• 15.812 nieuwsartikelen
  • 178.349 films
  • 12.227 series
  • 34.007 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.101 gebruikers
  • 9.377.553 stemmen
Avatar
 
banner banner

San Andreas (2015)

Actie / Drama | 114 minuten
2,85 1.287 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 114 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brad Peyton

Met onder meer: Dwayne Johnson, Alexandra Daddario en Carla Gugino

IMDb beoordeling: 6,1 (273.574)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 mei 2015

Plot San Andreas

"A rescue pilot survived an earthquake, this is what happens next"

De beruchte San Andreasbreuk maakt zijn gevreesde reputatie waar. Californië wordt getroffen door een allesverwoestende aardbeving. Een SAR-helikopterpiloot (Dwayne Johnson) en zijn van hem vervreemde vrouw (Carla Gugino) reizen van Los Angeles naar San Francisco, om hun enige dochter te redden. Hun gevaarlijke reis naar het noorden is slechts het begin.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Emma Gaines

Daniel Riddick

Serena Johnson

Dr. Lawrence Hayes

Ollie Taylor

Dr Kim Park

Susan Riddick

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Bantavoer schreef:

Vanaf het begin al veel spektakel. Beter dan San Adreas Quake. Dat lijkt meer op een slap aftreksel.

Die film IS ook een slap aftreksel. Daar is 'ie ook voor geproduceerd. Of denk je dat het toeval is dat er tegelijkertijd 2 rampenfilms met de titel San Andreas uit zijn gekomen?


avatar van Bantavoer

Bantavoer

  • 292 berichten
  • 0 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Die film IS ook een slap aftreksel. Daar is 'ie ook voor geproduceerd. Of denk je dat het toeval is dat er tegelijkertijd 2 rampenfilms met de titel San Andreas uit zijn gekomen?

Nee, maar ben wel beide aan het bekijken. Hoewel the Asylum wel betere films heeft gemaakt dan dit keer.


avatar van tommycool98

tommycool98

  • 105 berichten
  • 80 stemmen

Hele vermakelijke rampen film met THE ROCK!


avatar van carla007

carla007

  • 55 berichten
  • 15 stemmen

Zeer teleurgesteld, tienerfilmpje met zeer slechte acteurs. Waardeloze film tenzij je 12jaar oud bent, dan zal het boeien. Kortom drie keer niks


avatar van Dago66

Dago66

  • 30 berichten
  • 21 stemmen

Slecht acteerwerk. Duidelijke nep nijlpaard.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Dago66 schreef:

Slecht acteerwerk. Duidelijke nep nijlpaard.

Nu staan nijpaarden ook niet bepaald bekend om hun uitmuntende acteerprestaties, moet je weten.

Altijd wat met die beesten.


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Norman Mailer schreef:

(quote)

Nu staan nijpaarden ook niet bepaald bekend om hun uitmuntende acteerprestaties, moet je weten.

Altijd wat met die beesten.


avatar van Shinobi

Shinobi

  • 4305 berichten
  • 2551 stemmen

Dago66, dan moet je bij San Andreas Quake (2015) zijn.


avatar van olbo

olbo

  • 304 berichten
  • 2156 stemmen

Een B-film met prachtige CGI. Een paar miljoen mensen zijn dood, maar gelukkig is de dochter gered. Een happy end!


avatar van robinb

robinb

  • 396 berichten
  • 271 stemmen

Tien in een dozijn rampenfilm, maar wel eentje die zeker boven het gemiddelde daarvan uitsteekt. Vond hem een beetje vergelijkbaar met 2012.

Enig nadeel vond ik dat er weinig spanning in zat. Spektakel was er genoeg, maar de opbouw was vrij rommelig gedaan waardoor je nergens een echt wow gevoel krijgt en dat is jammer.

Verder veel bekende gezichten wat natuurlijk altijd wel leuk is, al vond ik die kerel uit The Fantastic Four een totale miscast. Die recherceur van Miss Fischer kan ik dan meer waarderen.

Johnson is altijd wel stabiel kwa acteerprestaties, die trekt de film ook mee naar boven net als de twee vrouwelijke hoofdrolspelers.

Die amerikaanse vlag op het eind vond ik wel weer vreselijk..


Prima film voor op een regenachtige zaterdagavond. 3.5 ster


avatar van weberanja

weberanja

  • 279 berichten
  • 378 stemmen

Ik heb ooit de film gezien San Fransisco met Clark Gable gemaakt in 1936, over de aardbeving meen 1906, die vond ik echt mooi, zat er van te kijken wat ze in die tijd al neer konden zetten aan special effects. Deze San Andreas mag er ook zijn! Alleen het verhaal er rondom heen word ik zoo beroerd van, dat zoetsappige gedoe bah! Lijkt wel of ze niks anders kunnen verzinnen, 2012 ook hetzelfde, en de Titanic ook zo iets, dat irritante stel. Ik snap wel dat er een verhaal in moet zitten maar bedenk dan wat anders!


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Was wel érg verdrietig voor die helikopterpiloot hè, toen zijn vrouw hem vertelde dat ze, samen met hun dochter, bij een andere man gaan wonen.

