- Home
- Films
- Dark Water
- Filtered
Genre: Horror / Thriller
Speelduur: 105 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Canada
Geregisseerd door: Walter Salles
Met onder meer: Jennifer Connelly, Ariel Gade en Tim Roth
IMDb beoordeling:
5,6 (67.630)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 10 november 2005
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Dark Water
"This Season, The Mystery Of The Darkness Will Consume Your Life"
Een jonge vrouw is met haar ex-echtgenoot verwikkeld in een zware strijd over de voogdij van haar vijfjarige dochter Ceci. Ondanks haar psychiatrisch verleden, hoopt ze sterker te staan door werk te vinden en een eigen appartement te huren. Door haar werk zal ze echter zo nu en dan haar dochter moeten verwaarlozen en bovendien blijkt er een grote vochtige plek te zijn op het plafond van het appartement.
Externe links
Acteurs en actrices
Dahlia Williams
Mr. Murray
Jeff Platzer
Kyle Williams
Veeck
Ceci
Teacher
Natasha / Young Dahlia
Young Dahlia's Teacher
Mediator
Video's en trailers
Reviews & comments
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Een erg goede film. Nee, ik heb het origineel niet gezien laat staan het boek gelezen dus ik weet niet waar ik over spreek, maar ik vond het een knap verhaal, goed verfilmd (zonder de gemakkelijke horror-effecten waarvoor ik vreesde) en mooi geacteerd. De muziek van Badalamenti is trouwens weeral waanzinnig goed.
Film Pegasus (moderator films)
-
- 31148 berichten
- 5448 stemmen
Gemiddelde film. Ik heb zowel deze als de originele versie op DVD, maar wou eerst de Amerikaanse zien. Dan maak ik geen vergelijk en kan het alleen maar beter worden. Net als de Grudge is het horrorgehalte nogal miniem in de remakes tegenover de originele films. Matige acteerprestaties
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Een wonderbaarlijke meevaller voor mij. Ik heb het niet zo op Japanse horrorfilms, laat staan de remakes ervan, maar heb toch erg genoten van het uitstekende acteerwerk van de immer prachtige Jennifer Connelly, de sfeervolle beelden (vooral het gemis aan kleur maakt de film zeer grimmig en melancholisch), de mooie muziek en de ontroerende climax. Weinig horror, veel drama, maar zeer de moeite waard!
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8152 stemmen
Middelmatige thriller met een aardig verhaal en een duistere, mysterieuse sfeer. De sfeer is lekker duister en de film doet in sommige opzichten zeker aan The Ring denken. Ondanks de diverse horror elementen is Dark Water toch meer een thriller dan een horror. Jennifer Connelly is een uitstekend actrice en zet in deze film verder een degelijke rol neer. Ook het kleine meisje speelt best goed. Toch mist de film de spanning die nodig is om zo'n thriller echt indruk te laten maken en bevat teveel momenten dat het hele gebeuren wat inzakt. Daardoor slaagt de film er niet in om boven de grijze middelmaat uit te stijgen!
2,5*
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Zoutloos.
En dan met name omdat er weinig smaak aan zit. De bedoeling van een griezelfilm moet in ieder geval zijn, ons de stuipen op het lijf doen jagen. Dat lukt in deze remake geenszins, en dat is erg jammer. Het smaakt nogal als een laf hapje, mijns inziens. Ken het origineel niet maar vond deze remake ook een beetje voorspelbaar qua twist. Maar goed, dit mocht de pret niet drukken. Want de pret was überhaupt ver te zoeken.
Zeer gemiddeld.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
redelijk, jammer genoeg nergens echt spannend of eng.
binnenkort dan maar eens de originele japanse gaan kijken 
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Ook maar eens de remake van Dark Water aanschouwt. De US remake is opzich wel goed alleen gaat het zowat helemaal niet de kant van horror op. De film gaat meer de psygologische drama thriller kant op. Maar dat neemt nog niet weg dat dit ook wel goed te doen was. Om te beginnen is de sfeer heel blur, sepia achtig, regenachtig en donker wat de film ook best onaangenaam maakt. Julliana Moore deed het best goed samen met zijn dochtertje en Tim Roth als ex-man, het verhaal ken ik al dus die heb ik opnieuw beleeft maar dan in een ander jasje. Allereerst hebben ze zoals gezegt de term horror erg verzacht en vele dingen zitten ook anders in elkaar. Wel krijgen we weer te maken met die grote watertank op het dak en die lekkage in dat appartement. Alleen geen geesten, de geesten hebben de makers vervangen door hersenschimmen van het verleden en hallucinaties. Ook het einde van deze film vond ik erg matig: Daar waar het in de Japanse versie slecht afliep hebben ze met de US versie er weer zo'n slappe happy ending van gemaakt/
