• 15.797 nieuwsartikelen
  • 178.174 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.352 acteurs
  • 199.058 gebruikers
  • 9.374.652 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Car (1977)

Horror / Thriller | 96 minuten
3,04 274 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Elliot Silverstein

Met onder meer: James Brolin, Kathleen Lloyd en John Marley

IMDb beoordeling: 6,2 (12.644)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Car

"What evil drives..."

Een klein stadje wordt geterroriseerd door een onverwoestbare zwarte auto die mensen ombrengt door ze omver te rijden of door andere auto's van de weg te rammen. Aan sheriff Wade de taak om de bestuurder te pakken voordat hij meer slachtoffers maakt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wade Parent

Lauren Humphries

Amos Clements

Margie Johnson

Lynn Marie Parent

Debra Parent

Miss McDonald

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Hier een bericht van een nieuw forumlid.

Al jaren zoek ik naar een DVD of video van de film "the Car".

Wie kan mij helpen om er aan te komen.

Groeten en alvast bedankt van de orgelman.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

orgelman schreef:

Hier een bericht van een nieuw forumlid.

Al jaren zoek ik naar een DVD of video van de film "the Car".

Wie kan mij helpen om er aan te komen.

Groeten en alvast bedankt van de orgelman.

hier kun je hem bestellen: http://www.amazon.com/Car-James-Brolin/dp/B0013527K2

Bij mijn weten is hij niet verkrijgbaar in NL maar van België weet ik het niet. Succes.

Vriendelijke groet.


avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Beste Zinema,

Dank je wel voor je hulp.

Maar die link verwijst naar iets Engels en dan is de film natuurlijk niet ondertiteld in het Nederlands.(of wel?)

Is er in Nederland geen adres waar ze veel films hebben of een centraal punt voor zoiets.Of in Belgie.Ik ben in de filmwereld helemaal niet bekend.Wel in de orgelwereld.

Misschien heeft iemand hem wel liggen en wilt er vanaf.

Wordt dit forum veel bezocht ? Toevallig kwam ik erachter dat het bestond.

Misschien komen er nog meer tips binnen.

Zinema alvast bedankt en groeten van orgelman.


avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Wouter schreef:

Ik heb 'm hier liggen, hoor.

(Viel me best tegen, trouwens.)

Beste Wouter.

Wil je hem niet verkopen ? Of een copy van maken.?

Ik zou hem heel graag hebben.

Hoor ik van je ?

Groetjes.

orgelman


avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Beste vrienden.

Via marktplaats heb ik "the Car"intussen gevonden.

Maandag komt hij aanrijden.

Ben benieuwd .Ik vond hem vroeger heel mooi.En nu met breedbeeld en mooi stereogeluid zal hij nog mooier zijn denk ik.

Ik hou jullie op de hoogte.

Groetjes van de orgelman.


avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Vandaag is hij aangekomen.

Even een klein stukje bekeken.

PRACHTIG.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Spannende film met een creepy zwarte auto. Is alweer een tijdje geleden dat ik hem voor het laatst gezien heb.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Maar niet herzien dan...


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

orgelman schreef:

Vandaag is hij aangekomen.

Even een klein stukje bekeken.

.

Waarom stem je dan al?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Ik heb de stem verwijderd.


avatar van orgelman

orgelman

  • 13 berichten
  • 3 stemmen

Ik had nog niet gestemd.

Maar nu wel.

Het is een prachtige film.


avatar van Mr. Eddy

Mr. Eddy

  • 219 berichten
  • 771 stemmen

Een van de eerste films die ik op video zag begin jaren '80. Doodeng dat ik hem vond.

Stomverbaasd was ik vandaag dat ik hem vond bij Silverscreen in Amsterdam. Maar ja, Orgelman kan ik daar niet meer mee helpen.


avatar van Nasir

Nasir

  • 218 berichten
  • 105 stemmen

Jaaa, ik heb'm dan ook gehaald samen met Duel van Spielberg. Toen ik nog een tiener was gezien, en de enige scenes die me bijgebleven waren die van het kerkhof en het einde.

