• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.351 acteurs
  • 199.057 gebruikers
  • 9.374.495 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scarface (1983)

Misdaad / Drama | 170 minuten
4,19 9.446 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 170 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brian De Palma

Met onder meer: Al Pacino, Michelle Pfeiffer en Steven Bauer

IMDb beoordeling: 8,3 (1.002.430)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 5 april 1984

Plot Scarface

"The world is yours..."

Scarface vertelt het verhaal van Tony Montana, een Cubaanse bootvluchteling die zich langzaam op weet te werken in het cocaïne-circuit van Florida. Na een tijdje de klusjes van anderen opgelost te hebben, begint hij z'n eigen imperium op te bouwen. Als het grote geld binnenloopt wordt de inmiddels verslaafd geraakte Montana overvallen door paranoia, en heeft de plaatselijke misdaadbestrijding het op hem gemunt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Remi

Remi

  • 6720 berichten
  • 0 stemmen

Valii schreef:

Meesterwerk. Punt.

Niet. Punt.


avatar van 13woutie13

13woutie13

  • 4384 berichten
  • 0 stemmen

Een film als Goodfellas en Casino vind ik vele malen beter.

Die toch wel een beetje dezelfde soort films zijn.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5139 berichten
  • 2356 stemmen

Ik had niet zo'n zin om nog naar een Misdaad-film te gaan kijken gisteren. Maar goed, de score 4,22 maakte me toch wel heel benieuwd. En eerlijk gezegd, ondanks dat ik vreselijk moe was heb ik me prima vermaakt. Al Pacino zet (wederom) een geweldige prestatie neer. En ook zaten er maar zelden scenes tussen die ik wat minder vond. Michelle Pfeiffer acteerde ook goed. Prima film!

4,5*


avatar van Pierre1965

Pierre1965

  • 372 berichten
  • 1419 stemmen

Prachtfilm, voor de liefhebber.
Perfectie wat betreft het acteren.
Wat mij persoonlijk echter tegen de borst stote, is dat Tony wel moeite had met het moorden van een moeder met haar kinderen.
Maar zijn compagnon zonder veel moeite dood schiet
Maakt het net iets te tragisch, niet dat het een happy-end had moeten worden, naar mijn inziens iets te cru.
Ondanks dat.......of misschien, wel daardoor een onvergetelijk verhaal.


avatar van 83Utreg!

83Utreg!

  • 827 berichten
  • 0 stemmen

Remi schreef:

(quote)

Niet. Punt.

Wel. Punt.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

Zucht. Punt.


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Slackers


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Je bent 'Punt.' vergeten. Over en sluiten. Punt.


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Alsjeblieft, niet wéééér een punt-discussie!


avatar van domkey

domkey

  • 780 berichten
  • 0 stemmen

Om de puntjes op de i te zetten, Scarface is een meesterwerkje.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

domkey schreef:

Om de puntjes op de i te zetten, Scarface is een meesterwerkje.

neh, een simpel rise en fall verhaaltje met een sublieme pacino.


avatar van coldheaven

coldheaven

  • 623 berichten
  • 188 stemmen

Ik maak daar "ondermaats presterende" Pacino van.


avatar van combi

combi

  • 20609 berichten
  • 0 stemmen

coldheaven schreef:

Ik maak daar "ondermaats presterende" Pacino van.

punt?


avatar van coldheaven

coldheaven

  • 623 berichten
  • 188 stemmen

meh


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

Spam: Slackers


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

Dit is de meest vermakelijke misdaadfilm die er is .


avatar van jumpstylemovie

jumpstylemovie

  • 6225 berichten
  • 1221 stemmen

fappie schreef:

Dit is de meest vermakelijke misdaadfilm die er is .

Ja, dat vind ik ook. Al heb ik nog geen enkel Godfather deel gezien.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1740 stemmen

wordt dan wel eens tijd. ik moet scarface nog kijken doe ik morgen.


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1740 stemmen

'The world is yours'

scarface een film die al lang op mijn lijstje stond die ik een keer moest gaan bekijken. De film begon een beetje saai vondt ik maar ach hij staat natuurlijk niet voor niets op nummer 8 in de top 250.

Vond het verhaal erg boeiend. Tony Montana die aan het begin als vluchteling begint en later alles zo'n beetje voor mekaar heeft. Er zit een rise en fall verhaaltje in scarface maar daar stoorde ik me niet aan. Al Pacino zette een topprestatie neer. Een bijna 3 uur durende film als scarface leek binnen anderhalf uur weer om te zijn. Verder zaten er ook genoeg vette onliners in scarface.

'Say hello to my little friend!' Echt onwijs wreed. En dan dat eingevecht heel vet! Beetje over de top misschien maar dat hoort bij deze film. Hij had van mij nog wel een halfuur langer mogen duren.

4,5* en een plaats in m'n top 10!


avatar van DES-Niels

DES-Niels

  • 448 berichten
  • 732 stemmen

Goed om de horen dat ie goed is, maar kan je beter spoiler taks gebruiken?


