• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.705 films
  • 12.256 series
  • 34.049 seizoenen
  • 648.607 acteurs
  • 199.197 gebruikers
  • 9.383.808 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Village (2004)

Thriller | 108 minuten
2,84 3.038 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 108 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: M. Night Shyamalan

Met onder meer: Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix en Adrien Brody

IMDb beoordeling: 6,6 (295.146)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 augustus 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Village

"There is no turning back"

De film vertelt het verhaal van een hechte gemeenschap. De raad van ouderen waarschuwt de inwoners voor de mysterieuze wezens die zich in de bossen rond het dorp schuilhouden. De nieuwsgierige Lucius Hunt (Joaquin Phoenix) is van plan de dorpsgrens te overschrijden en het onbekende te trotseren. Het lijkt er op dat hij met deze daad de toekomst van het dorp voor altijd zal veranderen...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Lillytjuh

Lillytjuh

  • 40 berichten
  • 70 stemmen

Ik heb 'm in de bioscoop een tijdje geleden gezien, ik vind het echt een goeie film! Ook omdat ik snel schrik blijft het altijd spannend.

3,5*


avatar van Soeperman87

Soeperman87

  • 567 berichten
  • 479 stemmen

Jordy schreef:

(quote)

Ook niet. Opnieuw zien!

The Sixth Sense zie ik toch als een horror-thriller.


avatar van Oosie

Oosie

  • 186 berichten
  • 85 stemmen

SORRY HOOR 3*??????? wat een GAAAAARE FILM !!!!!!!


avatar van kijkert

kijkert

  • 3584 berichten
  • 0 stemmen

Soeperman87 schreef:

(quote)

The Sixth Sense zie ik toch als een horror-thriller.

Da's toch een psychologisch drama met een paranormaal tintje?


avatar van skapig

skapig

  • 63 berichten
  • 24 stemmen

uhm als je t eerste gedeelte beetje vol praat met een bekende als je samen kijke en als de muziek spannend begint te worden dan gaan kijken ( na enkele borrels of ......) jah dan zijn die stukken met spannend stukje best wel spanend............ oke ik kijk van de week nog wel een keer hahahah


avatar van krabat

krabat

  • 360 berichten
  • 360 stemmen

Van de makers van "The sixth sense". Als ze zoiets nadrukkelijk gaan gebruiken bij de promotie van een film zegt dat meestal al genoeg. Deze film heeft mij totaal niet kunnen boeien en ik heb er serieus over nagedacht om de bioscoop vroegtijdig te verlaten. Na de pauze ging het niveau enigzins omhoog, maar dat was bij lange na niet voldoende om tevreden over te zijn. Deze flop krijgt van mij 1 ster vanwege de mooie filmposter.


avatar van skapig

skapig

  • 63 berichten
  • 24 stemmen

krabat schreef:

Van de makers van "The sixth sense". Als ze zoiets nadrukkelijk gaan gebruiken bij de promotie van een film zegt dat meestal al genoeg. Deze film heeft mij totaal niet kunnen boeien en ik heb er serieus over nagedacht om de bioscoop vroegtijdig te verlaten. Na de pauze ging het niveau enigzins omhoog, maar dat was bij lange na niet voldoende om tevreden over te zijn. Deze flop krijgt van mij 1 ster vanwege de mooie filmposter.


nou dat vind ik toch wel lief van je hahahahha , ik heb 1 schrik moment ghad dat zij in t bos is en in die "kuil "stort
al zaten wij wel af te vrgen wat heeft ene blinde aan zn blinde geleide stok in t bos en opeens gooit ze die opzij en knapste vind ik dat ze hem ook weer trg vind tussen alle stokjes


avatar van Set Wenker

Set Wenker

  • 5 berichten
  • 11 stemmen

Ik vond het sowieso nergens op slaan dat ze die blinde het bos in sturen. Nu kwam ze toevallig iemand tegen bij de weg, maar wat als dat niet zo was? Dan had ze daar gewoon maar een beetje rondgelopen. Zonder het geluid van een beekje wist ze toch niet waar ze naartoe moest.

Ik vond trouwens sowieso dat ze zich voor een blinde aardig goed wist te redden. Ze rende met gemak naar de ruststeen (wedstrijdje noah) en in het bos wist ze ook op volle snelheid de weg naar die kuil te vinden. Er waren wel meer momenten dat ik dacht: Als zij een blinde voor moet stellen dan kan dit toch nooit?


Verder vond ik de sfeer in het dorp het enige sterke punt van de film. Ook de manier van filmen, en de kleine subtiele geluidjes zoals de wind en het lopen van mensen etc zorgden voor een mooi claustrofobisch effect. Dit vond ik dan ook meteen het enige sterke.

