• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.849 stemmen
Avatar
 
banner banner

Titanic (1997)

Romantiek / Drama | 195 minuten
3,80 7.874 stemmen

Genre: Romantiek / Drama

Speelduur: 195 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: James Cameron

Met onder meer: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet en Billy Zane

IMDb beoordeling: 8,0 (1.378.707)

Gesproken taal: Engels, Frans, Duits, Zweeds, Italiaans en Russisch

Releasedatum: 15 januari 1998

Plot Titanic

"Nothing on Earth could come between them."

De 17-jarige rijke Rose DeWitt Bukater wordt door haar familie gedwongen om zich met Cal Hockley te verloven en binnenkort te gaan trouwen. Tijdens de eerste tocht over de Atlantische zee van de Titanic, een gigantisch passagiersschip dat onzinkbaar wordt geacht, besluit ze zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door Jack Dawson, een derde klasse-passagier. Ondanks hun totaal verschillende afkomst worden ze vrienden en al snel groeit de liefde tussen hen allebei.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Rose DeWitt Bukater

Cal Hockley

Molly Brown

Ruth DeWitt Bukater

Thomas Andrews

Brock Lovett

Edward Smith

Spicer Lovejoy

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Are you ready to go back to Titanic?

Gisteravond heb ik na vele, vele jaren eindelijk de tijd genomen om deze geweldige film eens te herzien. Dit is en blijft toch 1 van mijn meest bekeken films ooit. Eerst toen in de bios gezien, daarna vaak op video gekeken en daarna vorig jaar eens op DVD gekocht in de vorm van een mooie special edition.

Titanic gewoonweg perfect. De film maakt 12 jaar na dato nog steeds veel indruk op me door de perfecte mix van een boeiende love story gecombineerd met de zeer indrukwekkende ramp met de Titanic. Dit blijft 1 van de weinige films waar ik van bepaalde scene's kippevel krijg.

De sfeer in de film is gewoon subliem. Alles ademt 1912 uit. De kleding, de kapsels, de antieke auto's, het gedrag van de rijke mensen, de visie op de toekomst (Picasso zal nooit beroemd worden, haha)..alles.

De film begint dan erg mooi met beelden van de Titanic zoals hij er vandaag de dag bij ligt waarna we de introductie van de oude Rose krijgen die haar verhaal van de Titanic ramp verteld aan de scheepscrew die haar oude tekening uit de Titanic heeft gehaald.

Zodra we naar het hoofdplot gaan krijg je meteen de schitterende Titanic in beeld. Wat een geweldig werk van James Cameron hoe realistisch en imposant hij dit nagebouwd heeft!

Uiteindelijk rol je in het liefdesverhaal van Rose en Jack en dat is voor mij persoonlijk gewoon een erg boeiend plot. Ik ben onder de indruk van het overtuigende acteer van de 2 die echt van het scherm vlammen en echt duidelijk een sterke chemie met elkaar hebben. Wat is Kate Winslet trouwens een geweldige mooie vrouw in deze film. Ze ziet er stralend uit en het was bepaald geen probleem haar naaktscene te bekijken! Ook de andere rollen zijn bijzonder sterk geacteerd. Denk aan de kille familie en bijna echtgenoot van Rose, de kapitein, de symphatieke Molly Brown etc. Iedereen speelt vol overwave zijn of haar rol.

Uiteindelijk draait de film toch om de grote ramp en die wordt ook echt ongelooflijk sterk getoond. Fantastische camerabeelden (zeker als de camera uitzoomd en het zinkende schip van afstand toont maar ook het allerlaatste deel van de ramp met het wegzinken is geweldig gefilmd. Door deze film ben ik me toen gaan verdiepen in de ramp zelf en heb er een aantal boeken over gelezen. Ik kan zeggen, het is zeer waarheidsgetrouw verfilmd. De Titanic ziet er zeer goed uit, vele details kloppen en de hele sfeer op het schip is heel mooi. De grootsheid van de Titanic wordt goed getoond en de uiteindelijke ramp wordt in zijn volle treurigheid en drama sterk getoond. Schandalig natuurlijk dat er veel en veel te weinig mensen gered konden worden door het gebrek aan reddingsboten.

Ook de muziek blijft geweldig in de film. Buiten het erg mooie nummer ''My heart will go on'' bevat de film zoveel mooie soundtracks. Veelal klassieke muziek, wat erg goed past bij de film. Bijna elke scene heeft zijn eigen muziek wat er goed bij past en zeker de sfeer verhoogd.

De film zal denk ik altijd een grote favoriet van me blijven.

Ik verhoog hem dan ook van 4,5* naar de volle 5*


avatar van Ciai

Ciai

  • 168 berichten
  • 49 stemmen

The Oceanic Six schreef:

Wat een geweldig werk van James Cameron hoe realistisch en imposant hij dit nagebouwd heeft!

