Een recent onderzoek van BroadBandChoices, een Brits bedrijf dat internetproviders vergelijkt, heeft horrorfilm Hostvan regisseur Rob Savage dit jaar opnieuw aangewezen als engste horrorfilm aller tijden. De film won het op basis van hartslagen per minuut van klassiekers als The Exorcist, Screamen Halloweenen stootte vorig jaar Sinister, de winnaar 2020, van de troon.
De horrorfilm Hostvan regisseur Rob Savage is door het Britse bedrijf BroadbandChoices dit jaar opnieuw aangewezen als engste horrorfilm ooit gemaakt. Het bedrijf, dat is gespecialiseerd in het vergelijken van internetproviders, liet in een periode van vijftien dagen 250 testpersonen naar een selectie van veertig horrorfilms kijken. Daarbij werden deze testpersonen voorzien van een hartslagmonitor om op die manier te kunnen bepalen welke film gemiddeld de hoogste hartslag veroorzaakte. De film uit 2020, met Haley Bishop in de hoofdrol, kwam daarbij als winnaar uit de bus. Gemiddeld hadden testpersonen bij rust een hartslag van 64 slagen per minuut, die tijdens deze film met 24 slagen verhoogde tot 88 per minuut. De hoogst gemeten hartslag tijdens deze film was 130 slagen per minuut.
Host
Host vertelt het verhaal van zes vrienden die een paranormaal medium inhuren om een seance te houden via Zoom tijdens de lockdown. Wat de vrienden echter niet weten is dat het medium daadwerkelijk contact weet te leggen met enkele kwade geesten die gedurende de meeting hun huis binnendringen. Ze realiseren zich dat ze er alles aan moeten doen om de nacht te overleven. De in 2020 verschenen horrorfilm regisseur Rob Savage is in zijn geheel opgenomen tijdens de coronacrisis. Daarvoor maakten regisseur, cast en crew gebruik van de communicatie-software Zoom, dat in het dagelijks leven vooral gebruikt wordt voor bedrijfsoverleggen op afstand. Zodoende kon Host worden ontwikkeld voor een zeer beperkt, bijna te verwaarlozen budget.
Terugkerend onderzoek met bedenkingen
Het is niet de eerste keer dat BroadBandChoices onderzoek doet naar 'de engste horrorfilm aller tijden.' Ook twee jaar geleden kwam het bedrijf vlak voor Halloween met een vergelijkbare lijst titels, maar toen werd de film Sinister van Scott Derrickson nog als engste aangewezen. Net als de afgelopen jaren willen we dan ook een grote disclaimer plaatsen bij de resultaten. Uiteraard moeten deze namelijk met een flinke korrel zout worden genomen. De partij linkt 'eng' in het onderzoek namelijk direct aan de hoeveelheid hartslagen per minuut, terwijl een goede horrorfilm het in veel gevallen juist niet van zijn jumpscares moet hebben. Bovendien kun je je vraagtekens zetten bij de hoeveelheid respondenten en de geringe tijd waarin het onderzoek werd afgenomen. Mocht je toch benieuwd zijn naar de resultaten? Deze zijn hieronder te bekijken.
Lol hier lach ik ferm mee...mijn hartslag gaat ook de hoogte in bij irritatie Ik zit eerder chill bij gore, torture en exploitation films, dus disturbing movies gade hier nooit in zulke 'lijstjes' terugvinden
Volgende horrorfilms staan op mn recent to watch lijstje: Terrifier 2, Hellraiser, Pearl, V/H/S/99, The Retalitators, Piggy, Old Man, Bitch Ass, Deadstream...
Lol hier lach ik ferm mee...mijn hartslag gaat ook de hoogte in bij irritatie Ik zit eerder chill bij gore, torture en exploitation films, dus disturbing movies gade hier nooit in zulke 'lijstjes' terugvinden
Volgende horrorfilms staan op mn recent to watch lijstje: Terrifier 2, Hellraiser, Pearl, V/H/S/99, The Retalitators, Piggy, Old Man, Bitch Ass, Deadstream...
Maar torture films zijn over het algemeen niet snel eng, meer goor. Althans zo zie ik het. PA vond ik bijvoorbeeld eng, omdat je niet wist waar het was en wat het ging doen.
Gisteren trouwens Pearl en VHS99 gezien, waren leuk en deadstream vorige week gezien, was ook wel oke.
Maar torture films zijn over het algemeen niet snel eng, meer goor. Althans zo zie ik het. PA vond ik bijvoorbeeld eng, omdat je niet wist waar het was en wat het ging doen.
Gisteren trouwens Pearl en VHS99 gezien, waren leuk en deadstream vorige week gezien, was ook wel oke.
Daar heb je zeker punt se, is hier ook zo, PA, The Conjuring, Sinister, en andere ghost en spooky films zijn indd enger of meer creepy, maar vond 'Host' echt wel flauwe film.
Sorry wat?? zeker gemeten door mensen die schrikachtig van nature zijn en geen enkel verstand hebben van een goeie enge film tussen tig andere.
Ik heb die film nog niet gezien maar kan met zekerheid zeggen dat in de lijst die erbij zit tig andere zitten eerder recht hebben op de nummer 1 plaats, en dan nog vergeet je tig andere films die nog beter zijn.
Want films met jump scare tactics en found footage en merendeel computer gelateerde beeldscherm engheid zijn de minderwaardige onder de enge films.
Alleen al een goeie keuze is A quiet place dat is een goeie om hart snelheid te meten.
je hebt zojuist het woord 'zekerheid' weer een stukje van zijn betekenis ontdaan.
Ik vond Host overigens ook maar een zesje, en verre van de engste horror ooit gemaakt, maar is zoiets niet veel te persoonlijk om überhaupt te pogen objectief te meten? Wie was de mooiste vrouw ooit, de beste regisseur?
Wat mensen eng vinden, of goede horror, is zo verschillend. Meanwhile is de Horrorfilm Challenge volop gaande. Al die verstand menen te hebben van wat eng is zijn welkom, Brendanh29. Diegenen die daar minder zeker van zijn ook, trouwens!
En mocht je het nu te laat vinden om nog mee te doen, volgend jaar is er uiteraard een nieuwe challenge.
Reacties (6)