Room (2015)
Genre: Drama
Speelduur: 118 minuten
Oorsprong:
Ierland / Canada / Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Lenny Abrahamson
Met onder meer: Brie Larson, Jacob Tremblay en Joan Allen
IMDb beoordeling:
8,1 (477.355)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 3 maart 2016
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Room
"Love knows no boundaries"
Voor Jack is de kamer zijn wereld: de plek waar hij geboren is, waar hij en zijn moeder eten en slapen, spelen en leren. Maar terwijl dit voor Jack als thuis voelt, ervaart zijn moeder het als een gevangenis. Dankzij de intense liefde voor haar zoon heeft ze het voor elkaar gekregen om hem te laten opgroeien in een kleine kamer van ongeveer 3 bij 3 meter. Maar doordat Jack steeds nieuwsgieriger begint te worden, weet ze dat de kamer niet voor onbepaalde tijd als thuis gebruikt kan worden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,1 / 477355)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Room (BoekMeter)
- Room (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op Canal Digitaal
Social Media
Acteurs en actrices
Joy "Ma" Newsome
Jack Newsome
Nancy Newsome
Robert Newsome
Old Nick
Leo
Officer Parker
Officer Grabowski
Dr. Mittal
Talk Show Host
Reviews & comments
Boneka
-
- 2726 berichten
- 1398 stemmen
Zo'n film kan inderdaad twee kanten uitgaan. Van drama naar nog meer drama op dezelfde voet maar dan anders, of er een heerlijke drama/thriller van maken. Helaas dat laatste is het voor mij niet geworden en dus een gemiste kans, want die elementen had ie zeker. Ik had het maar bij het boek gelaten, dan was het goed geweest. We zitten hier met nogal wat plotgaten. Bewust eruit gehaald, omdat ze het kennelijk niet interessant genoeg vonden. Daarnaast vond ik het jongetje (dacht steeds dat het een meid was) soms hadden ze het over de kleine meid (geen schaar, okay, maar de moeder was wel kort geknipt, vreemd!!, knap irritant met dat geschreeuw. Nog vreemder was de ontsnapping die wel goed in elkaar zat en zeker met die kies in de hand briljant voor het verdere vervolg. Helaas na slechts EEN HALF UUR is de politie de vindplek al op het spoor. Ja ja rode truck met schuur en een dakraam Compleet ongeloofwaardig! Helaas in het tweede uur geen [zoektocht adhv zijn woorden en tand maar een terugkeer in de wereld/spoiler]. Gemiste kans. Het wordt er alleen maar saaier op. Ook de opa die niet wil zeggen wat hij denkt. Het zijn allemaal open vragen. Zoals gezegd vond ik het kind vooral in het eerste uur nogal irritant. Kan best begrijpen dat je in zo'n stresssituatie anders en vreemd gedraagt, maar de moeder reageert er maar lauwtjes op. De kant van de man wordt helaas weinig belicht. Zelfs de moeder praat er met geen woord over en het kind vraagt er amper naar. Jammer!
Enkele pluspuntjes vond ik de acteerprestaties van zowel de moeder als het kind. Zijn woorden en het opnoemen van zijn visuele woorden vond ik sterk.
Nee, wat betreft dit soort claustrofobische films zijn er betere gemaakt. Nee dan vond ik 10 Cloverfield lane heel wat beter in elkaar steken ondanks dat zwakke eind. Helaas is voor mij Roomless!
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Het verhaal en de vertolkingen bevielen me wel, maar het is wel een trage film geworden.
Zwaarbeladen thema ook, dat wellicht niet iedereen zal bevallen.
Ook ik vond het in het begin niet zo interessant, pas nadat de 'room' wordt verlaten vond ik de film wat beter worden.
Hoofdrolspeelster Brie Larson heeft een Oscar gewonnen met haar rol, toch wel verdiend vind ik, al vond ik het kind nog beter !!
Daan258
-
- 3683 berichten
- 2481 stemmen
Bijna helemaal een met Tarkus
Het is zeker een mooie en ook spannende film.
Het verhaal is zeker niet slecht maar toch had hier iets meer uitgehaald kunnen worden naar mijn gevoel. Ook voor mij werd het pas interrassent nadat Jack en zijn moeder de ROOM verlaten.
Vanaf dat moment wist de film mij wat meer weten te boeien en kwam de drama een stuk meer naar boven.
