• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.289 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.537 acteurs
  • 199.088 gebruikers
  • 9.376.793 stemmen
Avatar
 
banner banner

Reservoir Dogs (1992)

Misdaad / Drama | 99 minuten
4,04 8.446 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 99 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Harvey Keitel, Michael Madsen en Tim Roth

IMDb beoordeling: 8,3 (1.160.610)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 5 augustus 1993

Plot Reservoir Dogs

"Every dog has his day."

Joe Cabot is de ongeschreven meester in het organiseren van overvallen op juweliers. Zijn zoon 'Nice Guy' Eddie brengt een bende criminelen bij elkaar om een belangrijke diamantair te beroven. De zes weten niets van elkaar af en kennen slechts elkaars codenamen: Mr. White, Mr. Blue, Mr. Pink, Mr. Orange, Mr. Brown en Mr. Blonde. Meer zelfs, de heren hebben allemaal de instructie gekregen om hun echte identiteit geheim te houden en geen enkele aanwijzing te geven. Wanneer de overval achter de rug is, krijgen ze een financiële beloning die een rustige oude dag verzekert.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mr. White / Larry Dimmick

Mr. Orange / Freddy Newandyke

Mr. Blonde / Vic Vega

"Nice Guy" Eddie Cabot

Detective Holdaway

Officer Marvin Nash

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Deepdish

Deepdish

  • 46 berichten
  • 0 stemmen

Wat kan er over deze film nu nog gezegd worden, keiharde binnenkomer van Quentin Tarantino ( welkom in hollywood )

4.5****


avatar van JanDahler

JanDahler

  • 199 berichten
  • 262 stemmen

heerlijke film! zoveel geweldig scenes.

het begint al met die discussie over fooien geven

of de discussie wanneer mr.pink een andere naam wil! hilarisch!

1vn men favoriete films!


avatar van misterwhite

misterwhite

  • 4726 berichten
  • 656 stemmen

Geweldige film!! Deze is de beste van Tarantino, ik vond het een erg sterk verhaal en de dialogen zijn erg leuk opgebouwd en de beste rol is gespeeld door Steve Buscemi.


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Toen ik deze film voor het eerst zag vond ik hem ontzettend saai. De 2e keer ben ik de film pas gaan waarderen. Het acteerwerk in deze film is geweldig!


avatar van lamalord

lamalord

  • 83 berichten
  • 127 stemmen

Een meesterwerk!

Tarantino heeft zijn beste kant laten zien.

Goede acteerprestaties!


avatar van Zamorano

Zamorano

  • 6 berichten
  • 0 stemmen

Want een blamage zeg deze film, ik denk ik ga is lekker zitten voor de nummer 28! van de lijst. Maar de film viel me vies tegen. Het verhaal is vrij gewoon, en net toen ik dacht nu gaat het beginnen was de film afgelopen. Kan iemand mij vertellen wat er nou echt zo goed was aan deze film? Want het verhaal kon me weinig interesseren terwijl ik wel van dit soort films hou! Of is het kudde gedrag de reden dat deze film zo hoog staat?


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Zamorano schreef:

Want een blamage zeg deze film, ik denk ik ga is lekker zitten voor de nummer 28! van de lijst. Maar de film viel me vies tegen. Het verhaal is vrij gewoon, en net toen ik dacht nu gaat het beginnen was de film afgelopen. Kan iemand mij vertellen wat er nou echt zo goed was aan deze film? Want het verhaal kon me weinig interesseren terwijl ik wel van dit soort films hou! Of is het kudde gedrag de reden dat deze film zo hoog staat?

