• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.278 acteurs
  • 199.148 gebruikers
  • 9.381.101 stemmen
Avatar
 
banner banner

La Meglio Gioventù (2003)

Drama | 366 minuten / 400 minuten (miniserie)
4,11 1.686 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 366 minuten / 400 minuten (miniserie)

Alternatieve titel: The Best of Youth

Oorsprong: Italië

Geregisseerd door: Marco Tullio Giordana

Met onder meer: Luigi Lo Cascio, Alessio Boni en Maya Sansa

IMDb beoordeling: 8,4 (27.546)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Noors

Releasedatum: 5 februari 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot La Meglio Gioventù

"The Possibilities Were Endless..."

'La Meglio Gioventù' vertelt het verhaal van een Italiaanse familie van het einde van de jaren zestig tot nu. Het verhaal focust op de broers Nicola en Matteo. In het begin delen zij dezelfde dromen, lectuur en vriendschappen, tot ze op een gegeven moment Giorgia ontmoeten, een jong meisje dat lijdt aan psychische stoornissen. Hun toekomst neemt noodgedwongen een andere wending. Nicola beslist psychiater te worden, Matteo geeft zijn studies op en meldt zich bij de politie aan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Nicola Carati

Matteo Carati

Adriana Carati

Giulia Monfalco

Carlo Tommasi

Mirella Utano

Francesca Carati

Giorgia Esposti

Angelo Carati

Giovanna Carati

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Klinkt als een uitdaging, niet?

Is wel een 100G achievment waard.


avatar van Nakkie13

Nakkie13

  • 970 berichten
  • 265 stemmen

Roel Bogers schreef:

Klinkt als een uitdaging, niet?

Is wel een 100G achievment waard.

Xbox achievement hoer hiero

Ik vond antichrist al een hele achievement.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Maak er voor mij maar 1.000 punten van, heb je gelijk alles. De extra scenes hoeven dan niet voor mij Waarom zitten jullie niet op Gamesmeter ?

Ik ga straks eens bij de Fame kijken of ze hem hebben. Die filmafdeling is het afgelopen jaar sterk verbeterd!


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Oef bij de Fame was ie 24,99 euro....maar bij de Volkskrant Webwinkel 'maar' 16,95 euro! Heb hem maar besteld. Mocht ik hem ooit een keer afgekeken hebben volgt mijn waardering.

Zag ook dat er een hyvespagina van deze film bestaat met 500+ leden. Grappig.


avatar van Roel Bogers

Roel Bogers

  • 365 berichten
  • 191 stemmen

Ik heb geloof ik wel een gamemeter-account, maar de site trekt me niet zo. Misschien dat ik ooit een nieuwe, actieve account maak.

Maareh, kijk eens bij de Arthouse afdeling in de Free-recordshop. Ik weet zeker dat ik deze film daar heb zien liggen, en volgens mij ook nog eens voor de 'normale' prijs, een tientje.

Of heb je t over een of andere hyper-super-extended-limited-edition ofzo? Want het scheelt wel een hele hoop geld.


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

Waarschijnlijk wordt hij in 2 delen verkocht, het blauwe en het gele hoesje.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Ja ik denk voor een tientje krijg je 1 van de 2 (of 3) delen. Bij de Fame lag ook deel 1 voor 9,99 dacht ik. Maar ik moet ze natuurlijk wel allemaal hebben. Hoop dat ie vandaag binnenkomt


avatar van yorickk

yorickk

  • 149 berichten
  • 368 stemmen

Als je dit als een film ziet kan je Band of brothers toch ook als een film zien als 6 kan, kan 10 ook

Wel duur k zou um graag zien, maar hij is nergens te krijgen. Ja k heb die sites van jullei gekeken maar bij de kruidvat verkope ze um denk ik niet meer. Daarnaast k ga geen 23 euro betalen, 12,50 is de max


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

In Belgie kostte hij 9 euro in mediamarkt d8 ik. 1 dvd met 2 schijven in.


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

Ceeda7 schreef:

In Belgie kostte hij 9 euro in mediamarkt d8 ik. 1 dvd met 2 schijven in.