Maar toch was de remake niet slecht. De stijl van filmen en het deprimerende paranoide sfeer zorgde toch wel voor enthousiasme. Maar toch tipt deze de Japanse versie net niet.
3,5*
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2117 stemmen
Tergend langzaam als voortkabbelend water (hoe toepasselijk), eerder een pisslootje dan een meeslepende stroom. Vind dit zo'n film waarin je rustig afwacht op wat er gaat gebeuren, maar er halverwege achterkomt dat er eigenlijk niks komt ondanks de dreigende spanning, en je vanaf dat moment gaat ergeren aan dingetjes.
De eeuwige regen en donkergroene setting zijn goed maar heb je op een gegeven moment wel gezien. Se7en heeft ook zo'n constante deprimerende sfeer, maar daar staat het tenminste nog in dienst van een sterk verhaal. Zelfs Connelly en haar acteerwerk kunnen het gebrek daaraan niet goedmaken. Ook geen opvallende score gehoord, wel een paar stomme schrikmomentjes en mierzoete kindjes.
Karl van H.
-
- 2812 berichten
- 2254 stemmen
Is water eng? Nee, niet echt, maar een spannende film blijkt het wel op te leveren. Dark Water kent een uitstekende, ongemakkelijke sfeer, goede acteerprestaties, hier en daar een effectief schrikmomentje en een acceptabele hoeveelheid clichés die de kijker toch nog op zijn gemak weten te stellen. Het probleem van deze film is dat het - afgezien van het uitstekende acteerwerk - nergens echt uitspringt: de film is spannend om te kijken, maar valt niet op tussen de stortvloed aan andere horrorfilms en begint naar het einde toe te slepen. Een dergelijk minpunt hebben horrorfilms vandaag de dag wel vaker: hoe dichter men bij het einde komt, des te meer voelt men de behoefte de zonderlinge gebeurtenissen uit te leggen, hetgeen de spanning geen goed doet. Desondanks is Dark Water een vermakelijke film, zoals de typische jaren '00-horror dat wel vaker is.
3,0*
606
-
- 23876 berichten
- 12263 stemmen
Het orgineel heeft veel meer spanning dan deze.
Acteren ging nog wel.
De sfeer was ook nog goed.
2,5 ster
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Een matige remake van een toch al niet zo goed Japans origineel.
Wel zat er in deze versie een betere spanning in. Ook de personages waren beter gegeven. Een groot minpunt was het geestje. Geen make-up, geen grijntje emotie...niets. Ook de toegevoegde scenes (b.v: het washok) waren een gemiste kans, en dat allemaal door een slecht uitgewerkt geestje
. De abrupte eindscene was ook een minpunt. Het acteerwerk van Jennifer was dan weer wel goed en passend bij deze remake.
Al met al niet slecht, maar niet verder dan een mager aantal sterren.
* 2,0
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Van deze regisseur heb ik ooit het fantastische 'The Motorcycle Diaries (2004)'. gezien, deze 'Dark Water' is héél wat minder soeps...
Ok, ik heb mij nog maar eens gewaagd aan een Amerikaanse remake van wat ik mij herinner als een erg goeie Japanse Horror-Thriller nl. : 'Honogurai mizu no soko kara (2002)'. Soms vallen die remakes sterk uit zoals bv. 'The Ring (2002)', die zonder blozen naast het originele Japanse 'Ringu (1998)' mag gaan staan. Deze 'Dark Water' kan spijtig genoeg niet tippen aan het origineel zoals ik mij dat herinner. Een toekomstige herziening daarvan zal dit hoogstwaarschijnlijk bevestigen.
Angstaanjagende scènes komen er bijna niet in voor, de focus ligt eerder op de moeder die last heeft van haar verwarde geestestoestand en het deprimerende appartementsgebouw op zich, dat sfeervol in beeld werd gebracht. Ik kan me best voorstellen dat indien je het origineel nog niet hebt gezien alles nogal afgehaspeld overkomt, zelfs nu nog had ik die indruk. Ik vond het ook een ontzettend drukke en zenuwachtige film, echt niet aangenaam om naar te kijken.