Het verhaal was flinterdun. Er gebeurt een hele tijd niets. Het plot voel je al lang van te voren aankomen en dan krijg je ook nog zo´n uitleg einde. Ineens laten ze alles zien wat er gebeurt moet zijn. Ze openen die dozen om te vertellen wat er in hun verleden gebeurt is en waarom ze naar dat dorp zijn gegaan. En je krijgt die hele scene waarin die ouderlingen discusieren over waarom ze gekomen zijn etc.

Deze zaken hadden ze veel beter langzaam op kunnen bouwen en af en toe aan bod kunnen laten komen. Op een manier zodat je aan het einde niet helemaal zeker weet of dat nou de verklaring is. Nu wordt het je allemaal voor de voeten geworpen. Ineens krijg je alles uitgelegd. En dan proberen ze ook nog even snel een plothole dicht te gooien door te vermelden dat er smeergeld is betaald om het luchtruim boven dat gebied dicht te houden. De schrijver zelf vertelde dit geloof ik in dat huisje aan het eind. Ik vroeg me namelijk al af waarom dat gebied nooit eerder via een vliegtuig ontdekt was.

Waar ik nog wel even mijn vraagtekens bij had was een van de laatste scenes. Die jongen die Ivy weer terug over het hek zet reed in een auto waarbij op de deuren de naam Walker stond. Volgens mij is dit ook de achternaam van Ivy. Ik vraag me af of dit nog verband met elkaar houdt of gewoon toeval is. Ik had namelijk ook het idee dat hij meteen bereid was Ivy te helpen toen ze haar naam zei. Maar misschien heb ik het wel gewoon niet goed gezien.

Nou voor de sfeer geef ik de film dus 2 1/2 ster. Het verhaaltje vond ik vrij mager. Het idee voor het verhaal vond ik in principe vrij goed, maar de uitwerking is een stuk minder. Het verhaal is in een regel of vier te omschrijven en veel meer gebeurt er ook niet. Dat is jammer.


avatar van face lift

face lift

  • 4 berichten
  • 0 stemmen

Ik sluit me gedeeltelijk aan bij de mening van set wenker.

Alhoewel ik het niet eens met hem ben dat je de plot mijlen van tevoren kon zien aankomen...

De clue is goed doordacht en draagt eigenlijk de hele film.

Jammer dat de rest flinterdun is waardoor de film ietswat tegenvalt.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

Ik vind net omgekeerde:

Ik verwachtte de afloop al van toen ik de recensies las en was vooral verrast door de acteurs, de sfeer, de muziek, de cadrage, het decor,...

(Set -> zie prive-bericht voor enkele antwoorden)


avatar van Esteban

Esteban

  • 3606 berichten
  • 1826 stemmen

En ik volg Gondwana daarin. Door enkele minder subtiele reviews (en een ongemarkeerde spoiler hier, toen) kende ik het einde al. Maar de hele film haalt pure kracht uit de bovengenoemde eigenschappen. Shyamalan bewijst zich een topregisseur.


avatar van Set Wenker

Set Wenker

  • 5 berichten
  • 11 stemmen

De acteerprestaties vond ik ook goed ja. Als ik zeg dat ik het plot allang aan voelde komen bedoel ik voornamelijk dat ik wist dat die wezens gewoon lui uit het dorp waren die om de een of andere reden wilden dat niemand uit het dorp zou vertrekken. De reden hiervoor wist ik niet helemaal. Ik dacht eigenlijk dat het misschien veroordeelden waren ofzo die gevlucht waren.


avatar van Icer

Icer

  • 334 berichten
  • 504 stemmen

Ik was toch wel enigzins verrast toen ik ontdekte dat het verhaal zich eigenlijk gewoon afspeeld in het heden. Maar waar haalden ze hun spullen dan vandaan zoals die bronzen klokken etc? Kleding voor de kinderen? Stof? ***


avatar van tijgertje69

tijgertje69

  • 3 berichten
  • 0 stemmen

wat een klotefilm zeg er wordt zoveel ophef over gemaakt .Maar ieder zijn eigen mening maar ik vondt het zonde van mijn geld en tijd dat ik die film heb bekeken.


avatar van PinheadRules

PinheadRules

  • 49 berichten
  • 257 stemmen

De film is op zich oké, het was inderdaad goed mogelijk het plot aan te zien komen, alleen de vraag was wie het wezen in het bos zou zijn. Leuke schrikeffectjes, wat mij betreft te weinig. De spanning wordt leuk opgebouwd, maar deze film háált het niet bij de eerdere Shyamalan-films.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Denk svp om de spoilers, zie de FAQ, bericht aangepast


avatar van PinheadRules

PinheadRules

  • 49 berichten
  • 257 stemmen

OK, sorry!


avatar van Anjin

Anjin

  • 650 berichten
  • 735 stemmen

Vind het meer een EO film..

Film sloeg nergens om..


avatar van nathan_666

nathan_666

  • 274 berichten
  • 0 stemmen

heb hem gisteren bekeken.
de acteurs waren goed en de film kwam nog goed op gang.

lekker goede schrik effecten.

maar het einde was teleurstellend want toen bleek dat er eigelijk geen monsters waren maar dat het eigelijk de dorpsgek ( verkleed als een monster) was om mensen buiten het bos te houden en zo te voorkomen dat ze de stad ingingen was wel erg stom .

