• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.755 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.933 stemmen
Avatar
 
banner banner

Independence Day (1996)

Actie / Sciencefiction | 145 minuten / 153 minuten (special edition)
3,30 3.512 stemmen

Genre: Actie / Sciencefiction

Speelduur: 145 minuten / 153 minuten (special edition)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Roland Emmerich

Met onder meer: Will Smith, Bill Pullman en Jeff Goldblum

IMDb beoordeling: 7,0 (641.824)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 oktober 1996

Plot Independence Day

"Don't make plans for August."

Gigantische buitenaardse schepen komen richting de aarde, en hangen boven enkele grote steden. Nadat een poging tot communicatie met de aliens tot niets leidt, komt David Levinson (Jeff Goldblum) er achter dat de aliens in minder dan een dag aan zullen gaan vallen. Nadat de grote steden compleet verwoest zijn door de buitenaardse schepen besluiten de overlevenden terug te vechten met behulp van een buitenaards schip dat enkele decennia geleden op aarde is neergestort.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Capt. Steven Hiller

President Thomas J. Whitmore

David Levinson

Marilyn Whitmore

Julius Levinson

General William Grey

Russell Casse

Constance Spano

Albert Nimzicki

Marty Gilbert

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

onze will shit!


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Ik had laatst een interessant detail gevonden. Door de grote massa van het ruimteschip wat boven de aarde zweeft zou de hele aarde door al die kracht vanzelf uit balans raken. Het was voor de aliens niet eens rendabel om überhaupt zelf met een vernietigingsproces te gaan beginnen, ze hadden gewoon over de aarde kunnen blijven zweven. Ik ben geen natuurkundige, dus hoe het precies in elkaar zat kan ik niet vertellen, maar volgens mij zit het een beetje in elkaar zoals de werking tussen de maan en de getijdewerking.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3033 stemmen

tobiasrooth schreef:

ooh en hoe grappig is het eigenlijks dat zo n virus uit de jaren 90 een gigantisch schip vol met buitenaards leven kan platleggen.. belachelijk als je erover na denkt

Echt he.. Vele alien invasion film faalt op dit soort gebieden. Kijk maar naar Signs en War of the Worlds bijvoorbeeld. Overweldigende technologie en dan toch onderuit gaan als en stel idioten. Blijft grappig.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Het zou in feite best kunnen zolang die aliens er niet resistent tegen zijn, als ze er nooit mee in aanraken zijn gekomen.


avatar van biggy

biggy

  • 33 berichten
  • 43 stemmen

Oef, pareltje!

Meerdere malen gezien en blijft gewoon vet.

5*


avatar van Humphrey

Humphrey

  • 370 berichten
  • 314 stemmen

Gewoon niet te genieten. 1*


avatar van stfuympos

stfuympos

  • 13360 berichten
  • 731 stemmen

Humphrey schreef:

Gewoon niet te genieten. 1*

Vertel!


avatar van Humphrey

Humphrey

  • 370 berichten
  • 314 stemmen

stfuympos schreef:

(quote)
Vertel!

Tsja, een greep uit mijn opinie : verhaal waarvan de afloop al te voorspellen is na de eerste 15 minuten - alweer wordt die Amerikaanse superioriteit ons door de strot geduwd - hoe idioot kun je zijn om na een interstellaire reis, je toch te laten ringeloren door die verdomde aardbewoners ...

Smaakloos.


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

Dat Amerikaanse superioriteitsgebeuren is inderdaad een van de mindere punten van praktisch iedere Roland Emmerich film, dat maakt het ook minder. Maar aan de andere kant moet je jezelf ook bedenken dat praktisch iedere film uit een bepaald land zich ook veelal in dat land afspeelt. Britse films voornamelijk in Engeland, Aziatische films in Aziatische landen, Franse films in Frankrijk, etc. Maar in feite klopt het wel dat een film met zo'n globaal thema inderdaad ook een stuk globaler mag, het is nu meer een overname van de VS. Pluspunt: dan hebben we er in Europa geen last van .


avatar van sonyjh

sonyjh

  • 546 berichten
  • 570 stemmen

eigenlijk vind ik het een slechte film. Maar als tiener was ik wel zeer onder de indruk.

