

Genre: Horror / Avontuur
Speelduur: 116 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jeannot Szwarc
Met onder meer: Roy Scheider, Lorraine Gary en Murray Hamilton
IMDb beoordeling:
5,8 (80.784)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 14 december 1978
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Google Play
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op meJane
-
Claim tot 100 euro bonus bij Jacks.nl
Heb je nog geen account bij Jacks.nl? Dan wordt in samenwerking met MovieMeter je eerste storting verdubbeld tot 100 euro!Claim je welkomstbonus van €100,- bij Jacks.nl
Wat kost gokken jou? Stop op tijd, 18+
Plot Jaws 2
"Just when you thought it was safe to go back in the water..."
Vier jaar na de angstaanjagende gebeurtenissen met een reusachtige haai, wordt de stad Amity geteisterd door series van mysterieuze bootongelukken en verdwijningen. Chef van de politie, Martin Brody, vreest dat er nog een haai rondzwemt, maar hij wordt genegeerd door het volk. Hij heeft echter gelijk: er is nog een grote witte haai in de zee. En deze zint op wraak.
Externe links
Acteurs en actrices
Police Chief Martin Brody
Ellen Brody
Mayor Larry Vaughn
Len Peterson
Deputy Jeff Hendricks
Dr. Lureen Elkins
Tina Wilcox
Michael 'Mike' Brody
Tom Andrews
Grace Witherspoon
Reviews & comments

DragQueen
-
- 3105 berichten
- 3583 stemmen
Een redelijke vervolgfilm. Ook al is de film over het algemeen op alle punten zwakker dan het eerste deel. De spanning die deze had te bieden, ontbreekt dan ook volkomen in deze film. Leuk om Scheider in dit vervolg te zien, al kan deze de film niet eigenhandig redden. Een aardige film om eens gezien te hebben, maar het verassingselement, wat de eerste film zo goed maakte, is natuurlijk weg. 2,5 Ster.

Shadowed
-
- 6787 berichten
- 4479 stemmen
Minder vervolg.
Dezelfde acteur als hoofdrol gebruikt hier. Dat betekend dat het niet gelijk zo'n B vervolg is geworden op de klassieker van 1975. Al is de magie met de haai er duidelijk toch wel af nu. Soms is er ondanks dat toch nog wel een leuke scene in te vinden.
De spanning is er compleet vanaf. Dat is duidelijk. Waarbij de iconische soundtrack van deel 1 het nog een beetje in toon hield, is dat hier weg, en zo het resultaat. Schneider acteert nog steeds een beetje hetzelfde niveau, een beetje mwa.
Ik werd hier niet warm en koud van. Redelijke productie met redelijke scenes, maar de echte Jaws vonk is er vanaf.

Onderhond
-
- 86940 berichten
- 11535 stemmen
Iets beter dan de eerste.
Maar niet zoveel, want de film kampt eigenlijk vooral met dezelfde problemen. Een haaienfilm maken is al best lastig, 90 minuten film uit één onderwater dier puren is voor de meeste films al een hele opgave, maar waarom met deze toch steeds naar de 120 minuten wil slepen is mij een compleet raadsel.
Aan het begin zit een beetje actie, aan het einde ook. Daartussen is het echt een slachtveld van saaiheid. Vervelende personages, nietzeggend drama en véél te lange scenes die vooral een hoop nutteloze dingen in beeld brengen. Het had er gewoon integraal uitgemogen.
De haai zelf is ook maar erg rubber, gelukkig hebben ze hem een dashcam gegeven, zodat er toch nog wat leuke shots te zien zijn. Van de steeds terugkerende trappelende beentjes en de overduidelijke muzikale cues krijg je het ook niet echt meer benauwd.
120 minuten voor een film als deze is gewoon belachelijk. Het vulsel dat erin gepropt wordt om tot die speelduur te komen is dan ook nog eens ondermaats. Onbegrijpelijk.
1.5*