Die prachtig zichtbare mokerslag in zijn gezicht; indringende beelden.

Zelf was ik hierdoor té geëmotioneerd om nog verder te kijken. En heb de film moeten afzetten.


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Tja..

Enerzijds is de rampenactie goed met geweldige effecten. Duidelijk dat er veel budget voor opzij is gelegd. Anderzijds is het verhaal drie keer K. Tuurlijk, rampenfilms blinken niet uit in verhaaltjes, maar houdt het dan gewoon simpel. Richt je op de actie en laat het personage van Johnson voor wat het is. Een reddingswerker en meer niet. Nu krijg je weer zo'n tenenkrommend emo verhaaltje dat je echt geen bal interesseert. Tussen de soapperikelen door is er een reddingsoperatie dat niet te rijmen valt. De reddingsactie is te idioot voor woorden, maar het lukt Johnson natuurlijk wonderbaarlijk. Na een omweggetje LA doet meneer een skydive, vaart over een tsunami en vaart vervolgens doelloos door San Fran in de hoop ergens zijn dochter (barslecht gecast overigens) tussen de puinhopen te vinden. Ondertussen gaat dochter niet naar het evacuatiegebied waar boten en helikopters klaar staan, maar besluit ze weer de gevarenzone in te duiken op zoek naar een hoog punt om te bellen. Hoe verzin je het.

Normaal zou ik hier haast de minimale score voor willen geven, ware het niet dat de ramp echt erg tof gemaakt is. De scene in het restaurant dat als een take gemaakt is een hoogtepuntje. Houdt het dus maar op 2*. Puur voor de aktie, maar als plot is het gewoon om te janken.


avatar van weberanja

weberanja

  • 279 berichten
  • 378 stemmen

Norman Mailer schreef:

Was wel érg verdrietig voor die helikopterpiloot hè, toen zijn vrouw hem vertelde dat ze, samen met hun dochter, bij een andere man gaan wonen.

Die prachtig zichtbare mokerslag in zijn gezicht; indringende beelden.

Zelf was ik hierdoor té geëmotioneerd om nog verder te kijken. En heb de film moeten afzetten.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Er was niets nieuws onder de zon te ontdekken in dit clichématige aardbevingsspektakel met visueel schitterende speciale effecten (maar ook deze waren niet nieuw). De regisseur maakte gebruik van diverse rampfilmscenario's. Als kijker plofte je er als het ware middenin (een ordentelijk intro is toch het minste wat je verwachten mag). Dwayne Johnson stond, zoals altijd, z'n mannetje in de actiescènes en de personages waren stereotype. Voor mij werkten de rustige scènes als een welkome afwisseling.


avatar van Gi-Force

Gi-Force

  • 150 berichten
  • 282 stemmen

Voor het verhaal hoef je hier niet naar te kijken daar zijn al klassiekers voor. Maar ik hou van techniek en je krijgt hier een tsunami van special effects over je heen.


avatar van vranque

vranque

  • 937 berichten
  • 3926 stemmen

Same story. Wel mooi gedaan maar dat wordt ook al saai.

2*


avatar van weerwolf79

weerwolf79

  • 319 berichten
  • 1190 stemmen

Het verhaal opzich vind ik redelijk goed en best geloofwaardig(het aardbevings gedeelte), maar helaas bestaat een groot deel van de film uit hele slecht cgi. Het begint al in de openingsscene.


avatar van broncode

broncode

  • 392 berichten
  • 0 stemmen

Een absolute must see als je van spektakel films houd.

Ja soms vliegt hij uit de bocht door het tarten van de natuurwetten (vooral in het begin met de helicopter scene) maar de cgi is subliem en de verhaallijnen zijn prima.

Natuurlijk is alles dik aangezet maar de film is goed getimed en de karakters doen goed hun werk, daarnaast zijn de hoofdrolspeelsters best wel prettig om te zien,is ook een pre om je aan de buis gekluisterd te houden.


avatar van GGG

GGG

  • 523 berichten
  • 586 stemmen

Mooie spektakelfilm. Vond de visuele effecten erg beneden pijl. Voor de rest wel spannend etc.


avatar van CWPLF

CWPLF

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Wat een ontzettend slechte film, alles is zeer voorspelbaar. Ik heb 1 ster gegeven maar dat is eigenlijk nog te hoog.


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

San Andreas

Ik had San Andreas heel anders voorgesteld. Ik dacht eerst dat ik een tweede versie van 2012 (2009) aan het bekijken was. Dit was dus niet zo maar, dat maakte me dan ook niet héél veel uit. Nee, wat mij veel heeft geïrriteerd zijn die stereotype scenes. Hiermee bedoel ik de scenes wat gewoon nooit kan gebeuren. Dat wil niet zeggen dat ik mij alleen maar heb verveeld maar, ik vond het gewoon een beetje jammer op sommige momenten!

