Genre: Avontuur / Actie
Speelduur: 187 minuten / 201 minuten (extended edition)
Oorsprong:
Nieuw-Zeeland / Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Peter Jackson
Met onder meer: Naomi Watts, Jack Black en Adrien Brody
IMDb beoordeling:
7,2 (469.733)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 december 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot King Kong
"The eighth wonder of the world."
De jaren 30. Een groep filmmakers reist af naar een legendarisch eiland om een film op te nemen. Eenmaal aangekomen blijken alle geheimzinnige verhalen over het eiland op waarheid berust: het eiland wordt bevolkt door mysterieuze inboorlingen en vele gigantische beesten. Hoofdrolspeelster Ann Darrow wordt de gevangene van één van deze beesten: de acht meter grote gorilla Kong. De filmcrew trekt er vervolgens op uit om haar te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 469733)
- Trailer (YouTube)
- King Kong (BoekMeter)
- King Kong (MusicMeter)
- Game (GamesMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Ann Darrow
Carl Denham
Jack Driscoll
Captain Englehorn
Preston
Jimmy
Kong / Lumpy
Bruce Baxter
Hayes
Choy
Reviews & comments
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Zowel op de Belgische als op de Nederlandse televisie vanavond omstreeks hetzelfde uur, het lijkt wel vandaag een Benelux-film.
Ravenstein
-
- 1524 berichten
- 518 stemmen
Ongelofelijk hoe snel films tegenwoordig reeds op TV te zien zijn...
Net als Clueless Dork zou ik hier ook liever een "shortened" dan een "extended" versie van zien...
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
Kong: King of Skull Island (2009)
ben wel benieuwd
ik vond het einde te snel afgeraffeld jammer
niet te veel bij voorstellen, check de website maar is en je weet het
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
Ongelofelijk hoe snel films tegenwoordig reeds op TV te zien zijn...
Net als Clueless Dork zou ik hier ook liever een "shortened" dan een "extended" versie van zien...
de film is 3 jaar oud, ik heb ze eerder op tv zien verschijnen
darkjaap
-
- 926 berichten
- 535 stemmen
zie de film een beetje verliefd die werd ook na 1,5 aar op tv uitgezonden net als vet hard die ook in het begin van 2007 voor het eerst op tv werd uitgezonden 
rocketeer
-
- 22 berichten
- 59 stemmen
geweldige film, maar misschien handen ze er beter 2 delen van kunnen maken. 1 op het eiland en 1 in de stad zegmaar. Is nu namelijk erg lang en langradig. Mar vind hem als nog geweldig!
...!!john!!...
-
- 544 berichten
- 0 stemmen
vanavond nog maar een keertje herkijken
Manu
-
- 76 berichten
- 326 stemmen
deze gezien in de bios destijds;
een reactie van iemand na afloop:
'leuke film hoor, maar een beetje onrealistisch'
..................uberlol!
loer
-
- 115 berichten
- 2251 stemmen
Kong die per bood terug vervoert wordt... 
Per bood???
Dianaa`
-
- 220 berichten
- 191 stemmen
Erg mooie film. Peter Jackson heeft het weer eens goed gedaan (net als Lord of the Rings). Hij is een goeie regisseur en deze film heeft hij goed neergezet.
Het verhaal kent iedereen wel, dus het ging om hoe de film neergezet is. De effecten in deze film en de locaties zijn erg mooi.
4,0*
Rizana
-
- 8 berichten
- 9 stemmen
Superfilm! Prachtige effecten en mooi verhaal! Ondanks het onrealisme, waren de emoties levensecht! Voor mij een echte aanrader! Vanavond maar weer kijken! 
glamour_girl120
-
- 34 berichten
- 21 stemmen
Zowel op de Belgische als op de Nederlandse televisie vanavond omstreeks hetzelfde uur, het lijkt wel vandaag een Benelux-film.
Eny
-
- 213 berichten
- 554 stemmen
Ik ga deze NU kijken!
Doen! Ik heb hem laatst bekeken op dvd. Voorspelbaar natuurlijk, dat wel, maar prachtige beelden en levensecht. Wel heel erg overdreven vaak dat iemand bijna doodgaat en dat dan net niet gebeurd omdat hij/zij net een milimeter te ver van het gevaar staat en de film duurt ook behoorlijk lang, maar goed... het gaat vooral om de mooie beelden, sfeer en emoties. Heb bijna een traantje moeten laten 
Topfilm! 4 sterren
serpico
-
- 2900 berichten
- 491 stemmen
Toen ik hem in Duitsland in een winkel zag liggen uiteindelijk toch niet gekocht, wel moeten doen dus?