Bij het Kruidvat 5,99 voor 2 delen. ( tenmisnte, 1 jaar geleden)

Ben er inmiddels aan begonnen. Deel 1 gezien. Vanavond deel 2.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Wow dat is dan echt een mooie aankoop! Ik heb vorige week deel 1 gekeken. Best aardig, soms wat sterker, soms wat minder. Ben er nog niet helemaal uit. Ga vd week het 2e deel kijken.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Het tweede deel is nog veel beter dan het eerste deel. Ik ga in spannende afwachting van de beoordeling van rose en Awake78 natuurlijk niet verklappen waarom ik dat vind.


avatar van rose

rose

  • 2280 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb een dubbel gevoel bij deze film. De film heeft zijn sterke , maar ook zwakken momenten. Het ene moment dacht ik: nu ga ik hem afzetten omdat hij me te saai werd, maar het volgende moment boeide het toch weer. De knappe Matteo deed me denken aan mijn vroegere schoolvriendje. En wat is het nummer "Hurt' in het Italiaans zoveel mooier!

Verder vond ik de scene's waarin de liefde naar boven kwam zo slecht gedaan. Dat zoenen! Dat was niet meer dan elkaar op de mond pakken, geen emotie, jammer.

Herkenbare plaatsen waar ik zelf geweest ben in Italie, dat doet smachten om weer terug te gaan. Helaas deed de film mij niet verlangen naar nog een keer. Had er meer van verwacht.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Matteo is inderdaad heel knap. Zijn rol wordt ook uitmuntend gespeeld door Alessio Boni. De ontwikkelingen rondom dit personage zijn het boeiendste aspect aan deze film. Ook na zijn zelfmoord draait alles eigenlijk nog steeds om hem.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Nou, toch nog in 4 x afgekeken.
Heb er net als rose een dubbel gevoel bij. Vond toch het eerste deel veel sterker, vooral de scenes met de overstroming van de bieb en daaropvolgende ontmoeting van Nicola met dat piano-vrouwtje (hoe heette ze ook alweer), de trip met Matteo, Nicola en Giulia en bijvoorbeeld de reis van Nicola naar Noorwegen - hoe vaak heb ik tijdens de film wel niet gedacht, was daar maar gebleven bij die mooie blonde dame!

De gebeurtenissen daarna verloren mijn aandacht steeds meer en de ontmoetingen met nieuwe mensen ging soms wat van de hak op de tak. Toch bleef het me wel boeien tijdens het kijken, maar had wel wat moeite soms om de film weer op te zetten na een tijdje. Alsof ik niet nieuwsgierig was naar de afloop (net als bij een soap inderdaad ja). Na de dood van Matteo zwakt de film nog verder af, hij was toch wel de spil waar de film om draaide vond ik. Nicola was net niet bij machte om de film te dragen zoals Matteo dat deed.
Ook vond ik de Italiaanse geschiedenis welke voorbij kwam, meer een gimmick dan dat dat ook echt invloed had op het wel een wee van de familie

Naarmate het einde vorderde (had geen benul van hoe ver ik was in de film, keek via de PS3 dus geen tijden op een scherm) vond ik alles wel weer wat opveren, net als de moeder van de 2 jongens
Er wordt mooi een einde aan gebreid en alles valt goed op z'n plek.

Achteraf is het toch wel een prachtig stuk kunst geworden, maar dat neemt niet weg ik tijdens het kijken toch regelmatig mijn aandacht verloor. Ook niet zo gek met zo'n immense speelduur, maar toch.

3,5*


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Een hele kluif, ... toch vandaag bekeken.

Wel in etappes , slecht he !?!

Vond de zes uur uiteindelijk toch nog best meevallen.

Goed verhaal, goed acteerwerk,

Het is niet zo dat een qlimax zich na qlimax afwisselt, maar er is een goed en duidelijk verhaal zichtbaar wat zich gedurende de film prima ontwikkelt. De manier waarop situaties zich in de loop der jaren herhalen wordt perfect uitgebeeld. Daardoor blijft de film ook goed te begrijpen.

Ik kan me overigens voorstellen dat bepaalde film liefhebbers iets meer actie of spanning zien in films als deze.

Dit blijft wel uit! Je zal het alleen moeten doen met de drama!

