• 15.812 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.100 gebruikers
  • 9.377.538 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Island (2005)

Sciencefiction / Actie | 136 minuten
3,40 3.563 stemmen

Genre: Sciencefiction / Actie

Speelduur: 136 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Michael Bay

Met onder meer: Ewan McGregor, Scarlett Johansson en Steve Buscemi

IMDb beoordeling: 6,8 (340.224)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 11 augustus 2005

Plot The Island

"Your time will come..."

2019. Lincoln Six-Echo (McGregor) rent voor zijn leven, een leven waar hij niets van afweet. De gezaghebbers van de strengbewaakte instelling waar hij voor zijn veiligheid verbleef, hadden gezegd dat hij ooit in een paradijs zou leven, het laatste bewoonbare plekje op aarde. Maar alles wat ze zeiden was een leugen. Samen met Jordan Two-Delta (Johansson), zullen ze in een totaal onbekende buitenwereld op de loop moeten gaan voor hun dodelijke achtervolgers. Naderhand ontrafelen ze een mysterieuze intrige rond een brandend actueel thema. "U bent uitverkoren. Het eiland wacht op u."

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Lincoln Six Echo / Tom Lincoln

Jordan Two Delta / Sarah Jordan

Albert Laurent

Dr. Bernard Merrick

James 'Mac' McCord

Starkweather Two Delta / Jamal Starkweather

Jones Three Echo

Gandu Three Echo

Community Announcer

Lima One Alpha

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van shrink

shrink

  • 2140 berichten
  • 2394 stemmen

Zeer goede film. Orgineel verhaal.


avatar van kissofdeath

kissofdeath

  • 7 berichten
  • 0 stemmen

Leuke film.

Interessant verhaaltje en erg mooie shots. Wel zitten er stukken in die er bij mij moeilijk ingingen, omdat de hoofdpersonen wel heel veel mazzel hebbn.

Acteurs doen het redelijk, Buscemi vond ik zoals altijd vrij goed.

Verder veel spectaculaire actie een mooie special effects.


avatar van JigSaw_Doll

JigSaw_Doll

  • 413 berichten
  • 627 stemmen

Het begon zeer goed en sterk, maar vanaf 2/3 van de film gaat het nogal naar beneden met de clichés en hardcore actie dat ervoor gedaan is en zo weinig tijd maken voor character development. maar wel visueel knap, zeker die shot in het begin.


avatar van erik neuteboom

erik neuteboom

  • 358 berichten
  • 223 stemmen

Even vlotte als gelikte mix van actie en SF die lekker makkelijk wegkijkt en wordt gedragen door de overdonderende visuele aspecten en het interessante basis gegeven. Was deze film in de stijl van Invasion Of The Body Snatchers (Donald Sutherland versie) uitgewerkt dan het het wat spannender en meeslepender kunnen zijn, nu had ik na het kijken van The Island een wat onbevredigend gevoel.


avatar van Wigand

Wigand

  • 173 berichten
  • 0 stemmen

Dit is een zeer sterke film met prachtige beelden, muziek en overtuigend acterwerk van Scarlett Johansson.


avatar van ExXxtreme

ExXxtreme

  • 385 berichten
  • 1 stemmen

moviemafketel schreef:

Het is Science-Fiction, dus het hoeft niet realistisch te zijn.

Tuurlijk wel, het moet geloofwaardig zijn volgens de wereld die ze in de SF-film geschept hebben.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5682 stemmen

Zucht Scarlett Johansson is de enige reden dat ik deze film gezien, mooiste vrouw ter wereld...

En de film viel reuze mee, nog een pluspunt:)


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Naast de schoonheid van Scarlett Johansson heeft deze film gewoon prachtige beelden.


avatar van JANSSEN90

JANSSEN90

  • 23 berichten
  • 16 stemmen

Ha, al een paar keer gezien, vanavond weer, GE-WEL-DIG !!!


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Ondanks de vele uiterst irritante reclameblokken tussendoor ga ik er ook weer voor zitten vanavond.


avatar van Roderix

Roderix

  • 27 berichten
  • 20 stemmen

En ook ik heb deze film al meerdere keren gezien, echt geweldig.

Toch vanavond maar weer kijken, al kan ik mij herinneren dat deze nog niet zo lang geleden weer was vertoond.

Eigenlijk jammer dat al die verschillende zenders ze stuk voor stuk steeds willen herhalen.


avatar van Knisper

Knisper

  • 13038 berichten
  • 1278 stemmen

Off-topic verwijderd.


avatar van Jesse xD

Jesse xD

  • 53 berichten
  • 48 stemmen

Blijft toch een hele toffe film dit. Voor mij blijft het einde, met de track 'My name is Lincoln' nog steeds een kippenvel moment. Vanavond weer kijken.


avatar van Arabyus

Arabyus

  • 260 berichten
  • 542 stemmen

Deze komt ook vaak op tv zeg.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Arabyus schreef:

Deze komt ook vaak op tv zeg.

Helaas wel altijd op een commerciële zender.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

Kraay schreef:

maar prachtige romance die ik ook nooit bij Bay had gezocht maakte het helemaal af.

Haha nog nooit Armageddon gezien? Kleffer kan het haast niet


avatar van Carni

Carni

  • 8 berichten
  • 8 stemmen

Heb deze film net voor het eerst gezien. Mooie film met een boeiend verhaal, mooi gefilmd en vermakelijke actiescenes. Zeker een aanrader, als je van sience fiction houdt... 3,5*


avatar van Douwe2

Douwe2

  • 2 berichten
  • 58 stemmen

Scarlett Johansson

Verder vind ik de film vrij standaard, maar door Scarlett wordt het een 7.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Echt niet alleen Scarlett Johansson die inderdaad heel erg lekker is in deze film. De prachtige beelden, de heerlijke muziek, de bijzonder spectaculaire actie scènes. Dit is een heerlijke film.


avatar van Rory Breaker

Rory Breaker

  • 203 berichten
  • 666 stemmen

Puur hollywood popcorn-vermaak.

