• 15.800 nieuwsartikelen
  • 178.292 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.542 acteurs
  • 199.089 gebruikers
  • 9.376.855 stemmen
Avatar
 
banner banner

Cube (1997)

Sciencefiction / Horror | 90 minuten
3,37 2.291 stemmen

Genre: Sciencefiction / Horror

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Canada

Geregisseerd door: Vincenzo Natali

Met onder meer: Maurice Dean Wint, Nicole de Boer en Nicky Guadagni

IMDb beoordeling: 7,1 (259.926)

Gesproken taal: Duits en Engels

Releasedatum: 11 juli 1998

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Cube

"Don't look for a reason... Look for a way out."

Zes mensen ontwaken in een doolhof van in elkaar overgaande kubusvormige kamers met dodelijke boobytraps. Niemand van hen weet waarom ze gevangen genomen zijn, maar al snel blijkt dat ze allemaal een bijdrage kunnen leveren aan de ontsnapping.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van woeler82

woeler82

  • 390 berichten
  • 783 stemmen

Best wel leuke film, maar ik mis iets in de film.

is een open einde , vond het antwoord bij deel 3 nog steeds niet.

Is goed voor 1x te kijken, specials zijn best wel leuk,voor de rest niks bijzonder


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

bizar apparte film,redelijk geslaagd.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Cube staat op de nummer 17 in de Top 25 met de beste Horrorfilms van de jaren '90. Vanaf 7 oktober tellen we dagelijks af met een nieuwe titel uit de '90s Horror Top 25 om op Halloweenavond de nr. 1 vrij te geven.

Voor de video: '90s Horror Top 25 - nr. 17 Cube


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

Nicolage Rico schreef:

Setting, originaliteit en mysterie kan ik zeker waarderen. Alleen jammer dat er zo weinig mee gedaan wordt in deze film.

Dit dus.. een kubus met dodelijke boobytraps, die na een kwartier al niet meer plaatsvinden. Begrijp ik dan niet zoveel van.

Verder veel wiskunde, wat me wel kan boeien als er iets interessants mee gedaan wordt. En natuurlijk elk clichépersonage wat je kunt bedenken, en vooral erg slechte acteurs.

Setting en mysterie is inderdaad prima, maar qua uitwerking had het veel beter gekund. 2*


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1052 stemmen

Montorsi schreef:
En natuurlijk elk clichépersonage wat je kunt bedenken

Viel mij ook op . Een politieagent, arts, saaie gast en brains. En ik wist vrijwel meteen dat de verstandelijk gehandicapte man een soort Rain Man zou zijn.
Verder was deze film best wel okay. Ik vond het vrij frustrerend dat je aan het einde nog steeds zonder antwoorden zit, maar ik las ergens de vergelijking met Kafka en die klopt soort van wel .


avatar van Pelagatti

Pelagatti

  • 269 berichten
  • 550 stemmen

Niet geweldig geacteerd, maar origineel in zijn soort. Erg spannend tot het einde!


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Ietwat tegenvallende sciencefiction horrorfilm. De film is interessant door zijn mysterieuze scene's, maar het gebrek aan spanning maken de film te langdradig.


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

Veel gepraat amper spanning. Veel wiskunde-gedoe, maar weinig verhaal. Constant eentonige kubusvormige kamers, dus amper variatie in decor. Slecht acteerwerk, dus amper overtuiging. Veel vragen, geen antwoorden.

Kortom, saaie, langdradige film die totaal niet wist te boeien, op de leuke openingsscène na dan.


avatar van comthil

comthil

  • 26 berichten
  • 87 stemmen

spannende sf - thriller.


avatar van Beertje45

Beertje45

  • 817 berichten
  • 524 stemmen

Deze film was voorbij voor ik het besefte. Dit is het genre waar ik van kan smullen, duistere sfeer en dodelijke valstrikken.

heb er van genoten


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8159 stemmen

Claustrofobie is het woord dat Cube oproept. Een knap concept, dat op een goede manier wordt uitgewerkt.

En concept als deze moet achteraf niet met teveel verklaringen komen, want dan wordt het gevaar van plotgaten alleen maar groter. Cube maakt die fout gelukkig niet en weet van begin tot einde lekker mysterieus te blijven. De sfeer is sterk en voelt behoorlijk claustrofobisch en beklemmend aan. Daarnaast is de spanningsboog behoorlijk sterk. Je hebt constant het idee dat er iets te gebeuren staat, ook al is dat niet altijd het geval.