Maar waar de film het inderdaad vooral van moet hebben is het ijzersterke acteerwerk en de super mooie vertolking. Inderdaad vond ik ook Jacob Tremblay het sterkst spelen in de film. Zo vreselijk goed en onwijs overtuigend. Prachtig om te zien.
Als ik heel eerlijk moet zijn is de film mij toch lichtjes tegengevallen vanwege de score maar de film is verre van slecht.
Net aan een 3,5*
6,5/10
Ebenezer Scrooge
-
- 2150 berichten
- 3092 stemmen
Een film die vrij uniek is in zijn soort, maar ik heb me ook aan een paar dingen zitten ergeren. De moeder neemt wel een erg groot en ongeloofwaardig risico om dat kind te laten ontsnappen en ook schijnt ze precies te weten wat er met het kind zal gebeuren zodra het de kamer verlaat. De politie heeft in dat korte en paniekerige autoritje wel heel rap door wat er met het kind is gebeurd en waar de plek zich bevindt waar hij en zijn moeder al die jaren hebben vastgezeten. Een kinderpsycholoog heeft daar weken, zo niet maanden voor nodig, maar die agent weet het natuurlijk binnen 2 minuten. Dan is er nog de oma die heel bezorgd overkomt maar haar kleinkind nauwelijks aanraakt, geen omhelzing, niks. Die opa durft hem zelfs niet aan te kijken. De enige die affectie toont is die hond, die in het begin natuurlijk nog even op vakantie is, want zo'n ontroerend moment wordt uiteraard voor later bewaard. Dat kind is overigens wel heel snel weer op de been na zo'n traumatische ervaring.
frans123
-
- 4459 berichten
- 1184 stemmen
Er staat nergens en hier ook niet dat Wlliam H. Macey in de film acteert. DE film????Door gespoeld in het begin net zo lang tot ze uit de Room waren. Al die onzindialogen tussen kind en moeder had ik geen zin in. En al die mensen hier met al die vragen en opmerkingen die niet kloppen: De film gaat over Jack en niets anders.Daarom is de dader oninteressant.O..ik weet het wel, een eenzame man die een gezinnetje wil,maar weet dat hij via de gewone weg kansloos is. Prima acteerwerk van jochie Jack, die de sterkste blijkt te zijn.......Maar trage film, U bent gewaarschuwd.
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12856 stemmen
Film met twee gezichten.
Dat de meesten het eerste gezicht het beste vinden is dan ook wat problematisch, want uiteindelijk draait het toch allemaal om het tweede deel. Dat voelt alleen wat magertjes aan en het zorgt er ook voor dat de film als een nachtkaars uitgaat, maar dan wel héél traag.
Het plot is weinig origineel, de uitwerking is dat wel. Uitgangspunt is hetzelfde als een sloot aan horrorfilms, maar in plaats van te mikken op spanning of horror kiest Abrahamson voor het menselijk drama achteraf. Al is kiezen misschien het verkeerde woord, want hij probeert de boot tussen genrefilm en drama in het midden te houden, waardoor het uiteindelijk vis noch vlees is.
Voor een genrefilm is het alleen wat te braaf. De ontsnapping is dan nog redelijk spannend, maar het gebrek aan obstakels (alles gaat wel érg makkelijk) staat het eerste uur toch wel in de weg. Het is ook al snel duidelijk hoe de vork in de steel zit én dat de film niet echt geïnteresseerd is in de spanning die klassiek uit deze situatie gepuurd wordt, dus is het vooral wachten tot de film écht begint.
Wanneer het dan eindelijk zover is, krijg je een interessante transitie van een kwartiertje, maar daarna vervalt het is nogal troosteloos en voorspelbaar drama. Personages komen nooit echt tot leven, sommige onnodige randzaken (Macy is geweldig maar wat is de functie van zijn personage?) houden de film alleen maar op en vele dramatische ontwikkelingen worden enkel aangestipt ipv naar behoren uitgewerkt.
Rest een film die een uitgekauwd uitgangspunt op redelijk unieke wijze probeert uit te werken. Maar het resultaat is een gemiste kans. De acteurs doen het aardig, maar daarmee is het meeste dan ook wel gezegd. Qua toon, opbouw en dramatiek schiet Abrahamson te vaak mis.