Maar ff serious; als je de film een groot en mooi vermakelijk spektakel vond en fan bent van Peter Jackson, dan is de extended cut een heerlijke verlenging van dit avontuur, met méér dino's en fijne kleine scènes, zonder dat het er onevenwichtig van wordt. Naar mijn mening een mooiere versie dan de oorspronkelijke versie, ook al zal hij verder geen nieuwe fans optrommelen. Maar desondanks een aanrader met een uitroepteken!
En met daarnaast ook nog een hoop heerlijke extra's.
FullMoon
-
- 308 berichten
- 2462 stemmen
Nog een keer naar de film gekeken... Dit is in feite ook een romantische film. Liefde tussen een gorilla en een meisje.
"It was the beauty that killed the beast"
egelhunter
-
- 503 berichten
- 701 stemmen
destijds in de bios gezien. Echt een spektakel. Zonet op rtl de film nog eens gezien. Blijft een van de mooiste films sinds jaren vind ik. 5*
White Trash
-
- 332 berichten
- 239 stemmen
Vond de film boven verwachting goed. Verhaal begon lekker avontuurlijk met de reis naar een eiland waar niemand vanaf wist. Viel ook gelijk op dat Jack Black wel lekker in zn rol zat, speelde sterk vond ik. Een maal op het eiland vielen die inboorlingen wat tegen opzich maar niet heel storend. Toen kwam natuurlijk de grote ster King Kong zijn interde maken. Weet niet waarom maar mocht hem wel..grote aap die vecht voor een blonde vrouw het slaat nergens op maar toch sprak het me wel aan. De achtervolgings scene met dinosaurussen was niet heel sterk dat is al eerdre gezegd. Het gevecht tussen de King Kong en die drie tyranosaurssen weer erg goed. Vooral hoe hij die bek open trok haha. Scene mt al die insekten was behorlijk ranzig...zie je de horror achtergrond van de regisseur goed in terug.
Ik zat me wel af te vragen hoe ze die aap naar het vaste land hadden gekregen op een gegeven moment. Ook die ijsscene was wat kinderachtig.
Eind scene op die toren was meesterlijk..werd ook goed ingespeeld op je gevoelens kreeg bijna medelijden met die aap.
Topfilm!!
Goto
-
- 1736 berichten
- 0 stemmen
Een verassing is het niet maar ik vond de film bar en barslecht.
Jackson gaat lekker verder met z'n zoutloze, yawn cinema. Na eerst al 10 uur lang een suffe ringetjes films maken komt hij nu met een remake van king kong, tja. Visueel is het opvallend verzorgd maar nergens mooi, het wordt geprobeerd maar net als in Lotr slaagt Jackson er niet in om enige visuele aantrekkelijkheid te creeeren. Alles ziet er erg saai uit, kan het niet goed onder woorden brengen maar visueel is het slaapverwekend.
De soundtrack is nog erger, veel knullig, zogenaamd lollige nummertjes die ervoor doen zorgen dat het geheel sfeerloos vast komt te zitten. Toch weer een tijdje terug dat ik zo'n debiele soundtrack heb gehoord. De acteerprestaties zijn ook allerminst overtuigend, Watts faalt in het overbrengen van emotie, Brody loopt er maar wat bij en Black blijft een vervelende kwal.
Alles bij elkaar is 187 minuten dus een hele zit. De film probeert zeker goed over te komen maar faalt hopeloos. Zeker als ik een Cloverfield hiermee vergelijk is dit in en in triest. Dat Jackson maar weer lekker naar z'n horror roots teruggaat. Maar dat daar gelaten moet ik de film wel 1 pluim geven, die dinocrash scene was (onbedoeld) hilarisch.
0.5*
maguled
-
- 17 berichten
- 2 stemmen
It is the beauty, what kills the beast! Wat een einde-zin.
Bovendien heb ik nooit begrepen what vrouwen uberhaupt met de aap hebben. Mij Ooit verteld dat vrouwelijke diepte psyche verlangt om meegenomen te worden door een groep gorilla, oeran-oetang of zo in de oerwoud. Kan iemand dit verklaren, haha.
Kortom een leuk film 3,5 schaal van de vingers
hertogje
-
- 89 berichten
- 1309 stemmen
Animaties vond ik echt indrukwekkend over het algemeen Ook wel is een enkele keer te opzichtig nep, maar oke, ik neem het de makers niet kwalijk. En King Kong ziet er fantastisch uit, en dan vooral de gelaatsuitdrukkingen. Naast dus de 'graphics' die ik geweldig vond, vond ik het acteerspel van een lager niveau. Slecht punt van de film vond ik de opbouw. Die was traag en saai. Overal werd omheen gebreid en er zat gewoon totaal geen vaart in. Dan kom ik meteen op het volgende punt. Ook de duur van de film is net wat te gortig naar mijn mening. Dan moet de film wel echt heel goed zijn wil die me continue blijven boeien. Maar goed, voor de liefhebbers is het natuurlijk wel top.
Kortom, ik heb me wel vermaakt, maar dan eigenlijk vooral/alleen door de hele mooi animaties.
Thomas83
-
- 4067 berichten
- 3668 stemmen
