Genre: Drama / Komedie
Speelduur: 102 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Gore Verbinski
Met onder meer: Nicolas Cage, Michael Caine en Hope Davis
IMDb beoordeling:
6,5 (85.780)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 mei 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Weather Man
"Dave Spritz is about to take his best shot . . . at life"
Dave Spritz is een succesvolle weerman in Chicago. Hij werkt voor een groot televisiestation en heeft eigenlijk weinig te klagen. Ware het niet dat zijn privéleven een zooitje is. Hij is gescheiden van zijn wat neurotische vrouw, hij heeft geen band met zijn puberzoon en probeert de band die hij heeft met zijn ongelukkige, te zware dochtertje krampachtig te verbeteren. Zijn relatie met zijn vader, een intellectueel die ernstig ziek blijkt te zijn, is ook verre van liefdevol. Wanneer Dave een geslaagde auditie doet voor de weermanpositie bij een grote landelijke zender en hij naar New York moet verhuizen, slaat de grote twijfel toe. Hoe harder hij probeert het contact met zijn familie op orde te krijgen, hoe meer hij zich realiseert dat het leven al net zo onvoorspelbaar is als het weer.
Externe links
Acteurs en actrices
David Spritz
Robert Spritzel
Noreen
Shelly Spritzel
Mike Spritzel
Russ
Don
Lauren
DMV Guy
Andrea
Video's en trailers
Reviews & comments
Donkerwoud
-
- 8673 berichten
- 3946 stemmen
The Weather Man (2005)
Het onstuimige weer als metafoor voor hoe het leven eigenlijk niet te bespelen valt. Soms moeten we de touwtjes een beetje laten vieren om geluk te vinden, zo ondervindt de ultieme loser ( Nicholas Cage ) uit het verhaal. Een mooie boodschap, verpakt in een stemmig drama vol droog-komische vondsten. Helaas wordt het verhaal een beetje verstoord met de talrijke monologen van de hoofdpersoon. Ik heb liever dat we als kijker zelf mogen bepalen hoe de karakters zich voelen en waarom. Nu lijkt het een tikkeltje op voorgekauwde emotie. Dat neemt niet weg dat het gewoon een hele lekkere film is om naar te kijken. Cage is op dreef als de loser die goede dingen probeert te doen maar ze als een boemerang terug krijgt als nog meer ellende. Michael Caine doet zijn ding als vriendelijke man die wijsheden vergaart nu de dood er aan zit te komen. Gewoon lekkere cinema voor een ontspannen avondje genieten
MarkFish
-
- 1070 berichten
- 1505 stemmen
Het is nergens verheffend, spannend of enorm dramatisch. Film kabbelt voort, metnname eerste uur, maar door goede acteerprestaties van Cage, Caine en die kinderen vond ik wel vermakelijk. In het tweede deel van de film komt er wat vaart en raak je wel benieuwd naar hoe het zal aflopen met hem. Bevredigend einde .
606
-
- 23879 berichten
- 12278 stemmen
erg leuk verhaal en goed in elkaar gezet.
acteren is erg goed.
4 sterren
JeffreyV
-
- 77 berichten
- 98 stemmen
Redelijke speelfilm. Soms grappige momenten, maar niet denderend. Niet slecht dus, maar ik zou deze film niet snel nog een keer kijken.
2,5 ster!
Hankieh
-
- 670 berichten
- 0 stemmen
Redelijke speelfilm. Soms grappige momenten, maar niet denderend. Niet slecht dus, maar ik zou deze film niet snel nog een keer kijken.
2,5 ster!
LuCos
-
- 172 berichten
- 141 stemmen
Ik vond het een leuke film, en kon vaak wel lachen. Voor mij is het wel weer een film die ik vaker wil zien.
Ik vond het begin sterker dan het einde, waarschijnlijk omdat het tegen het einde aan meer om het drama kant ging van de film (en de boodschap van de film enzo) dan de komedie kant. Desalniettemin een aardige film om eens op een rustig avondje te bekijken.
Ik hou zelf veel van dit soort films, door de humor die in je dagelijks leven zo herkenbaar voorkomt, en je nu er eigenlijk beter om kunt lachen.
Ik geef de film denk ik een 3,5 ster, en zou hem liever 4 willen geven, maar denk dat 3,5 gewoon toch wat reëler is.
JohnWilliams
-
- 7504 berichten
- 1006 stemmen
