The Burning (1981)
Genre: Horror
Speelduur: 91 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tony Maylam
Met onder meer: Brian Matthews, Leah Ayres en Brian Backer
IMDb beoordeling:
6,2 (24.683)
Gesproken taal: Engels en Portugees
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Burning
"A legend of terror isn't a campfire story anymore!"
Een groepje kinderen probeert een grapje uit te halen met hun kampleider, maar het gaat helemaal mis. De kampleider raakt verbrand, en belandt in het ziekenhuis. Vijf jaar later is hij weer voldoende hersteld, en zint op wraak...
Externe links
Acteurs en actrices
Todd
Michelle
Alfred
Glazer
Dave
Eddy
Sally
Karen
Woodstock
Cropsy
Video's en trailers
Reviews & comments
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Prom Night ook? DIe zoek ik al heel erg lang en die is bij de meeste winkels heel duur. Ik snap niet dat deze dvd's nooit in Nederland op DVD zijn uitgekomen. Maniac bijv. is vroeger wel op Nederlandse VHS uitgekomen, maar nooit op DVD. Dat snap ik gewoon niet.
Maniac is bij oddworld (belgië) te koop voor zo een goede 10 €, ik heb hem besteld
Friday the 13 th
-
- 2558 berichten
- 2023 stemmen
Zelf heb ik Prom Night voor €7,- gekocht.
Waar dat?
Niet dat ik hem zo leuk vond, maar die disco-scène, aaah zalig 
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Boudisque, vraag maar verder via PM anders gaan we hier zo off-topic. 
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Nergens te vinden op boudisque.nl en bij Play kost de regio 2 dvd 48 euro..
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
Die Hard,Willis
-
- 4005 berichten
- 1360 stemmen
De regio 1 is dat
COBHC
-
- 51 berichten
- 0 stemmen
De versie van MGM schijnt inderdaad de beste te zijn. Ik heb hem ook en hij is naar mijn mening volledig uncut en heeft een uitstekend beeld en geluid. Bijna alle dvd spelers zijn regio vrij te maken. Stuur voor meer info maar een PM.
Horrordude
-
- 500 berichten
- 228 stemmen
Het had leuke stukjes maar af en toe ook erg moeilijk om je aandacht er bij te houden
3.5*
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Gisternacht dan eindelijk gezien en ik moet zeggen dat er niets teveel over de film gezegt is, toch wel een van de betere slashers die ik in de afgelopen jaren gezien heb. In tegenstelling tot een hoop andere 80's slashers wordt hier een prima verhaaltje verteld, de spanningopbouw is in sommige scenes echt geweldig gedaan en dan vooral in die scene op dat vlot waar de moordenaar op een gruwelijke manier een aantal tieners afslacht, daarnaast bevat de film ook nog eens een mooie bijpassende score en waren de kills lekker bloederig mede dankzij de effecten van Savini. Al met al samen met de eerste vier Friday the 13th films en de Sleepaway Camp serie een van de betere kampeer slashers, prima hersenloos vermaak niets meer niets minder.
3,5 sterren
Friac
-
- 1323 berichten
- 1056 stemmen
Naar mijn smaak wordt The Burning hier een tikkeltje overgewaardeerd. Ik had althans hoge verwachtingen voor deze slasherklassieker, maar moet helaas zeggen dat ik van een behoorlijk kale kermis thuiskwam.
Eigenlijk kan ik het kort houden: op nagenoeg geen enkel vlak kon The Burning me overtuigen. Grootste pijnpunt was het gebrek aan spanning en échte griezeligheid: er is één sterke scène te bespeuren op het einde, wanneer Cropsy de kampleider benadert met de vlammenwerper en deze plots uitdooft. De shots die daarna aan elkaar gelast worden creëren best een spannend sfeertje en de POV-shots zijn soms wel een leuke aanzet, maar op nagenoeg geen enkel moment werkte het écht voor mij. De muziek en de geluidseffecten zijn ook niet echt van een hoog niveau, sterker nog: bij momenten worden ze zo aangewend dat een scène onbedoeld hilarisch 'fout' wordt. Er zijn overigens genoeg 'foute' scènes te bespeuren die een bulderlach uitlokken de scène waarop de kinderen huilend treuren nadat ze hun vermoorde vrienden hebben ontdekt op kop: dat is al eens leuk bij een slasherfilm, maar het is jammer dat het grootste kijkgenot op den duur bij het 'uitlachen' (zoals bv. bij de teruggetrokken jongen die loopt alsof hij de 'missing link' is) komt te liggen. Savini is wederom een sterktehouder, die man is een echte specialist wanneer het op gore aankomt. De scène met de kano is memorabel, al wil ik hem ook weer niet overwaarderen. Probleem met deze film is - zoals hier reeds eerder werd aangehaald door Friday the 13th - dat er nagenoeg geen variatie zit in het wapenarsenaal van moordenaar Cropsy en dat de doorwinterde slasherfan niet echt meer opkijkt van de moorden die in de film gepleegd worden. Een jonge Jason Alexander wist me te bekoren, voor de rest zag ik weinig boeiends qua acteurs en actrices. Leuk elementje was wel dat het duidelijk om écht jonge mensen ging, wat het sfeertje in The Burning net dat tikkeltje perverser en zieker maakte.
Laatste minpuntje, maar dat ligt allicht aan de kwaliteit van de projectie, is dat de beelden vaak aan de donkere kant zijn, zodat het moeilijk is om te zien wat er zich precies afspeelt (één bloederige moord werd zo minder interessant, omdat de gore veel te slecht zichtbaar was).