2.5*
Riddierid
-
- 271 berichten
- 1011 stemmen
Ik kan heel kort en krachtig over deze film zijn waardoor iedereen meteen snapt wat ik van deze film vond: ''Ik wil mijn geld terug''
Zodat ik nog een keer kaartjes kan kopen en hem nog een keer kan zien, wat een grandioze film! Dit is een goed voorbeeld waarom comedy mijn lievelings- genre is qua films.
FillumGek
-
- 8987 berichten
- 3398 stemmen
Een vrouw die jaren geleden ontvoerd is, verkracht, en nu een vijfjarige zoon moet opvoeden in een te kleine ruimte? Dat is het werk van een psychopaat waar je zo snel mogelijk moet zien te ontsnappen, onderweg een bijl moet pakken en zijn schedel moet opensplijten. Het is een scenario zoals je ze in horror vaak tegenkomt. Ik was dan ook wel benieuwd hoe het als drama zou uitpakken.
Room staat volledig in het teken van de relatie tussen een jonge moeder (Brie Larson) en haar zoontje Jack (Jacob Tremblay). Het eerste halfuur zien we vooral de moeilijkheden van de moeder om een kind op te voeden in een kleine ruimte die geen enkel benul heeft van de buitenwereld. De vertelstem van Tremblay als voice-over is best fijn en het is aandoenlijk om te zien hoeveel waarde er aan kleine dingen wordt gehecht.
De acteerprestaties van zowel Larson als Tremblay zijn goed, maar weggeblazen ben ik zeker niet. Sowieso gingen mijn nekharen overeind staan als Jack weer eens een keel opzet, verschrikkelijk. Na de spannende ontsnapping lijkt de film afgelopen, maar dan begint het tweede deel, wat eigenlijk net zo traag is. We zien een Macy opdraven waarvan ik het nut niet echt inzie, behalve dat hij Jack ziet als een product van verkrachting. Ik twijfelde steeds meer aan hetgeen waar de film nu heen wilde.
Het weet niet te emotioneren en het voelde allemaal wat snel. De hele kidnapping wordt amper behandeld terwijl het een enorm ernstige situatie is. Uiteindelijk blijft de film overeind door het acteerwerk, maar verder maakt het weinig indruk. Het sluit zelfs niet met een klapper af.
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Ik startte volledig blanco in deze film behoudens het feit dat de film reeds hoge ogen heeft gegooid. Ik wist bijgevolg niets af van de opsluiting van Jack en Joy. Ik ging gezien de armtierige setting uit van schrijnende armoede.Op welke planeet heb ik de afgelopen twee jaar gezeten, kan je je afvragen... ? Ik had weliswaar vragen bij de setting zoals bijvoorbeeld dat alarmsysteem als anachronisme, maar dat werd later helemaal duidelijk.
Centraal staat de moeder-zoonrelatie tussen Joy en Jack die door beiden erg overtuigend gespeeld wordt, zowel binnen als buiten de ruimte. Brie Larsen etaleertt hier haar volledige kunnen waarbij alle emoties aan bod komen. Ook de kleine Tremblay doet het zeer goed wetende dat kindacteurs in dramafilms onvoorspelbaar zijn.
De film bestaan uit twee delen en vooral het eerste deel binnen is het meest adembenenemd. Dikwijls aan Nathalie Kampusch moeten denken. Onwaarschijnlijk verhaal om zeven jaar opgesloten te zitten, verkracht te worden, zwanger te zijn en te bevallen van een zoon die intussen een jaar of 5 jaar is. Joy probeert met de beperkte middelen die ze heeft Jack een zo goed mogelijke opvoeding te bieden. Combineer dit met de levende fantasie van een vijfjarige en je krijgt leuke ontroerende dialogen.
Het gedeelte buiten begint goed met de verwondering en angsten van Jack. Nadien verliest de film wat van zijn pluimen. Ook het feit dat de wel heel makkelijk de dader kan opsporen stoorde me wat.
Het tweede deel is vooral therapeutisch en het herwinnen van de eigen plaats in zowel het gezin als in de maatschappij. Dit verloopt logischerwijs moeizamer dan verwacht. Jammer om Macy maar een beperkt bijrolletje te zien vertolken. Hij heeft meer in zijn mars.