De plaatjes zien er mooi uit, de muziek is ok en de acteurs spelen goed. Het moet dus aan het aangepaste script en de regie te wijten zijn dat ik deze remake niet kon smaken.
6/10.
Een verward en erg middelmatig Psychologisch Thriller-Drama dat me niet kon blijven boeien. Juist een voldoende.
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Verdomd slappe remake.
Vond het in eerste instantie best meevallen, maar na het herzien van 't origineel is het een kansloos stukje cinema. Het verhaal word veel te omstreden gebracht, de focus verplaatst zich te vaak op de onderlinge strijd tussen de ouders, dit was in het origineel gelukkig niet het geval.
Wat vooral opviel is dat het niet enkel het verhaal, de titel en de locatie overneemt, maar vooral de één op één kopiën van scénes waren een doorn in 't oog. Ultieme bewijs dat je hier met een inspiratieloze idioot te maken hebt die makkelijk succes wilt hebben. De pogingen tot andere invulling van situaties (die uiteindelijk precies hetzelfde uitpakken / op hetzelfde neerkomen) werken alleen maar nadelig, zijn namelijk nergens zo efficient als in het origineel.
Irritante cast, kleurgebruik minder interessant, veel minder sfeervol en visueel veel saaier (word te weinig gedaan met de locatie) en uiteindelijk faalt het dus op alle vlakken kei en kei hard. 1.5*
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Over ondergewaardeerd gesproken! Is het omdat veel mensen nou eenmaal aversie tegen remakes hebben? Of vind ik hem zo goed omdat ik de Japanse versie nog niet gezien heb?
Dark Water is een prima psychologisch thrillertje. Naargeestig en klam sfeertje, goed uitgediepte personages (chapeau Connelly!) en een fijne opbouw van het verhaal, waarbij je van begin tot eind empathie voelt voor de vrouw die zichzelf lijkt te verliezen, en haar dochtertje die met allerlei zorgwekkende zaken bezig is. Ariel Gade schittert vol overtuiging. Knap hoor, die kindsterretjes.
De beelden zijn doeltreffend. Grauw, grijs, donker.. en smoezelig. (Is het iemand opgevallen dat het echt constant blijft regenen daar? Gezellig!) En dan kom je noodgedwongen in een woning terecht waar je eigenlijk nog niet zou willen wonen, al kreeg je hem gratis.. want de buurt is ook niet echt kindvriendelijk. Wanneer er dan ook nog spookachtige verschijnselen gebeuren, krijg je het natuurlijk helemaal op je heupen.
Mooi aan Dark Water is dat je als kijker eventjes aan jezelf gaat twijfelen: Is het allemaal wel bovennatuurlijk, of speelt het zich af in het hoofd van de vrouw die een paar potjes pillen per dat nuttigt? Dit creëert een suspense sfeertje en houdt je scherp. Samen met de terugkerende 'suggestie' (wat trouwens goed neer is gezet, je hoeft als kijker ook niet alles tot in detail te zien) houdt dit je aan het nadenken.
Geen cheesy plotwendingen of thrills die je om de oren vliegen, maar een rustig opbouwend filmpje waarbij je meeleeft met de personages en zelf meedenkt over what the hell er nou allemaal aan de hand is..
Nee, niet zo slecht. Helemaal niet slecht.
Theunissen
-
- 12271 berichten
- 5514 stemmen
Aardig horror/thriller verhaaltje wat best weet te boeien en soms ook wel spannend is. Verhaal (had wel iets weg van "The Grudge") is best goed gevonden en is soms ook best creepy hoewel er niet echt veel horror elementen inzitten. Er zitten trouwens ook best een paar goede schrik momenten in. De cast doet het overigens best aardig maar ik vond Jennifer Connelly toch een beetje op routine spelen. Het einde was ondanks dat het een beetje flauw was wel aardig gedaan. Al met al best een leuke horror/thriller maar zeker geen hoogvlieger.
Richard_Voorhees
-
- 2311 berichten
- 2135 stemmen
Het is al een behoorlijke poos geleden dat ik de originele film zag, maar werkelijk alle scenes die ik me nog kan herinneren kwamen hierin terug.
Wat dat betreft kan men dit haast letterlijk als remake zien, want ik heb het idee dat men in veel dingen het origineel gekopieerd heeft.
Het is wel anders dat hier veel meer contact is met de vader en dat het gezinsdrama flink wat meer op de voorgrond is gezet. Ik meen me te herinneren dat men in het origineel daar minder aandacht aan besteedde en die tijd meer gebruikte om de beklemmende sfeer van het gebouw uit te buiten.
