Genre: Misdaad / Thriller
Speelduur: 127 minuten
Alternatieve titel: Seven
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: David Fincher
Met onder meer: Brad Pitt, Morgan Freeman en Gwyneth Paltrow
IMDb beoordeling:
8,6 (1.993.897)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 november 1995
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Prime Video
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Se7en
"Seven deadly sins. Seven ways to die."
Detective William Somerset (Morgan Freeman) heeft nog zeven dagen te gaan alvorens hij met pensioen zal gaan. Hij krijgt de nieuweling David Mills (Brad Pitt) onder zijn hoede om in te werken als zijn opvolger. Ze stuiten al snel op een aantal gruwelijke moordzaken die door het thema 'de zeven hoofdzonden' met elkaar verbonden zijn. Het duo botst qua inzicht en aanpak regelmatig. Daarbij lijkt de moordenaar door zijn ingenieuze werkwijze en uiterst zorgvuldige voorbereiding van de moorden ongrijpbaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Somerset
Mills
Tracy
Officer Davis
Dr. O'Neill
Dr. Santiago
Police Captain
Detective Taylor at First Murder
Dead Man at 1st Crime Scene
Workman at Door of Somerset's Office
Reviews & comments
Tompie film
-
- 96 berichten
- 129 stemmen
Er barst hier een hele discussie los
, ik zal wat meer uitleg trachten te geven. Ik vind de film wat overschat: daarmee wil ik zeggen: de film wordt vaak iets te veel bewierookt voor wat de film in mijn eigen ogen is, namelijk enkele goeie vondsten, waarover je de eerste maal heel enthousiast bent, maar bij de tweede kijkbeurt kijk je daar doorheen en heb je er niet zo veel aan vind ik. Ik vind deze film geen klassieker, een klassieker valt niet tegen als je er een tweede maal naar kijkt. Die discussie over het ontgoocheld zijn dat niet zou kunnen samen gaan met het overschat worden van de film snap ik niet zo goed, omdat ik de film pas overschat vond na de ontgoocheling.
Ik ben trouwens van mening dat de regisseur van deze film, David Fincher is het geloof ik, hierna geen echte sterk film meer heeft gemaakt.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5832 stemmen
Je begrijpt het echt niet, mister blonde.
pfff. omdat ik een andere invulling aan het woord geef?
ik ken ontgoochelen als ontnuchtering, beroving van enige illusie. zie ook 'koenen'. dit sluit het onder de indruk zijn van iets echt niet uit.
jij begrijpt het klaarblijkelijk niet. flauwekul? de betekenis van woorden gaat wat verder dan de (soms beperkte) uitleg van een woordenboek (ook al is dat de van Dale). ik vond het eind van deze film trouwens compleet ontnuchterend, hij beroofde me van elke ilussie.
[edit] wil trouwens niet onvriendelijk overkomen, waardeer je mening meestal wel SB
[/edit]
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
de film wordt vaak iets te veel bewierookt voor wat de film in mijn eigen ogen is, namelijk enkele goeie vondsten, waarover je de eerste maal heel enthousiast bent, maar bij de tweede kijkbeurt kijk je daar doorheen en heb je er niet zo veel aan vind ik.
Dat heb ik dus helemaal niet. Toen ik deze film voor een 2e keer zag vond ik m net zo goed en nog steeds vind ik de film ijzersterk. Komt voornamelijk door het grimmige sfeertje in de film.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Dat heb ik dus helemaal niet. Toen ik deze film voor een 2e keer zag vond ik m net zo goed en nog steeds vind ik de film ijzersterk. Komt voornamelijk door het grimmige sfeertje in de film.
Ik vond hem ook naar de twede (en derde en vierde en...) keer kijken beter dan de eerste keer.
starbright boy (moderator films)
-
- 22412 berichten
- 5077 stemmen
pfff. omdat ik een andere invulling aan het woord geef?
ik ken ontgoochelen als ontnuchtering, beroving van enige illusie. zie ook 'koenen'. dit sluit het onder de indruk zijn van iets echt niet uit.
jij begrijpt het klaarblijkelijk niet. flauwekul? de betekenis van woorden gaat wat verder dan de (soms beperkte) uitleg van een woordenboek (ook al is dat de van Dale). ik vond het eind van deze film trouwens compleet ontnuchterend, hij beroofde me van elke ilussie.
