Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 105 minuten
Alternatieve titels: Ong-Bak: Muay Thai Warrior / Daredevil / Ong Bak / องค์บาก
Oorsprong:
Thailand
Geregisseerd door: Prachya Pinkaew
Met onder meer: Tony Jaa, Petchtai Wongkamlao en Patrarin Punyanutatam
IMDb beoordeling:
7,2 (81.101)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 juli 2004
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Ong-Bak
"No computer graphics. No stunt doubles. No wires."
De 'Ong-Bak' is een Boeddhabeeld dat op het platteland van Thailand in de Nong Pra-du tempel staat. De dorpelingen geloven dat Ong-Bak over magische krachten beschikt en dat hij hen zal behoeden voor het kwaad. Op een donkere nacht hakt een voormalige inwoner van het dorp, Don (Wannakit Siriput), het hoofd van het beeld af om zo in de gunst te komen van de misdaadkoning Khom Tuan. De jonge strijder Ting (Tony Jaa), moet het afgehakte hoofd van het Boeddhabeeld terughalen.
Externe links
Acteurs en actrices
Ting
Humlae / Dirty Balls / George
Muay Lek
Komtuan
Uncle Mao
Saming
Toshiro
Video's en trailers
Reviews & comments
ExXxtreme
-
- 385 berichten
- 1 stemmen
Dit vond ik eigenlijk niet zo'n goede film. Het acteerwerk is echt slecht en die vrouw muay was echt super irritant en ongeloofwaardig... verder krijg je bij sommige stukken van de conversaties een echt wtf gevoel doordat ze ineens de meest onlogische reactie hebben. Ook vond ik de gevechten eigenlijk ook niet zo super. Het waren voornamelijk allemaal ongeloofwaardige showmoves terwijl ik toch liever meer echte muay thai had gezien. Tegenstand was er ook niet echt.. alleen die eindbaas die zich volspoot kon nog wat weerstand bieden maar al de rest van de bad guys ging met één move al OK.. ook niet echt geloofwaardig wetende dat Muay Thai een sport is en dus niet bedoeld als zelfverdediging waarbij men met één move een aanvaller moet uitschakelen. Het viel ook op dat het beeld soms wat versnelt was bij het eindgevecht. Het verhaal is ook super oppervlakkig, zelfs voor een actiefilm, maar dat stoort mij nog het minste.
Captain Pervert
-
- 4648 berichten
- 2102 stemmen
Je hebt films die je als tienjarig jongetje met je vriendjes kijkt en dan helemaal opgefokt door de adrenaline gaat naspelen. Daarbij schaaf je wel eens een knie. In mijn tijd waren dat de American Ninja films.
Als ik als tien jarig ventje Ong-Bak had gezien, dan was het echt niet goed gekomen en hadden we elkaar waarschijnlijk allemaal een dwarslaesie geschopt. Man, wat een film!
Zeker een van de beste martial arts films ooit. Het is snel, supergoed gechoreografeerd en het komt supernatuurlijk over. Daarbij komt dat men moves laat zien die ik nooit eerder had gezien, en zelfs niet voor mogelijk had gehouden. Ge-wel-dig. Er zit ook een mooie sfeer in, zeker wat betreft de illegale ondergrondse gevechten in de grote stad.
Kritische noten zijn er ook. Sommige stukjes worden een beetje vaak herhaald, zoals de roundhouse kicks van Norris in Walker Texas Ranger. Een ander punt van kritiek - waar ze helaas weinig aan kunnen doen - is de taal. Thais moet wel de lelijkste taal op aarde zijn. Het klinkt onsympathiek, vies en schreeuwerig. Met als triest dieptepunt die chick, wat een vreselijke herrie produceert dat mormel!!!
Toch zeer mee vermaakt, 4,5 sterren!
Gang_Star
-
- 6837 berichten
- 3401 stemmen
Ong-bak: Muay thai warrior is met afstand de allerbeste van de reeks. Eigenlijk stelt het verhaal maar weinig voor, maar als het op zo'n manier wordt uitgewerkt ga ik daar dan ook geen moment over klagen. De actie is gewoonweg geweldig.
Virix
-
- 100 berichten
- 187 stemmen
Het begin vond ik niet zo, al hoort het er wel bij als inleiding op de gehele film. Daarnaast kan ja veel zeggen over de film, maar ik genoot gewoon van de knokscenes! De herhalingen die af en toe kwamen waren super vet. Sommige moves wel te vaak gebruikt zoals die elleboog op het hoofd maar ik heb me echt super vermaakt.
Ik kan me perfect vinden in de woorden van Captain Pervert!
