• 16.260 nieuwsartikelen
  • 179.730 films
  • 12.358 series
  • 34.261 seizoenen
  • 650.906 acteurs
  • 199.548 gebruikers
  • 9.410.704 stemmen
Avatar
 
banner banner

Blood Simple (1984)

Thriller / Drama | 99 minuten / 96 minuten (director's cut)
3,62 1.238 stemmen

Genre: Thriller / Drama

Speelduur: 99 minuten / 96 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Joel Coen

Met onder meer: John Getz, Frances McDormand en M. Emmet Walsh

IMDb beoordeling: 7,5 (113.443)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 maart 1985

Plot Blood Simple

"Breaking up is hard to do."

Julian Marty, de getormenteerde eigenaar van een bar in Texas, denkt dat zijn vrouw Abby weer overspel pleegt. Hij huurt de privé-detective Loren Visser in om haar te volgen en bewijzen te vergaren. Abby blijkt er inderdaad vandoor te zijn gegaan met een andere vent, namelijk Ray, die in Marty's bar werkt. Als Marty hierachter komt, is hij furieus en wil hij dat Visser het koppel tegen een flink geldbedrag ombrengt...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ZenZin

ZenZin

  • 315 berichten
  • 715 stemmen

Vervelend sfeertje, eentonig en duurt te lang allemaal.


avatar van atropine

atropine

  • 437 berichten
  • 260 stemmen

Goede debuutfilm van de broertjes Coen die in 1984 nog niet eens 30 waren. De Coens weven een plot waarin elk personage handelt op basis van foute veronderstellingen, waardoor een simpele ontrouw uitmondt in een bloederige nachtmerrie. Blood Simple ondermijnt de film noir-archetypen. Abby, de schijnbare femme fatale, is meer een naïeve overlever dan een sluwe verleidster, haar kwetsbaarheid botst met haar onverwachte veerkracht. Ray, de antiheld, strompelt door het verhaal met paniekerige beslissingen.

Memorabele scènes, zoals de zenuwslopende begrafenis of de climax in Abby’s appartement, tonen de Coens’ meesterschap in het opbouwen van spanning door tempo en montage.


avatar van A3tje

A3tje

  • 6 berichten
  • 2 stemmen

Hele knappe verfilming van een mager verhaal...De kijker weet meer dan de hoofdpersonages...kom er maar op.

Het trage in de film is niet storend en onderstreept de dreiging van de hoofpersonen..Het is dus functioneel.

Net geen meesterwerk naar het leunt er tegen aan.


avatar van A3tje

A3tje

  • 6 berichten
  • 2 stemmen

Pim1993 schreef:

Het heeft allemaal zoveel tijd nodig in deze film. Het oogt ontzettend kitscherig, karakters maken behoorlijk domme keuzes. Er wordt onlogisch onderling gecommuniceerd door de karakters waardoor het leidt tot vage bedoelingen. Het komt traag en onintelligent op me over. Bewust of onbewust, dat maakt me nog niet zozeer uit. Dit is hoe ik het ontvang. Het is niet de eerste film die ik van de gebroeders Coen zie. Dit is trouwens wel hun eerste officiële film samen.

Ik vind hun werk tot nu toe stuk voor stuk redelijk. Ik vind dat ze te hard hun best doen om een kunstwerkje in elkaar te zetten, waardoor het bij vlagen geniaal is maar je toch met een heel goedkoop gevoel achterblijft. Het is het allemaal nét niet, en in sommige gevallen slaan ze wat mij betreft de plank mis.

Bij Blood Simple resulteerde dit voor mij dat ik me heel erg frustreerde over bepaalde keuzes die werden gemaakt in het plot, totaal ongeloofwaardig. Daarnaast genoot ik weer wel van een bepaalde toon van souplesse: dat ene nietszeggende shot die juist daarom zo sterk was. Die quote die nergens op sloeg maar juist daarom niet afgezaagd was. Ik kan hier tal van voorbeelden in spoilers zetten, maar degenen die hem zien snappen denk ik wel wat ik bedoel. Je hoeft het er uiteraard niet mee eens te zijn.

Ik zal nooit fan van ze worden. Ik ben wel blij dat ik er een beetje ingedoken ben, want interessant zijn ze op zich wel.

Als de personages juiste keuzes maken is er geen film ...of een film van 18 minuten. Sterk drama kenmerkt zich juist door "foute keuzes die mensen maken. Van "verkeerde keuzes valt een ( boeiend) verhaal te maken van juiste keuzes niet.

"The main issue in this movie is a lack of communication" aldus een criticaster van de Washington Post.

