• 15.814 nieuwsartikelen
  • 178.382 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.103 gebruikers
  • 9.377.892 stemmen
Avatar
 
banner banner

A Quiet Place Part II (2020)

Horror / Thriller | 97 minuten
3,36 940 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 97 minuten

Alternatieve titel: A Quiet Place 2

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Krasinski

Met onder meer: Emily Blunt, Cillian Murphy en Millicent Simmonds

IMDb beoordeling: 7,2 (317.780)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 24 juni 2021

Plot A Quiet Place Part II

"Silence is not enough."

'A Quiet Place Part ll' vindt meteen na de gebeurtenissen uit het eerste deel plaats. Na de dodelijke gebeurtenissen rondom hun huis zet de familie Abbott hun overlevingstocht in stilte voort in de buitenwereld, terwijl de geheimzinnige wezens op de loer liggen. Evelyn worstelt met het feit hoe ze dit aan moet pakken, zodat haar kinderen een grotere kans hebben om te overleven. Tijdens hun tocht ontdekken ze dat de wezens die op geluid afkomen niet het enige gevaar zijn.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Meer dan degelijk vervolg op de eerste film die toch wel wat betekend heeft met zijn frisse aanpak. Deze aanpak wordt zeker doorgetrokken naar het vervolg. De film start met een kleine prequel, maar borduurt mooi voort op de het einde van het eerste deel.

Nadeel is natuurlijk dat het nieuwe er wat af is. Je wordt minder het plot ingegooid omdat je het al eens zag. Toch is het plot onderhoudend genoeg om de kwaliteit hoog te houden. De aliens komen voldoende in beeld. Er wordt opnieuw gespeeld met stiltes en spanning. De paar jump scares die aanwezig waren, waren nogal cliché, voorspelbaar en overbodig.

Prima idee om op een bepaald moment een synchroon plot te volgen. De actie is prominenter aanwezig, maar de kracht van de film - de stiltes - was nog steeds bepalend. Technisch dus weinig op aan te merken. Geslaagd vervolg alvast!


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Joejoe97 schreef:

Wat een *** film.

Bericht aangepast door moderator Fisico

Drie sterren is een voldoende, je hebt een verkeerde score gegeven


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3422 berichten
  • 3505 stemmen

Leuke romantische western dit 2de deel. Volop romantiek en overspel.

Nee ff serieus, dit 2de deel is weer erg spannend en verveeld nergens, het einde was wel abrupt maar de film die zich op 2 fronten afspeelt weet weer volop te boeien.


avatar van Harleen Quinzel

Harleen Quinzel

  • 121 berichten
  • 452 stemmen

Een jaar of drie geleden maakte Jim van The Office een verrassend sterk genrefilmpje. Dat de verwachtingen voor de sequel wat hoger gespannen waren mag duidelijk zijn, maar hij heeft het toch maar geflikt om een crowd pleasende opvolger te maken die de schaal wat groter maakt zonder al te veel te raken aan wat het origineel zo sterk maakte. Krasinski weet duidelijk hoe hij een suspensevolle scene moet opzetten en maakt weer een charismatisch goede indruk in de uitstekend effectieve proloog. Uiteindelijk blijkt het casten van Cillian Murphy misschien wel de grootste meesterzet, want die acteert hier weer de pannen van het dak en doet meermaals aan Joel in The Last of Us denken.

Gooi daar wederom uitstekend sound design en een erg goede score van Marco Beltrami bij en je krijjgt een ijzersterke alien invasion thriller. Benieuwd wat John Krasinski nog in zijn mars heeft, want net als Jordan Peele heeft de kerel nu toch twee ijzersterke genreflics op zijn naam staan. Meer van dat.


avatar van Rubie2208

Rubie2208

  • 339 berichten
  • 323 stemmen

zeer spannende film dat een zeer waardige opvolger is van deel 1 . Ik vond het acteer werk weer prima en het verhaal wordt in het begin even opnieuw terug geblikt, om daarna verder te gaan. . De aliens zagen er in mijn ogen ook weer prima uit en het feit dat ze nu ook echt een hele route moesten afleggen vond ik wel weer verfrissend . Ook knap dat er bijna de gehele film niks gezegd wordt net als in deel 1 , maar de film toch weer enorm spannend was !