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4615 stemmen

DES-Niels schreef:

Goed om de horen dat ie goed is, maar kan je beter spoiler taks gebruiken?

Hij verklapt toch niks


avatar van i.Ron S.

i.Ron S.

  • 255 berichten
  • 2735 stemmen

Wat valt er te verklappen?


avatar van fappie

fappie

  • 2688 berichten
  • 2005 stemmen

jumpstylemovie schreef:

(quote)

Ja, dat vind ik ook. Al heb ik nog geen enkel Godfather deel gezien.

The Godfather vond ik ook erg mooi. De film is alleen wel een stuk trager en iets minder vermakelijk. Maar het is wel een aanrader .


avatar van IcU

IcU

  • 6783 berichten
  • 3051 stemmen

clockwork72 schreef:

Er zit een rise en fall verhaaltje in scarface maar daar stoorde ik me niet aan.

Waarom zou je je daar aan storen dan?


avatar van AddictedToMovies

AddictedToMovies

  • 1780 berichten
  • 0 stemmen

Omdat het nog maar 509358034 keer eerder is gebruikt?


avatar van clockwork72

clockwork72

  • 2780 berichten
  • 1740 stemmen

precies punt.


avatar van DES-Niels

DES-Niels

  • 448 berichten
  • 732 stemmen

AddictedToMovies schreef:

Omdat het nog maar 509358034 keer eerder is gebruikt?

Nee, het was een paar meer keer gebruikt.


avatar van yeyo

yeyo

  • 6351 berichten
  • 4615 stemmen

Noch Brain De Palma noch Oliver Stone beschouw ik als briljante cineasten, maar met Scarface leverde hun samenwerking toch een meesterwerk op.

Subtiliteit is ver zoek. Mensen die niet houden van de romantisering van het misdaadgenre of dialogen en acteerprestaties in operastijl, kunnen deze film best mijden. Ik daarentegen vind het melodramatische en het passionele aspect van Scarface één van diens sterkse punten. Pacino is de geknipte acteur voor een film als deze. Sommigen noemen het overacting, ik vind de manier waarop hij Tony Montana neerzet prachtig. Zijn manier van praten, zijn lichtjes gestoorde gelaatsuitdrukkingen, allemaal geweldig. Zijn personage krijgt soms de kritiek eendimensionaal te zijn, maar daar ben ik het niet mee eens. Tony mag dan wel cool overkomen, hij leidt een uiterst leeg en oppervlakkig bestaan. Zijn overdreven obsessie naar macht en luxe is het enige wat hem drijft, en dat is hetgene wat hem uiteindelijk fataal wordt. Dat en zijn coke verslaving natuurlijk. Het is dan natuurlijk een spijtige zaak dat Tony Montana wordt verafgood door talloze rappers en 14-jarige "gangsta’s". Zij hebben waarschijnlijk respect voor zijn hebzuchtige, materialistische levensstijl. Erg triestig, dit is absoluut niet de bedoeling van de film. Dat hoop ik althans toch.

Audiovisueel is Scarface zeer sterk. De kledingdracht van de personages en de gekozen locaties in relatie met de score van Moroder (een combinatie van pop deuntjes en instrumentele muziek) zorgen voor een uitgesproken 80’s karakter. De manier van filmen is erg mooi en het felle kleurenpalet past hierbij, maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak. Ik kan best begrijpen dat sommigen bij een misdaadfilm een eerder donker voorkomen verwachten. De nodige humor is aanwezig (uiteraard door Tony’s geweldige monologen) en de romance voelt voor een keer is niet als met de haren erbij gesleurd aan: deze accentueert goed hoe vrouwen als objecten worden beschouwd in het misdaadmilieu.

Bij deze zoveelste herziening stuitte ik echter ook op een negatief punt. Ook al zijn er veel sterke dialogen in Scarface, toch zijn sommige stukken behoorlijk flauw en simpel geschreven. Maar slechts weinig films kunnen de perfectie behalen.


avatar van ErwinH

ErwinH

  • 96 berichten
  • 636 stemmen

AddictedToMovies schreef:

Omdat het nog maar 509358034 keer eerder is gebruikt?

Volgens mij is jouw avatar, one flew over the cuckoo's nest daar ook een van. Duidelijk rise and fall met die McMurphy.

Vind ik overigens een top-film hoor, maar wat een onzin argument om een meesterlijke film af te kraken, alsof je iets niet meer mag gebruiken omdat het al eens eerder is gebruikt.

Bij mij in de straat is een nieuw huis gebouwd, maar ik vind het niks, er zit een dak op, niks aan, er zijn al miljoenen huizen met een dak erop, afgezaagd hoor...


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

ErwinH schreef:

(quote)

Volgens mij is jouw avatar, one flew over the cuckoo's nest daar ook een van. Duidelijk rise and fall met die McMurphy....

Niet echt het typische voorbeeld van een rise en fall-verhaal in de onderwereld.