Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 140 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: F. Gary Gray
Met onder meer: Kevin Spacey, Samuel L. Jackson en David Morse
IMDb beoordeling:
7,3 (166.250)
Gesproken taal: Engels, Italiaans en Frans
Releasedatum: 5 november 1998
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Disney+
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Negotiator
"He frees hostages for a living. Now he's taking hostages to survive."
Na een zoveelste opdracht succesvol te hebben afgerond, wordt de politieonderhandelaar Danny Roman (Samuel L. Jackson) door collega's en pers op handen gedragen. Die avond vertelt zijn partner hem dat hij bewijzen heeft van fraude in het politiedepartement. Wanneer hij later op de afgesproken tijd op hun ontmoetingsplaats aankomt, blijkt Danny's partner te zijn vermoord. De geprezen politieman wordt prompt beschuldigd van de moord. Hij begeeft zich naar Interne Zaken en eist van hun chef, Terence Niebaum (J.T. Walsh), de volledige waarheid. Het gesprek loopt uit de hand en Danny gijzelt Niebaum en de drie andere aanwezigen. Omdat hij als geen ander weet hoe de politie dergelijke situaties aanpakt, vraagt hij de hulp van een buitenstaander: een andere onderhandelaar, Chris Sabian (Kevin Spacey)...
Externe links
Acteurs en actrices
Lt. Danny Roman
Lt. Chris Sabian
Cdr. Adam Beck
Cdr. Grant Frost
Chief Al Travis
Insp. Terence Niebaum
Maggie
Rudy
Karen Roman
Markus
Video's en trailers
Reviews & comments
Jeewee
-
- 106 berichten
- 175 stemmen
een hele mooie actiefilm. niet zo standaard als alle andere FBI-in-actie-films. (move move move!!!) daar hou ik niet zo van, allemaal veel te amerikaans. maar bij deze film was het heel anders. deze film is goed in elkaar gezet, met een heel goed complot en je voelt de spanning de televisie uit komen.
4,5*
Silvio Dante
-
- 2943 berichten
- 2153 stemmen
Ik vond het jammer dat hij de laatste 40 minuten een beetje zijn thrillergehalte verloor en eerder een actiefilm werd. Desalniettemin vond ik dit een zeer goede en vermakelijke film met 2 fantastische acteurs in de hoofdrol.
Heel leuk vond ik het stukje dialoog tussen Samuel L. Jackson en die ene amateuronderhandelaar: heel mooi hoe hij hem daar verbaal in de pan hakte 
Prima film, geen seconde vervelend. Ik twijfel nog tussen 3.5 en 4.0, ik ga toch maar voor de 3.5* denk ik.
Castor Troy
-
- 307 berichten
- 3047 stemmen
Een van mijn favoriete actiefilms, met name door het spannende verhaal, maar t meest door het goede spel van de hoofdpersonen, je voelt echt helemaal mee met Jackson.
J.M.
-
- 63 berichten
- 921 stemmen
Dit is één van mijn favoriete films ooit. Gewoon geniaal dit. Hoe vaak ik deze film ook bekijk hij blijft geweldig.
4,5*
dijkieR
-
- 247 berichten
- 216 stemmen
zeer goede film met een sterk verhaal.
samuell jackson op zun best!!
dus dan weet je genoeg
4.5*
wapper
-
- 131 berichten
- 1349 stemmen
Heb nog redelijk genoten van deze film, S.L. Jackson heerst, Spacey doet het ook nog goed. Alleen nogal een voorspelbaar einde (maar dat weet je natuurlijk al voor je de film gezien hebt) , en de overdreven dramatische muziek was al helemaal ongepast.
Maar zeker en vast een leuke film, 3,5*
.adham
-
- 74 berichten
- 427 stemmen
Aardige film hoewel nog een keer kijke me niet gaat lukken.