avatar van jpbosch

jpbosch

  • 228 berichten
  • 589 stemmen

Bloedstollend en iets sterker vervolg. Cliché jumpscares waar ik gewoon weer in trap, maar die niet storend zijn en het (non-verbale) acteerwerk maakt het voor mij een topper.


avatar van notsub

notsub

  • 1484 berichten
  • 1469 stemmen

De film bood eigenlijk precies wat ik ervan verwachtte. Stiekem hoopte ik op meer, maar het concept is natuurlijk ook wat beperkt. Er kwamen zeker goede schrikmomenten voorbij en de close-ups werkten ook fijn. Maar onder de streep is dit voor mij een doorsnee horrorfilm, gebaseerd op een leuke vondst. Al denk ik dat de rek er nu wel uit is. Want na twee delen weet ik het nu wel.


”There is nothing left.”


Ik had zeker wel wat verachtingen van dit 2e deel. Het eerste vond ik erg sterk en ditmaal met Cillian Murphy was ik helemaal erg geïnteresseerd, om hem weer eens in een grotere productie op het witte doek te zien.

Het 1e deel focuste zich erg op stilte en gebarentaal met weinig tekst. Dit 2e deel heeft meer tekst en is iets meer actie, maar ook iets minder spannend dan het 1e deel als je het mij vraagt.

We beginnen namelijk in dit deel met een voorstukje van wat er voorafgaand aan het eerste deel is gebeurd. Daar maken we dus ook kennis met het personage ‘Emmett’ dat wordt gespeeld door Cillian Murphy en leren we dus dat de familie Abbott al enige connectie heeft met Emmett. Alleen Waarbij het eerste deel dus vrij traag opgang kwam, worden we in dit deel er vrijwel meteen ingetrokken. Het probleem is alleen dat het dat niet vasthoud, en dus op zekere moment inzakt. Het wordt pas weer interessant zodra Emmett een touw om zijn keel krijgt gebonden en Regan lijkt te worden meegenomen. Dan zitten we toch wel diep in de second act.

De charme van het 1e deel met alle stilte wordt in dit deel wat meer losgelaten en oriënteerde zich iets meer op actie. Op zich niks mis mee, alleen het werd daardoor wel iets meer voorspelbaar. geen enkele van de belangrijke personages sterft hier en dat is jammer, want met name aan het einde komt er een beetje een soort van Michael Bay achtige situatie, waarbij de personages eigenlijk zodanig in het nauw zijn gedreven dat hieraan ontsnappen wel erg cliché zou zijn. Uiteindelijk op de manier waarop is al helemaal erg Hollywood-achtig. Dat is jammer, maar dat lijkt vooral te zijn gedaan om nog een deur open te houden naar een eventuele Part III. Ik hoorde ook dat Krasinski een spin-off in gedachte had. Waarschijnlijk is die hoofdrol voor Cillian Murphy als Emmett.


Ook wil ik even credits geven aan de 15 jarige Noah Jupe als Marcus Abbott. Was erg onder de indruk van zijn performance in dit deel. Met name de scène wanneer hij, in een berenklauw stapt en het uitschreeuwt van de pijn. Zijn reactie vond ik zo realistisch dat ik zijn pijn gewoond voelde.. Uitstekend geacteerd ook verder.


7.0/10


avatar van Antonev

Antonev

  • 1804 berichten
  • 1186 stemmen

Prima vervolgfilm en ik vind hem persoonlijk vermakelijker dan het eerste deel. Deze heeft wat meer pit en actie te bieden, terwijl ik het eerste deel juist een beetje tam vond.

Het verhaal heeft weinig opsmuk, maar dat is ook helemaal niet nodig. Het vliegt van begin naar het eind en onderweg gebeurt er meer dan genoeg en is de spanning zo nu en dan om te snijden. De speelduur van 1,5 uur is precies lang genoeg. Ik vind dat bij veel van dit soort films nog te vaak de valkuil. Te veel willen vertellen, te langdradig en daardoor een onprettige zit van 2+ uur. De cast is ook weer gewoon prima. Goede solide rollen van het gezin en hun helper.

Het zou mooi zijn als ze het hier bij laten. Ik heb echter het gevoel dat we straks nog een film gaan krijgen waarin het meisje een hoofdrol gaat spelen.


avatar van kos

kos

  • 46695 berichten
  • 8852 stemmen

Nou dit was echt een onnodige toevoeging.