Waardoor ik toch nog bij 3 sterren blijf.

Visueel is het best wel mooi, zitten vermakelijke dingen in, etc. Maar hij is zeer flauw, cliché,...


avatar van movierobert

movierobert

  • 168 berichten
  • 1833 stemmen

Niet mijn favoriete gerne, maar hij blijft leuk. Af en toe kan je nog lachen ook met Will Smith.

Maar het is ook een beetje overdreven Amerikaans gebeuren allemaal.

3,5*


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Het moet meer dan tien jaar geleden zijn dat ik deze voor het laatst heb gezien. Was benieuwd wat er van over zou blijven, en dat was eigenlijk wel wat ik ervan had verwacht. De film is zo overdreven opgeblazen en patriottistisch dat je er alleen maar om kunt lachen, er zitten veel te veel personages, komische sidekicks, liefdesplotjes, clichépersonages, foute grappen, oneliners, speeches, extreme toevalligheden, sentimentaliteiten, aaibare kleine kinderen en dieren en stomme dialogen in de film, maar toch... Je neemt het maar een beetje voor lief.

Hoewel het hier wel heel ernstig is allemaal stelt de film daar toch wat leuke dingen tegenover. Smith was altijd erg leuk in dit soort rollen, en dit was een van zijn betere. Hij maakt echt een beetje de film wat mij betreft. Ook Goldblum en zijn vader in de film vond ik leuke toevoegingen. Een aardig komisch duo. Wel ergerniswekkend vond ik hoe de eerste paar scènes werden geopend. Met een shot van de plakkaat van de eerste maanlanding, een shot van de beroemde foto van de WO II-soldaten die de Amerikaanse vlag neerzetten, een shot van het vrijheidsbeeld, enzovoort.

De scène dat de gevangen alien in Area 51 begint te praten is echt om te gieren. Net als hoe er nog even een kuisheidsthema doorheen is gedrukt rondom het sletterige zusje. Pullman vind ik als Amerikaanse president erg slecht gecast. Niet echt de look, zeker niet de stem. De CGI special-effects kunnen ook nu nog goed mee, maar aan CGI zie je toch altijd wel goed dat het nep is. Vind het eigenlijk nog wel altijd tot de betere CGI behoren die ik in een film heb gezien. Gewoon een zeer vermakelijke film als je het tegelijk ook als lachfilm ziet en meegaat in het lekker onzinnige opgeblazen spektakel, wat natuurlijk ook gewoon hoort bij dit genre. Misschien wel de enige fatsoenlijke film van amerikanofiel Emmerich. Het einde is wel typerend: "We hebben het radiocontact met de twee helden verloren". Letterlijk 2 seconden later: "Oh wacht...". Mijn 3.0 blijft staan.


avatar van xekjiram

xekjiram

  • 178 berichten
  • 92 stemmen

Vanavond weer eens teruggezien op TV. Überfoute film vol cliché's (de joviale neger, de zelfopofferende loser, effe-snel trouwen voor we de strijd aan gaan). Maar ook best wel aardige special effects die zelfs op tv nog redelijk geloofwaardig blijven. En zulke überkitsch dat het bijna vermakelijk wordt (First Lady gaat dood, haar dochtertje mag dit niet meemaken en paps keert na overleden van mams terug naar dochtertje en zegt: "Ja, mama slaapt...").

En dan de techniek die in die film vorm krijgt... Een laptop van formaat aktentas... Screenshots van zo'n computerscherm die anno 2000 waarschijnlijk al heel erg gedateerd waren...