Vandaag gezien en ik moet zeggen dat hij me wel mee viel. Nicholas Cage is sowieso een van mijn niet-favoriete acteurs. Vaak vind ik zijn films irritant etc. En stelen andere mensen de show waardoor hij vaak in het niets valt. Maar hij heeft wel een paar goeie film op zijn lijstje staan. Daar is deze er wel één van. Ondanks het feit dat hij samen met een keigoeie acteur speelt doet hij het erg goed en komt alles geloofwaardig op mij over. Michael Caine was weer geweldig, wat is hij toch goed! Het verhaal was goed en het die scene met die Fastfood was ook leuk. Daarom ook een toepasselijke poster natuurlijk 
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Zwarte humor, melancholische sfeer en een geweldig acterende Cain en Cage, erg van genoten!
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8169 stemmen
Fijne film, met een sterke sfeer en die die erg goed in balans is qua drama en (zwarte) humor. Nicolas Cage zet bovendien een prima rol neer en ook de leuke bijrol van Michael Caine is zeker het vermelden waard. Met zijn tweeën dragen ze eigenlijk de hele film. De film bevat tevens ook enkele sterke dialogen. Soms iets te gemakkelijk, maar verder is het wel een lekkere wegkijk film. Regisseur Gore Verbinsky laat in ieder geval zien dat hij naast de Blockbusters van de Pirates of the Carribean films ook een prima film kan maken zonder al te veel actie.
3,5*
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Ik heb nu zo'n 25 films gezien met Nicolas Cage, maar deze film vond ik toch maar pover qua verhaal en humor. Ik was blij dat de film gedaan was, toch nog 3* omwille van mijn favoriete acteur.
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3631 stemmen
Een van de minste Cage films, hij wist me niet echt te boeien. Redelijke film, maar nog een keer kijken is niet voor herhaling vatbaar.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4897 stemmen
Leuke film, uitstekende rol van Nicolas Cage en regisseur Verbinski toont zijn veelzijdigheid. Opzich stelt het allemaal niet veel voor; zo eindigt de film ongeveer hetzelfde als deze begon, maar toch knap hoe vermakelijk het tussenstuk is. Met veel plezier gemaakt en vooral goed geregisseerd.
Ik heb veel gelachen, al kan ik me best voorstellen dat mensen hier totaal de lol niet van inzien. Vooral het sombere personage van Cage was geweldig en bij vlagen hilarisch. Zijn uitspatting tegen Russ, de nieuwe vriend van zijn vrouw is heelijk; fuck you, fat asshole! Dildo!
Veel grappige momenten, ook naast deze, zoals bijv. de vele dingen die Cage naar zich toe gesmeten krijgt. Gaat nergens over, maar leuk is het wel. Voor de rest niet veel bijzonders, maar de film kijkt makkelijk weg. Prima score van Hans Zimmer ook. Voldoende voor deze film.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Verbinski wilde graag de Happiness of American Beauty van 2005 maken, zoveel is wel duidelijk. Maar deze film mist die scherpte volledig. The Weather Man komt daardoor over het algemeen veel te geforceerd over. Niet zozeer de humor an sich, maar veel meer de daaraangekoppelde maatschappelijke kritiek op de veranderde samenleving, die ons met plaatsvervangende schaamte naar een weerman die zijn privesituatie niet bonder controle heeft, zouden moeten laten kijken, komt niet uit de verf.
Verbinski blijkt dan ook vooral een bekwame regisseur die een gezellig avondje met muizenjagers of piraten kan voorschotelen, maar op het moment dat zijn films zich vooral richten op grote mensen (zie ook het flauwe the Mexican), gaat het niet goed. Veel grappen waren best geslaagd, maar de combinatie met gepoogde diepgang (de pijl en boog scenes bijv.) en sarcasme lukte dus amper.
Gemiste kans. Mocht dit materiaal (m.u.v. Cage) in handen van een regisseur die echt iets heeft te melden zijn geweest had dit ongetwijfeld een topper geworden. Gelukkig is Verbinski bekwaam genoeg om een echte afgang te voorkomen. 2,5 sterren.
movie fan
-
- 318 berichten
- 303 stemmen
