Signs (2002)
Genre: Sciencefiction / Horror
Speelduur: 106 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: M. Night Shyamalan
Met onder meer: Mel Gibson, Joaquin Phoenix en Rory Culkin
IMDb beoordeling:
6,8 (411.078)
Gesproken taal: Engels en Portugees
Releasedatum: 5 september 2002
On Demand:
Bekijk via Netflix
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Signs
"It's not like they didn't warn us."
Graham Hess is een voormalig geestelijke in een dorpje op het platteland van Pennsylvania. Na de dood van zijn vrouw heeft hij zijn baan opgegeven, en leidt hij samen met zijn broer en twee kinderen een rustig leven. Op een dag verschijnen er mysterieuze graancirkels in zijn land. Bij zijn zoektocht naar de waarheid achter de cirkels wordt hij in zijn geloof getest.
Externe links
Acteurs en actrices
Graham Hess
Merrill Hess
Morgan Hess
Bo Hess
Officer Paski
Ray Reddy
Colleen Hess
SFC Cunningham
Tracey Abernathy
Mr. Nathan
Video's en trailers
Reviews & comments
Triztan
-
- 83 berichten
- 205 stemmen
Ik vond hem het kijken wel waard, was leuk om te zien. Ik vond het van het begin tot diep in de film wel leuk interessant en spannend.
Wat goed gedaan was, was dat je de aliens maar een beetje zag de hele tijd, zoals een been door het graan, de hand onder de deur, en de twee seconden in het steegje, je zag ze niet de hele tijd wat het mysterieuze effect wel aansterkte.
Ook waren er stukjes waarin er iets gebeurde en het jongetje dan zijn astma-inhaler pakte en gebruikte, ik vind dat dit het effect wel aansterkte dat er ''iets spannends/belangrijks'' gebeurde.
Hij keek redelijk goed weg en heb geen moment gedacht dat ik hem saai vond, dit wil niet zeggen dat ik het een superspannende film vind, maar saai is hij dus zeker niet.
Misschien dat de cast het wel beter maakte en de film dus een beetje beter maakte.
Dat het jongetje aan het einde overleefde door zijn astma, vind ik toch wel een beetje cheap.
Ook dat het meisje, een soort afkeer tegen water had en dat er daardoor allerlei glazen water stonden waardoor vervolgens de broer die glazen om kon slaan om die alien te beschadigen was een beetje goedkoop, de alien deed ook niks terug?
Kortom, een matige film met min en pluspunten die het zeker wel waard te kijken is.
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
Dat het jongetje aan het einde overleefde door zijn astma, vind ik toch wel een beetje cheap.
Ook dat het meisje, een soort afkeer tegen water had en dat er daardoor allerlei glazen water stonden waardoor vervolgens de broer die glazen om kon slaan om die alien te beschadigen was een beetje goedkoop, de alien deed ook niks terug?
Apart, dat is toch juist waar het om ging, toeval bestaat niet, alles heeft een reden.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Meneer Gibson was zijn geloof kwijt geraakt na de dood van zijn vrouw. Door deze onzinnige wonderen is hij weer gaan geloven. Het is echt een belabberde film. Hoe vaker je hem ziet hoe meer je je gaat irriteren. Helemaal aan dat zoontje, pfff wat een wijsneus.
Q Jones
-
- 3525 berichten
- 2882 stemmen
Echt hoe vaker ik hem zie hoe meer ik hem ga waarderen. Ik krijg nog steeds kippevel bij het einde geniaal in beeld gebrcht gewoon
J-fan
-
- 138 berichten
- 473 stemmen
Leuke personages waar je mee mee leeft, maar waar ik echt niet tegen kan is als die zogenaamde astma patiënten hun medicijnen verkeerd innemen.
Trouwens ook gek : dat jochie pakt om het geringste zijn pufje en heeft hem altijd bij zich en dan op eens als hij het echt nodig heeft niet meer. Of is ie het ergens verloren?
Eerste deel van de film helemaal top. Het tweede deel verpestte het vond ik. Jammer.
dominion
-
- 4062 berichten
- 0 stemmen
It's like War of the Worlds.
Super spannend.
M. Night. Shyamalans beste film vind ik ook al heb ik ze nog niet allemaal gezien.
De sfeer is echt dik aanwezig en de film blijft boeien van begin tot eind.
Gibson acteert erg sterk maar vind hem ook een super acteur
.
Verhaaltje is wel erg simpel en is al voor de zoveelste keer verfilmd maar aliens zijn gewoon heel erg boeiend.
De film is ook erg donker maar dat maakt het erg spannend.
Het laat je op het einde toch met wat vragen achter als hoe, wie, waarom.
Vond het een erg sterke Thriller.
Dikke 4.
maxo922
-
- 691 berichten
- 627 stemmen
Slecht