Voeg toe: een flinke snuif jaren-zeventig-rampenfilms.

Ik hoef hem de komend 15 jaar opnieuw niet meer te zien. Maar ik vermoed dat ik in pakweg 2025 (damn, dan zit ik tegen mijn pensioen...!) wel weer een avondje aan de beeldbuis, pardon, flatscreen, gekluisterd zit...!

En daarom geef ik 3 sterren!


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Aftrap van de serie bombastische spektakelstukken die Roland Emmerich de laatste tien jaar over de film kijkende mens heeft uitgestort. Ontleent zijn grootste charme aan de voor die tijd best indrukwekkende speciale effecten, maar de film neemt zichzelf een slag te serieus om tot een echte cult-klassieker te worden.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1632 stemmen

Gisteren gezien, en kon me nog wel iets herinneren van de laatste keer dat ik de film half heb bekeken omdat in slaap viel. En ook nu viel ik weer bijna in slaap. Het nepheid en overdreven gedoe straalt er vanaf. En dan spreek ik maar niet over de acteerprestaties. Snap ook niet waarom de film zo hoog scoort. De film duurt gewoon TE lang, en het had makkelijk in anderhalf uur gekund. Het enige leuke was nog wel Will Smith en Jeff Goldblum

Het verhaal sloeg ook al nergens op, en zeker meer naar het einde toe werd het ongeloofwaardig. Oke, dat was heel de film wel maar had toch op meer gehoopt.

Heb wel hier en daar genoten, maar verder dan een paar glimlachjes op mijn gezicht kwam het niet. Heb nooit op het puntje van mijn stoel gezeten. Al viel het wel mee, maar naar dat hoofd van die president kijken word je ook niet vrolijk zeg. Wat een erge kop heeft die man zeg. Hoe hij ook iedereen aankijkt, zo heel sluw. Wat heb ik me daaraan geergerd. Ken hem trouwens ook van een andere film, daar trok hij precies hetzelfde hoofd.

Heb me hier en daar nog wel vermaakt, maar meer kon ik er echt niet van maken.

1,5*


avatar van Sh0cK

Sh0cK

  • 67 berichten
  • 268 stemmen

Akron777 schreef:

Ik had laatst een interessant detail gevonden. Door de grote massa van het ruimteschip wat boven de aarde zweeft zou de hele aarde door al die kracht vanzelf uit balans raken. Het was voor de aliens niet eens rendabel om überhaupt zelf met een vernietigingsproces te gaan beginnen, ze hadden gewoon over de aarde kunnen blijven zweven. Ik ben geen natuurkundige, dus hoe het precies in elkaar zat kan ik niet vertellen, maar volgens mij zit het een beetje in elkaar zoals de werking tussen de maan en de getijdewerking.

Haha daar haal je gelijk de hele film mee onderuit xD

Als dat in die tijd al bekent was dan hadden ze er wel rekening mee mogen houden vind ik.

Leuk detailtje


avatar van Akron777

Akron777

  • 472 berichten
  • 0 stemmen

En het mooiste is nog dat er over The Day After Tomorrow en 2012 nog meer van die details bestaan .


avatar van erik1677

erik1677

  • 1787 berichten
  • 0 stemmen

Gisteren weer herbekeken, maar het blijft voor mij nog steeds een toppertje.

Al dat patriotische waar men hier boven ergends van rept vind ik allemaal wel geweldig.


avatar van BeZaX

BeZaX

  • 3 berichten
  • 0 stemmen

Akron777 schreef:

Ik had laatst een interessant detail gevonden. Door de grote massa van het ruimteschip wat boven de aarde zweeft zou de hele aarde door al die kracht vanzelf uit balans raken...

Interessant! Ik heb laatst ook nog iets leuks over de film gevonden op Wikipedia. Er is een speciale luchtballon gebruikt in de film om het ruimteschip in de film te creeëren Foto's en filmpje


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

Spannende film over Gigantische buitenaardse schepen. Goede actie, goede Will Smith. Leuk verhaal ook, en er valt niet echt veel over te zeggen dan.