goede film , met een goed verhaal, goede cast en goed acteerwerk , zeker van cage . einde was ook zeer goed en paste mooi bij het verhaal . de film verveeld ook niet , het blijft je boeien en je wilt gewoon weten hoe het afloopt . 4 sterren .
RockyRoad
-
- 10 berichten
- 16 stemmen
Flauwe film, wel een redelijk goed acterende cage,met een mooie auto:) voor de rest valt deze in t cliche `dertien in een dozijn filmpie` van mijn part
trebremmit
-
- 3014 berichten
- 1465 stemmen
Welke films heb jij gezien die hier op lijken? Ben wel benieuwd ik ken er namelijk niet zo veel.
Sami
-
- 47 berichten
- 132 stemmen
zal deze niet gauw nog een keer kijken, viel wat tegen maar zaten wel een paar grappige momenten in.
Botervlieg
-
- 8 berichten
- 11 stemmen
Welke films heb jij gezien die hier op lijken? Ben wel benieuwd ik ken er namelijk niet zo veel.
Het personage deed me wel wat denken aan de hoofdfiguur uit A Serious Man.
Maar wat een heerlijke film is dit, met erg grappige situaties en dialogen. Het verhaal is erg minimaal maar dat vind ik meestal geen probleem.
skipy05
-
- 1676 berichten
- 2701 stemmen
Redelijk flauwe saaie film. Een van de minste Nicolas Cage films. Ik had de film al ooit gezien maar dit was toch zeker de laatste keer dat ik hem zie.
brabusRUS
-
- 1628 berichten
- 2810 stemmen
Langzame, saaie en vooral depressieve film
Kon mij totaal niet inleven in geen enkele personage. Nicolas Cage en Michael Caine hebben goed werk verricht. Dat dik meisje, Gemmenne de la Peña, vond ik echt mega irritant. Verder vond ik de komedie ver gezocht. Ik heb mij dus niet vermaakt met deze film. Overigens jammer dat ze de boog niet in de poster hebben verwerkt.
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
De weerman, ik had 'm al ooit gezien. En nee niet op nederland 1. Dat dikke kind en die pijlen herinnerde ik nog zuiver.
Ik kwam laat thuis van het werken, het regende buiten en ik was best gaar. Dit filmpje kwam wel uit. Nogal dramatische film met een treurige Nicolage Cage. Ik vond hem hier beter dan in bijvoorbeeld National Treasure of The Sorcerer's Apprentice.
Camerawerk is prima, de settings waren vaak mooi belicht. Er zitten ook een aantal aparte dingen in zoals de kruisboog, het ijs op het water, spongebob, het bekogelen met eten, de greenscreen.
Het lijkt steeds of de situatie niet erger kan maar de tegenslagen blijven maar komen. Ik vond het treurig om dat zien te gebeuren. De stroomuitval tijdens z'n speech bijvoorbeeld. Later zet z'n pa nog dat nummer The Rock op in de auto, goed dat ze dat terug lieten komen.
Die Cammeltoe vond ik wel grappig.
Mooi achtergrondmuziekje steeds.
Best meeslepend drama.
lotteke_ik
-
- 90 berichten
- 660 stemmen
Ik snapte gewoon totaal niet waar het over ging. Veel te langdradig. En gewoon een vreemd verhaal vind ik. Erg deprimerend.
DonOswaldo
-
- 6430 berichten
- 1931 stemmen
Leuk! De komische ondertoon zorgde voor genoeg glimlachmomentjes en Nicolas Cage wist het allemaal goed te brengen (net als de rest van de cast overigens). Het drama komt maar gedeeltelijk aan, maar wordt ruimschoots goedgemaakt.
Kleine 4*
Ceeda7
-
- 3544 berichten
- 1381 stemmen
Net wat DonOswaldo zegt.
Jammer van MacDo's overdreven product placement.
Het laatste nieuws

'All The Money in The World' van Ridley Scott dinsdag te zien op televisie

Netflix komt binnenkort met de Zack Snyder-films '300' en 'Rise of an Empire'

'The Alienist' was toch een Netflix Original, waarom is die verdwenen?

'Outlander'-spin off 'Blood of my Blood' doet het ontzettend goed op HBO Max
Bekijk ook

Remember
Drama / Thriller, 2015
111 reacties

The Express
Biografie / Sport, 2008
50 reacties

Leaving Las Vegas
Drama / Romantiek, 1995
474 reacties

Reign over Me
Drama, 2007
230 reacties

The Bucket List
Drama / Komedie, 2007
711 reacties

Collateral
Actie / Thriller, 2004
869 reacties
Gerelateerde tags
new york citychicago, illinoismidlife crisistelevisiedochtervaderweather forecaster terminale ziekte
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






