Genre: Romantiek / Drama
Speelduur: 195 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: James Cameron
Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Billy Zane
IMDb beoordeling:
8,0 (1.377.916)
Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Zweeds, Italiaans en Russisch
Releasedatum: 15 januari 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Titanic
"Nothing on Earth could come between them."
De 17-jarige rijke Rose DeWitt Bukater wordt door haar familie gedwongen om zich met Cal Hockley te verloven en binnenkort te gaan trouwen. Tijdens de eerste tocht over de Atlantische zee van de Titanic, een gigantisch passagiersschip dat onzinkbaar wordt geacht, besluit ze zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door Jack Dawson, een derde klasse-passagier. Ondanks hun totaal verschillende afkomst worden ze vrienden en al snel groeit de liefde tussen hen allebei.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,0 / 1377916)
- Trailer (YouTube)
- Titanic (MusicMeter)
- Back to Titanic (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Jack Dawson
Rose DeWitt Bukater
Cal Hockley
Molly Brown
Ruth DeWitt Bukater
Old Rose
Thomas Andrews
Brock Lovett
Edward Smith
Spicer Lovejoy
Reviews & comments
Edie
-
- 3185 berichten
- 1220 stemmen
Gezien, stem blijft staan... Ikzelf vind het een goede film, wel soms wat overgeromaniseerd (bestaat dat?) en het verhaal is eigenlijk wel erg simpel gekozen. 2 Bad-guy's, verliefd stelletje met beide een andere cultuur, etc..
Gezien de making-of, hoeveel tijd er wel niet is gaan zitten in de details en onderzoeken, en gezien de grote van het project, vind ik het een erg knappe prestatie. Ik kan de film gerust kijken, en irriteer me eigenlijk nergens aan. Het is een vrij luchtige film, die mij toch met een brok in de keel zitten laat.
Het geremasterde geluid is ook echt erg mooi b.t.w.. Zeker in vergelijking met de eerder uitgegeven 'one-disc' versie.
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
Ik heb hem gisteren voor het eerst sinds 6 jaar weer gezien, en hij is echt veel beter dan ik me kon herinneren. Toen ik de dvd kocht een paar dagen geleden, keek iedereen me raar aan, want de meeste mensen die ik ken vinden de film slecht. En als ik dan vraag waarom, dan krijg ik te horen: "Omdat Leonardo di Caprio erin speelt."
Nou, ik heb kritisch naar op di caprio gelet in de film, want ik ben ook niet zijn grootste fan, maar ik vond hem goed spelen. In de Film zit een goed sfeertje van begin 20e eeuw, en de scenes van het schip (vooral als het zinkt) zijn echt fantastisch. Ik leefde heel erg mee met de film (hoopte echt dat hij deze keer de schots zou missen
) en ik zat op het eind van de film ook echt met een brok in mijn keel. Dus ik verhoog mijn punt van 3,5 naar 4,5.
speedy23
-
- 18945 berichten
- 14043 stemmen
Titanic zonk sneller dan vermoed.
De ondergang van de Titanic heeft zich blijkbaar toch anders afgespeeld dan totnogtoe vermoed. Pas ontdekte wrakstukken bewijzen dat de reconstructies van de catastrofe tot op heden foutief waren en dat het passagiersschip veel sneller is gezonken dan aangenomen. Dat hebben Britse experts bekendgemaakt, zo meldt Der Spiegel.
De Titanic gold als onzinkbaar toen hij op 10 april 1912 vanuit het Engelse Southampton aan zijn maidentocht naar New York begon. In de nacht van 14 op 15 april sloeg het noodlot echter toe. Het schip, dat het toppunt vormde van de toenmalige scheepsbouw, kwam in botsing met een ijsberg en zonk 2,5 uur later. Ongeveer 1.500 mensen kwamen daarbij om het leven.
In augustus werden brokstukken van het schip teruggevonden en daaruit moet volgens de experts blijken dat het schip veel sneller is gezonken, ongeveer in twintig minuten. "Vroeger ging men er van uit dat het schip tijdens het zinken in twee stukken brak, nu blijkt dat het schip eerst in tweeën brak en daarna zo goed als meteen gezonken is", aldus Roger Long, een scheepvaartdeskundige.
Een gevolg van de nieuwe bevindingen is dat in de dvd-versies van de talloze films over het zinken van de Titanic danig zal moeten worden geknipt, dat het beruchte orkest zijn playlist moet inkorten en dat Leonardo DiCaprio een beetje sneller en wat minder pathetisch moet sterven.
Bron: hln.be
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Als je de soap van de eerste 2 uur weghaalt, hou je dus geen film meer over 
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Het klopt ook niet. Sowieso zijn alle stukken van het schip allang teruggevonden (volgens mij de eerste keer in de jaren '80 en de laatste keer eind jaren '90) en hoe wou een schip eerst in tweeën breken? Sorry, maar ik snap niet hoe een schip door met de voorkant tegen een ijsberg aan te varen, in het midden breekt en dan pas, in een record tijd voor zo'n groot gevaarte, naar de bodem zinkt.
Ik geloof er niks van totdat er harde bewijzen op tafel komen. Anders kan ik nu ook wel andere dingen gaan roepen.
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
pff, dat bericht kan nooit kloppen. Er waren ook nog 1500 overlevenden van de titanic weet je nog... Die vertelden allemaal dat het zo gegaan is zoals het verfilmd is...
(en die 1500 overlevenden hadden het ook niet gered als het schip binnen 20 minuten was gezonken)
Wat een onzinbericht!
PatrickL
-
- 1586 berichten
- 2398 stemmen
pff, dat bericht kan nooit kloppen. Er waren ook nog 1500 overlevenden van de titanic weet je nog... Die vertelden allemaal dat het zo gegaan is zoals het verfilmd is...
(en die 1500 overlevenden hadden het ook niet gered als het schip binnen 20 minuten was gezonken)
Wat een onzinbericht!
Er zijn 1500 doden staat in het bericht hierboven.
kwam in botsing met een ijsberg en zonk 2,5 uur later. Ongeveer 1.500 mensen kwamen daarbij om het leven.
"Slechts 710 van de 2 227 mensen (31,9%) overleefden de ramp.".
Bron
Over onzin berichten gesproken.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2077 stemmen
Kent iemand deze geweldige reklame van 'Even Apeldoorn bellen' nog?
Behind the scenes van de DVD vertelde dat die scène waarin Thomas Andrews in de rookkamer naar die klok kijkt terwijl het schip zinkt, is opgenomen zonder dat de set gekanteld werd. Ik was toch wel benieuwd hoe ze dat met dat vallende glaasje hebben gedaan. Gisteren goed op gelet, en met mijn verwachtingen mee: een enorm zichtbaar touwtje. 
Edie
-
- 3185 berichten
- 1220 stemmen
Behind the scenes van de DVD vertelde dat die scène waarin Thomas Andrews in de rookkamer naar die klok kijkt terwijl het schip zinkt, is opgenomen zonder dat de set gekanteld werd. Ik was toch wel benieuwd hoe ze dat met dat vallende glaasje hebben gedaan. Gisteren goed op gelet, en met mijn verwachtingen mee: een enorm zichtbaar touwtje. 
Eens goed opletten 
Reclame ken k niet b.t.w. Schande 
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
en 3000 opvarenden, dus er zijn 1500 doden, en 1500 overlevenden, precies de helft dus
U-96
-
- 11875 berichten
- 2077 stemmen
Afgerond op honderdtallen (omdat het exacte aantal nooit bekend is geweest): 2200 passagiers, 700 overlevenden, 1500 gestorven.
ll_Sparrow
-
- 108 berichten
- 450 stemmen
en 3000 opvarenden, dus er zijn 1500 doden, en 1500 overlevenden, precies de helft dus
Bedenk je altijd dingen uit het het niets?
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Idd een beetje vaag dan iemand denkt dat precies de helft dood gaat en de andere helft overleeft. Als je de film had gezien zou je toch moeten denken dat de helft niet eens van het schip af kwam.
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
Oh ja, ik zat idd fout. Ik dacht te herinneren dat er 3000 opvarende waren, maar het waren er idd 2200. Maar ja, het punt was dat dat artikel nooit kon kloppen, omdat er toch getuigen zijn geweest die hebben gezien het het gegaan is. Dus niet zo moeilijk doen allemaal 
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Het is en blijft een prachtige film. Heb de nieuwe versie (4 DVD) en het geluid dat hier op staat is werkelijk subliem. Iedereen kent ondertussen het verhaal. En het is hier prachtig verteld. Maar of het nog klopt met de werkelijkheid is zeer de vraag. Er is onlangs een studie verschenen aan de hand van analyses van wrakstukken van Titanic. En daaruit heeft men kunnen opmaken dat het schip op 20 minuten tijd naar de dieperik zou zijn gegaan. Als dat waar is wordt natuurlijk het hele (waar gebeurde !!) verhaal uit deze film onderuit gehaald. Maar dat neemt niet weg dat deze film een subliem stuk cinema is en blijft. Zowel de special effects, de muziek de acteerprestaties als regie zijn grandioos. En deze film heeft dan ook terecht meerdere Oscars gewonnen.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ik denk niet dat ik deze film minder ga waarderen of dommer ga vinden als de tijdsduur van hoelang het schip er over deed om te zinken korter blijkt dan aanvankelijk gedacht werd. Het blijft een film over liefde, niet over waargebeurde feiten van Titanic.
Dylan Blanker
-
- 210 berichten
- 124 stemmen
De film zit fantastisch in elkaar, en is goed ingedeelt (1,5 uur liefde / romantiek, en 1,5 uur een drama / rampenfilm), en daardoor verveelt de film absoluut niet. Bovendien is de film erg mooi en indrukwekkend gemaakt(vooral het einde), met uitstekend acteerwerk!! Verder veel spanning, waardoor je er helemaal in meeleeft. Deze film had gewoon in de toplijsten van MovieMeter moeten staan!
**** en een half (4,5).
Echt de moeite waard!!

