• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.079 gebruikers
  • 9.376.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

Guernsey (2005)

Drama | 87 minuten
2,92 235 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Nederland / België

Geregisseerd door: Nanouk Leopold

Met onder meer: Maria Kraakman, Fedja van Huêt en Johanna ter Steege

IMDb beoordeling: 6,1 (712)

Gesproken taal: Engels en Nederlands

Releasedatum: 25 augustus 2005

  • On Demand:

  • NLZIET Bekijk via NLZIET
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Guernsey

Guernsey gaat over een vrouw (Maria Kraakman) wier leven in balans lijkt, tot het moment dat ze getuige is van de zelfmoord van een vrouwelijke collega. Hierdoor wordt ze uit haar eigen, beschermde, leven geslingerd en realiseert ze zich dat je een onbekende kan zijn tussen je naasten.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

GUERNSEY geselecteerd voor International Film Festival Cannes

De Nederlandse film GUERNSEY van regisseuse Nanouk Leopold is geselecteerd voor het prestigieuze film festival van Cannes. De film is opgenomen in het programma ‘Quinzaine des Réalisateurs’.

“Eigenlijk kan het niet beter. De film kan deze extra aandacht goed gebruiken. Ik wist helemaal niet hoe de film zou gaan vallen. Tijdens het maken heb je eigenlijk geen tijd om daar over na te denken. En dat is maar beter ook. Ik vind het echt een enorme eer om geselecteerd te zijn” aldus regisseuse Nanouk Leopold. Haar debuutfilm ‘ÎLES FLOTTANTES’ (2000) werd eerder voor verschillende toonaangevende internationale festivals geselecteerd en won diverse prijzen.

GUERNSEY vertelt het verhaal van een vrouw die na de zelfmoord van een ogenschijnlijk gelukkige collega met andere ogen naar haar eigen leven kijkt. De hoofdrollen worden gespeeld door MARIA KRAAKMAN (Îles Flottantes, 06/05), FEDJA VAN HUET (Karakter, De grot) en JOHANNA TER STEEGE (Spoorloos, Mariken) en HANS CROISET (Gebroken rood, Oud geld).

De film is een geproduceerd door Stienette Bosklopper van Circe Films. Co-producent is CosmoKino in Brussel. De film is tot stand gekomen met financiële bijdragen van het Nederlands Fonds voor de Film, CoBO, Stifo, Vlaams Audiovisueel Fonds en VPRO.

Stienette Bosklopper: “Hoewel we wisten dat het een race tegen de klok zou worden, wilden we proberen de film voor Cannes klaar te hebben. Het betekende dat de selectiecommissie van de Quinzaine naar een werkkopie heeft moeten kijken. Ze hebben binnen 1 dag teruggebeld dat ze de film wilden hebben. Ze vonden hem prachtig en een van de sterkste Europese inzendingen van dit jaar.”

GUERNSEY zal in het najaar in de Nederlandse filmtheaters worden uitgebracht door 1 more film.

Wallie pollé: “1 more film is daar trots op en erg blij met de film!”

bron: persbericht 1 more film


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Is het niet alweer een tijdje geleden dat er een Nederlandse film voor Cannes werd geselecteerd? Of ben ik in de war met iets anders?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Rana's Wedding van Hany Abu-Assad draaide in

2002 in de Semaine de la Critique van Cannes.

Jacky van Fow Pyng Hu werd in 2001 in het programma-onderdeel Un certain regard vertoond.

De laatste film die in het hoofdprogramma van Cannes draaide (en dus in competitie), was in 1975 Mariken van Nieumeghen van Jos Stelling.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Het hoofdprogramma, dat was het ja. Ik meen me zoiets herinnerd te hebben tijdens het R.A.M. Cannes journaal van vorig jaar.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Mooie poster.


avatar van predator

predator

  • 1667 berichten
  • 1951 stemmen

Heel mooi........


avatar van phone home

phone home

  • 180 berichten
  • 444 stemmen

Ja. Vooral erg mooi. Uitstekend camerawek van Richard van Oosterhout.

Toen ik net uit de film liep vond ik hem te sober om lang te boeien. maar misschien is dat ook wel net de reden waarom hij als film beklijft.