Leuk dat ik The Burning gezien heb, maar eigenlijk is het voor mij een slasherfilm die zeker niet in de hogere klasse meespeelt. Twijfelend tussen 2,5* en 3* ga ik voor een magere 3*
3*
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Dit is nu samen met The Prowler een film waarvan ik een remakeje wel zie zitten.( zuiver mijn mening)
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Er is maar één film die ik écht geremaked zou willen zien, en dat is It. Deze mogen ze lekker overslaan
.
ASman
-
- 1715 berichten
- 929 stemmen
Welja, It zouden ze inderdaad ook wel een beurtje mogen geven. Dan hoop ik dat ze er tenminste een volwaardige R-rated horror van maken en niet zo'n 'laten we de allerkleinsten met mondjesmaat tot het genre introduceren'-versie die de eerste versie was.
Maar ik bedoel dat ik van dit soort slashers wel een remake leuk zou vinden, deze zouden ze immers degelijk kunnen remaken.
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
DVD nog steeds niet binnen, maar vandaag wel de soundtrack hiervan op vinyl gescoord
.
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Een prachtige slasher, rijk aan sfeer en spanning, maar helaas na een goed begin een vrij saai middenstuk waar gewoon te weinig gebeurt. Het einde maakt dan weer veel goed, net als het werk van gore-man Savini.
Leuk dat er nog altijd veel moois te ontdekken is aan slashers en horror, deze had ik ook nog nooit gezien. Op naar de volgende! 
3,5*
mayhemblik
-
- 1389 berichten
- 731 stemmen
Een prachtige slasher, rijk aan sfeer en spanning, maar helaas na een goed begin een vrij saai middenstuk waar gewoon te weinig gebeurt. Het einde maakt dan weer veel goed, net als het werk van gore-man Savini.
Leuk dat er nog altijd veel moois te ontdekken is aan slashers en horror, deze had ik ook nog nooit gezien. Op naar de volgende! 
3,5*
Ben je bekend met Night of the intruder en The Prowler??
Absolute aanraders!!!
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Night of the intruder heb ik al, maar The prowler lijkt me ook wel wat, bedankt voor de tip! 
neo
-
- 15435 berichten
- 10035 stemmen
Berichten verplaatst naar Film > Algemeen > Ik zoek... een filmtitel
TheProwler020
-
- 119 berichten
- 505 stemmen
Ik heb deze twee weken terug besteld via play.com...hoop dat hij 2 weken wachten wel waard is!!!
dutchtuga
-
- 16970 berichten
- 4101 stemmen
Hij staat in je top 10, dus neem aan van wel. Van je nr 3 had ik trouwens nooit gehoord en ziet er veelbelovend uit. Bedankt voor de tip!
TheProwler020
-
- 119 berichten
- 505 stemmen
En ja hoor...ik heb hem uiteindelijk gezien en hij is zeker een van de betere slashers uit zijn tijdperk.
En dutchtuga...magic is een film die je lang zal bijblijven , er zit niet veel gore in maar de spanning wordt er niet minder om!
yeyo
-
- 6351 berichten
- 4615 stemmen
The Burning is een nogal routineus slasherfilmpje dat nergens echt bijzonder wordt. De manier waarop de setting is beeld gebracht is zeker een pluspunt, iets waar gelijkaardige films vaak minder sterk is zijn. Ook makeup artiest Tom Savini verdient een pluim, de talrijke gore effecten zijn heerlijk ranzig. De soundtrack is behoorlijk dreigend, maar kan het gebrek aan spanning niet redden: de kijker wordt tot vervelens toe op het verkeerde been gezet en de moorden zijn wel érg voorspelbaar (zelfs voor een film in dit genre).
De moordenaar wordt gedurende een lange tijd suggestief in beeld gebracht en dit levert een paar aardige momenten op: de scène waar hij verstopt ligt in de kano, vind ik sowieso de beste. Vooral dan het shot waar we de moordenaar in silhouette zien, in dezelfde pose als op de cover. Maar wanneer we op het einde dan voor het eerst de moordenaar zijn gelaat te zien krijgen, is dit een echte anti-climax: ik vond hem er namelijk lachwekkend uitzien.
jordandejong
-
- 4772 berichten
- 1431 stemmen
Goede horrorfilm. De gore is goed en hetzelfde geld voor de muziek. Soms wat spanning. Ik ben een keer heel goed geschrokken.Dat was als je Todd met de bijl door dat gat ziet kijken (hij zit dan in die schuilplaats.) en dan zie je ineens dat verminkte hoofd.
Natuurlijke blijft de de scene dat ze met het vlot naar de kano varen en dan de killer ineens opduikt en iedereen afslacht. je bij.
4 ster. Veel beter dan Friday the 13th.
Het laatste nieuws

Team van HBO Max blijft ook na overname Netflix gewoon bestaan

Misdaadserie 'Memory of a Killer' trekt de aandacht: 'Keerpunt voor Dempsey'

Kijkcijferhits op Netflix: deze tien films worden nu goed bekeken

Nu op Netflix: documentaireserie over Take That vanaf vandaag beschikbaar
Bekijk ook

Boogie Nights
Drama, 1997
525 reacties

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy
Documentaire, 2010
43 reacties

The Omen
Horror / Mystery, 1976
378 reacties

Tabu, a Story of the South Seas
Drama / Romantiek, 1931
30 reacties

The Evil Dead
Horror, 1981
1.185 reacties

RRR
Actie / Drama, 2022
53 reacties
Gerelateerde tags
zomerkampbossenwraakburned alivemoordonafhankelijke filmcampslashertienermaniacgewelddoodcampfirepsycho killercampfire story voyeurismevideo nastyprank gone wrong
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.