Misschien is het verhaal 'diamantenroof gaat fout' niet zo origineel, maar hoe deze film het verhaal vertelt is wel zeker origineel. Het begint in een café met geweldige Tarantino-dialogen, en dan BOEM! je zit in de film. Eerste deel zat ik de hele tijd 'wat is er nou gebeurd? Laat zien! Maar op een gegeven moment, wil je alleen nog maar weten wat er in het pakhuis gebeurd. Via flashbacks kom je genoeg van het verhaal te weten. Gooi er dan ook een grote portie zwarte humor in, ijzersterk acteerwerk en je hebt een meesterwerk. Dit was een erge trendzettende film in het misdaadgenre; vaak gekopieërd hierna, of op z'n minst geïnspireerd, door de dialogen, verhaalvertelling, humor, personages.


avatar van Zamorano

Zamorano

  • 6 berichten
  • 0 stemmen

Misschien was het voor die tijd wel erg goed, maar voor nu vond ik het erg tegenvallen. Het dialoog in het begin was wel grappig. Maar voor de rest vond ik het allemaal net niet. Ik irriteerde me kapot aan dat gekrijs van Mr. Orange. En ik dacht dat er een hele onverwachte wending zou komen maar die kwam er dus niet. En die flashbacks vond ik ook niet erg denderend, misschien dat het in die tijd iets heel aparts was maar nu toch echt niet meer. Vond Pulp Fiction stukken beter qua verhaallijn en opbouw.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Mooie is ook, dat waar het probleem ontstaat, de diamantenroof zelf, niet verfilmd wordt. Zo heeft ieder zijn eigen bedenksel van hoe de roof precies is verlopen, hoe het er van binnen uitziet. Naarmate de film vordert verandert dat beeld doordat je de karakters steeds beter kent.


avatar van Mattson

Mattson

  • 848 berichten
  • 1276 stemmen

De bespreking over Madonna's 'Like a Virgin' is gewoon geniaal en is zo'n prachtig voorbeeld van de dialogen in Tarantino's films


avatar van AmazingShikoku

AmazingShikoku

  • 143 berichten
  • 463 stemmen

Deze film is toch wel het beste van Quentin Tarantino en vind ik beter dan Pulp Fiction en alle andere meuk die hij er na nog heeft uitgebracht. Wat stuk voor stuk wel allemaal goede films waren, daar niet van.

De film is het parade paardje van onafhankelijke filmindustrie en de film die Quentin Tarantino echt groot heeft gemaakt. En dat is zeker niet onterecht, aangezien deze tijdloze klassieker gewoon nog altijd een topper blijft vijftien jaar na dato.

4.5/5


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3227 stemmen

Oprecht 1 van de betere misdaad films in de style van Tarantino!

Film voor de derde keer gezien en ga halfje omhoog! film blijft goed zelfs na 3 keer kijken


avatar van RagnaToad

RagnaToad

  • 144 berichten
  • 186 stemmen

Zamorano schreef:
Misschien was het voor die tijd wel erg goed, maar voor nu vond ik het erg tegenvallen. Het dialoog in het begin was wel grappig. Maar voor de rest vond ik het allemaal net niet. Ik irriteerde me kapot aan dat gekrijs van Mr. Orange. En ik dacht dat er een hele onverwachte wending zou komen maar die kwam er dus niet. En die flashbacks vond ik ook niet erg denderend, misschien dat het in die tijd iets heel aparts was maar nu toch echt niet meer. Vond Pulp Fiction stukken beter qua verhaallijn en opbouw.


Je gaat me niet zeggen dat je niet grijnsde of een pijnlijk gezicht trok bij de oorscene?

En de dialogen zijn toch altijd uiterst realistisch? Geen zware gangstertaal, gewoon zakenmannen in hun eigen wereldje.

En als er geen flashbacks in zaten zou je minder te weten komen over sommige personages. En dan zou DAAR weer kritiek op zijn.

Qua onverwachte wendingen stelt de plot toch niet volledig teleur? Dat snap ik niet goed...


avatar van Tom&films

Tom&films

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Vond het een goeie film, maar met name door de laatste 38 minuten. Vind een 28ste plaats in de top 250 overgewaardeerd.


avatar van RagnaToad

RagnaToad

  • 144 berichten
  • 186 stemmen

Tom&films schreef:

Vond het een goeie film, maar met name door de laatste 38 minuten. Vind een 28ste plaats in de top 250 overgewaardeerd.

Je vindt dat te hoog, maar je geeft hem zelf een 4, wat hem minstens een 44ste plaats zou geven.

Ik bedoel maar, de gemiddelde score is niet veel hoger dan jij hem waardeert: 4,08. Dus zo overgewaardeerd is hij toch niet?