Dat is vooral wat ik mis bij deze remake. Daar waar in de originele film het gebouw overkwam als een kil, betonnen gebouw, mis ik dit een beetje bij deze film. Doordat het accent op andere dingen word gelegd komt de sfeer van het gebouw wat minder goed over.
Wat ik wel geinig vond was dat er nog wat bekende gezichten voorbij kwamen. Jennifer Connelly staat in mijn geheugen gegrift vanwege Phenomena en A Beautiful Mind. Verder vond ik het apart om John C. Reilly hierin terug te zien. Die ken ik voornamelijk door zijn rollen uit flauwe comedies, dus best apart om hem in een dergelijke film terug te zien.
Niet de beste Amerikaanse remake van de Japanse horrors en sowieso een aparte keuze voor een remake. Dat men in de V.S. het succes van Ju-on en Ringu wilde uitbuiten kan ik me nog voorstellen, maar films als Dark Water en Premonition ook meenemen? Really?
Zou niet mijn eerste keuze zijn geweest, maar zolang men er geld aan kan verdienen wil men weleens ver gaan.
Ik kijk liever naar het origineel dan naar deze Amerikaanse variant, maar dat is mijn mening.
Shadowed
-
- 11364 berichten
- 6689 stemmen
Matige film.
Originele film nog niet eerder gezien, maar net als vele andere Japanse horrorfilms waar Amerika mee aan de haak is geslagen verwacht ik er niet veel van. Als het dezelfde stijl van deze film hanteert verwacht ik zelfs helemaal niets, maar gezien het verschil in gemiddelde cijfers denk ik dat het wel andere koek kan en zal zijn.
Ondanks een divers aantal pogingen van regisseur Salles kan geen enkele scene zich kenmerken in sfeer of spanning. De opbouw faalt telkens weer door een nogal onrustige structuur. De editing springt van de hak op de tak waardoor de kijker niet eens tijd heeft om de griezelige situatie tot zich te nemen. De horror begint redelijk vroeg waardoor de tweede helft wat meer uitpakt, maar spannend of dreigend is de toon nooit.
Het acteerwerk is niet erg sterk. Opvallend aan Connelly is dat ze in elke film, wat voor genre dan ook, met hetzelfde onzekere gezicht rondloopt. Haar dialogen zijn wat matigjes en de delivery is dat ook. Haar kind is gelukkig iets beter, maar ja. Wat kan je precies verwachten van het acteerwerk van zo'n grietje in een rommelige horrorfilm als Dark Water? Postlethwaite vond ik best oké.
Er hangt nogal wat chaos in de aanpak en opbouw van de horror. Scenes draaien nooit qua toon en de pay-offs stellen vaak teleur. Wat wel geslaagd is is de cinematografie tot op zekere mate. Aardige filters en meer dan degelijke kleuren. Het gebouw is best sfeervol. Bovendien pakt de finale best aardig uit en was ik zeker te spreken over het einde. Zal ook wel in het origineel zijn gedaan, maar ik zie het in ieder geval voor het eerst.
Soms is het wel duidelijk dat dit een remake is. Ik ga er niet vanuit dat bioscoopvoer als deze film ooit met een aantal ideeën die in deze film worden gepresenteerd kan komen. Dark Water is gewoon ongestructureerd en gebrekkig geregisseerd op het vlak van horror, waardoor de kern van de doelstelling niet aanslaat. Enkele attributen zijn er wel, maar verder duurt het eerder lang zonder dat het ergens heel interessant wordt. Jammer.
mjk87 (moderator films)
-
- 14516 berichten
- 4514 stemmen
Een soort Se7en qua sfeer en toon maar wel beduidend minder sterk. De film teert in het begin vooral op die sfeer en dat gaat goed, daarna richt de film zich meer op het verhaal en dat werkte voor mij minder. Wel leuk dat het lang onduidelijk blijft of er echt iets bovennatuurlijks plaatsvindt of dat alles zich afspeelt in het hoofd van de hoofdpersoon (en de conclusie is trouwens ook prima). Niettemin heb ik niet constant geboeid gekeken. 3,0*.
Het laatste nieuws

Dystopische thriller 'V for Vendetta' met Natalie Portman vanavond te bekijken op televisie

Gigantisch datalek legt bijna 3,4 miljoen Netflix-gegevens bloot: wat nu?

Vanaf vandaag kijk je naar Marvel-serie 'Wonder Man' op Disney+

Team van HBO Max blijft ook na overname Netflix gewoon bestaan
Bekijk ook

House of Sand and Fog
Drama, 2003
188 reacties

Stir of Echoes
Thriller / Horror, 1999
220 reacties

The Descent
Horror, 2005
1.221 reacties

Derailed
Drama / Thriller, 2005
350 reacties

What Lies Beneath
Horror / Mystery, 2000
327 reacties

Calvaire
Drama / Horror, 2004
491 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