Zojuist de film voor het eerst gezien. Ik begon er met niet al te hoge verwachtingen aan omdat het een film is die bekend staat om zijn special-effects, en vaak zijn dat niet zulke beste films. Verder had ik ook gehoord dat de film veel en veel te lang is met onnodige karakteruitwerking en veel andere overbodigheden. Die voorspellingen zijn zeker uitgekomen. De film duurt meer dan drie uur(!), maar na 2 uur kijken had ik nog het gevoel dat ik echt helemaal niks gezien had. De film probeert zich zowel te richten op het uitwerken van de karakters als een spektakel te bieden. Ik vraag me echt af waar die tijd allemaal is gebleven, want de karakters blijven echt kartonnen borden en de actie is vaak nogal saai. De special-effects maken het af en toe nog wel de moeite waard, soms ziet het er echt prachtig uit, maar zoals bij CGI wel vaker is, veel vaker ziet het er nogal uit alsof het uit de computer is gerold. Soms lijkt het wel alsof je naar een reclamefilmpje voor een special-effectsstudio loopt te kijken. Daarvoor slepen ze er van alles bij. Op het eiland, dat er trouwens prachtig uitzag, net als New York (grote complimenten voor de decors etc), blijken ook nog allerlei insecten en zelfs dinosauriërs te huizen.
De geluidseffecten klonken goed. De kleuren en montage zijn dik in orde en de kostuums ook. Het camerawerk zag er soms heel fraai uit maar was ook vaak tenenkrommend.Het viel me heel erg op dat er in de film extreem veel gewichtige close-ups zaten. Telkens zo'n dramatische blik van een van de acteurs (aan het begin van de film vooral verschrikkelijk matig geacteerd) en vervolgens een camera die gewichtig inzoomt. Ik kreeg er op een gegeven moment een beetje de slappe lach van. Vooral komisch waren de situaties dat een van de personages een monster opmerkte waarbij deze dan heel cliché eerst verkrampte, en zich dan dramatisch langzaam omdraaide waarna vervolgens monster en personage elkaar een paar seconden aankeken voordat de achtervolging begon.
De acteerprestaties in de film zijn zeer matig. De eerste helft of zo is zo'n beetje iedereen dramatisch slecht. Ook Naomi Watts met steeds irritant slecht gespeelde schijnheilige uitdrukkingen. Ze heeft wel het goed gezicht en stem en ziet er prachtig uit, maar die acteerprestaties kunnen echt niet. Maar gaandeweg de film begint ze zich geleidelijk aan te herstellen, en op het einde vond ik haar zelfs redelijk goed nog.
De dialogen in de film zijn slecht en soms wel van heel matig niveau. Verder is het ook jammer dat het plot geen zak voorstelt, er wordt diepgang voorgewend maar dat wordt geen moment waargemaakt. Ook teleurstellend is het gebrek aan interessante personages.
Bijna de gehele film heb ik me dood lopen vervelen, knap voor een film van dik drie uur. Maar het laatste half uur vond ik eigenlijk nog vrij goed en vermakelijk, en dat maakt nog het een en ander goed. Al weegt dat niet op tegen zo'n tweeënhalf uur verveling natuurlijk. Maar in elk geval kon de film nog wel fijn afgesloten worden met over the top dramatiek en af en toe wat aardige special-effects.
Love__x
-
- 37 berichten
- 139 stemmen
Prachtige film.
Okal ben ik 2 x in slaap gevallen(bij de scénes op de boot,gelukkig)
Dat duurde veelste te lang.Het einde vond ik heel mooi,maar alweer té lang.De enige met wie ik écht meeleefde was King Kong.Tranen in me ogen!
3,5*
Quido
-
- 14649 berichten
- 6113 stemmen
Heb niet veel gezien, maar het deel dat ik zag had toch belabberde CGI zeg ...
Roowland
-
- 167 berichten
- 392 stemmen
Langdradig en ik werd niet echt warm van de romantiek tussen dat vrouwke en onze King Kong.
Legan
-
- 18121 berichten
- 4947 stemmen
Langdradig en ik werd niet echt warm van de romantiek tussen dat vrouwke en onze King Kong.
5,5 uit 10 (2,5*)
tukkerstein
-
- 2221 berichten
- 3480 stemmen
Herzien, ik ben nu wat minder onder de indruk dan toen ik de film in de bioscoop zag. Wat opvalt is dat veel scenes veel te lang duren. Het gevecht tussen King Kong en die dinosauriers gaat veel te lang door. Wat ook opvalt is dat Jackson in de herhaling valt qua shots. Het is mooi om te zien hoe King Kong op het eiland zit terwijl de camera om hem heen ziet draaien. Zo'n shot komt echter iets van 10 keer, om de paar minuten, weer tevoorschijn (met kleine variatie). Op die manier zijn wel meer shots erg overbodig. Wat ook opvalt zijn de special effects. De CGI van King Kong is prachtig, maar wat juist relatief eenvoudig te realiseren is, de blue screeneffecten, zijn matig uitgevoerd. Je regelmatig zeer duidelijk dat de hoofdpersonen op de achtergrond zijn "geplakt".
Pre- en sequels

