Genre: Animatie / Avontuur
Speelduur: 132 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Ralph Bakshi
Met onder meer: Christopher Guard, John Hurt en William Squire
IMDb beoordeling:
6,2 (38.930)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 2 augustus 1979
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Lord of the Rings
"Fantasy...beyond your imagination"
Een groep reizigers van verschillende rassen probeert met de hulp van een magische ring de slechte Sauron en zijn legers te verslaan, die uit is op de macht over het gehele Middle Earth. Gebaseerd op "The Hobbit" en de "Lord of the Rings"-trilogie van J.R.R. Tolkien.
Externe links
Acteurs en actrices
Frodo (stemrol)
Gandalf (stemrol)
Sam (stemrol)
Aragorn (stemrol)
Merry (stemrol)
Pippin (stemrol)
Bilbo (stemrol)
Boromir (stemrol)
Legolas (stemrol)
Gimli (stemrol)
Video's en trailers
Reviews & comments
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
Zeer lelijke animatie, waarin op een zeer knullige manier "live-action" beelden zijn verwerkt. Het belangrijkste echter: het verhaal wordt geweldig verkracht, met als toppunt het feit dat de film ergens richting het eind van het tweede boek ineens afgelopen is. Over het vernietigen van de ring wordt maar niet meer gepraat, het verslaan van een groepje Orcs is genoeg voor een happy end. Nee, zo moet het dus duidelijk niet... Anderhalve ster.
Blindfold
-
- 800 berichten
- 1318 stemmen
Foei, nu verklap je het einde ook nog eens. Ik wil hem meteen niet meer zien
)
Jordy
-
- 22567 berichten
- 2952 stemmen
en maar goed ook! als je het verhaal niet kent moet je NIET deze film gaan zien, maar OF het boek lezen, OF helemaal on-spoiled de bios in gaan 20 december
Maar goed na de eerste film gaat de andere helft van NL (die de boeken nog NIET kent) ze vast ook wel lezen..
Doron
-
- 22 berichten
- 70 stemmen
Wat krijgen we nou wat valt er hier nou te stemmen als we de betere versie met betere animatie special effect's al op DVD/VHS en in de bios kunnen bekijken :-
Van mijn part een film die zo erg veel fantasie beschikt de je maakt in de jaren 70 vergeleken met de rest van de flim in 2002 mag deze film van mij een 0 krijgen
jay73
-
- 1184 berichten
- 1388 stemmen
Ik vond hem na alle negatieve berichten al niet eens tegenvallen. Maar deze animatiefilm doet het werk van Tolkien nergens recht aan.
Hoe zit het eigenlijk met het verhaal achter deze film? Was dit echt als deel 1 bedoeld, en was het geld op om het tweede deel te maken. Zoiets zal het toch wel zijn?
chrissie
-
- 749 berichten
- 5038 stemmen
heb hem onlangs gekocht in Het Kruitvat om de twee jongsten (10 en 4) toch ook het verhaal te laten kennen. Gelukkig heeft die van 10 beslist dat ze dit toch liever in de bioscoop wil zien, dus zaterdag trekken we met z'n vieren naar The Two Towers. Het lijkt inderdaad nergens op dat deze animatiefilm ergens in het tweede boek stopt. Maar voor een eerste kennismaking van je kleinste kinderen met Tolkien (een goede film- en boekopvoeding begint al vroeg) kan ie nog wel dienen.
chrissie
-
- 749 berichten
- 5038 stemmen
we zullen wel zien, als ze niet mee binnen mag, kan ze met papa naar Treasure Planet gaan kijken
(verwijderd)
-
- 114 berichten
- 0 stemmen
viel me nog niet eens zo heel erg tegen. goed te zien dat sommige shots door peter jackson in de nieuwe films zijn gebruikt bijv. de scene waar de hobbits zich onder die boomstam verstoppen voor de black rider (peter jackson zegt in een commentaartrack geloof ik zelfs dat hij het uit deze film heeft) verder veel dezelfde uitspraken als in de fellowship of the ring en the two towers. ik vond deze film iig beter dan de tekenfilm van the hobbit. muziek is iets minder crappy dan bij the hobbit en de animatie ook. 2,5 ster
Herald
-
- 183 berichten
- 0 stemmen
Bakshi was able to The Lord of the Rings made on the coat-tails of the massive boom in sf and fantasy that had been created by the success of Star Wars (1977). He succeeded where other directors before him didn’t by reducing the cost of the production by using animation and in compressing the size of the project by splitting the story into two parts. Unfortunately the second part has never emerged, due to the film’s lack of major financial success.
This film covers only the first two books of Tolkien's trilogy: "Fellowship of the Ring" and "The Two Towers". Bakshi intended to produce a second film to finish the story, but those plans fell apart. Instead, producers Rankin and Bass, who made Hobbit, The (1978) (TV), made Return of the King, The (1980) (TV) for TV.
Many Tolkien fans were disappointed when Ralph Bakshi's 1978 adaptation of "Lord of the Rings" covered only the first two books of Tolkien's trilogy. When it became clear that Bakshi would not produce a sequel, Rankin and Bass finished the story for him with this movie.
as
-
- 3548 berichten