- Watch 'em

- Love 'em

- Rate 'em

4.0


avatar van notoirefilmhater

notoirefilmhater

  • 326 berichten
  • 296 stemmen

Toch wel een beetje de beste 'familiefilm' die er is. Deze film is op sommige punten niet uitmuntend natuurlijk, maar heeft alles wat een familiefilm moet hebben.


avatar van TragieStar.*

TragieStar.*

  • 3473 berichten
  • 1632 stemmen

Ik vind het anders nergens op een familiefilm lijken. Waar baseer je dat op dan?


avatar van notoirefilmhater

notoirefilmhater

  • 326 berichten
  • 296 stemmen

TragieStar.* schreef:

Ik vind het anders nergens op een familiefilm lijken. Waar baseer je dat op dan?

Op de veelvoud van dingen die terugkomen in de film, spanning, actie, liefde, leuke special effects, humor etc. Met familiefilms heb ik het uiteraard niet over onzin als zoetsappige Disney-films enzo.


avatar van darthconner

darthconner

  • 255 berichten
  • 2437 stemmen

notoirefilmhater schreef:

Toch wel een beetje de beste 'familiefilm' die er is. Deze film is op sommige punten niet uitmuntend natuurlijk, maar heeft alles wat een familiefilm moet hebben.

Familiefilm zou ik het toch niet noemen. Of de hele familie houdt van lekkere actie, goede humor en aliens. Het blijft een schitterend filmpje.


avatar van m1chel

m1chel

  • 1948 berichten
  • 499 stemmen

JustMike schreef:

Spannende film over Gigantische buitenaardse schepen. Goede actie, goede Will Smith. Leuk verhaal ook, en er valt niet echt veel over te zeggen dan.

- Watch 'em

- Love 'em

- Rate 'em

4.0

Mijn gedachte


avatar van yeyo

yeyo

  • 6352 berichten
  • 4616 stemmen

Opmerkelijk aan het scenario van blockbusters als Independence Day is dat nauwelijks ruimte is voor plotontwikkeling of opbouw. Na een korte introductie bestaat de film eigenlijk alleen uit een twee uur durende aaneenschakeling van climaxen. Vermakelijk is het echter wel en ook de CGI is naar behoren. Alleen spijtig van de kinderlijke voorstelling van de ruimtewezens en de overdaad van comic relief characters. Het leek zelfs alsof elk personage zo nu en dan eens de komiek moest uithangen.


avatar van tristanrc1

tristanrc1

  • 255 berichten
  • 321 stemmen

Effectieve science fiction film van Roland Emmerich, al is de film soms wat te veel van het goede, en nogal zoetsappig amerikaans, maar soms moet je niet te veel nadenken bij dit soort films,en al helemaal niet als ze van deze regiesseur zijn. Van het magere verhaaltje zoals we die in zoveel films hebben gezien moet deze film het dan ook absoluut niet hebben, maar des te meer van de special effects en het zeker niet slechte acteerwerk van Will Smith, Jeff Goldblum, en Bill Pullman. Als je niet al te kritisch naar deze film kijkt, zul je er volop van genieten, met een fles cola en een grote bak chips!


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

Gaap......dan weet je genoeg


avatar van devilsarea

devilsarea

  • 56 berichten
  • 51 stemmen

Zeer goed onderhoudende film en al meerdere keren gekeken.

Geef hem 4 sterren

Wachten nu op deel 2


avatar van movie-edje

movie-edje

  • 498 berichten
  • 0 stemmen

Begint goed,

Die gigantische ruimte schepen zien er best gaaf uit!

alleen ik had er meer van verwacht wat er uit die vliegende schotels zouden komen.

de aliens kwamen niet echt dreigend over!

deze film is voor mij te Amerikaans!