U-96
-
- 11875 berichten
- 2077 stemmen
Het blijft een film over liefde, niet over waargebeurde feiten van Titanic.
Wat een bullshit. Daarom is er zeker speciaal voor de film jaren onderzoek aan voorafgegaan? Deze film gaat over de Titanic en haar lot. Het liefdesverhaal dient slechts als opvulling.
ll_Sparrow
-
- 108 berichten
- 450 stemmen
Inderdaad. Er zitten tal personages in die ook op de echte titanic waren.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Wat een bullshit. Daarom is er zeker speciaal voor de film jaren onderzoek aan voorafgegaan? Deze film gaat over de Titanic en haar lot. Het liefdesverhaal dient slechts als opvulling.
Oké, het was onzin wat ik zei, maargoed, om nou een hele film teniet te doen omdat het zogenaamd niet klopt
En als ze toch zoveel jaar onderzoek hebben gedaan, dan denk ik niet dat ze een grote fout hebben gemaakt in de film wel?
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Oké, het was onzin wat ik zei, maargoed, om nou een hele film teniet te doen omdat het zogenaamd niet klopt
En als ze toch zoveel jaar onderzoek hebben gedaan, dan denk ik niet dat ze een grote fout hebben gemaakt in de film wel?
Het was niet mijn bedoeling om de film af te breken, als zou hij niet zijn gemaakt naar de feiten. Ik weet ook best wel dat er een onderzoek is gedaan naar de feiten alvorens men aan de film begon. Maar waar ik naar wees in mijn vorig bericht waren nieuwe bevindingen na onderzoek van wrakstukken van Titanic die zijn onderzocht. En dit is maar pas dit jaar bekend geraakt, dus jaren na het maken van de film. En het is nog zeer de vraag of de beweringen die nu zijn gemaakt, als zou Titanic na 20 minuten zijn gezonken, wel juist zijn. Maar mijn opmerking had helemaal niets te maken met de film op zich hoor, die is schitterend.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2077 stemmen
Lijkt me zeker weten van niet.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Een schip van 268 meter zinkt niet in 20 minuten. Denk eens aan de ruimte die gevult met water moet zijn voordat het schip naar beneden getrokken word. Denk eens aan het feit dat alleen de voorkant beschadigt was en dat er daar dus alleen water kwam in het begin. Denk eens aan hoe er 20 (ofzoiets) boten zijn weggevaren van het zinkende schip in 20 minuten? Dat lukt echt niet..
U-96
-
- 11875 berichten
- 2077 stemmen
Kan makkelijk. De Lusitania (van de Cunard Line) was bijna net zo groot als de Titanic, maar zonk in 18 minuten. Maar zoals je al zei, het is afhankelijk van de beginschade hoelang een schip erover doet om te zinken.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Heb me net de Deluxe edtie aangeschaft