[edit] wil trouwens niet onvriendelijk overkomen, waardeer je mening meestal wel SB
[/edit]
Ik begrijp je nu iets beter.... Jij bedoelt volgens mij (m.b.t. films) dat als de bijvoorbeeld het einde van een film ontnuchterend voor de hoofdpersonen is, dat indruk op je maakt (slechte afloop, idealen die niet uitkomen, teruggeworpen in de harde werkelijkheid). En dat kan ik volgen.
Als ik onvriendelijk overkwam was dat ook niet mijn bedoeling. Discussie gesloten?
Kai
-
- 5164 berichten
- 1001 stemmen
Is het de moeite waard om de S.E. te kopen of scheelt het erg weinig met de gewone versie.
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Ik heb 2 weken geleden de DVD van deze film gekocht en heb hem nu 2 keer gekeken. Ik zie niet in waarom er zoveel mensen zijn die deze film briljant vinden. Mischien komt het omdat ik voor deze film veel rip-off's heb gezien, ik weet het niet. Ik vind dat er helemaal geen chemie tussen Freeman en Pitt zit. Spacey vond ik ook niet geweldig, en dan te bedenken dat deze 3 acteurs tot mijn favorieten behoren. 
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
Ik vind dat er helemaal geen chemie tussen Freeman en Pitt zit. 
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Hun relatie (veteraan - soldaatje) vond ik totaal niet boeiend om de cliches die zich voordoen.
Jorick
-
- 8776 berichten
- 2337 stemmen
Ik ben trouwens van mening dat de regisseur van deze film, David Fincher is het geloof ik, hierna geen echte sterk film meer heeft gemaakt.
Wat dacht je van The Game en Fight Club?
Mogelijk ook nog Panic Room.
Persoonlijk vind ik dit toch wel erg sterke films hoor! 
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Ik vind Panic room en met name Fight Club sterkere films dan Se7en.
Mister_Pink
-
- 632 berichten
- 0 stemmen
Ik weet het, maar ik heb een zwak voor Foster en ik heb Se7en te laat gezien.
John Doe
-
- 916 berichten
- 2122 stemmen
Mijn ervaring komt daarmee overeen, diep in de nacht op een 'slaapfeest' gezien vroeger. Diepe indruk gemaakt.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Voor de hoeveelste keer komt deze nu op tv? Achtse keer???
De zevende keer.. 
U-96
-
- 11875 berichten
- 2081 stemmen
Se7en is voor mij echt zo'n 'plakfilm'. Ik heb hem ongeveer 8 keer gezien, maar gisteren heb ik niet gekeken. Toen ik aan 't zappen was, bleef ik gewoon plakken zegmaar. Dat maakt films zo geweldig.
salvatore
-
- 1937 berichten
- 3238 stemmen
Se7en is voor mij echt zo'n 'plakfilm'. Ik heb hem ongeveer 8 keer gezien, maar gisteren heb ik niet gekeken. Toen ik aan 't zappen was, bleef ik gewoon plakken zegmaar. Dat maakt films zo geweldig.
dat heb ik ook zo vaak bij films dan zit ik te zappen en dan ga ik een film kijken die ik al op dvd heb :S
Tha Flow
-
- 283 berichten
- 854 stemmen
Hij is inderdaad nu ook al zo vaak op tv geweest. En ook ik bleef vaak hangen als ie er weer eens op was. Nu echt voor de 20ste keer het einde weer gezien. Wat een meesterwerk.
eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Se7en staat bij mij steevast op 7 
isdat bewust 
Gerelateerd nieuws

Thrillerklassieker 'Se7en' krijgt 4K-restauratie en keert binnenkort terug naar de bioscoop

1 April, kikker in je bil: acht films met een verrassend einde

Thriller-meesterwerk 'Se7en' van David Fincher morgenavond te zien op televisie
David Fincher is bezig met een 4K remaster van zijn iconische thriller 'Se7en', maar wil niet te veel veranderen
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
self-fulfilling prophecy detectives.w.a.t.regendrugsdealereviscerationlust and impulsiveness rage and hatepride and vanityimmoderateness insomniasadismeonderzoekpension politiepsychopaatmoordseriemoordenaarschietpartijreligiewhodunitlijkmacabreseven deadly sinsdepravity neo-noirurban gothicsinisterambiguousominousseven: los siete pecados capitales
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