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1400 stemmen
Dit vond ik eigenlijk niet zo'n goede film. Het acteerwerk is echt slecht en die vrouw muay was echt super irritant en ongeloofwaardig... verder krijg je bij sommige stukken van de conversaties een echt wtf gevoel doordat ze ineens de meest onlogische reactie hebben. Ook vond ik de gevechten eigenlijk ook niet zo super. Het waren voornamelijk allemaal ongeloofwaardige showmoves terwijl ik toch liever meer echte muay thai had gezien. Tegenstand was er ook niet echt.. alleen die eindbaas die zich volspoot kon nog wat weerstand bieden maar al de rest van de bad guys ging met één move al OK.. ook niet echt geloofwaardig wetende dat Muay Thai een sport is en dus niet bedoeld als zelfverdediging waarbij men met één move een aanvaller moet uitschakelen. Het viel ook op dat het beeld soms wat versnelt was bij het eindgevecht. Het verhaal is ook super oppervlakkig, zelfs voor een actiefilm, maar dat stoort mij nog het minste.
Heb jij ooit wel eens een elleboog, knie of scheenbeen tegen je hoofd gehad? Daar ga je zonder pardon van naar de grond.
gauke
-
- 9852 berichten
- 13069 stemmen
Een van de beste en mooiste vechtfilms (solide) aller tijde: als een jonge gespierde god voert Tony Jaa zijn circusachtige acties met balletachtige (mooie choreografie), perfecte precisie, een onvoorstelbare techniek en adembenemende bewegingen uit. Het verhaal blijft verre ondergeschikt en je wacht gedurende de gehele film enkel op een nieuw gevecht, want deze scènes, vol brutale actie en krakende koppen, overtuigen telkens weer.
Qyse
-
- 5 berichten
- 38 stemmen
Het is inderdaad niet op z'n amerikaans gechoreografeerd, het verhaal is ook niet super. Maar ohhh de gevechten zijn zooo mooi, en daar moet je deze film ook voor kijken! niet voor storyline.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Interessant. Na het zien van The Raid deze nog maar eens opgezet en wat blijkt: wat een hoop verhaal om doorheen te worstelen. Een manco waar ik bij dit soort films wel vaker last van heb, bij de modernere kung fu-films ook trouwens. Gestolen hoofd, eindbaas en daartussen geen gezeur en liever ook geen funny sidekicks en moraal. En al helemaal geen huilende oma'tjes. Helaas heeft Ong-bak alledrie. Die slo no's worden op den duur ook wat saai. Muay thai blijft niettemin wel één van de tofste oosterse vechtsporten om naar te kijken. Toch wel even afwaarderen.
Shinobi
-
- 4305 berichten
- 2551 stemmen
Erg dikke Muay Thai film die je - zoals al eerder gezegd is - niet voor het verhaal kijkt, maar puur voor de actie en dat is zeker volop aanwezig in deze film.
Met name de achtervolging op de markt is me het best bijgebleven waarin Jaa zich op de meest acrobatische manieren tussen de obstakels door wurmt en zijn dorpsgenoot Humlae hem probeert na te doen, maar steeds in zijn pogingen mislukt wat weer komisch is om te zien.
Klein minpuntje vond ik soms de vele herhalingen van een stunt, dat haalde soms toch een beetje de vaart uit de film.
Dikke 3,5 sterren.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Erg dikke Muay Thai film die je - zoals al eerder gezegd is - niet voor het verhaal kijkt, maar puur voor de actie en dat is zeker volop aanwezig in deze film.
My point exactly. Jammer dat er dan toch zoveel verhaal in zit.
Corcicus
-
- 2814 berichten
- 3915 stemmen
Harde actiefilm zeg, met een Tony Jaa die meer dan op dreef is. De scène in de bar heb ik wel 5 keer teruggespoeld, wat een subliem hoogtepunt! Het verhaal zelf rammelt natuurlijk aan alle kanten en de acteerprestaties waren ondermaats, maar who cares? Dit was spetterende actie van een hoog niveau.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Ong-Bak of Roerbak ik heb er niets mee. Ik heb deze film diverse keren proberen te kijken (ook vandaag) maar geef het nu toch op. Op de een of andere manier vind ik films met alleen maar Aziaten (m.u.v. Bruce Lee films) weinig aan. De film zit vol met gevechten en hoe Tony Jaa het allemaal deed was natuurlijk zeer knap (daarom krijgt deze film toch nog 2 punten) maar het kon me niet echt bekoren en ook nauwelijks de aandacht trekken. Nee geef mij maar een film als "Enter the Dragon", daar kan ik pas van genieten. Roerbak 2 en 3 sla ik dan wijselijk ook helemaal over.