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Gister herkeken en ik vond hem nu beter. Deze film moet je zowieso twee keer kijken voor je hem echt goed kan vinden als je 't mij vraagt. De hele film is subtiel en het acteerwerk erg realistisch. Alleen Quinten Tarantino zelf kan niet acteren. (Behalve in die scéne dat ie die juut toetakeld tijdens dat muziekje)

Ik kan hem nog steeds geen ontzettend hoog cijfer geven. Ik zie niet helemaal in waarom iedereen het zóóó fantastisch vind.

Maar het einde is wel ontzettend achterlijk, vooral als dat eind muziekje invalt xD


avatar van michael1992

michael1992

  • 117 berichten
  • 0 stemmen

Euhm het is wel Michael Madsen die de juut toetakelt tijdens dat muziekje.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Bijpassend muziek voor die scéne, als je het aan mij vraagt. Geweldig!


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

jumpstylemovie schreef:

acteerwerk erg realistisch. Alleen Quinten Tarantino zelf kan niet acteren. (Behalve in die scéne dat ie die juut toetakeld tijdens dat muziekje)

Ik denk dat jij je nog wel eens even in Tarantino mag gaan verdiepen. Tarantino was Mister Brown. (klein rolletje) en Madsen mishandeld een agent.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Oh, die twee heb ik dan omgewisseld. Ik vind Madsen dan niet zo goed acteren. Ik kan het niet heel goed plaatsen maar het is iets wat ie met z'n stem doet. Doe mij maar Mr. Pink


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

jumpstylemovie schreef:

Doe mij maar Mr. Pink

'Mr. Pink sounds like mr. Pussy.' Geweldig personage inderdaad. Goeie rol van Buscemi. Maar Madsen vind ik ook geweldig spelen. Zijn stem past juist bij het hele karakter dat hij neerzet.


avatar van Minotaures

Minotaures

  • 7810 berichten
  • 2537 stemmen

Een losse kanon, die Madsen.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Did you kill any?

-A few cops.

-No real people?

Die vond ik wel echt mooi


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Ja, inderdaad die ging zo:

Mr. Pink: You kill anybody?

Mr. White: A few cops.

Mr. Pink: No real people?

Mr. White: Just cops......

Geweldig!


avatar van -Revelation-

-Revelation-

  • 25 berichten
  • 160 stemmen

Zeer goede film.

Acteerwerk, muziek, dialogen, alles piekfijn uitgewerkt.

4,2*


avatar van llectrofish

llectrofish

  • 9 berichten
  • 19 stemmen

Heb hem gisteren voor de 2e keer gezien, en wil hem nu nog eens kijken. Zegt genoeg, niet? 5/5


avatar van Niino

Niino

  • 11 berichten
  • 0 stemmen

Hij is dadelijk op de televisie. Heb hoge verwachtingen, ben zeer benieuwd!


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1741 stemmen

Raar, ik zie niet dat ie op televisie is zometeen.


avatar van Woutrr

Woutrr

  • 178 berichten
  • 742 stemmen

hij komt op 2BE (spijtig dat die zender hier niet vermeld word (net zoals VT4))


avatar van Nomak

Nomak

  • 11634 berichten
  • 0 stemmen

Ik had Reservoir Dogs jaren geleden al eens gezien, maar ik herinnerde me er niet veel meer van, vandaar dat mijn stem ontbrak. Vandaag was de film dan weer eens eindelijk op tv en nog maar eens bekeken. Het is vooral een goede film met een prima verhaal en uitmuntende acteerprestaties van zowat alle acteurs.
Mijn favoriete personages zijn Mr. Pink en Mr. White, respectievelijk gespeeld door Steve Buscemi en Harvey Keitel. Maar ze zijn allemaal wel ok.
De dialogen zijn memorabel, dat is wel vaker zo bij films van Quentin Tarantino, maar hier zijn er wel enkele heel erg leuke. Denk aan de discussies over de fooien en de codenamen en de speech van Joe Cabot. En dan vergeet ik er nog een paar.
Het verhaal wordt verteld met behulp van heel wat flashbacks, maar gelukkig blijft het steeds overzichtelijk. Ik vind het wel een beetje jammer dat we de overval zelf niet te zien krijgen.
In elk geval zeker een goede film die het bekijken meer dan waard is.