Enige wat de film nog een beetje kon redden waren de eerste 20 minuten, die waren best sfeervol. Helaas kan ik verder niets positiefs noemen over de film.
Het concept zelf is goed genoeg voor een vermakelijk, misschien zelfs spannend filmpje, maar dan moet er natuurlijk ook wel wat mee gedaan worden. Dat was dus niet het geval. Na die redelijke 20 minuten gaat het stevig bergafwaarts. Er volgen veel langdradige en onnodige scenes. Af en toe heeft Shyamalan wat komedische trekjes in die scenes verworven. Ik moet toegeven dat het gewaagd is, maar helaas niet effectief.
Het acteerwerk is niet echt slecht te noemen, maar als er weinig gewaagde scenes zijn is dat ook logisch. Mel gibson zie ik niet vaak, maar voor wat ik nu heb gezien van hem vind ik erg matig.
De grootste teleurstelling voor mij waren de laatste 20 minuten. De 'spannende' scenes waren erg flauw en cliche. En de allergrootste teleurstelling was voor mij de scene met de alien in de woonkamer; ik heb zo'n stervenshekel aan anti-climaxen.
Enige positieve was dus de eerste 20 minuten, maar die kunnen de film zeker niet redden. Dit is de tweede film die ik zie van Shyamalan en het is opnieuw een grote teleurstelling.
* 1,0
clockwork72
-
- 2780 berichten
- 1741 stemmen
Behoorlijke sterke film was dit, alleen kwam ie wel wat traag op gang en d'r had misschien net iets meer spanning in mogen zitten..
3,5*!
prikadel
-
- 56 berichten
- 328 stemmen
Slecht, slaapverwekeknd en saai.. Er gebeurd werkelijk HELEMAAL niets...
Akron777
-
- 472 berichten
- 0 stemmen
Interessant hoe hij schrikmomenten op vrij subtiele manier brengt. Er heerste wel een goede mystieke sfeer rondom die korenvelden. Helaas was de film verder een stuk minder, met een flinke anticlimax.
mnrk
-
- 1876 berichten
- 1733 stemmen
Wederom brengt M. Night Shyamalan een film met een interessant thema...
Het verhaal is prima en de hele sfeer die het boeren landschap brengt zorgt voor wat extra's.
Het acteerwerk van Mel Gibson en Joaquin Phoenix was ook in orde...
Alleen had ik liever de "alien" op het einde niet in zijn geheel in beeld gezien, de stukken in de film dat je hem maar vaag ziet of alleen zijn hand zijn veel sterker en brengen meer spanning.
Minotaures
-
- 7810 berichten
- 2537 stemmen
De confrontatie tussen de alien en Phoenix zijn inderdaad slap en zo anti-climax.
superhenkie
-
- 107 berichten
- 0 stemmen
Matige film.
Sporadisch spannend, maar vooral saai en langdradig.
Ik wou dat ik hem niet gezien had.
1.5 ster
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Spannende film. Interessant thema, de graancirkels. Veel spanning en Mel Gibson en die twee kinderen zijn ook heel goed. Phoenix ook! Shyamalan is mijn favoriete regisseur dus geweldige film Dit. Ongeveer net zo goed als The Sixth Sense.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Moet ik bij deze film meer aan geesten etc. denken of aliens en dergelijke? Dat eerste trek ik namelijk voor geen meter in tegenstelling tot het tweede 
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
Meer aan aliens, maar wel met een mystieke sfeer, dus geen actiespektakel.
rolfkunst
-
- 36 berichten
- 98 stemmen
Heerlijke trage film. Het tempo is zo laag, en toch is het ze gelukt om de spanning er flink in te houden goed acteerwerk ook. Prima film 4*
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Moet ik bij deze film meer aan geesten etc. denken of aliens en dergelijke? Dat eerste trek ik namelijk voor geen meter in tegenstelling tot het tweede
De film heeft met name thema's zoals buitenaards leven en religie.,
Aazhyd
-
- 640 berichten
- 305 stemmen
Het gaat over aliens. Zolang die niet zichtbaar zijn, is het een heel aardige film, met klassieke opbouw.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Ik moet bekennen dat ik al had ingecalculeerd dat ik 110 minuten bagger zou schijten tijdens het kijken van deze film. Vroeger vond ik de trailer verschrikkelijk eng en ik verwachte destijds bij Signs altijd iets van een horror met geesten enzo. Tot dat ik bevestigd kreeg dat het grotendeels om science fiction en aliens ging. Een onderwerp dat mij wel ligt.
Uiteindelijk heb ik op 4 a 5 schrik momentjes na om Signs vooral erg hard gelachen. Er zit heerlijke humor in deze film verstopt. Het moment dat Joaquin Phoenix met een van zilver papier gemaakte hoed tussen de twee kinderen in zit was toch wel de grootste giller.