3.5*


avatar van kras van zwienen

kras van zwienen

  • 238 berichten
  • 820 stemmen

Iedereen zei ja hij is slecht, hij is helemaal niet eng. Ik vond het gewoon een goede film en het verhaal vond ik ook helemaal niet tegenvallen. Iedereen had gewoon een hele andere film verwacht. 3.5#


avatar van NERD

NERD

  • 1720 berichten
  • 1433 stemmen

kras van zwienen schreef:

Iedereen zei ja hij is slecht, hij is helemaal niet eng. Ik vond het gewoon een goede film en het verhaal vond ik ook helemaal niet tegenvallen. Iedereen had gewoon een hele andere film verwacht.

Denk dat dat inderdaad het grootste probleem is van deze film. Het verhaal vond ik persoonlijk eigenlijk best goed.

Een soort van Fight Club syndroom eigenlijk, waar mensen compleet iets anders verwachten aan de hand van de plotoutline, de trailer en de marketing campagne er omheen. Alhoewel het bij Fight Club overduidelijk expres gedaan is.


avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Het einde vond ik alleen tegenvallen...

Maar het verhaal was erg orgineel!

3 *


avatar van alf

alf

  • 8 berichten
  • 0 stemmen

Had van collegas gehoord dat ie niet spannend was.Vond hem wel spannend en een leuk verhaal.Je wordt een paar keer op het verkeerde been gezet.Geluid speelt een belangrijke rol om deze film akeli over te laten komen.een leuke surround set is eigenlijk een vereiste.Een dikke 3.5


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3873 stemmen

Ik was er al wat huiverig voor na de slechte berichten hier. Maar toch maar gekeken. Op zich begint de film heel aardig vooral de sfeer wordt goed uitgewerkt. Grote probleem hierna is dat het verhaal gewoonweg veel te zwak is. De hele film zie je het einde aankomen. En ook de uitleg die ze in de film geven over het waarom ze zich voordoen als die wezens is mij veel te simpel wat mij betreft zet Shyamalan zijn dalende lijn na unbreakable voort. voorlopig 3 sterren omdat ik me nog wel redelijkvermaakt heb.


avatar van rutver

rutver

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Wat een superfilm,erg spannend,net zo goed als unbreakable!

Een 4,5!

Is te koop aangeboden,nieuw en geseald vanaf 7,50 op ebay.nl!


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3873 stemmen

dit is wel erg ongeloofwaardig eerst zeggen dat je een film geweldig vindt en hem dan via ebay wegdoen. Lijkt meer op een goedkope manier van reclame maken.


avatar van Moviewatcher

Moviewatcher

  • 31 berichten
  • 9 stemmen

The Village is weer een knappe film van Shyamalan, ondanks het achteraf wat teleurstellende einde. Hij weet toch steeds een beklemmende sfeer op te roepen. Hij doet dit mede door de muziek en de wat grauwe decors. Volgende keer moet hij het eens omdraaien: een wat minder spannende verhaallijn, maar wel met een beter einde dan in zijn vorige films.


avatar van Chr.s

Chr.s

  • 3671 berichten
  • 1703 stemmen

maar wel met een beter einde dan in zijn vorige films.

Vond ik het einde van the sixth sense toch echt wel mooier. Maar dat blijft natuurlijk persoonlijk.


avatar van wackyboy

wackyboy

  • 547 berichten
  • 468 stemmen

Ik vond het allemaal zwaar tegenvallen. De acteerprestaties waren wel okay, maar het verhaal vond ik tamelijk zwak. De orginaliteit die er dan nog inzat, zat hem in het idee, wat op zich wel een vondst is, maar om het vervolgens zo voorspelbaar uit te werken, dat vond ik nogal een tegenvaller, zeker van Shyamalan, die op dit moment van zijn carriere al een naam hoog te houden heeft.

Ik las in interviews dat hij het zelf een erg emotionele film vond en dat het allemaal erg met 9/11 te maken heeft; mensen op zoek naar geborgenheid en veiligheid. Het leek mij een beetje op een goedpratertje achteraf. Hoewel er, gezien de postings hier, ook veel mensen zijn die de film wel erg goed vinden.

Naast het, naar mijn mening, vrij zwakke verhaal heb ik ook nog eens zitten ergeren aan het hysterische spel van Bryce Dallas Howard. Knap gezichtje hoor, maar ze heeft me hier niet weten te overtuigen.


avatar van Patrickvanschaik

Patrickvanschaik

  • 142 berichten
  • 2096 stemmen

Ik zelf vond deze film beter dan the sixth sense en Unbreakble. deze film pakt me beter! twijfel tussen een 3,5 of en 4,- maar voorlopig geef ik deze film een 4*