Fisico (moderator films)
-
- 6386 berichten
- 3955 stemmen
Jaws 2 is sowieso de mindere van zijn voorganger en van wat ik me nog herinner van de volgende films zal het er niet op beteren. Sowieso is het fijn om Roy Scheider terug te zien als chief Brody. Ook de burgemeester en co houden de authenticiteit met de eerst cultfilm levendig. Toch is deze film minder geslaagd dan de eerste. Een beetje veel van hetzelfde al is dat ook niet zo onlogisch. Wel bij momenten nogal bij de haren getrokken.
Het is een echte revenge of killer shark geworden, nog meer dan Spielbergs film. De haai achtervolgt letterlijk boten of skiesters. Om nog maar te zwijgen over de aanval op de helikopter, best wel belachelijk. Ook wanneer je in het achterhoofd houdt dat de kinderen er al een tijdje ronddreven. Wederom ook weer het ongeloof bij de burgemeester en de bevolking. Alsof het voorval vier jaar terug nog geen diepe wonden genoeg hadden geslagen. De dood van de haai zelf was nogal lelijk in beeld gebracht. Het was letterlijk een machine die naar de bodem zonk. Ook de vonken en het vuur waren overdreven.
Maar al bij al een vrij vermakelijk vervolg. Niet dezelfde suspense of spanning zoals in de eerste film. Geen guitige roadtrip met drie mannen, maar best aangenaam om volgen. Ook de muziek van Williams was tenslotte op niveau. Nipte voldoende!

thunderball
-
- 5591 berichten
- 1340 stemmen
De eerste is natuurlijk allesbehalve een "cultfilm", maar was één van de eerste (de eerste?) grote zomer blockbuster films, waar maandenlang drommen mensen wereldwijd naar toe gingen en die vandaag de dag nog steeds als één van de bekendste films ooit geldt.

Elchapo
-
- 1008 berichten
- 1925 stemmen
Deel 1 is legendarisch,er zijn sinds 1975 heel wat haaienfilms gemaakt maar nooit meer zo als de eerste jaws.deel 2 waar Roy scheider weer in meespeelt is iets minder dan zijn voorganger en toch nog goed aan te loeren,ondanks de jaren 70 looks met zijn vreselijke mode en dito kapsels.......3.5 stars.

The Oceanic Six
-
- 57676 berichten
- 3776 stemmen
Als je binnen een paar dagen Jaws 1 en 2 opnieuw ziet, dan schrik je je zoals ik toch wel een ongeluk hoe middelmatig deze tweede film zonder de regie van Steven Spielberg is. Zo goed als de vorige was het vervolg toch nooit meer geworden, wat een van de betere blockbusters ooit is, maar ze hadden toch wel een beetje meer hun best mogen doen. Het origineel kenmerkt zich door de spanning, door enkele zeer goed uitgewerkte momenten en door een cast met meerdere persoonlijkheden. Van die groep is alleen Roy Scheider nu nog over als politiechef Brody. Hij is dan ook de enige die de film van een dikke onvoldoende weet te redden, want zijn rol is opnieuw heel aardig.
Verder is het gewoon middelmatigheid troef. Er zit geen enkele aanloop van een haaienaanval meer in. De haai is er, maakt een slachtoffer en verdwijnt weer. Zonder enige spanning is dat gewoon saai. De film kent een hogere aantal kills, maar er is er geen eentje memorabel. Ook de cast is ronduit irritant, met dat irritant schreeuwende zeurwijf voorop. En ik vind dat de haai een hoop onlogische dingen doet, zoals boten volgen. Zo intelligent zijn ze volgens mij ook weer niet. Een aantal aanvallen lijken nu vrij intelligent, terwijl het volgens mij in het echt gewoon op toeval is gebaseerd. De bekende soundtrack van John Williams wordt overigens ook een beetje misbruikt. Veel te luid en ditmaal niet sfeerverhogend. De film teert erg op een paar scares, maar die zijn gewoon niet al te goed uitgewerkt.
Is dan alles waardeloos? Neu, dat ook weer niet. De actie is nog best aardig, de aanvallen zien er nog best redelijk uit en de finale is wel leuk gedaan. Je moet toch creatief zijn met opnieuw een grote witte haai te doden en dat is wel gelukt. Ik heb geen voldoende voor de film over, maar het is nog best een redelijke film om eens een keer te hebben gezien.
2,5* (was 3*)

blackwolves
-
- 565 berichten
- 575 stemmen
hij is er terug de haai die in de zomer de mensen de stuipen op het lijf joeg. nergens nog veilig in het water want er loert een monster met scherpe tanden die alles en iedereen verslind.nu is hij opnieuw aangekomen deze keer is ons eerste slachtoffer een duiker. de chief politie uit de eerste is ook weer terug en gaat weer de confrontatie aan met de haai om een groep kinderen te reden uit de dodelijke kaken van het monster maar nu is het ook zijn eigen family. weer een goede film met de haai

james_cameron
-
- 5501 berichten
- 8809 stemmen
Herzien. Ondanks de aanwezigheid van Roy Scheider is dit toch wel een behoorlijk teleurstellende sequel. Voornaamste probleem is de onzinnige plot, maar ook de belabberde dialogen, de kansloze personages en het ontbreken van enige noemenswaardige spanningsopbouw doen de film geen goed. Hier en daar een effectieve scene, maar dit is erg karig. Snel het meesterlijke origineel maar weer eens kijken om de vieze nasmaak hiervan weg te spoelen.

