• 15.801 nieuwsartikelen
  • 178.295 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.550 acteurs
  • 199.091 gebruikers
  • 9.376.883 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Hand That Rocks the Cradle (1992)

Thriller | 110 minuten
3,29 751 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 110 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Curtis Hanson

Met onder meer: Annabella Sciorra, Rebecca De Mornay en Matt McCoy

IMDb beoordeling: 6,7 (54.424)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 26 juni 1992

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Hand That Rocks the Cradle

"Trust is her weapon. Innocence her opportunity. Revenge her only desire."

Een gynaecoloog pleegt zelfmoord als hij beschuldigd wordt van aanranding van zijn patiënten. Zijn hoogzwangere vrouw verliest door deze situatie haar baby. Ze zint op wraak en gaat bij Claire, die de dokter had aangeklaagd, onder de naam Peyton als babysitter aan het werk.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mrs. Mott / Peyton Flanders

Michael Bartel

Emma Bartel

Marlene Craven

Dr. Victor Mott

Marty Craven

Woman in Park

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Territoria

Territoria

  • 27 berichten
  • 0 stemmen

Om een kort verhaal lang te houden, dit is gewoon een goeie film.

Ik heb hem al een paar keer gezien en ik blijf hem goed vinden.

4,5*


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Spannende thriller.

Rebecca De Mornay in een angstwekkend uitgekookte sterke rol.

Zinderende spanning gegarandeerd.

4*


avatar van nachtvlinder

nachtvlinder

  • 521 berichten
  • 465 stemmen

Toch niet zo'n geweldige film en de spanning is aardig, maar niet echt. Met eng kijken of een enge uitstraling kom je er niet.

Beetje onrealistisch qua gevoelscontact tussen de mensen, waardoor het zijn kracht verliest. De karakterrollen zijn totaal niet uitgewerkt. beetje zwart-wit rollen en simpel.

Kijkt wel aardig voor 1 keer


avatar van spettertje

spettertje

  • 21 berichten
  • 14 stemmen

dit is echt een van mijn favo,s

gewoon weg top

de film blijft me trekken

mooi en spannend verhaal

van mij krijgt hij dus ook een 5*


avatar van merlijns sikje

merlijns sikje

  • 147 berichten
  • 136 stemmen

Een prima film die bewijst dat soanning niet enkel zit in donkere gangen en harde geluiden. Dit is een topfilm voor mensen die van wat meer houden dan het standaard genre van spanning en griezel.

Een 4,5 * van mij


avatar van v.i.c.t.o.r.

v.i.c.t.o.r.

  • 107 berichten
  • 468 stemmen

Vervelende thriller, al die opgeklopte spanning. Zit geen seconde rust in, geen adem.


avatar van nummervlinder

nummervlinder

  • 1463 berichten
  • 365 stemmen

U-96 schreef:

Ben ik trouwens de enige die dacht dat die dochter Mara Wilson was? (wat dus niet zo blijkt te zijn)

Gek dat idee had ik nou ook. Ik had haar zeker niet herkent als dat ene stiefzusje uit A Cinderella Story.

Ik vond het een vermakelijke film, best wel. Ook niet te ingewikkeld dat het te saai of zo wordt. Ik vond ook het einde mooi dat Solomon de baby mocht vasthouden.
3.5 (kan misschien 4 worden)


avatar van Shampoo

Shampoo

  • 179 berichten
  • 2207 stemmen

Standaard B-thrillertje dat door een compleet belachelijk laatste kwartier op slechts 1,5 ster finisht.


