• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.380.615 stemmen
Avatar
 
banner banner

House of 1000 Corpses (2003)

Horror | 89 minuten
3,01 903 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 89 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Rob Zombie

Met onder meer: Sid Haig, Karen Black en Bill Moseley

IMDb beoordeling: 6,0 (99.465)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot House of 1000 Corpses

"The most shocking tale of carnage ever seen."

Als twee jonge koppels verdwalen, krijgen ze van de vreemde clown Captain Spaulding het verhaal van de legendarische Dr. Satan te horen. Vervolgens worden ze door Spaulding doorverwezen naar een groot en oud huis, iets verderop. De vier tieners besluiten het huis te bezoeken en komen zo terecht bij de gestoorde familie Firefly, die zich bezig houdt met moord, hekserij en kannibalisme. In het veld achter het huis liggen dan ook meer dan 1000 geheimen begraven ...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Captain Spaulding

Otis B. Driftwood

Mother Firefly

Denise Willis

Jerry Goldsmith

Bill Hudley

Mary Knowles

Lieutenant George Wydell

Deputy Steve Naish

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van JDSsmetje

JDSsmetje

  • 6568 berichten
  • 2315 stemmen

Humor met horror dat samengaat en een goede film vormt heb ik al weinig gekomen. Bij een horrorkomedie wordt het eng-heids-gehalte enorm verminderd, ik heb toch dat gevoel. De humor en horror wordt niet apart gehouden en dat is het spijtige van de zaak. Deze film is dus allesbehalve eng en ik kon niet echt lachen met humor. Bovendien bevat deze prent nog afschuwelijke flashbacks, die heel het verhaal verwarren. Acteerwerk is ook niet altijd even goed.

Slecht!


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Binnenkort maar weer eens bekijken


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Ik had niet verwacht dat Rod Zombie zo een film kon maken. Voor de eerste keer heeft de man zich tegenover mij bewezen. Ik had bitterweinig verwachtingen, maar ik vind deze film echt goed.

Ten eerste ben ik blij dat de humor niet te overdreven was. Nergens werd het echt grappig, maar het was wel constant luchtig. Af en toe enkele leuke verwijzingen naar andere films of series (Agatha Christie wordt een cornflakes versie à la Agatha Crispies). Leuk bedacht allemaal.

In het eerste uur staat vooral de zieke familie centraal. De flashbacks en deliriousbeelden maken het heerlijk chaotisch en versterken de "What The Fuck" - factor, maar op een gegeven moment werd het net iets te veel.

Het laatste half uur is volledig horror en de film wordt dan echt ziek. Het gaf me een vrij onbehagen gevoel en ik vond het allemaal knap gedaan. Het leek soms een horrorversie van "The Nightmare Before Christmas". Allerlei surrealistische omgevingen en gedrochten overspoelen dan het televisiescherm. Ik vond die ene scène in die doolgangen sterk op My Bloody Valentine lijken, ook met dat gasmasker en zo.

Sterk gemaakte film en toch wel origineel. Een dolle achtbaanrit door de riolen van zieke, maar toch nog genietbare horror.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Deze film reken ik zo ongeveer tot 1 van de slechtste films die ik ooit heb gezien....

Ik heb al geen hoge pet op van Rob Zombie nadat hij mijn gewaardeerde Halloween reeks zo prachtig heeft verkracht met de remake maar zijn The Devil's Rejects beviel me weer wel. House of a 1000 Corpses is weer een vreselijk wangedrocht.

Kom op zeg....dat iemand zoiets durft af te leveren. Flinterdun plotje dat ook hartstikke irritant nog was door de zeer irritante manier van filmen en door het storende geluid en de muziek. Het was niet spannend, het was niet eng, het was niet grappig, het was niet amusant, het was gewoon 1 grote drol.

Zodra een scene even interessant leek te worden werd dat dus weer vakkundig de nek omgedraaid door het camerawerk of door zeer ongepaste muziek waardoor ik me meteen weer stoorde.

Het werkt niet mee voor een film als ik elke 10 minuten keek of de film al voorbij was.