Stijlvast en eigenzinnig.


avatar van phone home

phone home

  • 180 berichten
  • 444 stemmen

Of bedoelde je met heel mooi de poster. Die is inderdaad ook heel mooi.


Anna heeft een lieve man en een leuk zoontje. Verder heeft ze een interessante baan in het ontwikkelingswerk. Mooi huis ook. Alles op orde, zo lijkt het. Totdat ze een schokkende ervaring heeft die haar leven op z’n kop zet. Alle zekerheden vallen plots weg voor Anna en ze overpeinst en observeert haar eigen, alledaagse leven.

Guernsey is na îles flottantes uit 2001 de tweede film van Nanouk Leopold. Haar debuut heb ik nog nooit gezien, maar destijds is het wel goed ontvangen. Ook haar nieuwste film wordt door de recensenten aangeraden. En terecht. Want het is een bijzondere film, zowel door de manier waarop het gemaakt is als door het onderwerp. En niet te vergeten door de vanzelfsprekende manier waarop er in wordt geacteerd.

Anna twijfelt aan alles in haar bestaan. Ze gaat haar eigen leven en dat van haar partner van dichtbij bekijken en als bioscoopbezoeker kijken we mee. In de film wordt nergens achtergrondmuziem gebruikt dus alle nadruk ligt op de geluiden van de gefilmde personen zelf. Daardoor valt meteen op dat er in de eerste minuten van de film in het geheel niet gesproken wordt. De eerste dialoog die je hoort is er een van een grote alledaagsheid, namelijk tussen Anna en haar partner Sebastiaan in een winkel.

De film geeft een beklemmend beeld van het leven van Anna. Ze is een stille vrouw die weinig emoties toont. Mede daardoor blijft veel in haar leven onuitsproken (bijvoorbeeld ook in de relatie met haar zus en met haar vader). Verder leeft ze in een grote regelmaat. Leopold toont dat door veel herhaling te laten zien. Op haar reizen voor haar werk komt Anna steeds aan met hetzelfde koffertje, op dezelfde manier ingepakt, op dezelfde manier weer uitgepakt. Op Schiphol steeds weer hetzelfde ritueel van tas in de auto laden, de ene trui uit, de andere trui aan, jas aan. Dan de rit naar de nieuwbouwwijk. Die scènes komen meermalen voor.

Doordat Anna alles zo overdreven observeert, krijgt elke handeling een zware lading. Want in die observaties ziet Anna eigenlijk alleen heel gewone dingen. Haar man die hun zoontje van school haalt, samen spelen in de speeltuin, haar man die uit zijn werk komt. Het is zo gewoon, maar door de uitvergroting wordt het bijna dreigend. In al haar observaties krijgt ze op den duur een reden om aan haar leven met Sebastiaan te twijfelen. Ook met haar zus heeft ze nog wat zaken te vereffenen.

Leopold brengt op een heel eigen en indrukwekkende manier deze strijd in beeld. Ik vind het niet meteen een klassieker, zo lyrisch ben ik ook weer niet. Het blijft allemaal nogal op een afstand van de kijker (zo ervaarde ik dat tenminste). Maar ze heeft een heel gedurfde stijl gekozen en dat maakt de film interessant. Hoewel ik me niet emotioneel betrokken voelde bij het verhaal, sleepte de film me wel mee. Als kijker zit je te wachten tot aan al die beklemming eindelijk een einde komt.


avatar van E V

E V

  • 1105 berichten
  • 3048 stemmen

Sterk acteren.

Het is mooi zoals Nanouk Leopold de dingen en gevoelens laat zien in plaats van gaat uitleggen.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Alhoewel niet cinematografisch mijn favoriete vorm van verhalen vertellen, was ik onder de indruk van de film. Even doorbijten, maar de film beklijft. Ik snap heel goed dat de film in de Quinzaine zat. Ik twijfel tussen 3,5 en 4 sterren.


