Genre: Fantasy / Avontuur
Speelduur: 150 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Gore Verbinski
Met onder meer: Johnny Depp, Orlando Bloom en Keira Knightley
IMDb beoordeling:
7,4 (819.285)
Gesproken taal: Engels, Turks, Grieks en Mandarijn
Releasedatum: 13 juli 2006
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
"Captain Jack is back!"
De bruiloft van Will Turner en Elizabeth Swann wordt afgelast als beiden gearresteerd worden voor het helpen ontsnappen van Jack Sparrow. Will krijgt de kans zichzelf en zijn verloofde te redden van de strop, door het kompas dat Jack bij zich heeft te overhandigen aan de nieuwe Heer van Port Royal. Jack is ondertussen doodsbang voor Davy Jones, bij wie hij een schuld heeft staan. Jack's ziel wordt opgeëist door Davy Jones, als Jack de sleutel van een dodemanskist met daarin het hart van Davy Jones niet weet te bemachtigen. Maar Jack is niet de enige die belang heeft bij het vinden van de kist...
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,4 / 819285)
- Trailer (YouTube)
- Spoilertopic
- Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jack Sparrow
Will Turner
Elizabeth Swann
William "Bootstrap Bill" Turner
Davy Jones
James Norrington
Joshamee Gibbs
Weatherby Swann
Pintel
Ragetti
Reviews & comments
!RaZ!
-
- 3 berichten
- 296 stemmen
*Special Effects zeer realistisch, bv wanneer dat piratenschip uit de zee omhoog komt, lijkt net echt
dat is echt 
mooie film maar niet beter as deel 1. Depp heeft weer geweldig geacteerd, de special effects waren goed, leuke humor en een goed eind 
4.5 sterretjes
pauljojo
-
- 18 berichten
- 715 stemmen
Ik moet zeggen dat ik wel gelachen heb. Vooral het eerste gedeelte was erg grappig. Briljant acteerwerk van vooral meneer Depp. Steeds verder in de film vind ik het ongelofelijk "over the top" worden. Allemaal een beetje té idioot en een verhaallijn die van het ene uiterste naar het andere uiterste zwalkt. Net alsof een meisje van 3 een verhaaltje verteld over haar avonturen op school vandaag: "en toen! ..... en toen! ... en toen deed hij dit... blablbla en toen en toen." 3*
ikketjuh
-
- 46 berichten
- 24 stemmen
hey
de vraag is misschien al is gestelt of gwn gesegt ofso ma...
waneer kan je hem in belgie in de cinema zien want ik heb ergens gelesen 26juli en eergens gehoort pas 2 of 3 augustus ?? 
xxx
ps suuuuuuppppeeeerrr fiiillllmmmmm !!!!! 
ikketjuh
-
- 46 berichten
- 24 stemmen
hey
de vraag is misschien al is gestelt of gwn gesegt ofso ma...
waneer kan je hem in belgie in de cinema zien want ik heb ergens gelesen 26juli en eergens gehoort pas 2 of 3 augustus ??

xxxhihihi
ps suuuuuuppppeeeerrr fiiillllmmmmm !!!!!

tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3474 stemmen
hey
de vraag is misschien al is gestelt of gwn gesegt ofso ma...
waneer kan je hem in belgie in de cinema zien want ik heb ergens gelesen 26juli en eergens gehoort pas 2 of 3 augustus ??

xxx
ps suuuuuuppppeeeerrr fiiillllmmmmm !!!!!

