• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.170 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.055 gebruikers
  • 9.374.165 stemmen
Avatar
 
banner banner

Event Horizon (1997)

Horror / Sciencefiction | 96 minuten
3,11 1.251 stemmen

Genre: Horror / Sciencefiction

Speelduur: 96 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Canada

Geregisseerd door: Paul W.S. Anderson

Met onder meer: Sam Neill, Laurence Fishburne en Joely Richardson

IMDb beoordeling: 6,6 (212.269)

Gesproken taal: Engels en Latijn

Releasedatum: 12 februari 1998

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Event Horizon

"Infinite Space - Infinite Terror"

2047: Een groep astronauten wordt naar het verloren ruimteschip "Event Horizon" gestuurd. Het schip is zeven jaar eerder mysterieus verdwenen, en kwam minstens zo mysterieus ineens weer te voorschijn. Langzaam leert de crew van de "Lewis and Clark" de waarheid achter de gebeurtenissen rond het schip.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Uncle_Junior

Uncle_Junior

  • 202 berichten
  • 241 stemmen

Bier en chipsfilm inderdaad! verstand op nul en kijken maar, af en toe zo'n film op z'n tijd is niks mis mee.

Ik lag overigens onder de bank van het lachen bij dat Hellraiser-zinnetje! "We have such sights to show you!"

3 sterren!


avatar van dafoefan

dafoefan

  • 373 berichten
  • 1519 stemmen

Een aardige film.

Begon beter dan die eindigde.

Af en toe wel spannend.

Goed geacteerd door Sam Neil.

3,0*


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Dynamovie schreef:

Sterke S.F.film. Aanrader. 4,5*

dit is een hele goede sf/ horror film.

en ook goed geacteerd.

4 sterren


avatar van Mad Man Mundt

Mad Man Mundt

  • 300 berichten
  • 3804 stemmen

Event Horizon... wat zal ik zeggen. Het verhaal is geript, regisseur anderson is een van de slechtste in zijn vak, karakters zo plat als een trein-gewalsd dubbeltje, plot holes van kilometers omtrek, voorspelbaar to the max, etc.

Maar toch vond ik deze film rete-vet! Sam Neil weet het hele vehikel in zijn eentje te dragen en de sfeer en beelden hebben me toch iets laten ervaren wat weinig andere films gelukt is.

Tuurlijk is het hellraiser meets alien, maar blijkbaar wel genoeg van beide om mij meerdere malen anderhalf uur te vermaaken!

De film-criticus in mijzelf lens-dreunend geef ik em een 4.

Do you see?!


avatar van euroburger

euroburger

  • 189 berichten
  • 224 stemmen

Ik heb best genoten van de film, los van de naieve persoonlijkheden die altijd in grote getale rondspringen in films waar elke seconde je laatste kan zijn.

Men blijft alleen op pad gaan, en de meest nauwe en donkere spelonken opzoeken, en verwacht om iedere hoek slechts kans te maken een goeie kennis tegen het lijf te lopen. Wapens in overvloed, maar we gaan er het liefst op af met een blikopener. Tenenkrommend, maar deze film staat op dit vlak niet alleen, zelden zie acteurs met vooruitziende blik, of met enige vooropleiding in overleven.

Einde zeer teleurstellend. Toch bet aardige film met knappe SFX


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Redelijk ruimte filmpje. Daar hou ik wel van. Echte horror was het ook niet maar de film had soms wel wat zieke dingen in petto. De film draaide meer om hallucinaties. De acteurs waren ook goed. Sommige scene's waren wel nagelbijtend en spannend. Echt goed vond ik deze niet maar hij was wel leuk om eens een keer te zien.

3,0*


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Matige SF film.

Op zich mooie effecten, maar het verhaal is niet super.

Een beetje een combinatie van SF en horror.

Leuk voor een keer maar dan nooit meer...