Het heeft dan ook wat mogen kosten!

Mooie recensie.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Klopt, met 200 miljoen dollar was Titanic toen toch de duurste film ooit? Achja, dat zal mij niks uitmaken. Als het resultaat maar goed is


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Gelukkig was Cameron bereid om een deel van zijn salaris in te leveren zodat hij de film kon afmaken. Gelukkig is de film er dus alsnog gekomen.


avatar van ace leader

ace leader

  • 3343 berichten
  • 0 stemmen

Dit is ook een van mijn meest bekeken films...wel 20x gezien


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Dan heb je in je leven al iets van 3600 minuten Titanic zitten kijken.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

3 uur x 20 is bij mij nog maar 60 uur hoor....


avatar van Denden 100 Piek

Denden 100 Piek

  • 397 berichten
  • 121 stemmen

Potverdikkie mensen, nu heb ik gigantisch veel zin om Titanic weer te zien. Daar gaan weer drie uur van mijn avond!


avatar van michael1992

michael1992

  • 117 berichten
  • 0 stemmen

Hij bedoelt minuten denk ik.


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

ik heb hem 10 keer gezien. hij is leuk .


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

The Oceanic Six schreef:

3 uur x 20 is bij mij nog maar 60 uur hoor....

Bij mij toevallig ook .


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

JacoBaco schreef:

(quote)

Bij mij toevallig ook .

dan klopt het nog niet

20 X 3 uur + 20 X 13 minuten

(sorry, ik kon het niet laten )


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

aftiteling meegerekend?


avatar van Sasja

Sasja

  • 1338 berichten
  • 120 stemmen

JacoBaco schreef:

aftiteling meegerekend?

geen idee, stond op de hoes 193 minuten. Maar is de aftiteling zo lang dat die 13 minuten duurt (ik kijk zelf nooit naar de aftiteling)


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

charmed one schreef:

ik heb hem 10 keer gezien. hij is leuk .

Je hebt deze film 10x gezien zeg je. Als je hem 10x hebt gezien, dan kun je wel meer zeggen dan ''hij is leuk''. Want als ik een film alleen maar ''leuk'' vind, dan geef ik de film nog geen 5 sterren *****.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Sasja schreef:

(quote)

geen idee, stond op de hoes 193 minuten. Maar is de aftiteling zo lang dat die 13 minuten duurt (ik kijk zelf nooit naar de aftiteling)

Aftiteling wordt meegerekend in het daadwerkelijke speelduur. Ik kijk de aftiteling nooit, maar je heb ze erbij van dik 10 min.

Dus sorry, onze complexe rekensom van 20 x 180 min klopt.


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

Je hebt deze film 10x gezien zeg je. Als je hem 10x hebt gezien, dan kun je wel meer zeggen dan ''hij is leuk''. Want als ik een film alleen maar ''leuk'' vind, dan geef ik de film nog geen 5 sterren *****.[/quote

dan zeg ik het anders. ik vind hem geweldig. hij verdiend 5 sterren. ]


avatar van Angrod_Pallanén

Angrod_Pallanén

  • 6687 berichten
  • 1042 stemmen

Bart Simpson schreef:

(quote)

Je hebt deze film 10x gezien zeg je. Als je hem 10x hebt gezien, dan kun je wel meer zeggen dan ''hij is leuk''. Want als ik een film alleen maar ''leuk'' vind, dan geef ik de film nog geen 5 sterren *****.

Moet ze dan een uitgebreid review geven waarom ze een 5 geeft? Sowieso als je een film 10 kijkt dan moet je hem wel zó goed/leuk vinden dat hij in die klasse komt.


avatar van Alina<3

Alina<3

  • 14 berichten
  • 10 stemmen

mooiste film EVER

echt 5 sterren waard


avatar van valentinooo

valentinooo

  • 25 berichten
  • 62 stemmen

GEWELDIGE FILM!!!

Wat heb ik deze film toch vaak gezien en hij blijft indrukwekkend en zo zielig... heel wat traantjes weg gepinkt..

Deze film blijft je altijd bij!EN blijft in mijn favorieten lijst staan!



avatar van Whunter

Whunter

  • 165 berichten
  • 103 stemmen

Mooie film! (mede doordat er een volle zaal was en er net 2 plaatsen vrij waren.) Kijken dus... Ik heb geen woord gezegd, ik werd betoverd de hele film. Ik kwam niet eens aan mijn popcorn toe. Ik bestrijd als er een remake van gemaakt gaat worden. Toppie!


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Remake? Ik denk niet dat een remake de Titanic ramp nog indrukwekkender en gedetailleerder in beeld kan brengen....