avatar van psychonaatje

psychonaatje

  • 40 berichten
  • 551 stemmen

Behoorlijk spannende en vermakelijke thriller die iets teveel in clichés vervalt om echt indruk te maken. Leuk uitgangspunt is dat je als kijker al snel weet waarom Peyton doet wat ze doet in plaats van dat je daar langzaam achter komt, wat normaal lijkt in dit soort thrillers, wat er voor zorgt dat de film al met een klein kwartiertje (dacht ik) reuzespannend is, maar helaas zorgt dat er ook voor dat de film in het midden iets inzakt, omdat je weet (of terecht verwacht) dat er een finale te wachten staat en dat Peyton geen werkelijk gevaar vormt (in de zin van mensen verwondt en vermoordt) tot het einde van de film. Het einde is alleen behoorlijk ongeloofwaardig: dat iemand op een dergelijke manier van een astma-aanval bekomt, is belachelijk te noemen en kan echt alleen maar in films. Net als de manier waarop Claire haar inhaler gebruikt, overigens: het is een inhaler, geen mondspray!
Zoals ik al zei: een behoorlijke spannende film, maar dankzij de 'foutjes', clichés en (soms) het voorspelbare karakter van de film (een zogenaamde 'jawel, hoor, ik zei het toch!'-film) worden het toch maar drie sterren.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Het einde is alleen behoorlijk ongeloofwaardig: dat iemand op een dergelijke manier van een astma-aanval bekomt, is belachelijk te noemen en kan echt alleen maar in films.

Help me even herinneren, hoe gebeurd dat ook alweer?

Overigens zijn er bijzonder weinig films waarin astma realistisch gebruikt wordt. Kan zo alleen Signs voor de geest halen.


avatar van dafoefan

dafoefan

  • 373 berichten
  • 1519 stemmen

Een heel goede en spannende film.

Zeer goed geacteerd door Rebecca De Mornay.

Ook Julianne Moore heeft een perfecte kleine rol neergezet.

Jammer genoeg hebben Annabella Sciorra & Matt McCoy voor mij niet zo overtuigend geacteerd.

Dat kleine meisje is af en toe een beetje te bijdehand voor haar leeftijd.

Toen ik zag dat deze op TV kwam heb ik hem permanent op een dvdtje gezet, daar heb ik geen spijt van.

4,0*


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Niet onaardige en bij tijd en wijle spannende film. Hudson is overigens wel erg ongeloofwaardig als geestelijk gehandicapte, maar DeMornay speelt sterk.

3*.


avatar van LittleBox

LittleBox

  • 156 berichten
  • 469 stemmen

Lang geleden gezien maar was toen erg onder de indruk van deze erg spannende film! Wat me bijbleef was het moment dat moeder erachter komt hoe het zit door het mobiel voor het raam. Maar hoe het allemaal precies zat weet ik niet meer en daarom ga ik er weer eens goed voor zitten vanavond!


avatar van Pistons

Pistons

  • 588 berichten
  • 5579 stemmen

psychonaatje schreef:
spoiler]dat iemand op een dergelijke manier van een astma-aanval bekomt, is belachelijk te noemen en kan echt alleen maar in films.!


misschien moet je een beetje doordenken big guy..
ze misleidt peyton op die manier


avatar van Stijntje

Stijntje

  • 179 berichten
  • 0 stemmen

waarom.... waarom.... eindigen dit soort thrillers aaaaaaaaaaltijd in een achtervolging in huis met vechten... ????

Dat hebben we al zovaak gezien en is zo ongelooflijk standaard.

Verder een heel aardig verhaal met leuke spannnings opbouw.

3.5


avatar van xenne

xenne

  • 903 berichten
  • 1369 stemmen

een erg standaard verhaaltje ... maar het maximale wordt er uitgehaald. wat me het meeste zal bijblijven is de verschijning van Julianne Moore, graatmager en niet echt knap komt ze hier voor de dag ... de middelmaat : 2½


avatar van Yvetje

Yvetje

  • 42 berichten
  • 23 stemmen

Super coole tv-thriller waar alle spanning boven tafel wordt gelegd.