Ik kon er meer leven en dus was deze film ondanks zijn zes uurtjes de moeite waard!


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1479 stemmen

Awake78 schreef:

Heb er net als rose een dubbel gevoel bij. Vond toch het eerste deel veel sterker,..

Genoeg reden voor mij om het tweede deel dan maar te laten. Wel een beetje genoten van de eerste helft maar nu ook weer niet zo om nog eens drie uur te gaan kijken als het er niet beter op wordt. Hoe het met al die mensen afloopt interesseert me niet echt omdat ze eigenlijk nergens echt op mij overkwamen. (Onder andere door die soms zo overdreven geacteerde blijheid, bijvoorbeeld tijdens het huwelijk. ) Ik ben al lang blij dat ik me er destijds niet toe heb laten verleiden de twee delen achter elkaar in de bioscoop te gaan zien.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Haha nee dat was wel een érg lange zit geweest! Dat had ik ook echt niet getrokken.

Wat ik wel opmerkte was dat mijn vriendin veel meer gecharmeerd was door deze film, welke we samen hebben gekeken, dan ik. Dat komt door haar boekenachtergrond en zij houdt niet van flitsende en/of ingewikkelde hollywoodfilms. Zij zou deze film zonder meer 5* geven. Dus wat ik wil zeggen, het ligt er ook aan of dit soort (drama-)verhalen je trekt of niet.

Maar Kronos, laat je vooral niet door mij beinvloeden om het tweede deel niet te kijken. Mocht je ooit nog eens tijd en zin hebben kan ik het je toch wel aanraden, en anders spoel je hem toch lekker door op sommige stukken

Viel me wel op dat het camerawerk op vooral de afstandshots erg slecht was, heel korrelig. Las dat ergens anders ook al bij de berichten. Zag er zelfs soms een beetje nep uit. Close-ups daarentegen wel weer in orde. Vreemd.

Nou goed, ik laat m'n stem voorlopig bij 3,5*.


avatar van Kronos

Kronos

  • 1009 berichten
  • 1479 stemmen

@Awake,

De dvd moet zaterdag weer naar de bibliotheek worden teruggebracht. Als ik tegen dan nog eventjes drie uur kan/wil vrijmaken, wie weet.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Oh haha, nou succes. Zal wel krap worden dan. Ach hij loopt niet weg bij de bieb, misschien als je ooit nog eens tijd/zin hebt....


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

@ Awake78 Jouw vriendin heeft een hele goede smaak.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Kijkt vast ook elke avond naar GTST....


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Dat denk ik niet. Ze heeft namelijk een boekenachtergrond en houdt niet van flitsende Hollywoodfilms.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Bovendien ontgaat de overeenkomst tussen dit prachtige drama en GTST mij volledig.


avatar van HolyGrail

HolyGrail

  • 23 berichten
  • 712 stemmen

Zes uur lang een beleving. Zes uur lang genoten.


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

speranza schreef:

Dat denk ik niet. Ze heeft namelijk een boekenachtergrond en houdt niet van flitsende Hollywoodfilms.

Precies. Ze heeft weinig met zowel snelle actiefilms als GTST. Tot zover de discussie over mijn vriendin haha


avatar van J.G.

J.G.

  • 154 berichten
  • 396 stemmen

De eerste keer dat ik hem zag was ik er helemaal van in de ban. Zonder pauze heb dan ook alle delen in één trek bekeken. Leuke personages, goed gefilmd, interessante geschiedenis van Italië, enz.

Kortom, ja ik vond hem goed de eerste.

Maar hoe komt het dat hij de tweede keer (en de keren erna) zo verschrikkelijk langdradig en oersaai is??? Jammer


avatar van J.G.

J.G.

  • 154 berichten
  • 396 stemmen

Vooral Nicola ergert mateloos door zijn irritant perfecte persoontje bij het herbekijken


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Deze heerlijke film staat na de twintigste herziening nog helemaal overeind.


avatar van speranza

speranza

  • 24668 berichten
  • 0 stemmen

Nicola is nodig om Matteo te laten schitteren. De film draait natuurlijk helemaal om laatst genoemde personage. Ook na zijn zelfmoord blijft alles om hem draaien.