Een groot minpunt is het ronduit slechte acteerwerk. Nu is het acteerwerk in horrorfilms wel vaker niet al te best, maar hier maken ze er wel helemaal een potje van. Gelukkig zijn de karakters bijna allemaal toch behoorlijk één dimensionaal, waardoor dit gelukkig geen al te grote stoorfactor is. Cube is en blijft echter een leuk werkje, waar met weinig budget en door een creatieve geest iets leuks van gemaakt is.

3,5*


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Eerlijk gezegd dacht ik dat ik deze al gezien wat. Na even snel wat trailers bekeken te hebben, bleek dat dus Cube Zero te zijn. Veel kan ik me daar niet van herinneren, en dat is geen heel goed teken. Cube viel me absoluut mee. Het is wel duidelijk dat alles in dezelfde kamer opgenomen is. Volgende scene er een andere lamp opzetten en klaar. In tegenstelling tot Cube Zero was alles lekker duister en daarmee een stuk claustrofobischer. Het spel dat zich tussen de personen afspeelt, is wellicht het beste wat Cube te bieden heeft. Sommige personen dragen duidelijk iets bij aan de oplossing en anderen werken vooral tegen. Uiteindelijk vond ik dat interessanter dan het zoeken naar de uitweg. Het ‘puzzelgedeelte’ had beter kunnen zijn. De spanning en de sfeer zijn goed. Het is jammer dat het leukste personage als eerste het loodje legt. Van Rennes had ik meer leuks verwacht. Al met al is het een erg originele film. Er had wel iets meer actie in mogen zitten, maar belangrijker is dat er wel meer van dit soort creatieve uitspattingen gemaakt mogen worden.


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Het is mooi om te zien dat een film zich ook kan redden ondanks de belabberde acteurs. Want man, o man, wat een reteslecht acteerwerk heb ik gezien in deze film. Ongelooflijk. Gelukkig doet 't helemaal niets af aan de setting, de sfeer die de kubus oproept en de originaliteit. Met beter acteerwerk had er zo nog een puntje bovenop de eindscore gekomen maar nu blijf ik op een prima 3,5* steken.


avatar van wimnoot

wimnoot

  • 3963 berichten
  • 3923 stemmen

Tof gegeven, alleen jammer dat Natali op het eind doorslaat met het geweld i.p.v. de boobytraps. Uiteindelijk sterven de twee hoofdpersonen door Quentin op dezelfde manier , daar hadden ze wel wat leukers voor kunnen verzinnen. Verder wel de volle 90 minuten vol mee geleefd.


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

RuudC schreef:

Er had wel iets meer actie in mogen zitten ...

Omdat je vindt dat dit bij het concept hoort?


avatar van knolly

knolly

  • 14 berichten
  • 15 stemmen

Zeer spannend en orgineel echt met inspiratie gemaakt.


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Katharina schreef:
(quote)

Viel mij ook op . Een politieagent, arts, saaie gast en brains. En ik wist vrijwel meteen dat de verstandelijk gehandicapte man een soort Rain Man zou zijn.
Verder was deze film best wel okay. Ik vond het vrij frustrerend dat je aan het einde nog steeds zonder antwoorden zit, maar ik las ergens de vergelijking met Kafka en die klopt soort van wel .


Het was dan ook de bedoeling dat de groep mensen die in de Cube geplaatst werden, bestonden uit verschillende type mensen met elk hun eigen karakter, beroep en specialiteit.


avatar van VanRippestein

VanRippestein

  • 1178 berichten
  • 1052 stemmen

Een tof concept, dat beroerd wordt uitgewerkt. Ondanks het originele verhaal bestaat de film alsnog uit een opeenstapeling van cliche's, met name qua karakters. Nu ik er zo over nadenk is dat bijna een kunst.

Ook verloor de film zijn spanningsboog na ongeveer 20 minuten, waarna men met zijn allen aan het puzzelen slaat. De kijker mag hier helaas niet aan meedoen en moet het maar aannemen van een autist. Want zoals algemeen bekend, zijn autisten altijd ergens heel erg goed in.