maar toch een 3 omdat er wat leuke stukjes tussen zitten
vooral het (you can't say no) deel 
3
Haraldinio
-
- 44 berichten
- 47 stemmen
Prachtige film, veel spanning, goed geacteert, lekker verhaal erin. Helemaal mij ding.
Vandaar 5sterretjs die ik gef
wimaroca
-
- 762 berichten
- 643 stemmen
Een zeer goede film,met een zeer goede Spacey/Jackson,ik vond het wel een beetje langdradig, maar,toch een 3.5
Usual Suspect
-
- 395 berichten
- 0 stemmen
Geweldige film die, mede door het goede script, tot het einde weet te boeien.
Puik acteerwerk van zowel Samuel Jackson en Spacey.
ps: Eigenlijk wilden de makers Sylvester Stallone in de hoofdrol, maar hij weigerde, zodat Samuel Jackson de rol kreeg.
4****
AgonyBe
-
- 78 berichten
- 91 stemmen
Prachtige film die niet verveelt, zelfs niet na meerdere keren bekeken te hebben
leon1970
-
- 80 berichten
- 0 stemmen
Steengoede en indrukwekkende film.
Waardering: ****
DragQueen
-
- 3224 berichten
- 4067 stemmen
Schitterende actie-thriller, met sterke hoofdrollen van jackson en spacey. het verhaal is steengoed, en erg spannend uitgewerkt. en dan te bedenken dat sylvester stallone eerst de hoofdrol aangeboden kreeg. ben toch benieuwd wat het dan was geworden. maar terug over de film, hij bezit een constante spanning, sterke wendingen, en flink wat actie. geen standaard film, zoals we meer zien. bloedstollend vermaak van begin tot eind. 4 sterren.
Creasy_Bear
-
- 125 berichten
- 822 stemmen
Steengoede film, met uitstekende acteurs en een spannend verhaal.
Niks op aan te merken
cales77
-
- 488 berichten
- 2490 stemmen
Lijkt me leuk...alleen erg jammer van dat ellendige hart van nederland!!!
whitemoor
-
- 20 berichten
- 118 stemmen
Lijkt me leuk...alleen erg jammer van dat ellendige hart van nederland!!!
Inderdaad, bij mij geen films meer op sbs6. vertellen ze weer waar er vandaag een kat uit de boom gered is...
glannestino
-
- 99 berichten
- 510 stemmen
na herziening vandaag toch maar verhoogt van 3 naar 3,5 sterren. De film weet de spanning de gehele speelduur vast te houden, ook goede acteurs, maar ik erger me dood aan al dat sentimentele hollywood gedoe, vooral op het einde Dat Jackson nog even dat pistool moet richten op die corrupte agent, en het dan toch maar weer afgeeft enzo... Ook erg onrealistisch einde trouwens. al met al toch maar met een halve ster verhoogt.
Maikeru
-
- 1934 berichten
- 2388 stemmen
Nog net aan te kijken film, die vol zit met clichematige scenes en overigens erg voorspelbaar is. Verder is de film naar mijn mening erg onrealistisch. Het 'verhaal' leek nogal bij elkaar geraapt, en de soort van intriges waren belachelijk. Nog net aan te zien deze film.
Net geen 2*.
Demoniac
-
- 413 berichten
- 1458 stemmen
Eigenlijk wilden de makers Sylvester Stallone in de hoofdrol, maar hij weigerde, zodat Samuel Jackson de rol kreeg.
Ben blij dat Stallone de hoofdrol dan niet gekregen heeft. Ik denk dat het dan een heel andere film zou zijn geworden. Hij kan denk ik niet overtuigend overkomen in deze rol.
Ik vond Samuel L Jackson hier zeer goed acteren. De film was ondanks dat je eigenlijk wel weet dat het goed gaat aflopen zo af en toe behoorlijk spannend. Maar ik heb een klein stukje gemist. wie was nou die informant?
Minority_Check
-
- 877 berichten
- 3301 stemmen
voor mij toch een best spannende film tot het einde
en het is zeker een grote aanrader
