• 15.735 nieuwsartikelen
  • 177.873 films
  • 12.195 series
  • 33.962 seizoenen
  • 646.802 acteurs
  • 198.936 gebruikers
  • 9.369.458 stemmen
Avatar
 

Logboek

Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van Robi. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026

Selecteer maand & jaar

Freier Fall (2013) 3,0

Alternatieve titel: Free Fall, 11 januari, 18:11 uur

Goede film, verkeerde onderwerp. Nou ja, goede film. Ik denk het wel. Er werd prima geacteerd, het verhaal bouwde mooi op en dergelijke. Technisch zag het er allemaal prima uit. Mijn probleem is vooral dat ik niets heb met dit onderwerp. Ik heb al meer films gezien van homo's die uit de kast komen. En ik snap ook dat het een goed onderwerp is voor een film. Maar ik heb er verder niet zoveel mee. Eigenlijk had ik deze film misschien gewoon niet moeten uitkiezen om te gaan kijken. Waarschijnlijk had ik hem gekozen vanwege de goede recensies en omdat het een Europese film is. Maar ook waarschijnlijk is dat ik hem wel weer snel zal vergeten. Ik vond een open einde eigenlijk ook iets te gemakkelijk voor deze film, al past het wel. Ik blijf vooral met een onbevredigend gevoel achter.

details   naar bericht   reageer  

Die Frau des Polizisten (2013) 1,5

Alternatieve titel: The Police Officer's Wife, 10 januari, 16:13 uur

Een hele spannende actiefilm over het zware en gevaarlijke leven van een politieman. Hij raakt zwaar gestrest door al die herten in het bos, en als hij dan thuis komt ramt hij af en toe zijn vrouw in elkaar om zich af te reageren van de frustraties op zijn werk. Een langzame en nogal experimentele film in 59 soms ultrakorte hoofdstukken. De film duurt maar liefst zo'n drie uur en is op dit tempo nauwelijks door te komen. Maar de aanhouder wint, en uiteindelijk na ruim een uur begint zich zowaar langzaam een verhaal af te tekenen. Ik begon zelfs de hoop te krijgen dat ik nog naar een echte film begon te gaan kijken weer anderhalf uur later. Een film over huiselijk geweld. Maar de eerste twee zinnen van mijn recensie geven toch een interessanter beeld van de film.
Het plot bij deze film klopt trouwens ook voor geen meter. Hoezo verhuisd naar een kleine stad? Welke van de 59 hoofdstukken is dat dan? En dan staat er ook nog dat de man al zijn tijd aan zijn werk besteedt. Dan zijn al die hoofdstukken er zeker ook uitgeknipt? En hadden het er eigenlijk 100 moeten zijn. Ik vond het dus bijzonder dat de politieman in de film nauwelijks werkt en dan ook nog eens, op één serieus ongeluk na, verder niets meemaakt op zijn werk. En dan staat er in het plot ook nog iets over geld inzamelen voor de familie? Welke familie en welk geld? Is er zeker ook uitgeknipt? Misschien dan toch ook maar eens een keer de director's cut van 100 hoofdstukken en zes uur lang gaan bekijken.

details   naar bericht   reageer  

Flower & Garnet (2002) 4,0

Alternatieve titel: Flower et Garnet, 9 januari, 17:50 uur

Een hele mooie menselijke film. Vanaf de eerste beelden was het wel duidelijk dat ik naar een betere film zat te kijken. Mooie subtiele fotografie, maar ook hele mooie kleine en subtiele scenes. Die meer gemaakt waren om te observeren dan dat ze uitgesproken werden. Net zoals de hoofdpersonen in het leven stonden. Het enige wat aan het begin nog ontbrak was een duidelijk verhaal in de film. Je leerde als kijker vooral langzaam de hoofdpersonen kennen. Maar ook het verhaal bouwt, zoals het eigenlijk ook in deze film hoort, heel langzaam en subtiel op. En dan komt er dus uiteindelijk ook een hele mooie film tevoorschijn. Geen vrolijke film. Maar een hele mooie en subtiele film over mensen die allemaal op hun eigen manier beschadigd zijn door die ene gebeurtenis in hun leven.

details   naar bericht   reageer  

Finn (2013) 3,0

3 januari, 20:51 uur

Vandaag heb ik de film weer eens gezien en hij kwam me nog wel bekend voor, ook al wist ik niet meer hoe het verhaal ging. Als ik nou mijn vorige recensie terug zie ben ik het daar toch niet meer mee eens. Zo slecht als toen vind ik de film zeker niet als ik hem nu weer zie. Ook de acteerprestaties zijn toch echt wel best ok. En ook het verhaal bouwt best mooi op. Mijn grootste bezwaar nu is dat ik de film tegen het einde wel erg zoetsappig vind. De kerstsfeer en het sentiment worden aan het eind wel erg opgedrongen. Het begin van de film, toen je nog niet wist hoe het ging aflopen en waar de film precies over ging was eigenlijk sterker.

details   naar bericht   reageer  

Flammen & Citronen (2008) 3,0

Alternatieve titel: Flame & Citron, 30 december 2025, 20:16 uur

Weer zo'n film waarvan ik me dus niet meer kon herinneren dat ik hem al eens gezien had. En ik had hem dus ook vorige keer 2.5 ster gegeven. Deze keer, onbevooroordeeld, een halve ster meer. Een oorlogsfilm over twee Deense verzetshelden. De film bouwt mooi op. Hij is van het begin tot einde boeiend en er wordt prima geacteerd. Maar net als de vorige keer dat ik hem dus gezien had, knaagt het ook nu weer aan me dat het niet allemaal even geloofwaardig overkomt. Dat er een hoop vragen bij me ontstaan over dingen die je ziet gebeuren. En dat sommige scenes me vooral deden denken aan de serie van the A-Team. En daarmee kan het voor mij toch nog steeds niet die goede film worden die het toch best had kunnen zijn als er meer op psyche was ingespeeld dan op spectaculaire scenes.

details   naar bericht   reageer  

Salam Gembira (2024) 2,0

Alternatieve titel: Happy Greetings, 21 december 2025, 11:21 uur

Film over cultuurverschillen tussen mensen uit Singapore en Nederlanders. Een jongen uit Singapore heeft een relatie met een meisje uit Nederland en krijgt dan plotseling zijn ouders op bezoek. En daarom moet hij allerlei rare uitvluchten bedenken om zijn relatie te verbergen en een goede indruk op zijn ouders te maken. Een leuk en boeiend verhaal met vaak mooie en herkenbare beelden uit Rotterdam en omgeving, maar ook vaak warrig verteld met een hoop personen waarvan ook niet altijd even duidelijk is wat hun rol nou eigenlijk in het verhaal is.

details   naar bericht   reageer