Jammer jammer jammer, want conceptueel is Cube echt heel sterk.


avatar van Thomas83

Thomas83

  • 4028 berichten
  • 3633 stemmen

Apart filmpje. Erg origineel voor horror, en lekker geheimzinnig ook. Er wordt niet aan opbouw vooraf gedaan en in plaats daarvan worden er klein stukje na klein stukje onthuld. Toch zit je meteen aardig in de film, ondanks de wat karikaturale en wat vervelende personages (die Quentin was echt irritant).

Af en toe ook nog best spannend doordat er zuinig aan wordt gedaan met de (vrij inventieve) kills en je niet weet wie het loodje zal leggen. De gore en special-effects vond ik zo slecht ook niet, net als decors. Er wordt een hoop leuks gedaan met een beperkt budget. De acteurs zijn wel erg matig, maar er is toch een bepaalde spanning voelbaar, en hoewel het plotgewijs niet heel diep gaat allemaal is er meer dan ruimte genoeg voor allerlei theorieën. Niet alles uitleggen kan heerlijk zijn.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

Lekker filmpje hoor,en origineel!!

Zeker voor het jaar 1997.....alle drie de films zijn goed te doen vind ik zelf


avatar van Jimske

Jimske

  • 231 berichten
  • 477 stemmen

Aangename verrassing deze film! Claustrofobisch, spannend en best gore. Acteerprestaties af en toe twijfelachtig, met name de zwarte agent (quentin) vond ik soms irritant worden. Maar afgezien daarvan vind ik dit een zeer leuk filmpje! 3.5*


avatar van Dragonslayer

Dragonslayer

  • 236 berichten
  • 111 stemmen

Erg matig. Het is een beetje het concept van Saw. Maar alles wat Saw heeft heeft Cube gewoon niet. Spanning is er al snel af omdat ze eigenlijk al snel doorhebben hoe het spelletje ongeveer werkt. Alleen die geluidskamer was even een spannend moment. Acteerwerk is slecht en alles is zeer voorspelbaar. Ik zag al een beetje aankomen dat we niet al te veel uitleg konden gaan verwachten aan het eind van de film, maar er werd dus eigenlijk totaal noppes uitgelegd. Het einde veel te open.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2566 stemmen

Maar toch deze film is heeel wat eerder gemaakt dan Saw.....dus destijds zeker een vette film...dit was echt iets nieuws en origineels


avatar van Glacius

Glacius

  • 4297 berichten
  • 3032 stemmen

Het gebrek aan uitleg is juist een sterk punt in deze film, tenzij je gewend bent om alles voorgekauwd te krijgen.


avatar van menacedennis

menacedennis

  • 9 berichten
  • 7 stemmen

Deze film afgelopen week mogen aanschouwen. Moet eerlijk zeggen dat ik er volkomen blanco in ben gegaan. Ik moet zeggen dat de film mij positief verrast heeft. Ondanks het lage budget heeft men er toch een spannende en boeiende film van weten te maken. De drie sterren die ik geef hebben meer te maken met het verhaal en de uitwerking, niet zo zeer met de acteerprestaties. Met name de acteur die de politie-agent speelt vond ik af en toe over-the-top zijn rol spelen. De rest van de acteurs kon mij ook niet zo bekoren.

Maar al met al toch een prettige kijkervaring.


avatar van Perry Meer

Perry Meer

  • 276 berichten
  • 356 stemmen

beetje donker deze film, vond er ook niet veel aan..gekke film


avatar van the crook

the crook

  • 44 berichten
  • 158 stemmen

Al jaren op mijn watchlist en nu pas voor het eerst bekeken. Film met een interessante invalshoek, maar jeminee wat wordt het allemaal slecht uitgewerkt! De boobytraps, die de film voor velen interessant maken, zijn na een stijf kwartiertje alweer helemaal uit beeld en wat overblijft zijn een stuk of wat slecht acterend klootjesvolk.

2,5


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6017 berichten
  • 2447 stemmen

Origineel, inventief en vermakelijk, hoewel die éne set en dat constante geruzie tussen de eendimensionale personages me op een gegeven moment wel gingen tegenstaan. 5* voor de ambitie, 3* voor de uitwerking.


avatar van ambrosini

ambrosini

  • 496 berichten
  • 525 stemmen

goeie film


Was het niet zo dat iedereen in de cube een tot dood veroordeelde gevangene was die door de cube te overleven een 2e kans kon krijgen?