Ik had het ontzettend te doen met dat lieve vrouwtje. Het zal je maar overkomen. spannende film 3.0


avatar van psychonaatje

psychonaatje

  • 40 berichten
  • 551 stemmen

Pistons schreef:
misschien moet je een beetje doordenken big guy..
ze misleidt peyton op die manier

Gelieve zogenaamd grappige toevoegingen als 'big guy' achterwege te laten. Je kent me niet, misschien ben ik maar 1 meter 43. Wat je stelt blijkt volgens mij op geen enkele manier uit de film, en ook al zou het wel uit de film blijken, dan is Peyton wel enorm dom dat ze erin trapt terwijl Claire dat ding gebruikt op een manier die suggereert dat ze er op dat moment achter komt dat ze haar tanden vergeten is te poetsen


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Goede film, alleen vond ik de rol van Peyton soms iets te mak overkomen. Niet echt dreigend of zo, ze had wat meer sluwe of enge gezichten moeten trekken. Enkel de laatste 10 minuten barst ze pas echt los, de rest zijn wat "doordachte", maar erg cliché aanvoelende plagerijen.

Inderdaad de film is zo doordacht dat je eigenlijk moet toegeven dat het verhaal goed in elkaar steekt, maar hier zit dan ook meteen de grootste struikelblok, want het verhaal gaat net iets te gemakkelijk. Maar hé in welke tv-thriller gaat dit niet zo.

Het verhaal is erg voorspelbaar, maar toch is dit één van de betere tv-thrillers, zeker door de acteerprestaties van Annabella Sciorra. De echtgenoot daarentegen vond ik wat suf overkomen zonder al te veel persoonlijkheid.

Toch zeker de moeite waard om te kijken. De 110 minuten zijn zo om.

4


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7244 stemmen

Met dit soort aardige maar simpele filmpjes ontdekte ik destijds het triller genre, het is echter alweer jaren geleden dat ik deze film voor het laatst zag maar weet nog dat ik me er prima mee vermaakt heb. Een prima rol van De Mornay en een aantal redelijk spannende scenes maken het tot een prima geheel.

3 sterren


avatar van charmed one

charmed one

  • 680 berichten
  • 535 stemmen

echt een geweldige spannende thriller . met een hele goeie cast.heb hem al heel vaak gezien maar blijft goed. ik ben gek op zulke thrillers.


avatar van boemboem27

boemboem27

  • 1540 berichten
  • 1366 stemmen

al meerdere malen gezien,maar blijft echt een topfilm.

spannend,heel erg doordachte dingen van de oppas.

een leuk rolletje van de klusjesman "solomon" Ernie Hudson.

die je misschien nog wel kent van oa ghostbusters.

vele spannende scenes,oftewel een echte aanrader.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5187 stemmen

Redelijk onderhoudende maar weinig bijzondere film die het vooral moet hebben van het degelijke acteerwerk.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Prachtige thriller, spannend van begin tot einde.

Ik heb deze film al meerdere malen gezien, en vind hem nog steeds even goed als de eerste keer.

Prima cast ook die voortreffelijk acteren, en persoonlijk vind ik dit Rebecca De Mornay's beste rol ooit, het is spijtig dat ze later nooit dit niveau meer heeft gehaald.


avatar van Smirnovv

Smirnovv

  • 23 berichten
  • 215 stemmen

Een stereotype thriller, waarvan je het verloop eigenlijk al vrij vlug kunt voorspellen. Weinig verrassend, maar anderzijds wel heel degelijk en weinig op aan te merken.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Rebecca de Mornay kicks ass in deze film. Wow, wat kwam zij sterk over als ongelovelijke bitch. De rest van het verhaal is allemaal behoorlijk standaard en de rest van de cast vond ik ook niet al te goed. Het astma aspect vond ik ook vreemd weergegeven want ik en een heleboel mensen in mijn familie hebben hier ook last van maar wij hangen echt niet zo snel aan een inhalator hoor, en zeker niet door alleen maar stress. Ik vond dat heel overdreven weergegeven. Maar het ijzersterke spel van De Mornay maakt ontzettend veel goed.


avatar van Stewie Griffin

Stewie Griffin

  • 103 berichten
  • 115 stemmen

Ik ben niet zo snel enthousiast over een thriller, maar deze film is gewoon zo goed!