0,5* en laten we hopen dat Rob Zombie snel uit filmland zal verdwijnen.


avatar van bild

bild

  • 318 berichten
  • 0 stemmen

Irritante film met enorm irritante flashbacks. Zeer zwakke muziek, verfilming Pff, wat is dit voor film ?


avatar van DonLeone

DonLeone

  • 592 berichten
  • 7257 stemmen

echt wel een geniale film, lekker gemixt met echte scènes uit films als Faces of Death en leuk nagemaakte situaties met lekker veel bloed :d jammer van die irritante sequel, The Devil's Rejects


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1224 berichten
  • 2050 stemmen

Irritante sequel??

Die film was op alle punten een verbetering van dit deel. Kan me bijna niet voorstellen dat iemand deze wel kan waarderen en The Devil's Rejects niet...


avatar van DonLeone

DonLeone

  • 592 berichten
  • 7257 stemmen

nee, volgens mij helemaal geen verbetering

The Devil's Rejects nam zichzelf niet zo serieus, terwijl House of 1000 Corpses wel degelijk ernstige horror is en ook kan gebeuren in het echte leven

daar komt het voor mij allemaal op neer, de laatste scène in Ho1C, is waarschijnlijk al vaak gebeurd en geeft de kijker de akelige boodschap dat ze niet zomaar iedereen kunnen vertrouwen, en ook dat het ergste meestal komt als je denkt dat alles afgelopen is


avatar van ASman

ASman

  • 1715 berichten
  • 929 stemmen

Euhm... ik vind beide films te gek. Maar The Devil's Rejects was toch duidelijk de realistischere van de twee.


avatar van Bob Gray

Bob Gray

  • 1224 berichten
  • 2050 stemmen

DonLeone schreef:

nee, volgens mij helemaal geen verbetering

The Devil's Rejects nam zichzelf niet zo serieus, terwijl House of 1000 Corpses wel degelijk ernstige horror is en ook kan gebeuren in het echte leven

daar komt het voor mij allemaal op neer, de laatste scène in Ho1C, is waarschijnlijk al vaak gebeurd en geeft de kijker de akelige boodschap dat ze niet zomaar iedereen kunnen vertrouwen, en ook dat het ergste meestal komt als je denkt dat alles afgelopen is

House of 1000 Corpses neemt zichzelf juist veel minder serieus. Kijk maar naar dat Dr. Satan gebeuren. Heel erg surrealistisch wat voor de normale kijker iets 'neps' is, maar voor de horrorfan juist fantastisch. Rejects is een heel stuk serieuzer en vooral ook veel beter gefilmd.

Maar goed, smaken verschillen. Ik vond House erg goed, Rejects nog beter.


avatar van DonViseroo

DonViseroo

  • 127 berichten
  • 0 stemmen

Dit is één van die films waar ik zeker van ben dat ik hem nooit nog zal bekijken. De acteerprestaties zelf vond ik nog niet zo slecht, maar de film kon me nooit boeien, vond de tussenkomsten van andere filmfragmenten erg irritant.

Maarja zoals hier boven vermeld smaken verschillen, sommige mensen vinden dit soort films wel goed.


avatar van Epicnick

Epicnick

  • 9 berichten
  • 25 stemmen

DonLeone schreef:

nee, volgens mij helemaal geen verbetering

The Devil's Rejects nam zichzelf niet zo serieus, terwijl House of 1000 Corpses wel degelijk ernstige horror is en ook kan gebeuren in het echte leven

daar komt het voor mij allemaal op neer, de laatste scène in Ho1C, is waarschijnlijk al vaak gebeurd en geeft de kijker de akelige boodschap dat ze niet zomaar iedereen kunnen vertrouwen, en ook dat het ergste meestal komt als je denkt dat alles afgelopen is

Maar die scène daarvoor is toch iets minder realistisch, lijkt mij.


avatar van DonLeone

DonLeone

  • 592 berichten
  • 7257 stemmen

Epicnick schreef:

(quote)

Maar die scène daarvoor is toch iets minder realistisch, lijkt mij.

hmz, ja, maar horror hoeft ook niet realistisch te zijn

probleem met TDR is dat ze een kruisbestuiving aangaan met realisme en actie

actie? realisme? dat past niet bij TDR

daarom is 1000 Corpses zo geweldig: het gaat zo over de schreef in bloederige martelsfeer dat het de kijker bijzonder realistisch eng overkomt, terwijl TDR hoogstens een gevoel kan oproepen van: shit, dit is geen griezelfilm, maar gewoon een stomme actiefilm

de muziek wordt in 1000 Corpses ook veel beter gebruikt, haast angstwekkend perfect vol ingewanden


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Mijn broer zegt dat hij deze film zo goed vind omdat er de hele tijd wel iets gebeurt, en daar kan ik me wel in vinden. De razendsnelle montage levert een visueel overrompelende film op. Van realisme moet deze film het uiteindelijk niet hebben, want hij wordt steeds psychedelischer en surrealistischer.