Argh!! Ik ook willen!!!
Niet eerlijk , nee! 
Gerelateerd nieuws

'Titanic' verdwijnt binnenkort achter de horizon: 'Cameron laat vakwerk van de bovenste plank zien'

Om deze reden nam James Cameron alleen kleine figuranten aan voor 'Titanic'

Onderzoekers komen met definitief antwoord op brandende 'Titanic'-vraag: 'Had Jack op het vlot gepast?'

Kate Winslet over haar leven na succes van 'Titanic': 'Was behoorlijk onaangenaam, beroemd zijn was verschrikkelijk'
Bekijk ook

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Gladiator
Drama / Historisch, 2000
2.500 reacties

Intouchables
Komedie / Drama, 2011
1.335 reacties

Forrest Gump
Komedie / Drama, 1994
1.717 reacties

The Matrix
Actie / Sciencefiction, 1999
2.349 reacties

Inception
Thriller / Sciencefiction, 2010
7.006 reacties
Gerelateerde tags
drowningevacuationschipbreukicebergverboden liefdeschippanictitanicocean linerepischrich woman poor man gebaseerd op een waargebeurd verhaalliefdetragedieramptragische liefdehistorical fictionclass differencesliefdesaffaireimaxhistorical eventlifeboatstar crossed loverssinking shipsteeragerich snob rampen filmjaren 10sunken ship inspired by true eventsromantic
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








