niet altijd echt en authentiek over, maar ik kan er niet helemaal de vinger op leggen waar dat door komt. Het grootste probleem is dat de film EXACT de voorspelbare en standaard paden bewandeld. Ik ben niet vies van een cliché hier en daar, maar deze film slaat er te veel in door. Er wordt niet één origineel of verassend element aan toegevoegd. Dat is jammer en haalt de spanning weg. Voor mij is dat de grootste manco van de film. De actie is niet top in beeld gebracht, maar voor mij was dat niet storend. De filmmuziek is - zoals de rest van de film - standaard en voorspelbaar. Het stoort niet, maar voegt ook niet veel toe. Soms erg moraliserend en daarmee ongeloofwaardig. Voor de rest is de film prima te hebben als je van het genre houdt: 2 uur vermaak en je leert een stukje geschiedenis. En geeft je ook te denken over hoe je met deze problematiek zou moeten omgaan. Het sterkste deel van de film - het is eerder aangegeven - zijn de beelden van de documentaire. Wat mooi is om te zien dat sommige acteurs echt goed gecast zijn én dat de film in de dialogen erg trouw is gebleven aan het origineel. Dat laatste zorgt voor mij dat de film van 2,5 toch naar 3 sterren kan opkuipen.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Prima goedgevoel film over de heropvoeding van jeugdige criminelen. Je hoeft geen liefhebber van American Football te zijn om dit drama te kunnen waarderen.