
Les Innocentes (2016)
Alternatieve titels: Agnus Dei | The Innocents
Frankrijk / Polen / België
Drama
115 minuten
geregisseerd door Anne Fontaine
met Lou de Laâge, Agata Buzek en Joanna Kulig
Polen, de winter van 1945. Mathilde Beaulieu is een jonge doktersstagiaire die werkt voor een afdeling van het Franse Rode Kruis. Ze hebben als doel het vinden, behandelen en repatriëren van Franse overlevenden van de Duitse kampen. Op een dag, terwijl ze aan het werk is in een ziekenhuis in Polen, komt een non Mathilde smeken om haar te volgen naar het klooster. Een aantal nonnen zijn namelijk zwanger.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=6aBkOCmJvCY
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (7,3 / 9601)trailer (YouTube, ondertiteld)iTunes: € 11,99 / huur € 4,99Google Play: € 15,99 / huur € 3,99Toch wel erg mooi, het grootste gedeelte van de tijd. En dan doel ik niet alleen op de hoofdrolspeelster. Wellicht later uitgebreider, nu lonkt een andere blonde naar me op het terras, heel koel.
Die blonde op het terras houdt je nog steeds bezig!?


Het is nu bepaald geen weer voor een blonde op het terras, helaas!
Toch wel erg mooi, het grootste gedeelte van de tijd. En dan doel ik niet alleen op de hoofdrolspeelster. Wellicht later uitgebreider, nu lonkt een andere blonde naar me op het terras, heel koel.
Het zal een Leffe Blond zijn zeker?

Daar kunnen ze in K-Amerika nog een voorbeeld aannemen, met hun miljoenen verslindende films en waar acteurs zoveel verdienen dat ze een villa kunnen laten zetten van 492 MILJOEN dollar!
Een zgn. 'low budget film' maar wél een film waarin alles uit de kast wordt gehaald om een waar gebeurd verhaal op een fatsoenlijke en verantwoorde manier om te zetten in een film.
"Een lange zit" vindt Capablanca. Er vallen zeker te weinig doden en wordt er niet geschoten zonder iemand te raken? Zielig dat alleen de films met veel zinloos geweld, weinig menselijke warmte en veel krankzinnige gebeurtenissen, vijf sterren halen. Bah, wat een wereld!!!!
De regie en het acteerwerk zijn zonder meer eerste klas. Lou De Laâge is een meerdere opzichten een ontdekking voor mij.
Verder deed de cast het prima en zag de film er goed uit.
Toch de moeite om eens gezien te hebben.

Mooi vooral is de weergave van de Franse verpleegster die met verbijstering de op vele vlakken aangerichte schade vaststelt en even mooi is deze van de zusters die stap bij stap de hulp aanvaarden die hen wordt aangereikt en tot overwegingen allerhande worden gebracht. De rol vertolkt door Agata Buzek vooral is subliem.
Een mooie film, zeg maar, over een zoveelste naar aspect van een oorlog maar meteen toch ook een voorbeeld van menselijke samenhorigheid en hulpvaardigheid.
"Entre ses Mains" vond ik al een uitstekend werk van regisseuse Anne Fontaine (en ook wel "Coco avant Chanel"), maar deze "Les Innocentes" mag gerust in de rij plaats nemen. Een mooie titel trouwens.
Ondanks de gigantische grijsheid (in elke betekenis van het woord) bevat de film ook enkele warme momenten, zo was de haat-liefdeverhouding tussen Lou de Laâge en Vincent Macaigne een welkome afwisseling tussen alle ellende door.
Meevaller! 3,5*
Sterke acteerprestaties die erg naturel lijken doen de rest. Ook erg sfeervol gefilmd met de sneeuw en de witte kleur naar hoop. Mooie cinematografie!
Onbekende film voor mij, maar zeer zeker aanbevelenswaardig!
En die feiten zijn niet zo mooi, al is de oorlog dan voorbij, de ellende is dat zeker niet.
Als de Duitsers Polen hebben verlaten zit men met een ander probleem, dat van de verkrachtingen van de Russische troepen, en dat deze niemand sparen, maakt dit verhaal wel duidelijk.
Schokkend verhaal dus in deze prent.
En wederom een stukje geschiedenis dat ik heb bijgeleerd.