James Brolin speelde goed en de andere agenten ook wel. De vrouw van Brolin mocht er wel wezen, maar haar acteerprestaties vond ik wat minder. Sommige dialogen vond ik niet altijd lekker lopen, maar dat deerde de pret niet. The Car is nog steeds duivels.

Ik zou trouwens wel een goede remake willen zien.


avatar van Zandadder

Zandadder

  • 2595 berichten
  • 3088 stemmen

Het begin is vooral goed....Die woestijnweg, met in de verte ineens dat stofwolkje en de reflectie van de zon op de wagen... dan de fietsers die tergend langzaam die tunnel ingaan...

Beklemmend, goed uitgevoerd, goede sfeer.


avatar van brucecampbell

brucecampbell

  • 3315 berichten
  • 7372 stemmen

Erg fijn filmpje waarin een auto totaal onschuldige mensen vermoordt. De setting is de voornaamste troef in deze film plus dat de auto er best wel dreigend uitziet. Vooral de scenes die vanuit de auto zijn gefilmd ogen erg cool. Buiten enkele schoonheidsfoutjes, zoals de fast-forward toets die af en toe gebruikt wordt, is deze film toch wel een van de betere in zijn soort.Doordat je ook geen verklaring krijgt op het einde, blijft het allemaal zeer mysterieus , en dat is ook een meerwaarde wat mij betreft.


avatar van the pope

the pope

  • 5380 berichten
  • 2398 stemmen

Prima film The Car,weer typisch jaren 70, is nog lekker ouderwets sinister en bezorgt mij in ieder geval af en toe de rillingen.Gelukkig wordt niet alles duidelijk aan het einde van de film en dat is zeker een pluspunt.



avatar van dsp9000

dsp9000

  • 32 berichten
  • 226 stemmen

Hele coole film dit. Eigenlijk de voorloper van Christine kun je wel zeggen. Die auto ziet er heel groot en dreigend uit waardoor je de angst van de mensen goed kunt begrijpen.

Zo'n auto zou ik ook wel willen hebben, maar deze auto is speciaal voor deze film ontworpen en er zijn er helaas maar 3 exemplaren van gemaakt heb ik gelezen ergens. En ik denk dat het ook nog eens een enorme benzineslurper is, dus niet echt handig in deze tijd van dure benzinkosten.


avatar van mayhemblik

mayhemblik

  • 1389 berichten
  • 731 stemmen

Leuke film met als hoogte punt die heerlijke versnelde opnames.

Na 30? jaar herzien en weer genoten maar viel toch wat tegen.

2 1/2** voor deze rolprent.


avatar van mikey

mikey

  • 28988 berichten
  • 5140 stemmen

Gekocht en herzien. Ik moet volgens mij nog steeds wennen aan deze road rage flick met een bovennatuurlijk tintje. De film leunt eerder op Jaws denk ik dan op Duel. Ondank de wat duidelijkere overeenkomsten tussen de twee wegpiraten (auto, weg en een heleboel diesel). Wat je hierin treft is namelijk een klein gemeenschap dat probeert om te gaan met een dodelijk fenomeen. Dat is in Jaws wel heel wat sterker verteld. Maar ik moet toegeven, de scenes van de Car zijn bijzonder goed gedaan. Sommige killings zijn zelfs schokkend.

In de jaren zeventig zag je vaker die bijzonder tricky en enge scenes: een auto dat het lef heeft om je huis in te rijden ondanks alle natuurwetten; home invasion met een auto tsk....