Dreiecke
-
- 2768 berichten
- 902 stemmen
Dat hele lange 'freerunning' parcours door de straatjes en over en door de kraampjes vond ik anders erg gaaf om te zien. De film is verder ook zo goed als één lang gevecht en de actie is spectaculair.
Voor een keertje best zalig om je in te verliezen.
Theunissen
-
- 12273 berichten
- 5515 stemmen
Oboema Sesetokoe beschrijft deze film trouwens zeer doeltreffend "Man die Bakt"
Pazmaster
-
- 2776 berichten
- 5886 stemmen
Goede martial arts film met erg lekkere muziek. Het verhaal is niet heel interessant maar dat heb je nou eenmaal bij dit soort films. Je kijkt dit soort films ook niet om het verhaal maar om het knokken. Dat was in deze film wel dik in orde. Hoewel een enkele klap er best nep uitziet is het grootste gedeelte van de gevechten ronduit spectaculair te noemen met veel vette moves die er zeer goed uitzien. Ook de stunts zijn goed gedaan met uitzondering van het rijden met die karretjes, dat was wel wat minder. En de flauwe humor die erin zit niet gehoeven, het haalt de spanning eruit. Desalniettemin een lekkere knokfilm dus die lekker wegkijkt. 3,5 ster
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2567 stemmen
Heerlijke film,als je van vechtfilms houd...dan moet je deze zeker verplicht gezien hebben.
blurp194
-
- 5505 berichten
- 4199 stemmen
Ik mis even waarom deze film zo'n cultstatus heeft. Ja, de gevechten zijn geniaal. Maar daar zit dan weer een - storend - verhaal omheen. En de muziek tijdens het vechten, tenenkrommend. En de af en toe overdreven herhalingen - waarvan sommige ook best lelijk zijn.
De 'achtervolging' door de stad maakt de film wel heel erg de moeite waard. Was het geheel op dat niveau geweest, dan had ik het wel gesnapt. Nu vind ik het een beetje gemiddeld.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Het is mij werkelijk een raadsel waarom deze Ong Bak een cultstatus en zo'n hoge score heeft, want het is niks meer dan een dertien in een dozijn knokfilmpje met Aziaten. Ik kreeg er een Jackie Chan gevoel bij, die ook in zijn films steeds allerlei voorwerpen en gebouwen gebruikte tijdens het knokken. De lange achtervolgingsscène was wel erg gaaf, maar al die man tegen man knokpartijtjes deden me weinig, dat heb ik al zo vaak gezien. Ik moet wel zeggen dat het er prima uit zag hoor, knap gedaan, maar ook weer niet vernieuwend ofzo. De laatste drie kwartier leek de film maar niet voorbij te willen gaan. Verder heb ik me ook enorm gestoord aan het uitermate beroerde acteerwerk van bijna iedereen minus Tony Jaa en was de muziek in de film echt verschrikkelijk irritant. Het zou zo uit de jaren 80 kunnen komen...
En een klein beetje betere verhaallijn had de film ook wel goed gedaan trouwens.
Teleurstellend, had er veel van verwacht, maar hier werd ik niet vrolijk van.
2,5*
Kiba Pulgasari
-
- 13 berichten
- 51 stemmen
Een persoonlijke klassieker. Ik herinner me nog goed hoeveel hype deze film om zich heen had toen en het blijft gewoon een film die mij gelijk een Tony Jaa fan heeft gemaakt.
notsub
-
- 1485 berichten
- 1470 stemmen
Aan de ene kant wordt je geconfronteerd met de belabberde acteurs en filmtechnieken, maar als Tony Jaa zijn kunsten mag laten zien is het genieten. Gelukkig worden vele filmminuten gevuld met Tony en blijf je jezelf verbazen. De bad guy met de SF stem is ook wel leuk, verder houdt het niet over. Maar de actie is overdadig en zo hoort in dit genre.
lars-pixar
-
- 1460 berichten
- 3950 stemmen
Een zeer vermakelijke film met actie en humor door elkaar.
De film heeft niet echt een boeiend verhaal maar dat doet er niet toe, het gaat voornamelijk om de Thaise vecht kunsten die het anderhalf uur goed doen en erg origineel wordt neer gezet.