2,5*


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Goede sci-fi/horror, met goede cameravoering, en goede visuele effecten. het verhaal gaat er ook mee door. de film is lekker sfeervol, en op veel punten spannend. het acteerwerk was ook niet verkeerd. neill en fishburne speelden hun rollen gewoon goed. de hallucinaties waren leuk uitgewerkt. verder gewoon een leuke film om een keer te kijken. 3,5 sterren.


avatar van Ché Cliché

Ché Cliché

  • 575 berichten
  • 9192 stemmen

Matige film, waar teveel gaten in het verhaal blijken te zijn. Ook de acteerprestaties vallen een beetje tegen. Valt natuurlijk compleet in het niet bij films als Alien en Aliens. 2 sterren.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Mad Man Mundt schreef:

Event Horizon... wat zal ik zeggen. Het verhaal is geript, regisseur anderson is een van de slechtste in zijn vak, karakters zo plat als een trein-gewalsd dubbeltje, plot holes van kilometers omtrek, voorspelbaar to the max, etc.

Maar toch vond ik deze film rete-vet! Sam Neil weet het hele vehikel in zijn eentje te dragen en de sfeer en beelden hebben me toch iets laten ervaren wat weinig andere films gelukt is.

Tuurlijk is het hellraiser meets alien, maar blijkbaar wel genoeg van beide om mij meerdere malen anderhalf uur te vermaaken!

De film-criticus in mijzelf lens-dreunend geef ik em een 4.

Do you see?!

Eensch, maar ik geef 'm een 3.

Vond het acteerwerk best aardig trouwens, en toen de film omsloeg naar horror niet eens zo storend. Die Eddie Murphy kloon hadden ze van mij wel achterwege mogen laten. Wat een irritant mannetje was dat zeg!

Wel grappig dat Neill eerst geen ogen meer heeft in zijn menselijke vorm, maar zodra hij naakt en onder die littekens zit wel! Foutje jongens?


avatar van Olivia

Olivia

  • 262 berichten
  • 141 stemmen

Lekker duistere sfeer, best spannend, bloederig zo hier en daar (dan bedoel ik met name de vliegensvlugge-nachtmerrie-tussendoor-shots), beklemmend en soms best eng.
Ik hou eigenlijk helemaal niet zo van horror, maar omdat dit zich toch in een science-fiction setting afspeelde vond ik hem zeker de moeite waard om te kijken. Afgelopen vrijdag heb ik hem nog eens gezien, en in de eerste instantie kon ik me weinig herinneren van de eerste keer kijken.

Op een gegeven moment kwam ook de rest weer boven, en toch bleef-ie wel boeien. Sam Neill zet goed acteerwerk neer, blijkt achteraf een enorme creep te zijn, idd met hellraiser trekjes..., dus dat was wel een beetje gek als je daarna The Tudors op BBC 2 gaat zitten kijken....
Laurence Fishburne..nou ja okay, wel goed, maar van de rest van de cast kreeg ik niet zo veel hoogte. Dat had wat mij betreft beter uitgewerkt kunnen worden.

Veel mensen hebben de film Sunshine vergeleken met het eerder gemaakte Event Horizon, en ik moet zeggen dat ik deze film dan toch interessanter en spannender vond. Maar Sunshine's effecten waren stukken beter en was bovendien veel sfeervoller gefilmd. De uitgangspunten (op zoek naar een voorgaand schip) lijken op elkaar, vind Sunshine dan op dat gebied een beetje een na-aper...
Voor Event Horizon 3*.


avatar van Polvo

Polvo

  • 63 berichten
  • 171 stemmen

Ik hou wel van SF maar niet van horror.

Dit is weer zo'n typische film die SF inhoudelijk heel mooi begint maar uiteindelijk weer verzand in een ordinaire horror film met vrijwel niet te doden monsters.

Jammer, want met dit gegeven had een heel mooi SF verhaal gemaakt kunnen worden.

Verder is er te veel nadruk gelegd op het doorlopend voorkomen van schrik effecten, ook typisch voor horror films.

In mijn ogen dus een mislukte SF film.


avatar van Max en Joep

Max en Joep

  • 1815 berichten
  • 0 stemmen

"where we are going, we don't need eyes to see..."