avatar van Da Jando

Da Jando

  • 1383 berichten
  • 1063 stemmen

Fijne meeslepende film. Moest er wel even inkomen aan het begin. Lange stiltes, weinig dialoog, steeds weer dezelfde handelingen. Je vraagt je af waar het in godsnaam heengaat. Maar hij wist me wel te pakken. Vond de traagheid ook wel rustgevend, niet saai in ieder geval. Die eigenzinnigheid van Anna, de vreemde relaties met de andere personages en de juiste dosis humor maakte het boeiend. Heel erg naturel geacteerd en een aantal hele mooie scenes (op de boot bijv.) Moeilijk te beoordelen, maar ik ga voor de 4*


avatar van zombie

zombie

  • 987 berichten
  • 6099 stemmen

Ik vond het vooral leuk om eens een keer de lelijke en saaie kant van Nederland in beeld te zien, door middel van suffe nieuwbouw huizen met aanbouw garages en troosteloze snelwegen waar maar geen eind aan lijkt te komen. Daarbij geen moment verveeld tijdens deze film, door erg goed acteerwerk van Fedja van Huêt (die er nu een fan bij heeft). 4 sterren!


avatar van 93.9

93.9

  • 3124 berichten
  • 4209 stemmen

Soms deed deze film me denken aan 'Ademloos' een film met Monique vd Ven uit begin jaren 80.

Die lange observaties zonder dialogen (beetje documentaire style), het in beeld brengen van een saai vinexwijk enz.

Ik vond 'm een beetje tegenvallen.

Ik kon nauwelijks mee leven met de personages.

Nee, dan was Îles Flottantes toch een stuk boeiender.


avatar van Quido

Quido

  • 14649 berichten
  • 6106 stemmen

Guernsey beste Nederlandse film van 2005.

DE NEDERLANDSE FILMPERS HEEFT GUERNSEY VAN NANOUK LEOPOLD GEKOZEN ALS BESTE NEDERLANDSE FILM VAN 2005.

Dat is woensdag jl. bekendgemaakt door de Kring van Nederlandse Filmjournalisten. GUERNSEY werd dit jaar geselecteerd voor de Quinzaine des Réalisateurs op het Filmfestival van Cannes. De tweede plaats was voor de familiefilm Het Paard van Sinterklaas van Mischa Kamp, de derde voor het terrorismedrama PARADISE NOW van Hany Abu-Assad. GUERNSEY werd door meer dan de helft van de filmjournalisten genoemd als beste Nederlandse film van het jaar.

GUERNSEY vertelt het verhaal over een vrouw wier leven ontspoort nadat ze getuige is geweest van een zelfmoord. De DVD zal op 28 maart 2006 door Total Film Home Entertainment worden uitgebracht. PARADISE NOW, een film over twee Palestijnse zelfmoordterroristen, verschijnt 11 april 2006 op DVD.

Bron: Total Film Home Entertainment


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5887 stemmen

Mooie intrigerende film. Prachtige cameravoering. Graag meer van dit soort films. Terechte Kalf voor Leopold.

4*


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Prachtige film!

Ik ben blij dat Nederland een filmer als Nanouk Leopold heeft. Zij is net als Simone van Dusseldorp een dame met een duidelijke visie op film en iemand die stijlvast is.

In Nederlandse films wordt vaak eerder te veel dan te weinig gezegd. Ondanks dat ze weinig zegt, dring je diep in de ziel van Anne (Maria Kraakman) binnen.

Daarnaast valt het overtuigende spel van Johanna ter Steege op. Een bijrol, maar een belangrijke bijrol.

De film kent enkele erg mooie shots. De scène op de hevig op en neer schommelende boot is wel de mooiste vind ik.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Hmm, drie lage stemmen op rij. Betekent dat dat ik mijn exemplaar maar beter aan iemand anders kan geven?


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5982 stemmen

Ja aan mij.

Serieus, dit is natuurlijk een ernstige filmhuisfilm die niet iedereen zal aanspreken. Ik had de lage stem van Stinissen wel verwacht bijvoorbeeld.


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Hmm, ik denk dat deze film mij wel aan zal spreken hoor. Arthouse en lange takes, daar hou ik wel van, dus ik ben benieuwd.

Ik hoop natuurlijk dat Johanna Ter Steege nog net zo ongedwongen en ontwapenend speelt als ze ooit in "Spoorloos" deed. Wishful thinking natuurlijk

Ik ga hem snel een keer kijken.


avatar van predator

predator

  • 1667 berichten
  • 1951 stemmen

Ik vond zelf Ter Steege er fors boven uitsteken qua acteerprestatie. Mooiste zin: wil je Juan de tuinman ook even hebben???