De "sequel" is iets realistischer in beeld gebracht, maar die film werkte uiteindelijk afstompend door het constante (psychologische) geweld. Als ik zou moeten kiezen, kies ik voor deze film, zeker tijdens de Halloween-maand.


avatar van Phoebe318

Phoebe318

  • 207 berichten
  • 318 stemmen

Ik heb deze film echt al zo vaak bekeken en blijf hem gewoon leuk vinden! Ik hou wel van horror en humor samen, zolang het maar goed valt. En ik kan Rob Zombie's humor ook wel vatten, vooral het halloween feest bij de familie Firefly (dat optreden) erg grappig! Verder geen kaskraker, maar dat hoeft ook niet per se. Deze film staat in ieder geval voorop de dvd plank bij mij!


avatar van Sh0cK

Sh0cK

  • 67 berichten
  • 268 stemmen

Aparte film, denk dat ik The Devil's Reject ook maar eens moet kijken.

Heel anders dan dat ik had verwacht. 3,5*


avatar van sabsabsab

sabsabsab

  • 647 berichten
  • 52 stemmen

k had deze film gister gehuurt. maar nu k hier kijk dat het een horror/comedy is had k niet verwacht k vond deze film best wel schokkend door de beelden de sound en de omgeving. k heb wel wat gezien. texas chainsaw massecre,saw,the exorcist maar deze film vond k dan toch een stuk enger dan deze drie anderen. k dacht eerst dat het gewoon zon standart moord film werd. maar dat was het dus niet.


avatar van Bottleneck

Bottleneck

  • 8233 berichten
  • 2117 stemmen

Freakshow!
Dit is hoe ik Zombie graag zie i.p.v. z'n vingers branden aan Halloween. Verknipte figuren, snel gemonteerd, wisselende typen beelden, fantastische soundtrack en weirdness alom. Captain Spaulding steelt de show met z'n kop en aanstekelijke lach, en de bilnaad van Sheri Moon Zombie mag er ook wezen. (Gelukkig vaker te zien in The Devil's Rejects.) Cult van de toekomst.. als het dat al niet is.

Er zijn lekker ranzige horrorfiguren zoals Dr. Satan en meer subtiele dingen zoals het overdreven lange 15 seconden wachten wanneer Otis het pistool op die agent gericht houdt
Is de komische basis voor het fantastische, meer serieuze en stijlvolle The Devil's Rejects, waarin de karakters realistischer en evengoed maf zijn.

Ohja, het briefje met 'Get grampa'.


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Als ik dan toch dood zou moeten, dan het liefst door Baby. Als zij het laatste is wat je ziet is het niet helemaal voor niets. Ik heb er totaal geen problemen mee dat Zombie zijn vrouw in zijn eigen films cast.

En de pauze was ruim 20 seconden. Eén van de briljantste scènes uit de film, vooral door de opzet en het geweldige nummer van Slim Whitman.

De hele soundtrack is trouwens erg goed, met name het titelnummer van Rob Zombie en de score van Zombie en Scott Humphrey. En trouwens...

...Halloween is hier!

Ladies and germs... it's SHOWTIME!!!


avatar van Phoebe318

Phoebe318

  • 207 berichten
  • 318 stemmen

Bottleneck schreef:
Freakshow!
Dit is hoe ik Zombie graag zie i.p.v. z'n vingers branden aan Halloween. Verknipte figuren, snel gemonteerd, wisselende typen beelden, fantastische soundtrack en weirdness alom. Captain Spaulding steelt de show met z'n kop en aanstekelijke lach, en de bilnaad van Sheri Moon Zombie mag er ook wezen. (Gelukkig vaker te zien in The Devil's Rejects.) Cult van de toekomst.. als het dat al niet is.

Er zijn lekker ranzige horrorfiguren zoals Dr. Satan en meer subtiele dingen zoals het overdreven lange 15 seconden wachten wanneer Otis het pistool op die agent gericht houdt
Is de komische basis voor het fantastische, meer serieuze en stijlvolle The Devil's Rejects, waarin de karakters realistischer en evengoed maf zijn.