26 juli in België, dat staat hier
tenminste, dat zal wel betrouwbaar zijn. In Nederland draait ie nu al hah!
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Gisteren eerst met een vriend deel 1 gekeken en vervolgens naar de bioscoop voor deel 2. Ik had er wel zin in, maar kon me niet voorstellen dat een vervolg echt het niveau van deel 1 zou halen. Gelukkig had ik het mis.
Het begon eigenlijk niet al te best. Het begin is vrij rommelig. In heel korte tijd wordt er gesmeten met tientallen verhaallijnen. Even was ik bang dat de film zou verdrinken in al zijn informatie, maar Verbinski zet er op tijd de rem op. Voordeel is dat na het begin we ook de rest van de film ons kunnen concentreren op het avontuur en we minder met al die verhaaltjes bezig hoeven te zijn.
En dan loopt Pirates 2 uit op bijna net zo'n groot popcornfeest als deel 1. De film is op zijn best tijdens de avontuurlijke scènes. Deze doen denken aan lekker ouderwetse avonturenfilms als Indiana Jones en ze zijn ook met veel gevoel voor humor opgezet. Humor is sowieso een belangrijk punt bij deze films. Bijna de gehele film door kun je met een glimlach zitten te kijken. De films nemen zich totaal niet serieus en hebben ook geen enkele pretenties dus zijn ze uitermate geschikt voor een avondje vermaak.
Depp is wel weer geweldig als Sparrow, maar ik vond hem iets minder aanwezig deze film. Er waren eigenlijk vrij veel scènes waar hij niet in zat en ook bleven veel verwachte grappige opmerkingen van hem uit. Ik had op het einde ook niet helemaal het gevoel dat hij de hoofdrol had. Er werd ook meer op Bloom en Kneightley gefocust. Dat zijn allebei geen briljante acteurs, maar ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik me aan ze geërgert had.
Vooral leuk voor de liefhebbers van deel 1 zijn trouwens de vele verwijzingen naar dat eerste deel. Dit zorgt er voor dat er toch een verbinding bestaat tussen de twee delen. Ook worden sommige grappen uit Curse of the Black Pearl doorgezet. Al helemaal leuk vond ik het om bijna alle figuren terug te zien. Gibbs (een erg leuk personage), die twee piraten waarvan er één een glazen oog heeft, de stomme Cotton met zijn papagaai, de dwerg: ze zitten er allemaal in. Ook erg grappig is dat deze figuren het als enige ook telkens overleven. Na elke ramp gaan alle neiuwe piraten door, maar deze eindigen telkens weer met zijn allen op het reddingsbootje. Verder was Jack Davenport ook erg vermakelijk met zijn karakterommezwaai en zijn Davey Jones en Tia Dalma leuke nieuwe personages.
Om de film compleet te maken keert de aanstekelijke muziek uit deel 1 terug, is alles goed in beeld gebracht en is de cliffhanger briljant (er werd gevloekt bij mij in de zaal toen het ineens eindigde). Door minder Depp en een rommelig begin wel minder dan deel 1, maar dit blijft topvermaak van de bovenste plank. Niets meer en niets minder. Mensen die deel 1 niet leuk vonden zullen deze ook niks vinden, maar liefhebbers van het eerste deel kunnen weer genieten.
4*
brechtje
-
- 31 berichten
- 125 stemmen
GEWELDIG!
Ik heb de film gister gezien, echt prachtig.
kom maar op met deel 3!
4.5!
feanaro surion
-
- 5765 berichten
- 1770 stemmen
...Mensen die deel 1 niet leuk vonden zullen deze ook niks vinden, maar liefhebbers van het eerste deel kunnen weer genieten.
4*
Mooi, heb er na deze recensie erg zin in gekregen 
lordsnoopy
-
- 2949 berichten
- 2245 stemmen
Echt een superfilm, enig minpunt is dat we een jaar moeten wachten op de afloop
4,5 *
kluts4
-
- 6 berichten
- 7 stemmen
Echt een superfilm, enig minpunt is dat we een jaar moeten wachten op de afloop
4,5 *
Inderdaad, dat is zeker jammer!
Geweldige film!! 4.5
Maikeru
-
- 1934 berichten
- 2388 stemmen
Ik ben in tegendeel weer niet zo enthousiast over de film. Het eerste half uur ongeveer was tergend slecht en saai in elk geval, tot het stuk met de ronde kooi waar ik eindelijk om íets kon lachen, erg leuk bedacht. Ik was helemaal niet tevreden over de special effects, het zag er allemaal erg slecht uit, maar het is misschien maar wat je gewend bent na het eerste deel waarop het natuurlijk een grote verbetering is... Soms zat er wel leuke humor in, maar vooral wat oneliners die het hem bij anderen leken te doen. Dan natuurlijk het walchelijke acteren van zowel Knightley als Bloom, niet te harden die twee. Depp doet het wel leuk, het is een typetje, maar ik vond het wel een leuke. En in tegenstelling tot het eerste deel leek de film wat losser te zijn, erg gericht op het humoristische aspect van de film, wat meestal wel leuk was, omdat het dan tenminste niet zo saai was... Hij was trouwens ook veel te lang...
1,5* Net zoals de vorige 
garlic-jr
-
- 13 berichten
- 21 stemmen
Van mij hoef hij niet meer te komen posten die kijkert...Zo negatief ove reen film terwijl hij gwn goed is. Je vind zelf johny zlecht spelen. Ook al hou je niet van hem kan je nog wel beetje inzien dat hij steen goed is:S
chinchi
-
- 41 berichten
- 343 stemmen
ik vond het een heerlijke film. wat ik alleen niet snapte was wat al die kleine kinderen er deden. Heb er een stuk of 20 rond de7 gezien en daar vind ik hem dus niet erg geschikt voor
ll_Sparrow
-
- 108 berichten
- 450 stemmen
Vind dan niemand dat de film te onwaarschijnlijk en te overdreven is? Ik ergerde me dooood aan dat stomme rad waar Orlando en dinges aan het zwaardvechten op waren. Kom op zeg, dat is toch wel iets te veel van het goeie. Ik vond het ook niks dat telkens alle piraten aan boord dood gaan behálve de karakters die wij kennen.
Dat soort dingen hebben voor mij deel 2 aardig verpest, had niet gehoeven.
Toch nog 3 * want ik houd van Jack.
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
spoiler
Dat vroeg ik me ook af, ik heb 'm gister gezien, barbossa is dood gegaan in deel 1, hoe kan hij weer levend zijn?
Ik vermoed dat dat in deel 3 duidelijk wordt...
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
Hoe lang zou het ongeveer duren voordat de film op DVD uitkomt?
Verwachting: In november in de VS. Wij zullen hopelijk spoedig volgen.
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
Het feestje gaat niet door, ik ga niet!
Oh bugger... 
Maikeru
-
- 1934 berichten
- 2388 stemmen
Reservoir Dogs duurt ook 100 minuten..
Maar daar kijk ik met genoegen naar, bij deze begon ik langzaam in te dutten 
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
(...)Johnny depp steelt weer de sow (and I love it) op dit moment is hij de meeste gevierde acteur van de wereled.
Ongelooflijk... Ik las laatst op een Amerikaanse site dat hij werd beschouwd als soort van rolmodel voor de jeugd...!
Maar degenen die dat schrijven, kennen vast "Fear and Loathing in Las Vegas" niet...!
Welke Depp-fan had dat durven denken in, pakweg, 1997 
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
O dierbaar België 
Ons landje is eindelijk tot het besef gekomen dat POTC inderdaad wat vroeger moet uitkomen. Dus POTC loopt vanaf 26 juli (ipv 2 Augustus) in de Belgische bioscoop