4*


avatar van Rocco1984

Rocco1984

  • 272 berichten
  • 126 stemmen

Jammergenoeg zijn er weinig spannende SF films, dit is gelukkig 1 van de betere.

Gewoon lekker gaan kijken.


avatar van horrorjp

horrorjp

  • 320 berichten
  • 894 stemmen

wel een leuke film. leuke SF vond er wel wijnig horror inzitten. maar voor de rest was ie wel leuk met veel mooie special effects.

3*


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Wat versta jij dan onder horror als ik vragen mag?


avatar van horrorjp

horrorjp

  • 320 berichten
  • 894 stemmen

enger meer bloed ? de moorden waren natuurlijk wel redelijk. maar ik vond het meer een enge SF dan een horror SF


avatar van horrorjp

horrorjp

  • 320 berichten
  • 894 stemmen

en trouwens ben jij 1 x geschroken van deze film ? ik niet...


avatar van Nick4

Nick4

  • 38 berichten
  • 652 stemmen

Mad Man Mundt schreef:

Event Horizon... wat zal ik zeggen. Het verhaal is geript, regisseur anderson is een van de slechtste in zijn vak, karakters zo plat als een trein-gewalsd dubbeltje, plot holes van kilometers omtrek, voorspelbaar to the max, etc.

Maar toch vond ik deze film rete-vet! Sam Neil weet het hele vehikel in zijn eentje te dragen en de sfeer en beelden hebben me toch iets laten ervaren wat weinig andere films gelukt is.

Tuurlijk is het hellraiser meets alien, maar blijkbaar wel genoeg van beide om mij meerdere malen anderhalf uur te vermaaken!

De film-criticus in mijzelf lens-dreunend geef ik em een 4.

Do you see?!

Zeer treffend gezegd

Ik kan er niks aan toevoegen, behalve dan dé quote van de film: "Where we are going, we don't need eyes to see..."

4,0*


avatar van SanderSander88

SanderSander88

  • 605 berichten
  • 0 stemmen

Met deze film had ik hetzelfde als met Sunshine. Heel leuk en boeiend, tot het in een slasher verandert.

3.5*


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

dafoefan schreef:

Een aardige film.

Begon beter dan die eindigde.

Af en toe wel spannend.

Goed geacteerd door Sam Neil.

3,0*

Klopt als een bus. 3*


avatar van Odd Eye

Odd Eye

  • 23 berichten
  • 109 stemmen

Horror en science-fiction. In mijn mening twee genres die best goed samengaan. Het had in dit geval naar mijn mening toch wel wat beter gekund. Het science-fiction gehalte was goed, maar de horror momenten waren niet genoeg aanwezig, en als ze er waren was het niet altijd erg bevredigend.

3 sterren.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Een beetje een teleurstellende film.

Goede Science-Fiction, maar het horrorgehalte is beneden alle peil.

Op geen enkel moment is de film verrassend of heeft hij schrikeffecten.

De acteerprestaties zijn anders wel goed te noemen, maar het had wel allemaal wat beter gekund.


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12271 berichten
  • 5514 stemmen

Prima film met een goed verhaal. Het verhaal is tevens boeiend en soms zelfs spannend. Mooi gespeeld door Sam Neill en Laurence Fishburne. Ik vond de beelden en de sfeer perfect passen bij deze film.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Ontzettend goede science/fiction horror die met vlagen écht eng is. Dit komt vooral door de zeer creatieve audio-track. Het is verhaaltechnisch een leuke mix tussen Solyaris en Alien en bevat veel keurig geplaatste knipogen naar genregenoten. Het enige wat me weerhoudt van vier sterren is het afschuwelijk overdreven over-the-op einde. Jammer, dat had beter gekunt.


avatar van Zinema

Zinema (crew films)

  • 10270 berichten
  • 7279 stemmen

Onderhoudende SF met sterrencast, die bij tijden wat verzuipt in clichés en voorspelbaarheid. Aan de horror en spanning ligt het vaak niet. Redelijk.


avatar van Melvin Udall

Melvin Udall

  • 536 berichten
  • 0 stemmen

Behoorlijk spannende sf thriller die tegen het eind nogal ontspoord.