Een uitstekend begin maar daarna zakt de film echt vreselijk in. Eerste deel was toch wel wat beter.


avatar van nadrin

nadrin

  • 1383 berichten
  • 1417 stemmen

Goed vervolg op de eerste. Mooie opbouw van spanning. Geloofwaardig verhaal alhoewel……zeer goed geacteerd


avatar van Boneka

Boneka

  • 2724 berichten
  • 1398 stemmen

Duidelijk een minder deel dan het eerste. Had het idee dat er teveel moest gebeuren (lees actie) in 1.5 uur. Daarbij komt het verhaal ook een stuk rommeliger over. Het eind zonder hereniging voelt ook wat vreemd aan. Het had allemaal wat breder uitgemeten worden. Nu moest alles in bijna 1.5 uur klaar zijn. Ook vond ik dit tweede deel een stuk minder spannend en mysterieuzer. Jammer. Wat ik ook miste was de vader die een grote belangrijke rol had in het eerste deel. Nu kwam het vooral aan op het dove meisje Millecent die opnieuw een puike rol speelt. Sowieso zijn de acteerprestaties prima in orde. Verder is het geluid en beeld voortreffelijk voor elkaar. Denk gezien het einde dat er nog wel een drieluik komt. Hopelijk dan wel een stuk beter dan dit deel.

Film 3,0
Beeld 5,0 (4K)
Geluid Dolby Atmos 5,0
Extras 3,5


avatar van Noodless

Noodless

  • 10044 berichten
  • 6180 stemmen

Prima vervolg op het schitterende eerste deel. Natuurlijk weet deze film niet meer te verrassen, maar er zitten weer heel wat spannende actiemomenten in de film en de wezens worden hier veelvuldig en knap in beeld gebracht. Het acteerwerk is prima ! Millicent Simmonds als Regan heeft hier wel meer een leading rol en speelt haar rol overtuigend. Maar ook Noah Jupe als Marcus is overtuigend, vooral wanneer hij in de val loopt en het uitschreeuwt van de pijn. Zeer overtuigend ! Emily Blunt is sowieso een pluspunt. Altijd leuk om haar in een film te zien. Het verhaal speelt zich op een bepaald moment op twee verschillende locaties af en wordt telkens afgewisseld wat de spanningskracht versterkt. Helaas wordt het wel net geen 4 sterren gezien twee redenen : qua plot kom je niet veel verder dan in deel 1 en het slot komt wat onbevredigend over. Je vraagt je af waarom er geen hereniging komt van de familie. Of is dit voor een derde deel? 7,5/10


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7304 berichten
  • 0 stemmen

Boneka Oke, miste je de vader uit deel 1? In het begin zag je hem nog even, hoe het allemaal begonnen was. Ze kunnen slecht een dode weer tot leven laten komen wel dan?

Op naar deel 3 dan maar?


avatar van Boneka

Boneka

  • 2724 berichten
  • 1398 stemmen

mcdaktari schreef:

Boneka Oke, miste je de vader uit deel 1? In het begin zag je hem nog even, hoe het allemaal begonnen was. Ze kunnen slecht een dode weer tot leven laten komen wel dan?

Op naar deel 3 dan maar?

Klopt maar dan kun je hem nog wel missen natuurlijk.


avatar van Duke Nukem

Duke Nukem

  • 1788 berichten
  • 1986 stemmen

Iets spannender dan het eerste deel, met meer actie en het verhaal is minder slepend traag. Een leuke vondst om met een soort korte prequel te beginnen en dan weer verder te gaan waar ze bij de eerste film gebleven waren. Wel een wat abrupt einde. Emily Blunt is toch wel een knappe verschijning, moet ik zeggen.


avatar van Rodger

Rodger

  • 1809 berichten
  • 1772 stemmen

Goed vervolg op deel 1 ... spannend en vermakelijk..

Ik ben benieuwd of er een deel 3 komt ..

Ik hoop van wel..

3.5 ***


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3928 berichten
  • 2935 stemmen

Het is altijd de vraag wat een vervolg precies gaat opwerpen. Is het een poging een franchise te creëren met alleen maar poenie in gedachten? Voegt het allemaal wat toe? Steekt men er echt tijd in en wordt het noemenswaardig? En gelukkig, in het geval van A Quiet Place Part Two, wordt er een meer dan waardige opvolger afgeleverd en zelfs een film, hetzij miniem, die beter scoort dan zijn voorganger.

