
Cube Zero (2004)
Canada
Sciencefiction / Horror
93 minuten
geregisseerd door Ernie Barbarash
met David Huband, Zachary Bennett en Stephanie Moore
Ook nu zitten er weer mensen vast in de Cube, een kubus bestaande uit vierkante ruimtes met aan elke kant een deur die naar een volgende vierkante ruimte leidt. Sommige kamers zijn echter voorzien van dodelijke boobytraps en het is aan hen om deze te ontwijken. Eric Wynn, een observator, meent één van de gevangenen te herkennen.
TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=hwMQ6ZPtLoc
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Lang uitgekeken naar dit deel dus.
Helaaaas na het bekijken van dit deel zwaar ontgoocheld, dit was niet meer is dan 1 grote karikatuur. Het lijkt wel een scifi B-film uit de jaren 70..
Dit deel was Slecht met de grote S! Maar niet slecht genoeg om het tot een soort cult te verheven.
Nee dit is het deel die heel de Trilogy verpest! Niet kijken als je deel 1 en 2 gezien hebt! Hier had zooooveel meer ingezeten..
Uiteraard niet meer origineel maar na een minder tweede deel gaan we meer terug naar het originele concept. Een beetje spanning, wat gore en redelijke sfeer. Je moet uiteraard van het genre houden.
3*

Ik kom tot de conclusie dat ik toch 2 * ga geven. Jammer, had veel meer in gezeten!
Helaas wel weer een paar overdreven gespeelde rollen. Had echt niet gehoeven.
Vooral kapitein één oog en de stevige observator waren erg kinderachtig neer gezet.
Cube: 3*
Cube 2, Hybercube: 1,5*
Cube Zero: 2,5*
De hele opzet is goed bedacht, want we hebben wel genoeg mensen zien vechten voor hun leven, dus is het leuk om á la Hostel II ook de andere kant van het verhaal te zien. Het mysterie wordt door middel van vreemde dialogen en rare personages uit de doeken gedaan, Het deed me af en toe denken aan een Terry Gilliam film, ook de look; de aparte kleuren van de kubus geven de film een bonte uitstraling, wat prachtig werkte in contrast met het grijze kantoor waar de toezichthouders zaten.
De vallen waren dit keer van ondergeschikt belang, maar er zaten gelukkig wel een paar supergore special effects in de film. De makers gooiden daarnaast alles in de film wat ze maar bedenken konden. Op het laatst werd het me wel iets te dol met al die technische praat en de rare vondsten (de op afstand bedienbare soldaat), en was ik blij dat de film afgelopen was, maar toch heb ik me wel vermaakt.
Het is goed dat ze na deze zijn gestopt, hoewel er ooit wel een remake en/of opvolger volgt. Ze zullen wel iets 'nieuws' verzinnen om er een verhaal over te maken.
(absoluut niet vóór deel een gaan zien!)
Geeft een mooie verklaring voor alles.
Helaas laat het acteerwerk weer wat te veel te wensen over,
met Michael Riley (als Jax) als dieptepunt.
Ik moet terug komen op mn woorden na het zien van de eerste Cube. Ik hoopte verklaringen te vinden voor het hoe en waarom van die cube, dit krijg je idd wel, maar op de koop toe een veel slechtere film dan deel 1, juist omdat je dit nu weet en verder gewoon een herhaling van stappen van het bewegen door die kamers. Niets meer en niets minder. Er had veel meer ingezeten, en een film beeindigen met het begin van deel 1 moet je enkel doen als je dezelfde acteurs hebt natuurlijk, nu leek dit echt nergens naar.
En je moet de personages dan ook dezelfde naam geven. Op het einde staat er op zijn shirt 'wynn' en niet 'kazan' zoals in deel één.
er worden veel vragen beantwoord,dus ik vermoed dat ze deel 1 zijn begonnen,met deel 2 en 3 in hun achterhoofd.
de traps waren niet echt heel byzonder,maar de film in geheel was zeker een voldoende.
het einde was mooi bedacht,,,,(ik dacht namelijk dat de persoon in kwestie die terug keert autistisch was)
niet om de films te vergelijken (lijkt niet op elkaar) maar het einde was in de zelfde trant als the final distination .waarin de laatste film eindigt bij het begin.
mooi gevonden.
Te beginnen met de traps die saai en ongeïnspireerd waren.. die allereerste blijkt dan nog de beste. Of beter gezegd de 'leukste', want de film gaat (on)bewust(?) de komische kant op, maar daar kon ik helemaal niks mee. Er hangt dan ook een heel lelijke sfeer, als er al sfeer is, waar ik helemaal niet van hou.
En van lelijk gesproken komen we bij het visueel gedeelte, waar een klein beetje mee wordt gespeeld, maar dat absoluut niks opbrengt, integendeel zelfs. Het verhaal zelf getuigt ook van geen inspiratie, want wat was dat belabberd seg! dat gecombineerd met de B-acteurs die niks te bieden hebben en waar niemand een beetje naturel acteert, nja..
Snel vergeten..
Ik zit met de vraag of Cube Zero een prequel is op Cube. Dit wordt vaak verklaard. Volgens mij niet want de namen op de truitjes zijn anders, of mis ik iets?
Geen waardige afsluiter, maar in al haar rammeligheid toch vermakelijk.
Het thema van deze drie Cube's is best aardig moet ik zeggen. Plots ergens zijn of ergens in verzeild raken waarvan je het bestaan niet wist en waar geen ontkomen aan is, is kennelijk een verscholen basisangst van mensen. Een interessant gegeven; echt Kafkaësk. Dat deze film dan SF is en daardoor volop hightech neem ik dan op de koop toe. De meeste mensen vinden knopjes en knipperlichtjes nu eenmaal boeiend.
Toch hou ik aan deze films ook een kater over. Ten eerste werd er echt in alle drie de delen hinderlijk slecht geacteerd. Zo erg zelfs dat ik dacht dat de acteurs een voor een zeker Nederlandse voorouders moesten hebben. En daarbij vind ik de dialogen ook erg ongeloofwaardig wanneer je in zoiets verzeild zou raken. Daardoor kun je al nauwelijks meegaan in de film; je ergert je rot. Tja, en dat zijn alle schuivende kubussen, alle ruzies en doden, en alle manieren om een gruwelijke dood te sterven eerder een lachertje dan iets dat als kijker doet sidderen. Kortom, niemand van de karakters kon me boeien, laat staan een gevoel van mededogen of sympathie doen opwekken. Hun dood zal me een grote zorg zijn. En die vereenzelviging heb je echt nodig om je erin te kunnen verplaatsen. De hele kubus kon van mijn part in elkaar zakken. De uitleg waarom dit alles dan plaatshad werd verder uitgewerkt maar is op zich zelf helemaal niet zo'n interessant gegeven. En zelfs dát werd in deel drie nog een aanfluiting. Nee, al met al werd het een sneue 3e rangs vertoning... jammer...
1*