Wauw...
Nee, serieus, ik heb met jullie te doen. In Duitsland moeten ze ook al zo lang wachten...
Daar staat weer tegenover dat jullie Depps "The Libertine" al in januari in de zalen hadden, en wij 'Ollanders pas in mei...
By the way... In de VS is de verkoop van de dvd van The Libertine (nog niet uit in de Lage Landen) plotseling stevig gestegen sinds Dead Man's Chest...! De kersverse Depp-fans denken zeker dat "The Earl of Rochester" dezelfde is als "Captain Jack Sparrow...?"
xekjiram
-
- 178 berichten
- 92 stemmen
ik vond het een heerlijke film. wat ik alleen niet snapte was wat al die kleine kinderen er deden. Heb er een stuk of 20 rond de 7 gezien en daar vind ik hem dus niet erg geschikt voor
Ben ik deels met je eens. Er zitten pittige scenes tussen die niet elke koter onder de 7 jaar aan kan.
Mijn koter van (nu) net 8 was echter wel zéér blij...! Maar ja, dat is er eentje die op zijn 5e al verslaafd raakte aan de dvd van deel 1...!
Daar staat weer tegenover dat mijn andere koter (inmiddels 11 en ook PotC-fan) diezelfde dvd pas durfde te kijken toen hij bijna 10 was...!
Timmy757
-
- 3365 berichten
- 598 stemmen
Ik vond er niet veel aan, niet echt mijn ding zulke films en ik snapte ook niet veel van het verhaal vond het erg langdradig (vooral eerste helft van de film) maar dat was mede doordat ik deel 1 niet had gezien
zal daarom ook maar geen stem geven
.
Bullit02
-
- 21 berichten
- 42 stemmen
Top film, geen moment verveelt, veel aktie, veel humor en mooie beelden.
Je moet wel deel 1 eerst zien om deel 2 goed tekunnen volgen.
1 min punt, het wachten tot het derde deel 
* 4.5
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ongelooflijk... Ik las laatst op een Amerikaanse site dat hij werd beschouwd als soort van rolmodel voor de jeugd...!
Maar degenen die dat schrijven, kennen vast "Fear and Loathing in Las Vegas" niet...!
Welke Depp-fan had dat durven denken in, pakweg, 1997 
Johnny Depp, niet de karakters die hij speelt. Zelfs nu weer in interviews blijf ik me verbazen hoe "normaal" deze man is gebleven. Hij is wie hij is en daar blijft het bij. Wat mij betreft is hij zeker een idool. Iemand die zijn hele leven gewoon altijd is gebleven wie hij werkelijk is, ondanks dat niemand dat accepteerde en dat hij ook nog eens zover is gekomen (ná zijn wilde leven vóór de geboorte van zijn kids). Daar heb ik respect voor. In dat opzicht is hij een rolmodel: blijf jezelf! Amen.

missy85
-
- 210 berichten
- 76 stemmen
Ik heb de film gisteren in de bios gezien.
Schitterende film!
Allleen wat ik minder vond was het einde. Dat het open was, je ziet Barbossa en midden in het verhaal stopt het opeens:S en dan moet je ook nog eens meer dan een jaar wachten voordat deel 3 dan uit komt in de bios.
En ik vond dat Keira er weinig in voor kwam.
Verder echt een aanradertje!! Kan niet wachten tot deel 3 uit komt.
Pre- en sequels

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
2017
248 reacties

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
2011
1.288 reacties

Pirates of the Caribbean: At World's End
2007
3.342 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
2003
2.278 reacties
Gerelateerd nieuws

Avontuurlijke film 'Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest' wordt vanavond uitgezonden op televisie

Rechtszaak 'Pirates of the Caribbean'-franchise tegen Disney krijgt vervolg
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Fantasy / Avontuur, 2001
3.683 reacties

The Lord of the Rings: The Two Towers
Avontuur / Fantasy, 2002
2.519 reacties

Avatar
Avontuur / Fantasy, 2009
12.756 reacties

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Fantasy / Avontuur, 2003
2.278 reacties

Karol, un Uomo Diventato Papa
Drama, 2005
6 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