De film opent vooralsnog met een aardig inkijkje hoe alles begon en het moet gezegd dat de geluidsmontage en effecten bij de neerstortende meteoriet geweldig is. Daarna wordt er doorgeschakeld naar het moment waar het eerste deel eindigt en de daarop volgende vlucht. Een verschil met het eerste deel is natuurlijk dat het gezin en hun way of life centraal staat. In dit deel wordt het veel breder getrokken met andere overlevenden die genoeg hebben aan zichzelf of zelfs 'slecht' geworden zijn. Herkenbaar is de cast met Blunt en haar twee kinderen, en is Cillian Murphy zoals altijd een genot vooral omdat hij hier dat androgyne hoofd ingeruild heeft voor een rauwere en ruwere uitstraling. De soundtrack van Beltrami is herkenbaar en lekker en wordt de spanning op een aantal momenten meer dan prima opgevoerd wel uiteraard met de gebruikelijke do's en dont's.

En eigenlijk is er aan dit tweede deel erg weinig op te merken behalve dat Blunt behoorlijk goed loopt en rent ondanks dat er een enorme spijker kort daar voor in haar voet zat. Uiteraard is het de te slimme Regan weer die ongewild voor problemen zorgt en zit er wat een vreemd moment qua tijd in de scene waarin Emmett aan Regan vertelt dat hij een boot gevonden heeft. Vervolgens zijn ze erg lang onderweg maar heeft Emmett dat dan al afgelegd en is hij weer teruggekeerd? Iets dat er niet uitkomt en ook eigenlijk niet kan want zo lang lijkt Emmett niet weg te zijn. Het maakt ook niet uit en zijn maar details in een meer dan prima avondje spanning. A Quiet Place Two laat daarmee een prima indruk achter en ik verwacht niet anders dan dat er wel een deel 3 verschijnt en ik ben nu al benieuwd wat John Krasinski daar van weet te maken.


avatar van Gerlof78

Gerlof78

  • 752 berichten
  • 562 stemmen

Net zo goed als de 1st film, met een goed spelende cast met name Millicent Simmonds en Cillian Murphy die toch echt uitblinken in deeltje 2. Net zoals bij deel 1 is de sfeer erg goed gedaan en heeft dit deel juist wel wat meer horror erin zitten een goeie aanrader om te checken.


avatar van wibro

wibro

  • 11590 berichten
  • 4098 stemmen

Duidelijk minder goed dan de 1st film. Had ik ook min of meer verwacht. De nieuwigheid is er duidelijk af en dat is bij mij funest voor een film die draait om monsters. Mocht er weer een vervolg komen dan laat ik 'm maar links liggen. Een keer zo'n film is voor mij dus duidelijk genoeg

3,0*


avatar van teigertje

teigertje

  • 2955 berichten
  • 2079 stemmen

Een overdonderd vervolg.

En minstens zo sterk.

Een film van hoog niveau.

En wederom razend spannend en ontroerend.

Een gigant van een film.


avatar van K. V.

K. V.

  • 4364 berichten
  • 3769 stemmen

Dit tweede deel bekeken en vond het een leuke film. Misschien wat minder memorabele scènes, maar toch nog altijd de moeite om gezien te hebben. De cast was weer goed op dreef en het zag er allemaal weer prima.


avatar van AmazingPP

AmazingPP

  • 2524 berichten
  • 1859 stemmen

Vaak is een tweede deel stukken minder dan het eerste deel. Dat is bij deze film absoluut niet het geval. Hij is gewoon erg spannend en wederom zit je met een dichtgeknepen kont te kijken hoe het de familie verder gaat. Mooi vorm gegeven, zeker de drie verhalen door elkaar. De film doet me denken aan The Last of Us deel 1 en 2, beschikbaar voor de PlayStation 3 en 4. Hadden meer mensen dat?

Vier sterren.


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 792 berichten
  • 1392 stemmen

2e deel, net zo goed! Leuk dat je dag 1 verfilmd ziet en je wat meer info krijgt over de wezens, niet al te veel... Spanning wordt weer goed opgebouwd en de acteurs doen het ook prima. De apocalyptische setting spreekt mij altijd erg aan, blijft intrigerend om zo een wereld te zien. Van mij mogen ze nog een hoop films maken in deze reeks. 3e (en laatste) deel komt eraan las ik al.