Het bekende liedje eigenlijk. Zolang suggestie de boventoon voert is het allemaal een stuk wezenlijker en spannender dan wanneer alles te zien is en de ongeloofwaardigheid het volledig overneemt.

Toch is het een geslaagd geheel niet in de minste plaats door de prestaties van de acteurs en de pittige schrikeffecten.

Dus wanneer je niet van schrikken houdt; zet je volume niet te hard!


avatar van IDKFA

IDKFA

  • 8 berichten
  • 0 stemmen

Verhaal:

Op zich best een aardig verhaaltje (Stoere space marines worden op pad gestuurd naar een ruimteschip dat 7 jaar geleden spoorloos verdween, maar nu opeens zonder verkaarbare reden weer terug is), maar vrij cliche uitgewerkt en waar vooral veel leentjebuur wordt gespeeld bij andere sci-fi en horrorfilms, zoals Alien, Hellraiser en The Shining.

Acteren:

Acteren is over het algemeen gemiddeld. Neill acteert altijd wel aardig, Fishburne presteert matig en de rest van de crew ben je aan het einde van de film alweer vergeten. Alleen Pertwee acteerde meer dan aardig. Die Eddie Murphy-kloon met zijn flauwe grappen hadden ze weg mogen laten.

Beeld:

Paul Anderson mag dan over het algemeen een matige regisseur zijn; hij weet wel hoe je je film moet verkopen. Het ziet er zeer verzorgd uit, met een paar pakkende camerastandpunten, en de Event Horizon heeft van binnen een bijna Gothische sfeer.

Geluid:

De effecten zijn prima, hoewel er iets te veel wordt geleund op plotselinge muzikale schrikeffecten. De soundtrack is interessant: klassieke filmmuziek van wijlen Michael Kamen gemixed met een electronische score van wijlen dancegroep Orbital.

Conclusie:

Event Horizon is een sci-fi horror die helaas niet helemaal uit de verf komt doordat er teveel wordt afgekeken van andere films, en naarmate de film vordert het verhaal steeds ongeloofwaardiger wordt. Had Anderson een origineler verhaal bedacht dan was het waarschijnlijk wel een geslaagde film geweest. Nu is het niets meer dan aardig. Toch Anderson's beste film.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Film die uit twee delen bestaat. Het eerste sfeervolle deel weet de mysterie goed op te bouwen en neemt de tijd. De vergelijkingen met Alien zijn voor de hand liggend maar toch heeft het me weten te verrassen. Zeer mooie decors en verzorgd camerawerk maakten de klus compleet. Totdat de film op een indrukwekkende manier omslaat naar een slechte, zelfs belachelijke SF. Alle sfeer en spanning die de eerste helft heeft gecreërd wordt de das om gedaan door het verhaal veel te snel te willen afraffelen. Event Horizon is een goed voorbeeld van een film die goed opbouwt en daarna door de incompetentie van de regisseur en scriptschrijver de sloot in wordt geworpen. De acteurs, die het tot dan redelijk deden, worden al snel een karikatuur van zichzelf en er lopen er een paar bij die nooit mee hadden mogen doen aan dit interessante project. Zeer zeer jammer en Anderson heeft getoond ook daadwerkelijk geen kwaliteiten te bezitten kijkende naar het verloop van zijn carrièrre.

2,5*


avatar van Sjaako

Sjaako

  • 215 berichten
  • 436 stemmen

Fijne SF met een horror sausje.

Best smakelijk, al overstijgt het het gemiddelde niveau van een ST Voyager aflevering niet echt.

Toch wel van genoten, en hij han van mij best iets meer "over the top" mogen gaan. Dan had de vergelijking met alles wat in dit topic al eerder genoemd is een stuk aangenamer geweest.

3.5*