Mooie film, mooie shots maar ik heb bij de film wel twee bezwaren:

1. Film is zo af en toe wel heel, heel erg traag.

2. Irriteerde me mateloos aan de hoofdpersoon. Kwam geen boe of ba uit. Zou ik knettergek van worden als ik zoiets in m'n omgeving had.

Al met al een magere 3*


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Mooie film. Mooi geschoten en vormgegeven. Goed camerawerk van Richard Van Oosterhout!

Af en toe lekker beklemmend. Ik had af en toe wel zoiets van; "Kom op, Anna. Zeg het nou. Zeg dan iets!"

Ik vond de film wel enigszins abrupt eindigen, maargoed, dat heeft ook wel wat. De film duurt trouwens aanzienlijk korter dan de 100 minuten die hierboven genoemd wordt.

Helaas: ik herkende in Johanna Ter Steege bijna niks meer van het frivole en ontwapenende dat zij had in "Spoorloos". Maar ach, we worden allemaal ouder


avatar van Koekebakker

Koekebakker

  • 2540 berichten
  • 3981 stemmen

narva77 schreef:

Helaas: ik herkende in Johanna Ter Steege bijna niks meer van het frivole en ontwapenende dat zij had in "Spoorloos".

Maar dat had in deze film dan ook misstaan, nietwaar?


avatar van narva77

narva77 (crew films)

  • 12728 berichten
  • 6540 stemmen

Mwa, misschien wel ja. Waarschijnlijk heb je wel gelijk inderdaad.


avatar van avalanche

avalanche

  • 122 berichten
  • 108 stemmen

Ondanks dat er weinig in gesproken wordt en de film een traag tempo heeft kon het me heel erg boeien.

Een 4*

PS: van wie is dat nummer tijdens de aftiteling, past wel heel erg goed bij de film


avatar van Evil Empire

Evil Empire

  • 144 berichten
  • 272 stemmen

Zeker niet slecht, maar internationaal blijf je toch in de middenmoot steken. 2 1/2 ster voor dit aardige probeersel van N. Leopold.


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10035 stemmen

Waarom zou je dit op internationaal niveau minder noemen in hemelsnaam?


avatar van marion22

marion22

  • 58 berichten
  • 97 stemmen

Deze film kon mij absoluut niet boeien. Traag en slapjes. 1.5*


avatar van FisherKing

FisherKing

  • 18696 berichten
  • 0 stemmen

Zware tegenvaller eigenlijk. En dit wint dan Het Kalf. ?

Het staat er allemaal wel aardig op, maar man o man, mag er ook wat GEZEGD worden, aub. Maria Kraakman vind ik een grote miscast, ze maakt op mij helemaal geen indruk, en dan valt er van zo'n zwijgende, springende film ook weinig te genieten helaas. Ik vind dat Fedja erg flets speelt, maar de meeste indruk maakt toch Johanna ter Steege, die heeft eindelijk iets expressiefs op haar gezicht, waarmee ze de rest van de cast natuurlijk in de hoek zet.

Het laatste uur was gewoon uitzitten. Het totaal ontbreken van enige muziekscore helpt dit ook niet. 2 hele kleine sterretjes.

Oh ja, een poster van een shot dat niet in de film zit, zou verboden moeten worden !!!!!!!!! Zeker in dit geval


avatar van Dustyfan

Dustyfan

  • 5607 berichten
  • 0 stemmen

Wat je noemt een uitzitter... En dat wint dan NFF! Een regelrechte devaluatie van het Gouden Kalf, anders kan ik het niet zien.

Welgeteld één echt goede scene (Anna vindt het lijk.), naast enkele kan-ermee-door scenes (die waarin Anna's zus Bobby deelneemt) daarnaast regeren leegte, lamlendigheid en lulligheid.

Hardnekkig zwijgen kan erg goed werken, maar dan wel graag met een actrice die daarvoor geschikt is, iemand met een expressief gezicht dat geen woorden nodig heeft. Maria Kraakman faalt hier volledig.

En als er dan eens wat woorden vuil worden gemaakt, dan raken ze kant nog wal en lijken ze volledig aan de tegenspeler/-speelster voorbij te gaan. Alsof iedereen tegen een betonnen muur praat. En steeds maar hopen dat dit aan het eind van de film nog goed komt, maar het komt niet goed.

1,5* voor deze slappe hap.