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3061 berichten
  • 2378 stemmen

heelijk spannende film, helaas nu net wat ouwelijk, maar wat een beelden en spanningsmomenten.


avatar van ecnaegnev

ecnaegnev

  • 48 berichten
  • 387 stemmen

Heb hem zonet gekocht voor 4,99 euro in de plaatselijke videotheek! Stond al lang op mijn verlanglijstje en ga hem zo meteen kijken, ben benieuwd


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Gedateerde maar nog steeds erg spannende film.
Jammer van de fast-motion effecten die een film er altijd knulliger uit laat zien.

Toch zijn er erg spannende scenes. De auto ziet erg behoorlijk eng uit en ook het getoeter blijft classic!. Ook zit de sfeer er goed in

De auto die door het huis heen vliegt is natuurlijk een geweldig moment.

3,5*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12264 stemmen

Wat een film en bomvol spanning en mysterie.

De auto was enorm gaaf en de moorden waren goed.

Acteren was ook niet verkeert.

4 sterren


avatar van TheVoice

TheVoice

  • 141 berichten
  • 55 stemmen

Ik heb de film jaren geleden gezien. Kon nou niet echt zeggen dat ik 'm spannend vond, maar misschien moet ik hem nog eens zien, want ik kan me er weinig van herinneren.

In het moordende-auto-genre zijn er volgens mij wel betere films gemaakt. Christine bijvoorbeeld.


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Zoveel jaar na dato is de spanning er wel wat uitgesijpeld. Komt natuurlijk omdat het anno nu hier en daar wat onbeholpen overkomt. Rondom Brolin lopen er een paar die niet veel verder komen dan het oplezen van hun toch al niet sterke teksten en de kills missen venijn. De fast-motion helpt wat dat betreft ook niet echt.

The Car is geen aanslag op de nagels (meer), maar heeft wel een soort kitscherige charme die het eigenlijk vooral geinig maakt. Zo vaak zie je een auto niet boos worden. Dreiging heeft de vierwieler op zich wel, maar de opmaak is aan de ronde kant. Je had het wat scherper, wat grimmiger verwacht.

Desalniettemin zijn de scènes waarin het in de verte opdoemt prima te doen (mooie omgeving ook) en de manier waarop twee politiewagens worden geplet, is lichtelijk gedenkwaardig. Ik kon er in ieder geval wel om lachen. En zo valt er nog wel wat te genieten. Genoeg om het als leuk te bestempelen.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Vandaag weer gezien en de 4,0* blijft staan. Ondanks dat de film gedateerd is blijft het top pulpvermaak. Die toeter blijf ik geweldig vinden! Acteerwerk was helemaal niet zo slecht en ook het camerawerk was af en toe leuk gedaan. Neem nou scenes waar je het zonlicht in de verte ziet afketsen op de auto. Of die scene met die vliegende auto door het huis.

Ik blijf er wel bij dat die fast-motion effecten er niet uit zien. Aan de andere kant geven die wel een hoger pulpgehalte en dat is altijd goed!
Bepaalde scenes zijn soms toch nog een beetje spannend.
Ondanks dat de film 33 jaar oud blijft het een leuke vermakelijke film.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7294 berichten
  • 0 stemmen

kappeuter schreef:

Ik heb de stem verwijderd.

Beste Kappeuter je kunt zijn stem wel verwijderen maar lees eerst zijn eerdere berichten voordat je dat doet want daarin zegt hij dat hij de film vroeger mooi vond en dat hij benieuwd is hoe hij nu op zijn breedbeeld is met stereo geluid.

Dus hij had de film wel gezien..

Ik zelf vond het vroeger een spannende film toen ik hem destijds in de bios zag, maar heb er net nog een keer naar gekeken en moet zeggen dat ik het wel aardig vond maar wet al die super goeie films die er inmiddels zijn is The Car dan toch wel een oude film, maar niettemin een aardige film.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

My bad.


avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Goede film met een fantastische auto. Super bakkie. Ook goede spanning opbouw. Soms een beetje oubollig en het einde is niet echt geloofwaardig. Wel gaaf dat je de duivel nog ff in de vlammen ziet.