Aangrijpende film met uitstekende acteerprestaties. Inhoudelijk redelijk, maar niet top. Concept zeker ok, verloop van de film had ik anders in gedachten. Al bij al een nipte 4,0*.
isalovesmovies
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik heb de film gezien en nadat ik klaar was dacht ik vooral goede recensies te vinden. Toen ik de reacties die anderen plaatsten bekeek, kwam ik tot een conclusie: onbekend persoon die dit leest, iedereen is anders! Ik leefde tijdens het zoen van deze film mee met de karakters en vond de film allesbehalve saai en ongeloofwaardig, terwijl anderen precies het omgekeerde gevoel hadden. Dus: BEGIN ZELF MAAR AAN DE FILM, KIJK WAT JIJ DENKT EN LAAT JE NIET ZO ERG BEÏNVLOEDEN DOOR ANDERMANS MENING. Daar gaat het uiteindelijk om! En deze film is sowieso aangrijpend en zet je aan het denken!
Baboesjka
-
- 891 berichten
- 1928 stemmen
Wat een mooie film! Ik vind het verhaal erg interessant en erg goed uitgewerkt. Het eerste deel in de schuur wordt heel intiem gebracht. Het is haast alsof je zelf ook in de schuur bent. Het tweede deel, als ze in de 'normale' wereld zijn, werd voor mij iets meer als veel andere films. Het voelde minder speciaal en ietwat langdradig, maar nog steeds vond ik het goed en het acteerwerk is over de gehele lengte sterk. Vooral Jacob Tremblay heeft indruk op mij gemaakt. Die jongen is een geboren acteertalent! Ik vind het een bijzondere, vrij ontroerende film. 4,5*
Malse filmpies
-
- 332 berichten
- 392 stemmen
Indrukwekkend.
Ik ging zonder voorkennis, buiten dat het goed gerecenseerd is, deze film in. Het eerste deel van de film kon ik daardoor ook niet goed plaatsen, maar toch bleef het intrigerend. Toen het kwartje langzamerhand begon te vallen, moest ik denken aan het verhaal van Jaycee Lee Dugard. Het verhaal schijnt echter gebaseerd te zijn op de false imprisonment van Elizabeth Fritzl door haar vader. In Room wordt het wat milder gebracht, maar probeert toch dicht bij de realiteit te blijven.
Waar de film in excelleert is in de acteerprestaties. Zowel Larson als Tremblay schitteren hier. Het is natuurlijk onwaarschijnlijk moeilijk om een onderwerp dat zo ver van je bed staat overtuigend te kunnen vertolken. Het is ze gelukt en een oscar voor Larson is daarmee meer dan terecht.
De tweede helft vond ik het verhaal wat afzwakken. Er werd veel aandacht besteed aan de psychologische trauma's en het was vooral mooi dat het echte trauma niet bij het kind lag, maar bij de moeder. Ik kan me echter niet voorstellen dat het fysiologisch gezien zo weinig complicaties met zich meebracht.
Verder vond ik tweede gedeelte te traag, waardoor het verhaal veel aantrekkingskracht verloor. Ook de vader, en dan met name de gedachtegang, had wat mij betreft wat meer belicht moeten worden.
3,5*
mr.sjoerd
-
- 1 berichten
- 38 stemmen
Ik heb de film gezien en nadat ik klaar was dacht ik vooral goede recensies te vinden. Toen ik de reacties die anderen plaatsten bekeek, kwam ik tot een conclusie: onbekend persoon die dit leest, iedereen is anders! Ik leefde tijdens het zoen van deze film mee met de karakters en vond de film allesbehalve saai en ongeloofwaardig, terwijl anderen precies het omgekeerde gevoel hadden. Dus: BEGIN ZELF MAAR AAN DE FILM, KIJK WAT JIJ DENKT EN LAAT JE NIET ZO ERG BEÏNVLOEDEN DOOR ANDERMANS MENING. Daar gaat het uiteindelijk om! En deze film is sowieso aangrijpend en zet je aan het denken!
Lavrot
-
- 904 berichten
- 0 stemmen
Mijn favoriete regisseur laat herhaaldelijk "room to dream" uit zijn mond ontsnappen: David Lynch. Niet dat deze film ook maar in de verste verte iets met lynch vandoen heeft, hoewel die "back yard" ...
Allereerst is het een uitermate goede zet om het verhaal vanuit het perspectief van het jongetje te laten passeren. Zijn brein is nog kneedbaar ("plastic") als silly putty: met fantasie en liefde kan je de ergste verschrikkingen overleven. Zelfs "verschrikking" wordt 'n rekbaar begrip in de lenige geest.