- 5932 stemmen
En toch met een fikse Joint in uw klauwe is ie nog wel vermakelijk.
Jammer dat,toen ik hem nog eens zag,ik wel flink teleurgesteld was over mijn interpetatie vermogen.
Elise
-
- 28 berichten
- 140 stemmen
De enige reden waarom ik deze heb bekeken is omdat we thuis ook diezelfde stripboeken hebben van LOTR (ik weet niet of dit mijn reputatie wel tengoede komt) en ik wilde weten of de film net zo ..(vul zelf maar in)... zou zijn. Mijn conclusie: de film is nog erger
Freud
-
- 10772 berichten
- 1153 stemmen
Natturlijk doet deze film het boek geen eer aan, maar ik vind het toch nog een charmant-amateuristische en soms originele manier om het te proberen. Dat het verhaal niet af is is normaal als je enkel het eerste deel ziet (oke, het tweede deel is nooit gemaakt, maar daar kan deze film niet aan doen!) (of hij had wat meer succes moeten hebben) De personages zijn naar mijn mening mooi uitgebeeld (nogal kinderachtig wel, maar ja in een tekenfilm) en die haren op de voeten krioelen zo leuk. Ik vond hem niet goed, integendeel, maar wel leuk om te bekijken.
Vanimelda
-
- 17 berichten
- 21 stemmen
Het tweede deel is volgens mij wel ooit gemaakt onder de titel: the return of the king. Door de warner Bross. studio's.
Maar die is volgens mij nog slechter.
Grappig is wel dat het shot bij het feest met (volgens mij Otto) Proudfoot. Die camerahoek en dat moment heeft Peter Jackson ook in de Fellowship gebruikt omdat hij dat zo goed vond. De film is wel leuk om te zien maar hij doet de boeken niet veel eer aan.
EmDee
-
- 7192 berichten
- 1417 stemmen
Na het zien van Jacksons Trilogie lijkt t m wel leuk om me vanmiddag te bescheuren van t lachen. 
eeflien
-
- 383 berichten
- 261 stemmen
Hmm, opgenomen, maar ik weet niet of ik deze film na het lezen van de reacties nog wel wil zien...
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3280 stemmen
Bagger. Jackson's versie is zo oneindig veel beter dat het pijn doet. Waarom hebben ze in Mercurius' naam eigenlijk live action beelden gebruikt, het ziet er niet uit? 1*
Jean80
-
- 6 berichten
- 81 stemmen
Ja, de 'echte' beelden van de Orks tussen de tekenfilmbeleden is echt een triest dieptepunt van de film.
Goodfella
-
- 5091 berichten
- 4875 stemmen
Wel grappig dat Jackson de structuur van deze film grotendeels heeft overgenomen. Zeker aan het begin van The Two Towers wordt er op bijna dezelfde momenten geswitcht tussen de verhaallijnen, anders dan in het boek in ieder geval.
Maar er is verder inderdaad weinig aan. Er wordt in sneltreinvaart door het verhaal gejakkerd en de rommelige en verre van stijlvaste animatie ziet er knap beroerd uit.
Nick Kang
-
- 973 berichten
- 488 stemmen
Ik heb me werkelijk kapot geergerd aan deze film. Het mag dan wel uit 1978, maar dan nog hoeft een tekenfilm er niet zo beroerd uit te zien. De orks zagen er meer als neanderthalers uit dan als orks. Alle mannetjes die dood stilstaan tijdens een veldslag, alsof er niks aan de hand is. En de rare ingekleurde effecten maken het geheel er ook niet beter op.
En dan nog tenslotte het verhaal: Hoe durven ze het in hun hoofd te halen om de film te stoppen bij ongeveer 67% van de boeken. De ring heeft op deze wijze geen enkele rol in de film. Ze hadden deze film niet de Lord of the rings moeten noemen, maar zoiets als The battle for Helm's Deep.
Ik geef deze film een verdiende halve ster.
U-96
-
- 11875 berichten
- 2064 stemmen
Ik kijk eerlijk gezegd liever deze film dan de reeks van Jackson. De film had voor mij een precies goede lengte, en ik leerde iets meer over de situatie rondom de ringen. Ik vond dit een redelijk goede tekenfilm die op weinig momenten saai was.
Sommige beelden waren inderdaad nogal nep, maar ik vond het absoluut niet erg ofzo....
Ik durf er echt mijn hele leven op te wedden dat deze film niet in de Flop100 had gestaan als de reeks van Jackson niet bestond....
*2.5*
gotti
-
- 14075 berichten
- 5886 stemmen
Vond d'r niet veel aan (wellicht zal het ook wel door de Jackson trilogie komen) en dit kwam mede door de tenenkr...... animaties. 1,5*
Nick Kang
-
- 973 berichten
- 488 stemmen
wellicht zal het ook wel door de Jackson trilogie komen
Pre- en sequels

The Return of the King
1980
22 reacties

The Hobbit
1977
19 reacties
Bekijk ook

The Lord of the Rings: The Return of the King
Avontuur / Fantasy, 2003
5.911 reacties

Lost in Translation
Drama, 2003
1.944 reacties

Something the Lord Made
Biografie / Drama, 2004
15 reacties

Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
Actie / Avontuur, 2023
196 reacties

Village of the Damned
Sciencefiction / Horror, 1960
55 reacties

The Bridge at Remagen
Oorlog, 1969
44 reacties
Gerelateerde tags
elvesdwarfmiddle-earth (tolkien)hobbitgebaseerd op boekmissionthe lord of the rings middle-earthmiddle-earth
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.