Ohja, het briefje met 'Get grampa'.


Je haalt me de woorden uit de mond!


Dit is de slechtste film die ik ooit heb gezien

De eerste 20 min vallen nog mee maar dan...


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Dit is de slechtste film die ik ooit heb gezien

Best geestig na je top10 gezien te hebben

Onderbouw het eens, op deze manier heeft niemand er iets aan.

Hoeft geen verslag te zijn, maar met zulke opmerkingen schiet niemand wat op..


Tonypulp schreef:

(quote)

Best geestig na je top10 gezien te hebben

Onderbouw het eens, op deze manier heeft niemand er iets aan.

Hoeft geen verslag te zijn, maar met zulke opmerkingen schiet niemand wat op..

Ja je hebt gelijk

Ik ben hier nog nieuw dus ik weet nog niet veel van deze site

Ik zal mijn top10 eens rap veranderen.


Tonypulp schreef:

(quote)

Best geestig na je top10 gezien te hebben

Onderbouw het eens, op deze manier heeft niemand er iets aan.

Hoeft geen verslag te zijn, maar met zulke opmerkingen schiet niemand wat op..

Ik heb mijn top10 eens bekeken maar "house of 1000 corpses" staat er niet in.

Of bedoelde je dat het allemaal horrors zijn en dat ik bij een horror film heb staan "dit is de slechtste......".

Ik kijk nog liever een drama dan deze film hoor.

Waarom ? : 1 Je kunt het amper een horror film noemen , er komen amper schrikmomenten in , heel weinig bloed , geen enge sfeer , geen enge creeps. 2 De tussen scene's van sadisme en kannibalisme enz zijn vreselijk irrirtant. 3 Het lijkt wel een documentaire.4 Wat een einde

Daarom dus


avatar van sabsabsab

sabsabsab

  • 647 berichten
  • 52 stemmen

Bob Gray schreef:

Irritante sequel??

Die film was op alle punten een verbetering van dit deel. Kan me bijna niet voorstellen dat iemand deze wel kan waarderen en The Devil's Rejects niet...

vond k juist niet. die 2 films lijken totaal niet op elkaar. house of 1000 corpses had nog een beetje een eigen stijl. en the devils rejects vond k een beetje standart.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

fridaythe13th schreef:

(quote)

Ik heb mijn top10 eens bekeken maar "house of 1000 corpses" staat er niet in.

Of bedoelde je dat het allemaal horrors zijn en dat ik bij een horror film heb staan "dit is de slechtste......".

Ik kijk nog liever een drama dan deze film hoor.

Waarom ? : 1 Je kunt het amper een horror film noemen , er komen amper schrikmomenten in , heel weinig bloed , geen enge sfeer , geen enge creeps. 2 De tussen scene's van sadisme en kannibalisme enz zijn vreselijk irrirtant. 3 Het lijkt wel een documentaire.4 Wat een einde

Daarom dus

Bedoelde eigenlijk dat je top10 vol staat met niet al te beste vervolgen op hele mooie horrorfilms Maar beetje flauw en zwak om je op je top10 aan te vallen..

Verder is dit toch gewoon een echte horror, de sfeer, het verhaal, een stel gekken in een huis, stel tieners, paar aardig gave gore momenten, het heeft sowieso alles wat een horrorfilm maakt.

Staat nog steeds in de planning om herzien te worden, kijk er naar uit..


Tonypulp schreef:

(quote)

Bedoelde eigenlijk dat je top10 vol staat met niet al te beste vervolgen op hele mooie horrorfilms Maar beetje flauw en zwak om je op je top10 aan te vallen..

Verder is dit toch gewoon een echte horror, de sfeer, het verhaal, een stel gekken in een huis, stel tieners, paar aardig gave gore momenten, het heeft sowieso alles wat een horrorfilm maakt.

Staat nog steeds in de planning om herzien te worden, kijk er naar uit..


fridaythe13th schreef:

(quote)

hmm ja

Ik heb geen enkel goor moment gezien.

En soms leek deze film wel op een documentaire.

Maarja ieder zijn eigen mening eh


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Geslapen tijdens de film soms ?

Zit wel degelijk gore in.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Het is ook een film die groeit per herziening. Toen ik hem voor het eerst zag kwam hij op 2,5* geloof ik.