[ spoiler ] zit ik met 1 ding aan het eind van de film zegt Ray ;"ik heb hem levend begraven"..dat blijkt niet tot Abby door te dringen [ spoiler ]


avatar van A3tje

A3tje

  • 6 berichten
  • 2 stemmen

Pim1993 schreef:
(quote)


Het is onvoorspelbaar omdat het eigenlijk volledig onlogisch is en nergens op slaat. Ik mis bepaalde motieven, ik mis logica van acties die worden ondernomen. Anders kan ik ook wel een stel karakters in een arena gooien en ze dingen laten doen en keuzes laten maken die nergens op slaan. Neem als voorbeeld die huurmoordenaar. Die komt ontzettend goed weg met z'n fuck-up omdat Ray er een gigantisch potje van maakt. Wat haalt deze man er vervolgens nog uit om die twee op het eind te vermoorden? Althans dat probeert ie. Hij heeft een shitload aan cash binnengeharkt, komt clean voor de dag als deze moord aan het licht zou komen. Waarom vertoont hij zich daar nog. Doesn't make sense. Dat is in mijn ogen gewoon een fout.


LITERATUUR met hoofdletters is grotendeels gebaseerd op verkeerde/ foute keuzes van mensen. En waarom?...omdat het herkenbaar is en de betrokkenheid van de kijker/ lezer- het boeit, jij zat gefrustreerd te kijken....dat is emotie, of je wil of niet. Een groot deel wat "fout gaat in het leven leent zich tot Kunst. Hetzij literatuur of film. Als alles koek en ei is hoef je er geen roman, of film van te maken. Bekend zijn "The rise and fall romans/ films. The fall is vele malen boeiender dan the Rise.


avatar van AngelicV

AngelicV

  • 983 berichten
  • 1164 stemmen

Dubbele plot met de bekende thema's van liefde en jaloezie, wraak, etc. Coen broertjes werken dit op hun geheel eigen wijze uit. Goed in elkaar gezet, goed acteerwerk. 3,9*


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 570 berichten
  • 503 stemmen

Leuk gedaan, maar zoooo traag...... Had ook in de helft gedaan kunnen worden.... Niet interessant


avatar van Basto

Basto

  • 12143 berichten
  • 7462 stemmen

nachtvlinder schreef:

Leuk gedaan, maar zoooo traag...... Had ook in de helft gedaan kunnen worden.... Niet interessant

Rare opmerking van iemand met Paris, Texas in z’n top 10. Zelfde landschap, zelfde tempo.


avatar van wihu61

wihu61

  • 1017 berichten
  • 543 stemmen

Basto schreef:

Rare opmerking van iemand met Paris, Texas in z’n top 10. Zelfde landschap, zelfde tempo.

Nou ja, Nachtvlinder behoort gelukkig nog niet tot de categorie die, bij gebrek aan tempo/actie, in slaap valt. Duikt hier ook regelmatig op


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 570 berichten
  • 503 stemmen

Basto schreef:

(quote)

Rare opmerking van iemand met Paris, Texas in z’n top 10. Zelfde landschap, zelfde tempo.

Als je die vergelijkt mis je essentie....


avatar van El  Loco

El Loco

  • 1176 berichten
  • 2438 stemmen

Het was nog eens tijd om de debuutfilm van de Coens aan een kijkbeurt te onderwerpen, want veel was er niet van blijven hangen.

De filmtitel is alvast niet gelogen, want het verhaal rond de wraak en overspel is erg eenvoudig, maar het is wel sterk uitgewerkt. Het is toch vooral de sfeer die het hem doet in deze film. Blood Simple heeft een erg duister sfeertje en de vele nachtelijke scènes zijn erg mooi gefilmd. Ook de soundtrack met het vaak weerkerend pianomelodietje is erg sterk.

Zoals gezegd steekt het plot erg eenvoudig in elkaar. De privédetective speelt dubbel spel door het geld op te strijken voor de moorden die hij niet gepleegd heeft en vermoord zijn opdrachtgever Marty. Ray en Abby verdenken elkaar van de moord op Marty en de privédetective probeert zijn sporen uit te wissen door Ray en Abby uit te schakelen. Het lijkt allemaal doorsnee, maar de Coens geven er toch iets extra aan. Op een gegeven moment lijkt het alsof Marty uit de doden is opgestaan door een telefoontje te plegen naar Meurice om te zeggen dat de kluis beroofd is. Ook Abby lijkt een telefoontje van Marty te hebben ontvangen, maar het blijft stil langs zijn kant. In ieder geval leek het erop alsof de Coens Marty als een spook in de film wilde houden.

De eindscène is er ook eentje die mag ingekaderd worden. Het is de meest suspensevolle scène uit de film en de privédetective wiens hand wordt vastgepind met een mes in de vensterbank is ook een sterk moment. Dat de film zo abrupt eindigt met de detective die in de badkamer op de grond ligt en Abby toeschreeuwt dat hij Marty de groeten zal doen, heeft ook wel iets speciaals.

Stevige debuutfilm van de Coens waar ze lieten zien dat ze veel talent hadden. Ik heb toch even getwijfeld voor een verhoging naar 4*, maar laat het toch op 3.5*, maar wel een stevige 3.5*.

3.5*