ik vind nog steeds raar dat samuel L. jackson een oranje haar heeft
het staat hem echt niet
k blijf bij mijn 4*
nu Demoniac ook over begint wie was nou eigenlijk de informant,
ik dacht dat het gewoon die ene man was (Cole nog wat, die midden in de film kwam en met kevin spacey praatte en daarna met samuel L. jackson) toch ?
Sjaako
-
- 215 berichten
- 436 stemmen
Volgens IMDB is de informant Nathan Roenick, gespeeld (nou ja de foto van) Paul Guilfoyle (jeweetwel Captain Jim Brass uit CSI) hij is "uncredited" maar ik herkende hem toevallig op het fotootje.
Spacey doet alsof "Cole" de informant is, maar Jackson test hem uit en uiteindelijk stelt hij een slinkse vraag over de university waarop hij gezeten heeft. Hier valt Cole door de mand. Deze vraag stelt Jackson doordat hij op de computer op dat moment de foto en naam van de werkelijke informant ziet.
Demoniac
-
- 413 berichten
- 1458 stemmen
Volgens IMDB is de informant Nathan Roenick, gespeeld (nou ja de foto van) Paul Guilfoyle (jeweetwel Captain Jim Brass uit CSI) hij is "uncredited" maar ik herkende hem toevallig op het fotootje.
Spacey doet alsof "Cole" de informant is, maar Jackson test hem uit en uiteindelijk stelt hij een slinkse vraag over de university waarop hij gezeten heeft. Hier valt Cole door de mand. Deze vraag stelt Jackson doordat hij op de computer op dat moment de foto en naam van de werkelijke informant ziet.
Precies, de vraag werd fout beantwoord. Maar met die Nathan werd verder niets gedaan in de film geloof ik? Jackson is er dus uiteindelijk zelf achter gekomen (met hulp van Spacey) hoe de vork in de steel zat.
moviefanatic
-
- 165 berichten
- 156 stemmen
Topfilm. Jackson bewijst weer eens dat hij een geweldig acteur is! Over die informant heb ik het ook zo begrepen als hierboven staat beschreven. Er is echter één klein dingetje wat me niet geheel duidelijk is geworden: was de 'chief' nu betrokken bij dit hele gebeuren of niet/enkel op de hoogte er van?
4.5**
%%%%%%
-
- 2543 berichten
- 1234 stemmen
Overgewaardeert.Vond gewoon voor eenkeer leuk om te zien voor de rest vrij voorspelbaar en het einde was beetje te langdradig.
G.1Rl
-
- 205 berichten
- 536 stemmen
Het was wel een leuke film en er werd goed geacteerd. Verder ook niets meer en ook niets minder.
Voor mij dus 3*
Gerritj
-
- 233 berichten
- 7 stemmen
Wat is dit een fantastische film.
Helemaal niets negatiefs over te schrijven.
In 1 woord: Subliem
5.0
Filmfreaker
-
- 536 berichten
- 328 stemmen
Een van de betere actiefilms die ooit gemaakt is. Goede acteurs en een goed verhaal. De film verveelt ook ech géén één moment. Dat is knap.
4,5 sterren.
chris444
-
- 31 berichten
- 797 stemmen
Mooie film , niet zo een standaard actie film , maar naar mijn mening origineel goed verhaal!
Gerelateerd nieuws

Goed beoordeelde actiethriller 'The Negotiator' vanavond op televisie
Bekijk ook

Man on Fire
Actie / Thriller, 2004
1.303 reacties

The Game
Thriller, 1997
858 reacties

Falling Down
Thriller, 1993
503 reacties

The Hurricane
Biografie / Sport, 1999
213 reacties

Sleepers
Misdaad / Drama, 1996
345 reacties

The Life of David Gale
Drama / Misdaad, 2003
494 reacties
Gerelateerde tags
corruptiechicago, illinoisgijzelaarpension innocencepolitiehostage-takingmoordsamenzweringbullet woundurban settingnegotiator
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