En er zit enorm veel poëtische ruimte in deze film, vooral doordat de kunst van het weglaten door de regisseur goed verstaan wordt: meer door minder. Het opgerolde tapijt legt letterlijk een verband tussen dood en geboorte.
De tijd versnelt. Mensen hebben haast. De film beantwoordt dit onmiddellijk en gaat met reuze vaart door de post traumatische periode van de moeder. Het jochie zal pas veel en veel later geconfronteerd gaan worden over het mysterie van z'n vader.
Het einde was geen open deur, maar toch ook weer wel.
ILDIB
-
- 3062 berichten
- 2380 stemmen
in t begin niet goed op zitten letten helaas maar eenmaal in de film was ie geweldig. zo goed in beeld wat er door de karakters hoofden omging. fantastisch geacteerd door allen ook door jack. aanrader.
david bohm
-
- 3075 berichten
- 3442 stemmen
Fraaie film met sterk acteerwerk van de twee hoofdrolspeleres en de vertelling is sowieso interessant. Meeslepend en toch sober opgediend. Sterk.
Decec
-
- 6746 berichten
- 8590 stemmen
Een goede drama film...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Goed beeld, geen HD aanwezig...
Goed geluid, geen Dolby Digital aanwezig...
Onrustig camerabeweging...
nijkerkbert
-
- 608 berichten
- 779 stemmen
Wow wat een acteur die Jack!
Boeiende en onderhoudende film met als absoluut hoogtepunt de ontsnappingsscene. En daarbij mooi uitgewerkt wat jarenlange afzondering met een mens doet. 4☆
Tisik
-
- 77 berichten
- 1750 stemmen
Ik kan heel kort en krachtig over deze film zijn waardoor iedereen meteen snapt wat ik van deze film vond: ''Ik wil mijn geld terug''
Zodat ik nog een keer kaartjes kan kopen en hem nog een keer kan zien, wat een grandioze film! Dit is een goed voorbeeld waarom comedy mijn lievelings- genre is qua films.
Comedy? Dan was jij toch de komiek...
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Aardig gegeven en Brie Larson is een prachtige 'girl next door', maar al met al wordt veel verpest doordat Jack zo'n ongelofelijk irritant kind is. Daardoor is het eerste deel nauwelijks het aanzien waard. Pas wanneer enigszins duidelijk is hoe de vork in de steel zit, wordt het wat spannender, maar uiteindelijk is het einde te tam en te rommelig om echt te boeien. Klinkt allemaal negatiever dan ik het ervaren heb, want op zich is het best een prima film. Alleen meer dan een 'fijn' tussendoortje is het niet.
hkoster16
-
- 385 berichten
- 11816 stemmen
1369 stemmen en nr. 218 in de top 250????
Vind deze film 3 stemmen waard en dan stem ik hoog.
UmbraVitae
-
- 4338 berichten
- 4045 stemmen
Meeslepend en boeiend drama, ondanks de soberheid waarmee ie gebracht wordt. Verder leveren de 2 hoofdrolspelers perfect werk. Had niet gedacht dat ik deze zo goed ging vinden.
Egulio
-
- 45 berichten
- 120 stemmen
Ja wat moet je hierover zeggen..
Uniek, meeslepend en vooral ijzersterk.
Multimediaknaller
-
- 72 berichten
- 53 stemmen
Een sterk begin, maar in de 2e helft stort de hele film in elkaar en had makkelijk in anderhalf uur gekund. En wat wij misten was het stukje 'dader' want dat komt nergens meer terug in de film.
Gerelateerd nieuws

Deze waslijst aan goed beoordeelde titels verscheen 1 januari op Netflix

Vanavond op televisie: 'Den Skyldige' en 'Der Kommer en Dag'
Bekijk ook

So-won
Drama, 2013
28 reacties

Lion
Biografie / Drama, 2016
156 reacties

Heidi
Familie / Drama, 2015
4 reacties

Izgnanie
Drama, 2007
129 reacties

Manchester by the Sea
Drama, 2016
261 reacties

Hoje Eu Quero Voltar Sozinho
Drama / Romantiek, 2014
21 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekcarpet isolatieontvoeringimprisonmentgrandparentsontsnappenziekenhuishondcaptivechildren's perspectivesskylight moeder zoon relatie
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