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2638 stemmen

Ten eerste is er helemaal geen sprake van een remake. Mochten ze dat echt in hun bolle hoofd halen daar in hollywood, dan zijn ze werkelijk knettergek geworden.


avatar van christian

christian

  • 518 berichten
  • 1546 stemmen

wyatt earp schreef:

Ten eerste is er helemaal geen sprake van een remake. Mochten ze dat echt in hun bolle hoofd halen daar in hollywood, dan zijn ze werkelijk knettergek geworden.

Je vergeet denk ik ff, dat dit +- deeltje 7 is van alle titanic films die er gemaakt zijn, dus dat we nooit meer een nieuwe titanic zullen zien is denk ik niet waarschijnlijk. Zolang deze film nog fris in het geheugen zit is het niet zinvol om een nieuwe film te maken omdat je automatisch gaat vergelijken en dat doet een nieuwe film niet goed en zal ook zeker floppen. Over een jaartje of 50 is het misschien weer is een uitdaging om er weer iets moois van te maken. Voor mij hoeft er niet perse een nieuwe film omdat hij gewoon niet overtroffen kan worden.

Maar mochten ze ooit in de vere toekomst er weer eens aan gaan wagen dan zal ik zeker overwegen om hem te gaan bekijken mits het geen 1 op 1 kopie word van deze film.


avatar van wyatt earp

wyatt earp

  • 5006 berichten
  • 2638 stemmen

Ik bedoelde ook niet echt dat er nooit meer een nieuwe versie van Titanic zou komen. Maar op dit moment lijkt me dat niet echt zinvol. Maar zoals jij al zegt zal er een een tig aantal jaren ongetwijfeld wel weer een nieuwe komen.


avatar van Drezic

Drezic

  • 226 berichten
  • 237 stemmen

christian schreef:

(quote)

Je vergeet denk ik ff, dat dit +- deeltje 7 is van alle titanic films die er gemaakt zijn, dus dat we nooit meer een nieuwe titanic zullen zien is denk ik niet waarschijnlijk. Zolang deze film nog fris in het geheugen zit is het niet zinvol om een nieuwe film te maken omdat je automatisch gaat vergelijken en dat doet een nieuwe film niet goed en zal ook zeker floppen. Over een jaartje of 50 is het misschien weer is een uitdaging om er weer iets moois van te maken. Voor mij hoeft er niet perse een nieuwe film omdat hij gewoon niet overtroffen kan worden.

Maar mochten ze ooit in de vere toekomst er weer eens aan gaan wagen dan zal ik zeker overwegen om hem te gaan bekijken mits het geen 1 op 1 kopie word van deze film.

Misschien dat het tijd zou worden voor een echte versie van de Titanic, in plaats van een film waarin het verhaal van het vergaan van de Titanic slechts een bijrol had in een romantisch cliché-verhaal.

De operking dat de film niet overtroffen kan worden, tenzij je het hebt over de special effects, vind ik niet bepaald zinvol. Is het jou door deze film duidelijk geworden waarom de Titanic zo'n belangrijk schip was? Er zijn in de geschiedenis toch echt heel wat schepen vergaan, maar de Titanic komt steeds weer bovendrijven. Wat is er gebeurd na het vergaan van de Titanic? Er is een hele nasleep geweest! Waarom waren er te weinig reddingssloepen? En wie zijn schuld was het nou eigenlijk?

Het leven van twee compleet irrelevante individuen lijkt belangrijker dan het verhaal van de Titanic zelf. Op zichzelf is er niks mis mee om een film als deze te maken, maar er blijven wel heel wat zaken onbehandeld.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Drezic schreef:

Het leven van twee compleet irrelevante individuen lijkt belangrijker dan het verhaal van de Titanic zelf.

Dat is ook precies de insteek van de film. De Titanic heeft in dit geval een ondergeschikte rol inderdaad. Het draait hier tenslotte om Rose en Jack en in mindere mate om The Titanic en dat was ook de bedoeling van Cameron. The Titanic is niets meer dan een spectaculaire set piece. Alsof elke film maar historisch uitgediept moet worden. Echt, wat een flutantwoord. Ik lach me suf om sommige redenen die hier bedacht worden om de film af te kraken. Als je zo graag de Titanic wilt zien ga dan deze film bekijken.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Onbegrijpelijk dat zo'n film met zo'n status niet in de top-250 staat. Ik heb er mindere films in zien staan. Gelukkig maakt dat feit het voor mij geen slechtere film.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Awake78 schreef:

Onbegrijpelijk dat zo'n film met zo'n status niet in de top-250 staat. Ik heb er mindere films in zien staan. Gelukkig maakt dat feit het voor mij geen slechtere film.

Zoals?