Het verhaal sloeg wel aan en, ik vond het goed om te volgen. Heb me er niet veel aan geërgerd maar, het had op sommige momenten wel wat spannender uit mogen pakken. Ook het concept is prima te verwerken! De acteurs waaronder Dwayne Johnson deden het leuk en goed en, ook de dames zagen er niet verkeerd uit! Prima om je avond mee door te komen!

3.0*


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

Kondoro schreef:

Nee, wat mij veel heeft geïrriteerd zijn die stereotype scenes. Hiermee bedoel ik de scenes wat gewoon nooit kan gebeuren.

Welke scenes in deze film kunnen naar jouw idee dan wél 'gewoon echt gebeuren'?

Behoudens dan dat met die scheiding. Vond ik zó erg voor hem.


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Deze film moet het vooral hebben van special effects en een haast revolutionaire CGI. En voor een rampenfilm mag dit wel. Het verhaal is wel heel cliche. Een vader die op scheiden staat gaat op zoek naar de dochter die in gevaar verkeert en wint opnieuw het hart van zijn echtgenote. Dat hebben we wel vaker gehad. Maar die CGI loont echt de moeite om deze film te bekijken. De dames zijn best ok en The Rock voegt altijd wel iets extra toe door zijn uitstraling. 4 sterren vanwege de verbluffende cgi en special effects


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11521 berichten
  • 2865 stemmen

Norman Mailer schreef:
(quote)

Welke scenes in deze film kunnen naar jouw idee dan wél 'gewoon echt gebeuren'?

Behoudens dan dat met die scheiding. Vond ik zó erg voor hem.


In ieder geval niet de scenes dat hij met een boot door allemaal wrakstukken vaart en het nog steeds doet. Die boot de raam in knalt en nog steeds niks heeft. In een heftige stofwolk in zijn helikopter nog kan praten, normaal zal je dan te veel last hebben van stof. De longinhoud van een dolfijn hebben, praten alles kan die onderwater. Alles komt op een laatste plek toch nog goed, zoals het reanimeren van het meisje. Wat wel echt kan zijn natuurlijk de brokstukken die op mensen hun hoofd valt. De scheiding daar noem je al een punt. Maar, bij de actie scenes laat het zich een beetje achterwegen. Daar heb ik me op sommige punten toch wel erg geïrriteerd!


avatar van huiguh

huiguh

  • 429 berichten
  • 2404 stemmen

prachtige effecten, verhaal erom heen is tenenkrommend slecht en voorspelbaar.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

inderdaad,het is wat het is.fijne ramp CGI /FX.

maar dat verhaal kan echt niet meer.

misschien tijd voor iets nieuws wat ramp films betreft.maar dit steekt er zeker niet bovenuit,eerder het tegenover gestelde,.


avatar van kelama3

kelama3

  • 343 berichten
  • 179 stemmen

Een half sterretje voor sommige scene's maar voor de rest een ramp!


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Vermakelijke rampenfilm. Het verhaaltje is vrij stereotype, maar met een hoog popcorngehalte. Visueel ziet het er werkelijk goed uit. De effecten zijn groots. De actie is ook goed uitgevoerd verder, en er wordt prima geacteerd door de cast. Dwayne Johnson is geheel op zijn plaats in de hoofdrol. De film deed me veel denken aan 2012. 3,5 Ster.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87597 berichten
  • 12852 stemmen

Beter dan verwacht.

Had er slechte dingen over gehoord en de openingsscene leek dat te bevestigen. Die carcrash zag er echt supergoedkoop uit, een potje slechte CG, wat niet veel goeds voorspelde voor het verdere verloop. Gelukkig bleek dat niet meer dan een kleine creatieve dwaling (of was het budget op ... kijkende naar de rest van de film zou me dat niet verbazen).

Veel tijd aan een volwaardige introductie wordt er niet verspeeld. Giamatti krijgt één scene om het gevaar te schetsen, één introductiescene met de eerste voorspellende signalen van de ramp en daarna is het één en al chaos.

Erg geloofwaardig wordt het niet gebracht, daarvoor is het allemaal iets té, maar dat zorgt er anderzijds wel voor dat je twee steden volledig in puin ziet vallen. Toch de reden waarom je voor dit soort filmpjes gaat neerzitten. Met als klein toemaatje trouwens ook nog een tsunami. Blijkbaar was er dan toch nog een koffertje met geld over.

Het is alleen jammer dat Johnson met z'n gevolg iets teveel tijd opslokt. Traditioneel gesproken hoort dat soort onzin uiteraard bij films als deze, maar het acteerwerk is toch echt wel penibel en ik zie de meerwaarde van dat soort melige onzin gewoon niet. Ik begrijp dat je iemand moet volgen om je doorheen de chaos te loodsen, maar daarvoor had je genoeg aan de dochter en de broertjes.

Verder ook nog een vaag optreden van Minogue, met rolletjes als deze gaat ze geen filmcarriere kunnen uitbouwen vrees ik. Mooiste scene trouwens bovenin het restaurant. Alles mooi in één (fake? - allicht) take, daaraan kan je zien hoe verwend het moderne filmpubliek ondertussen is.

Volgende keer nog meer ramp, minder spierbundels.

3.0*