Flauw? Vervelend? Nee helemaal niet, ik vond het juist wel wat hebben. Spanning en humor worden op een aangename manier gecombineerd.
Signs is als Thriller en Sciencefiction ook wel fascinerend omdat de spannende momenten ook grotendeels in daglicht worden gebracht. De meeste films met een gelijksoort genre zijn in duister gehuld en bevinden zich in donkere ruimtes vaak grotendeels tijdens de nacht.
De makers is het gelukt om een boeiende en tevens grappige film te maken met net voldoende spannende momentjes. Een film met een heerlijke sfeer en fantastische cast.
Ook de twee kinderen deden het uitstekend. Vooral de jonge dame was ook onwijs grappig!
Ik heb me gewoon prima vermaakt en de onderbroek droog gehouden!
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Aangezien ik The Sixth Sense had gekocht op blu-ray heb ik er Signs, Unbreakable en The Happening ook maar even lekker bijgedaan. De film begint na een creepy opening eigenlijk gelijk met het verhaal. Met de graancirkels. En inderdaad spanning en humor worden goed gecombineerd. Het ene moment zit je lekker met de familie aan tafel en het andere moment zie je ineens dat creepy meisje zeggen van: there is a monster outside of my room, can I have a glass of water? Geniale quote! Net zoals bij The Sixth Sense heerst er een constante spanning gedurende de hele film. Maar ook is er veel emotie en religie bij betrokken. En inderdaad met dat zilver papier met die kinderen was wel lachen ja. En dan het acteerwerk: Mel Gibson doet het zoals altijd goed. Prima acteur! Joaquin Phoenix deed het ook goed, de zoon was af en toe een klein beetje irritant maar zijn acteerwerk was gewoon goed. En het dochtertje was oh my gosh schattig.
En dan zat Cherry Jones er nog in als de sheriff, goeie actrice! En dan nog M. Night Shyamalan himself had ook wel een belangrijk rolletje. Het regisseurwerk is weer goed gedaan.
Dus kortom: Signs is een typische spannende sciencefictionfilm met veel emotie maar ook lekker veel spanning. Dus ik geef Signs een 4! Goede film.
m1chel
-
- 1948 berichten
- 499 stemmen
Over misstappen gesproken, deze film was echt saai met de hoofdletter S. Jammer kans gemist om een prima onderwerp goed uit te werken
tristanrc1
-
- 255 berichten
- 321 stemmen
O.k. er zitten fouten en onlogische dingen in deze film, maar wat was hij spannend! Er is in feite bijna de hele film niks te zien, maar door de muziek, en het acteerwerk van Mel Gibson was hij soms zelfs eng. De sfeer in de film helpt daar ook bij. De scene met het nieuws, waarvan je weet dat je gaat schrikken als de nieuwslezeres zegt dat ''De volgende beelden schokkend kunnen zijn'', en toch komt het op een onverwachts moment...
Rodney9
-
- 36 berichten
- 41 stemmen
prima thriller/sci-fi/drama van m. night shyamalan
één van mijn favoriete acteurs mel gibson zit erin dus dat is mooi.
de mysterieuze sfeer maakt het best wel spannend
het verhaal is erg goed
als m. night shyamalan fan moet ik deze toch ook wel gezien hebben
nachtschade
-
- 287 berichten
- 900 stemmen
Links en rechts een aardig schrikmoment, maar het verhaal is wel erg goedkoop. Matig.
movie-edje
-
- 498 berichten
- 0 stemmen
nergens spannend, boeiend, vermaakelijk.
Gibson speelt het niet echt geloofwaardig!
Angelo2
-
- 681 berichten
- 3071 stemmen
Prima film en na meerdere kijkbeurten toch een half puntje extra gegeven. Kijkt lekker weg, lekker sfeertje en aardig acteerwerk. Verhaal was ook prima al kan ik me niet helemaal vinden in de achterliggende gedachte van de regisseur. Geloof daar niet zo in.
black swallow
-
- 182 berichten
- 602 stemmen
niet goed, niet slecht -
voordeel van de twijfel - een 3, al ben ik dan wel ontzettend ruimhartig
Bekijk ook

El Laberinto del Fauno
Fantasy / Drama, 2006
1.334 reacties

Walk the Line
Biografie / Muziek, 2005
731 reacties

The Sixth Sense
Thriller, 1999
1.125 reacties

Joy Division
Documentaire / Muziek, 2007
27 reacties

Foo Fighters: Back and Forth
Documentaire / Muziek, 2011
28 reacties

Cast Away
Drama, 2000
793 reacties
Gerelateerde tags
symbolismwaterboerderijgeloofhorrorbuitenaards wezenfamilie relatieslandelijk gebiedbuitenaardse invasiecrop circle alien attackloss of faithalien encounteraliens
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