De film heeft een spannend verhaal en spannende scenes.

Zeker een aanrader!

4,0*


avatar van petraa31

petraa31

  • 21 berichten
  • 20 stemmen

zeker en vast een film die de moeite is om naar te kijken!

Goei acteerwerk .


avatar van mod122

mod122

  • 45 berichten
  • 1366 stemmen

niet mijn type film, matige acteurs en een beetje te vaak het gevoel: gaat er iets gebeuren, oh nee toch niet want het is nog te vroeg in de film. Dan heb ik liever het standaard thriller plot waarin je langzaam komt te weten waarom iemand iets doet.


avatar van Albus Dumbledore

Albus Dumbledore

  • 2041 berichten
  • 884 stemmen

Deze film maar eens opgezet op de regenachtige zondagmiddag. En, laten we zeggen, de eerste driekwart zijn behoorlijk degelijk. Het is mooi om te zien hoe Peyton het gezin manipuleert zodat zij de plaats van Claire in kan nemen. Er wordt hier ook goed geacteerd door de cast, vooral Julianne Moore en Rebecca de Mornay doen het goed, alhoewel ik dat kind (Emma) strond-irritant vond, alhoewel dat misschien meer lag aan haar afschuwelijk geschreven dialoog dan aan de acteerkunsten van dit kleine meisje. Ik vond het gewoon een cliché "typisch" meisje van die leeftijd, nogal saai. Goed, voor de rest was het script gewoon degelijk.

De film kabbelt in ieder geval lekker voort. Geen hoogstaand camerawerk, geen hoogstaande muziek, maar het verloopt allemaal smooth en het verveelt niet. Het probleem komt echter bij de climax van de film. De eerst nogal stille film, verandert ineens in een typische horrorfilm, waarin mensen wegrennen voor de enge antagonist. Er waren echter drie dingen die mij hierbij stoorden. Ten eerste was de actie verschrikkelijk geregisseerd. Claire slaat Peyton in het gezicht en meteen vliegt ze de hele tafel over, of wanneer Peyton Matt McCoy met de schep slaat en hij vervolgens meteen de balustrade af flikkert (ook vreemd dat ie vervolgens tegen Claire heel erg monotoon zegt: 'Claire, my legs are broken, I can't move.').
Ten tweede wist de film bij mij tijdens de climax de spanning niet te grijpen. Dat kwam onder andere door het feit dat ik Peyton niet echt een dreigende antagoniste vond - begrijp me niet verkeerd, de Mornay speelde deze prettig gestoorde bitch erg sterk, maar het blijft gewoon een simpel, knap gezichtje. Wat misschien ook deels wat van de spanning afnam was dat je aan het begin van de film al wist waarom Peyton alles deed, je kon alles vanaf het begin zelf al invullen wat het ook allemaal maar een beetje voorspelbaar maakte.
Wat de spanning ook afnam was (mijn derde punt) dat de suspense-trucjes een beetje cliché waren en niet lang genoeg werden opgebouwd. Ik ben geen een keer geschrokken en ik wist alles al meteen te raden. Bijvoorbeeld toen Michael de wekker uitzette, zich omdraaide en we van hem een P.O.V. shot kregen, wist ik al meteen dat Peyton ten tonele zou verschijnen, en dat deed ze...

Mijn conclusie is dat de eerste driekwart behoorlijk degelijk is en dat er goed geacteerd wordt in de film, maar dat het einde een beetje vervalt in voorspelbaarheid en een beetje cliché wordt. Ook de spanning tijdens de climax wist me niet te pakken.

3,0 sterren