Kong: Skull Island
2017
360 reacties

King Kong Lives
1986
44 reacties

King Kong
1976
85 reacties
Gerelateerd nieuws

Binnenkort staat Peter Jacksons 'King Kong' op Netflix: 'Het einde zorgde dat ik het toch even moeilijk had'

Netflix verwijdert nog dit jaar een grote hoeveelheid titels, dit zijn de best beoordeelde

Deze waslijst aan goed beoordeelde titels verscheen 1 januari op Netflix

Deze titels voegt Netflix binnenkort toe aan het aanbod
Bekijk ook

Vozvrashchenie
Drama / Mystery, 2003
557 reacties

Jurassic Park
Avontuur / Sciencefiction, 1993
1.345 reacties

Cast Away
Drama, 2000
793 reacties

Home
Documentaire, 2009
68 reacties

The Gunfighter
Western, 1950
57 reacties

The Last Samurai
Historisch / Oorlog, 2003
792 reacties
Gerelateerde tags
new york cityscreenplayshow businessfilm bedrijfexotic islandmonsterinheemshuman animal relationshipschipgrote depressiegiant insectremakeprehistoric creatureking kongdinosaurusschepselkaijuprehistoric creatureempire state buildinggiant apewoman in periljaren 30giant gorilla king kong
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