3.5*


avatar van KingJ

KingJ

  • 365 berichten
  • 506 stemmen

Ook deel 2 herzien (nu met dochter) en deze is ook nog steeds top

Persoonlijk vond ik deel 1 net even wat beter…


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

Rubie2208 schreef:

zeer spannende film dat een zeer waardige opvolger is van deel 1 . De aliens zagen er in mijn ogen ook weer verfrissend . Ook knap dat er bijna de gehele film niks gezegd wordt net als in deel 1 , maar de film toch weer enorm spannend was !

Ik weet niet welke film jij hebt gezien . Een stomme film wellicht ? maar er word bijna voortdurend gesproken . Soms zacht soms in gebarentaal . Maar dit is gewoon onzin .m


avatar van cantforgetyou

cantforgetyou

  • 1954 berichten
  • 1686 stemmen

Een aardig goed vervolg. Wel jammer, dat dit deel eigenlijk gewoon een verlengde versie van de eerste film is.

Ik had meer diepgang verwacht, bijvoorbeeld, waar komen de aliens vandaan? Zijn ze al ontleed? Als ze niet kunnen zwemmen en ze zijn alleen in Amerika terecht gekomen, betekent het dat alle andere werelddelen er geen last van hebben? Hoe wordt hiernaar gekeken?

Kan de mens (luchtmacht) geen betere vallen maken om de aliens te doden? Ze komen op geluid af, je kunt ze dus makkelijk lokken. En dan afschieten, etc.

Met het gegeven dat de aliens niet kunnen zwemmen kun je ook heel veel. Maar mogelijk zitten de mensen nog in de eerste fase van de invasie. En loop ik te hard van stapel. Misschien bij deel 3?


avatar van mrkos

mrkos

  • 1033 berichten
  • 1807 stemmen

A Quiet Place Part II

Deze even herzien. Ik had nog geen review geschreven zag ik. Helaas heb ik mijn stem wel moeten verlagen. Vond deel 1 al iets minder dan het gemiddelde en deel 2 eigenlijk net zo. Eigenlijk zou het cijfer op deze film nog lager moeten zijn, omdat het meer van hetzelfde is, maar toch heb ik me nog wel enigszins vermaakt. Ik had gewoon gehoopt op meer diepgang, maar dat zien we waarschijnlijk pas in part 3, denk ik?

3 sterren.


avatar van Tommy De Vito

Tommy De Vito

  • 592 berichten
  • 1411 stemmen

Dit tweede deel vind ik persoonlijk iets sterker zelfs nog dan zijn voorganger. Ik denk dat dit met name te maken heeft met het tempo. Lekker het gas erop en dat ook inclusief de boeiende flashback aan het begin van de film. Want dat stukje was erg goed verzorgd. De effecten als het camerwerk verdienen een dikke pluim.

Maar ook gedurende de film blijft de versnelling in zijn 5 maar wordt ook nog eens ondersteunend door prachtige cinematografie. Verbluffende scenes vliegen je om de oren en de spanning is bij momenten om te snijden. Velen prijzen de acteerpresaties van Simmonds (terecht ook), maar Emily Blunt is nog beter vind ik. De gezichts expressies spreken boekdelen. Prachtig acteerwerk.

Smet blijft wel de 'domme' keuzes die de personages af en toe nemen, maar goed. Ik kan het voor lief nemen, want er zijn genoeg andere aspecten die de film dragen. Sterke film. Deel drie is van harte welkom.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5140 berichten
  • 2357 stemmen

Fijn vervolg op het eveneens fijne eerste deel. A Quiet Place Part II ligt wat mij betreft echt in het verlengde van diens voorganger. Misschien iets minder als ik van de twee een betere film moet aanwijzen, maar het verschil is verwaarloosbaar. Opnieuw is dit bij vlagen gewoon erg spannend. De personages uit de vorige film worden moeiteloos opnieuw goed neergezet en Cillian Murphy is een aangename toevoeging. De aliens lijken nog steeds op nakomelingen van een Xenomorph en een Demogorgon, waardoor ze aan originaliteit inboeten. Toch zijn het nou niet bepaald aangename wezens, dus veel kijkplezier zullen ze uiteindelijk niet verpesten. Af en toe wat momenten waar de film afzwakt (zoals bij die oninteressante bad-guys op de steiger) en een dergelijk onverwacht einde is zelden naar mijn smaak, maar dit is verder een prima, amusant verlengstuk van het origineel.

3,5*