Sommige actie scènes hebben ook wat weg van de actie films van Luc Besson (Taxi, Colombiana, Banlieue 13)
Opmerkelijk is nog dat de twee vervolg films Ong Bak 2 & Ong Bak 3 geregisseerd worden door Tony Jaa, die zelf ook de hoofdrol speelt vanaf deel één tot het eind van de trilogy.
Picker
-
- 368 berichten
- 2810 stemmen
Gevechten zijn prima, echter al die herhalingen van moves vond ik wel erg jaren 80. Muziek trouwens ook. Verhaaltje is ook flinterdun.
koolmeeskip
-
- 19 berichten
- 24 stemmen
zeer goede martial arts film, het verhaal zelf gaat echt nergens over, maar de vechtscenes zien er goed en spektaculair uit en de klappen zijn veelal hard en goed raak
top
Sid-the-gekste
-
- 181 berichten
- 192 stemmen
Goede vechtfilm alleen het verhaal was maar matig..
Maar wel lekkere vechtscene's daar hou ik wel van..
3.5 waard
shrink
-
- 2140 berichten
- 2394 stemmen
Ik vond er eigenlijk weinig aan. De vechtkunst is erg goed en mooi, maar de rest is gewoon bagger. Slecht verhaal, slecht geacteerd en zo kan ik wel door gaan. Ik heb deel 2 en 3 hier ook liggen, maar twijfel of ik hieraan ga beginnen.
Timothyvdmeer
-
- 1541 berichten
- 2394 stemmen
de muziek aan het begin (boomscene) deed al pijn aan mijn oren. Rest van de film werd het helaas niet veel beter. Leuke actiescene's maar idd worden veel moves vaak herhaald. Ook de Slow mo rerun ben je op een gegeven moment wel zat.
Eraser2
-
- 387 berichten
- 922 stemmen
Gave stunts en achtervolgingen! Erg knap gemaakt en nog stijlvoller gemaakt door de slo-mo's. Verder een lekkere knokfilm, niets meer en niets minder.
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Wie moppert over het slechte acteerwerk, moet maar eens een Thaise soap kijken. Ik kan ze nog goed herinneren van mijn vakantie daar. Zo slecht dat het fascinerend is. En eerlijk gezegd vond ik het acteerwerk in Ong-Bak nog best behoorlijk. Als ik al iets te mopperen zou hebben, dan zou dat eerder in de productiehoek zitten. De film uit 2003 lijkt eerder uit 1990 te komen. Erg veel budget zullen ze in Thailand nooit gehad hebben, want het is me al bij meer Thaise producties opgehouden. Ong-Bak lijkt dan ook regelrecht van een VHS gekopieerd te zijn.
Je mag het de makers kwalijk nemen. Eerlijk gezegd vind ik het al fantastisch dat ze met zulke middelen een heerlijke actiefilm neerzetten. Alles draait om Tony Jaa die laat zien een van de beste martial artists van het moment te zijn. De openingsscene in de boom laat direct zien wat je in de komende honderd minuten kan verwachten. Jaa gaat dan ook als een trappende en ellenboogstotende werverwind door het verhaal. Om het niet saai te maken, moet ook hij regelmatig incasseren. De vele toffe stunts en stiekem ook wel de kneuterige productie maken het toch wel een best leuke film. Zit er nou trouwens een open boodschap aan Spielberg in de film? Ik geloof dat ik tijdens de achtervolging te voet een bord zag hangen met: "Hi Spielberg, let do it together". In elk geval is dit een toffe film die uiteindelijk wel iets te lang duurt. Daar staan wel wat geinige karakters tegenover, zoals sommige vechtersbazen en uiteraard de schurk met elektronische stem.
Het laatste nieuws

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix

Geprezen biografische sportfilm 'Moneyball' met Brad Pitt verdwijnt binnenkort van Netflix

Oekraïense postapocalyptische oorlogsfilm 'Atlantis' is een kijktip op NPO Start Plus

Zaterdag kijk je op televisie naar Robert De Niro in de legendarische maffiafilm 'Casino'
Bekijk ook

Yip Man
Actie / Biografie, 2008
398 reacties

Huo Yuan Jia
Actie / Drama, 2006
282 reacties

Running Scared
Actie / Thriller, 2006
767 reacties

Noriko no Shokutaku
Drama, 2005
14 reacties

Perfume: The Story of a Murderer
Misdaad / Drama, 2006
873 reacties

Serbuan Maut 2: Berandal
Actie / Thriller, 2014
280 reacties
Gerelateerde tags
vechtsportenthailandsculpturefightergay interestmuay thaifatehomo
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