stratmans
-
- 845 berichten
- 859 stemmen
Leuk vervolg, de haai zag er goed uit en werd op een groenere manier om het leven gebracht

Film Pegasus (moderator films)
-
- 29832 berichten
- 5071 stemmen
Jaws vond bij wijze van spreken de blockbuster uit en dan kon een sequel niet uitblijven. Voor Spielberg was het al geen issue of hij de regie zou doen, voor hem was Jaws een afgesloten hoofdstuk en zag hij een sequel enkel maar als een goedkope kopie om geld op te brengen. Roy Scheider is wel terug, vooral om contractuele redenen. Ook al is het tegen zijn zin, hij zorgt zo toch voor een beetje continuïteit. En je kan van Spielberg zeggen, maar de sequel(s) van Jaws tonen aan dat zo'n haaienfilm niet zomaar te evenaren is.
Deel 1 had naast de haai ook nog de spanning tussen de drie hoofdacteurs. Hier is de verrassing van de haai al wat weg, en is het voor de menselijke karakters ook maar Roy Scheider zonder een echte tegenspeler en een hoop tieners die vrij inwisselbaar zijn. John Williams is terug voor de muziek en ook de productie is in dezelfde handen. En gelukkig wordt er nog niet gebruik gemaakt van lelijke CGI, zodat de scènes met de haai op zich nog best meevallen.

Lovelyboy
-
- 2684 berichten
- 1942 stemmen
Op voor Jaws 2, en met de wetenschap hoe goed de eerste is kan deel 2 natuurlijk alleen maar tegenvallen. Uiteraard was de film dan ook niet super maar met bijgestelde verwachtingen zwetende op de crosstrainer viel het met best nog wel mee.
Amity, toeristische trekpleister aan het water, afhankelijk van het toerisme en watersport en andermaal die vervelende sheriff weer over dat er mogelijk een haai voor de mist zwemt, je zal toch burgemeester van zo'n gaat zijn. Nee, Jaws 2 biedt weinig nieuws en andermaal is Chief Brody de paria. Het zal je werk toch zijn over de mensen te waken en moeten beschermen in een dergelijke situatie. Wat Brody is klaarblijkelijk de enige die het gevaar ziet, gelukkig mee maar want anders was het een saaie film.
Opvallend is het ontbreken van de kenmerkende tune, tevens de aanvallen die toch van een ander kaliber zijn als in de eerste film. Het is allemaal wat meer recht toe recht aan, dat terwijl Spielberg zich in de eerste toch laten gelden als vakkundig en de sfeer en spanning fraai opbouwt, iets dat niet eigenlijk helemaal weg blijft. Tevens is er het ontbreken van kleurrijke karakters als Quint.
Slecht is het 'bekende recept' niet, maar het ontbreekt de film wel aan alle klasse die de eerste wel had. Verder is het allemaal aan de fletse kant qua karakters. Roy Scheider is uiteraard van de partij en maakt er het beste van. J2 is aardig voor een keer maar daar is dan ook alles mee gezegd.

Pre- en sequels

Jaws: The Revenge
1987
255 reacties

Jaws 3-D
1983
294 reacties

Jaws
1975
1.588 reacties
Het laatste nieuws

James Cameron schrijft aan nieuwe 'Terminator', maar wil wachten tot AI meer ontwikkeld is

De tien best beoordeelde films van de jarige Riley Keough (34)

Legendarische misdaadfilm 'Goodfellas' van Martin Scorsese vanavond op BBC 2

Dreamworks onthult eerste trailer voor nieuwe animatiefilm 'Ruby Gillman, Teenage Kraken'
Bekijk ook

Jaws
Thriller / Horror, 1975
1.588 reacties

Sayonara
Romantiek / Drama, 1957
9 reacties

Glory Road
Drama / Sport, 2006
49 reacties

Bravo Two Zero
Actie / Oorlog, 1999
51 reacties

Magic
Drama / Thriller, 1978
34 reacties

The Early Bird
Komedie, 1965
14 reacties
Gerelateerde tags
burgemeestereilandshark attackpolice chiefsailingboat accidentsterven en doodpaniccurrent dierlijke aanvalvervolgreddenscuba divingschepseltienerhaaigreat white shark killer whalehigh-tension currentwater skiingtourism
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.