De film begint aardig. Met name de decors zijn erg mooi. Na ongeveer 3 kwartier begint de ellende. De clichés stapelen zich op, met als dieptepuntde overgang van slecht naar goed persoon bij Mr Laurent. De acteerprestaties vond ik nou ook niet bepaald van hoog niveau. Het is dat ik een zwak heb voor Johansson, maar dit was duidelijk niet haar beste rol.
Camerawerk is vaak ook niet al te best. Der gebeurt veel te veel, waardoor het erg rommelig oogt. Daarbij moet ik vermelden dat de actie wel prima in orde was. Dat redt overigens ook de film van een ondergang...

Heel erg jammer, het concept is erg goed, maar er word niets mee gedaan. Ik had iets heel anders verwacht van deze film. Ik hoopte dater een echt eiland zou zijn en de film daarop zou doorborduren. Helaas moet het weer uitmonden in zo'n halve aanklacht tegen de maatschappij. Errug jammer, want er zat veel meer in.

De actie, decors, special effects en het uiterlijk van Johansson, redden deze film van een totale flop

2*


avatar van Siroy

Siroy

  • 12 berichten
  • 83 stemmen

Totale flop? Ik weet niet wat voor film jij hebt gezien hoor... Ik vond het een heerlijke film, alles erop en eraan.

4*


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Leuk om de reus uit The Green Mile in deze film voorbij te zien komen.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

speranza schreef:

Leuk om de reus uit The Green Mile in deze film voorbij te zien komen.

Die zit ook in Armageddon, ben toch wel benieuwd wat je van die film vind.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Armageddon heb ik nog niet gezien.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15565 berichten
  • 3125 stemmen

Een Michael Bay topper die je niet meteen van Bay zou verwachten.

Als we dit als actiefilm bekijken is dit niet meteen Bays beste film. De actiespecialist als hij is heeft ons al beter laten zien. De scene op de snelweg is een herhaling van de scene uit Bad Boys II. Enkel de momenten op de motor en aan dat uithangbord waren echt de moeite waard. Als we dit bekijken als science-fictionfilm met een goed verteld verhaal, hebben we dit nog niet eerder van Bay gezien, zeker niet het goed vertelde verhaal. Volgens mij de eerste film waar de, door mij gewaardeerde, regisseur echt de tijd neemt om een verhaal te vertellen. En dat pakt toch best goed uit. Filmisch ook allemaal wat rustiger geschoten, en dat is ook een verademing. De manier waarop Bay normaalgesproken zijn actiescenes serveert had hier ook helemaal niet bij gepast.

Af en toe wel een wat rare camera positionering, had dat toch liever anders gezien, en ook de belichting is soms zo dat je bijna niets van een scene meekrijgt. De cast is, met uitzondering van Bean en Buscemi, niet echt goed bezig en lijkt zich ook niet thuis te voelen in de film. Jammer want dit komt erg duidelijk over naar de kijker. Verder heeft Hounsou ook geen enkele toevoeging, wat deed hij nu in de film? Helemaal niets.

Een beetje een rare film in het oeuvre van Bay. Niet heel slecht, maar ook zeker niet goed. Wel erg vermakelijk en een interessant verhaal.


avatar van Rory Breaker

Rory Breaker

  • 203 berichten
  • 666 stemmen

Siroy schreef:
Totale flop? Ik weet niet wat voor film jij hebt gezien hoor... Ik vond het een heerlijke film, alles erop en eraan.

4*


Ja, je hebt me goed gehoord...

De acteerprestaties zijn ondermaats en de film zelf is ontzettend maar dan ook ontzettend cliché. Ontken dit niet. Ik vond het gewoon geen sterke film. Concept is leuk en ik had gehoopt dat het echt overthe island zou gaan. Helaas moet het weer zo'n standaard actiefilmpje worden, met erg ongeloofwaardige ontsnappingen.


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

DVD-T slaat de spijker op zijn kop. Ik vind dit ook een heel erg sterke van Bay. Denk zijn sterkste. Beter dan die Transformers crap.


avatar van ExXxtreme

ExXxtreme

  • 385 berichten
  • 1 stemmen

Rory Breaker schreef:
Concept is leuk en ik had gehoopt dat het echt overthe island zou gaan.

Moest het over een eiland gaan.. dan was heel het concept weg.. want het concept is nu juist dat er helemaal geen eiland is.


avatar van Rory Breaker

Rory Breaker

  • 203 berichten
  • 666 stemmen

ExXxtreme schreef:
(quote)

Moest het over een eiland gaan.. dan was heel het concept weg.. want het concept is nu juist dat er helemaal geen eiland is.


Je leest niet goed... Ik zeg dat ik dat liever had gezien. Nu is het maar een standaard actiefilmpje, met erg veel clichéachtervolgingen...


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Rory Breaker schreef:

(quote)

Je leest niet goed... Ik zeg dat ik dat liever had gezien. Nu is het maar een standaard actiefilmpje, met erg veel clichéachtervolgingen...

Zo standaard is deze film toch niet ?

Ik heb zelden een film gezien met een concept als The Island. Buiten dat, is de film zowel camera technies noch visueel interessant om er een avond prima te vullen.